Behest kelimesi ne anlama gelir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Anais O'Keefe Doktora
Puan: 4.9/5(53 oy)

1 : yetkili sipariş : komut Toplantı senatörün emriyle yapıldı. 2: acil bir teşvik Arkadaşlarının emriyle şiiri yüksek sesle okudu.

behest'i nasıl kullanıyorsunuz?

Bir Cümlede Behest?

  1. Başkanın emriyle, mahkum suçlarından dolayı affedilecek.
  2. Biranın düşük kalorili versiyonu, kilo bilinçli bireylerin emriyle geliştirildi.
  3. Yönetmenin emriyle ikinci bir seçme için geri çağrıldım.

Kanunda vasiyet ne demektir?

isim. Uyulması gereken yetkili bir gösterge : teklif, ücret, emir, emir, dikte, yön, direktif, emir, talimat (genellikle çoğul olarak kullanılır), emir, emir, kelime.Fiil olabilir mi?

Behest 'istek' ile kafiyeli ve neredeyse aynı anlama geliyorlar, eğer isteğinize biraz otoriter bir ağırlık verirseniz, sadece biraz 'veya başka'. Bu kelimeler arasındaki bir diğer fark, behest'i fiil olarak kullanamamanızdır: birine emredemezsin . ... Buradaki kök sözcük Eski İngilizce hehaes'tir, 'adak' anlamına gelir.

Behest'in zıttı nedir?

rica ederim. Zıtlıklar: seçenek, özgürlük , karışmama, takdir yetkisi. Eş anlamlılar: ihtiyati tedbir, emir, talimat, yetki, komisyon, gereklilik, güven.

Behest - Behest Of - Behest Anlamı - Behest Of Örnekler - Resmi İngilizce

21 ilgili soru bulundu

Alay etmenin zıttı nedir?

▲ Bir şeyin saçma sapan yanlış beyanının veya taklidinin tersi. örnek . dalkavukluk . dürüstlük .

cümle içinde behest ne demek?

1: yetkili bir emir: komut Toplantı senatörün emriyle yapıldı. 2 : acil bir istek arkadaşlarının emriyle şiiri yüksek sesle okudu. .

Benim emrimde ne anlama geliyor?

Bir emir, bir emir veya yetkili bir istek, bir komuttur. Behest bir isimdir ve neredeyse her zaman ifade yapısında birinin emriyle olduğu gibi kullanılır. onun senin emrinle, benim emrimle. Behest kelimesi, yemin anlamına gelen Eski İngilizce behæs kelimesinden türetilmiştir.

Konuşmanın hangi kısmı behoove?

fiil (nesneyle birlikte kullanılır), tırnaklı, tırnaklı. ahlaki veya etik hususlar için gerekli veya uygun olmak; görevli olmak: Kanıtları tarafsız bir şekilde değerlendirmek mahkemenin görevidir.

Misalliance ne demek

1 : uygunsuz bir ittifak . 2a : mésalliance. b: Birbirine uygun olmayan kişiler arasındaki evlilik.

Behest finansmanı nedir?

Teminat kredisi terimi, güçlü bir hükümet yetkilisi tarafından tercih edilen bireylere veya şirketlere verilen bir kredi böyle bir krediyi alacak niteliklere sahip olmamalarına rağmen.

pahasına anlamı nedir?

: vazgeçerek veya inciterek (başka bir şey) Projeyi zamanında ama sağlığı pahasına tamamladı.

İngilizce'de Behes ne diyoruz?

İnsanların bir tartışması varsa, birbirleriyle anlaşamazlar. , çoğu zaman öfkeyle. Yürüyüşçülerden biriyle tartıştı.

Benim adıma nasıl hecelersin?

içinde / açık adına of, temsilcisi veya vekili olarak: Meslektaşlarım adına bu gece size sesleniyorum. (birinin) yararına / adına, (birinin) yararına veya yardımına: Benim adıma aracılık etti.

Beholden cümle içinde nasıl kullanılır?

Bir Cümlede Bakmak?

  1. Stan üniversite kredisini kabul etmeyi reddetti çünkü kimseye borçlu hissetmek istemiyordu.
  2. Kevin şirketin başkanı olduğu için çalışanlarına borçlu hissediyor ve onlara adil davranılmasını sağlamak için çok çalışıyor.

Üzüntüm için çok şey ne anlama geliyor?

/ˈʃæɡ.rɪn / hayal kırıklığı veya öfke , özellikle bir başarısızlık veya hatadan kaynaklandığında: Çocuklarım müziğe hiçbir zaman ilgi göstermediler, bu beni çok üzdü. Eşanlamlı sözcük.

behestve order arasındaki fark nedir?

İsim olarak emir ve emir arasındaki fark

bu düzen (sayılamayan) bir düzen mi, eğilim , emir iken sıra bir komuttur, teklif verir; bazen de yetkili bir istek.

Expostulator ne demek

geçişli fiil. eski : tartışmak, incelemek . geçişsiz fiil. : caydırmak veya kınamak amacıyla bir kişiyle ciddi bir şekilde akıl yürütmek.

Bu bir örtmece anlamı mı?

: hoş olmayan veya hoş olmayan bir şey önerebilecek bir ifadenin yerine kabul edilebilir veya rahatsız edici olmayan bir ifadenin kullanılması ayrıca : bu şekilde ikame edilen ifade.

Kendi adıma söyleyebilir miyim?

Etrafınıza bakarsanız, 'kendi adıma konuşuyorum' veya sadece kendi adıma konuşabilirim .' Kendinizi konuştuğunuz gruba dahil ediyorsanız, bu bir dönüşlü zamirdir. Yani, 'ailem ve benim adına' yerine 'ailem ve kendim adına' diyeceksiniz.

adına ne var?

Birisi adına tanımı

1 : birinin temsilcisi olarak Öğretmen ödülü tüm sınıf adına kabul etti . 2 veya ABD birileri adına veya birileri adına : birinin yararına : birisini desteklemek için Diğer aday adına konuştu.

Birinin adına hareket etmenize ne denir?

Tanımı aracılık etmek başka biri adına bir şeye dahil olmak veya biri adına konuşmak veya hareket etmektir.

Alay etmek hakaret midir?

Alay etmek veya alay etmek bir kişiye veya başka bir şeye hakaret etme veya hafife alma eylemi , bazen sadece alay ederek, ancak çoğu zaman bir karikatür yaparak, övünmeyen özellikleri vurgulayacak şekilde taklitle meşgul olduğunu iddia ederek.

Sahte, sahte anlamına mı geliyor?

Tanımı alay sahte bir şeydir veya uygulama için düzenlenmiş bir şey.