kızak anlamı nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Gunnar Kreiger I
Puan: 4.7/5(71 oy)

isim. kızağa binen veya kızağa binen kişi . kızak çekmek için at veya başka bir hayvan.

Kızakla kaymanın anlamı nedir?

1 A : kızak kullanımı . b : Bir kızağın kullanılabildiği koşullar. 2 : mantıklı 4 zorlu kızak.

Kızak ne demek?

(Giriş 1 / 2) 1 : genellikle yukarı doğru kıvrılmış ince tahtalardan yapılmış uzun düz tabanlı hafif kızak bir uçta, yanlarda genellikle alçak tırabzanlar bulunur. 2: aşağı doğru bir seyir veya keskin bir düşüş. 3 esas olarak Güney ABD ve Midland ABD: çorap şapkası.Kızak bir kelime mi?

Devam etmek veya iletmek için Kızak.

Kızak doğru mu?

Teşekkürler! bu 'sled' kelimesinin geçmiş zamanı 'sledded'dir .' Kızakla kaymanın nesi yanlış? Fiil çekimlerini aramak için en iyi yer iyi bir sözlüktür.

SLEDADDICZ MAĞAZASI! | Sezon Öncesi Römork Bakımı | X-RS'de Ağda İşlemi | 'Ufacık Deeners' ile tanışın!

37 ilgili soru bulundu

Kızaklı mı Kızaklı mı?

kar veya buz üzerinde seyahat etmek için kızaklara monte edilmiş bir platformdan oluşan küçük bir araç. a kızak . fiil (nesnesiz kullanılır), sled·ded, sled·ding. ... fiil (nesneyle birlikte kullanılır), kızakla, kızakla.

kızak kelimesinin Eş anlamı nedir?

kızak için eşanlamlılar ve yakın eş anlamlılar. dayak , sopa, sarılma.

Kızaklar hakkında ne biliyorsun?

Bir kızak kar üzerinde seyahat etmek için kullanılan bir nesne . İki ahşap veya metal şerit üzerinde kayan bir çerçeveden oluşur. Kızakla Sibirya üzerinden Kamçatka'ya 14.000 mil seyahat etti. Kızakla ya da kızakla gidersen, kızağa binersin.

Kızak adı nereden geliyor?

Kızak kelimesi İngilizce'de en az 1820'lerden beri kullanılmaktadır. BT Maliseet-Passamaquoddy ve Micmac dahil olmak üzere Algonquian Kızılderili dilleri ailesinden türemiştir. , bir tür kızak benzeri araç veya şeyleri çekmek için alet anlamına gelen terimlerden.


Kızak ve kızak arasındaki fark nedir?

Bir kızak farklıdır çoğu kızak veya kızak, alt tarafında hiçbir koşucu veya kayak (veya yalnızca düşük olanlar) olmamasından dolayı . Bir kızağın dibi doğrudan kar üzerinde sürer. Bazı parklar, sıradan kızaklara izin verilmeyen ve yarış kızağı parkurlarına benzer kızak pistlerini içerebilen belirlenmiş kızak tepelerini içerir.

Bir kızak şapkası nedir?

Kızak başlığının tanımları. sıkı oturan bir yün başlık; genellikle püsküllü sivrilen bir kuyruğa sahiptir . eşanlamlılar: kayak şapkası, çorap şapkası. türü: kap. dar bir başlık.

Tam form kızak nedir?

SLED Tam Form (şimdiki değeri) Kendiliğinden Fırlayan Ereksiyon Cihazı

Terim. Tanım. Kategori. KIZAK. Kendinden Fırlatma Ereksiyon Cihazı.

Spor salonunda kızak nasıl kullanılır?

Hız için kızak itme nasıl kullanılır

 1. Kızağı maksimum yükünüzün yüzde 25'i ile yükleyin. ...
 2. Kızağın arkasında durun ve yüksek tutuşlu bir el pozisyonuyla direkleri tutun.
 3. Çekirdek kaslarınızı harekete geçirin ve tüm bacağınızı çalıştırarak kızağı olabildiğince hızlı ileri itmeye başlayın. ...
 4. 10 ila 20 yarda itin.


Kızak spor mudur?

kızak, buz veya kar üzerinde kızak sürmeyi içeren kış eğlencesi ve sporu . Çeşitli kızak yarışları için, bkz. kızakla kayma; kızak; kızaklama; iskelet kızağı; köpek kızağı yarışı.

Birini kızdırmak ne demektir?

Kızak, krikette tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bazı oyuncuların rakip oyuncuya kasten hakaret ederek veya sözlü olarak gözdağı vererek avantaj elde etmeye çalıştığı aldatıcı bir uygulama . Amaç, rakibin konsantrasyonunu zayıflatmaya çalışmak, böylece daha düşük performans göstermelerine veya hataya daha yatkın olmalarına neden olmaktır.

Sledge'in zıt anlamlısı nedir?

ˈslɛdʒ) Bir kızakta taşıma. Zıtlıklar. hayal kırıklığına uğratmak .

Argoda kızak ne anlama geliyor?

sledging noun [U] (HAKIRLIK)

gayri resmi. oyun sırasında bir sporcunun diğerine hakaret etmesi , onları kızdırmak için.


Sledge'in kullanım alanları nelerdir?

Balyozlar, modern madencilik operasyonlarında, özellikle el çeliğinde nadiren kullanılmaktadır. Balyozlar, sıkışmış bir nesneyi yerinden çıkarmak için (genellikle çiftlik veya petrol sahası çalışmalarında) veya betonu kırmak için önemli bir kuvvet gerektiğinde de kullanılır. Başka bir yaygın kullanım için çit direklerini yere sürmek .

Sluggish kelimesinin en yakın zıt anlamlısı hangisidir?

durgun kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri

 • aktif.
 • Alarm.
 • meşgul.
 • enerjik.
 • canlı.
 • hareketli.
 • hızlı.
 • ruhlu.

Kızağı cümle içinde nasıl kullanabilirim?

Kelimelere ve Kelime Ailelerine Odaklanan İngilizce Cümleler Örnek Cümlelerdeki 'Kızak' Kelimesi Sayfa 1

 • [S] [T] Tom, Mary'nin arkasındaki kızağa oturdu. (ÇK)
 • [S] [T] Kızak buzlu yokuştan aşağı inerken hızlandı. (Eldad)
 • [S] [T] Kışın, evimizin yakınındaki küçük tepeden aşağı kızakla kaymayı severim. (ÇK)

Bir kızağı nasıl tarif edersiniz?

Bir kızak, kızak veya kızak genellikle buz veya kardan oluşan bir yüzey boyunca kayan bir kara aracı . Prensipte kayaklara benzer şekilde iki veya daha fazla düz, nispeten dar, uzunlamasına koşucu tarafından desteklenen düz bir alt taraf veya ayrı bir gövde ile inşa edilmiştir.


İş hayatında kızak ne anlama geliyor?

Eyalete, yerele ve eğitime satış (SLED) devlet kurumları, pazara nasıl yaklaşacağınızı ve ürün veya hizmetinizi nasıl sunacağınızı bilmiyorsanız zor bir görev olabilir.