Shoreditch'in tıkanıklık ücreti var mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sorulan: Prof. Terry Eichmann Jr.
Puan: 4.9/5(62 oy)

Hoxton'un kenarında Hackney'in çok küçük bir kısmı ve Shoreditch, Tıkanıklık Ücreti kapsamında . Buna Great Eastern Street ve Liverpool Street Station arasındaki bir avuç sokak dahildir.

Congestion Charge hangi alanı kapsıyor?

Tıkanıklık Ücreti aşağıdakiler için geçerlidir: Londra'nın merkezine giren çoğu araç . Ziyaretinizi nasıl etkileyebileceğini bildiğinizden emin olun. Tıkanıklık Ücreti, Noel Günü hariç haftanın yedi günü 07:00 - 22:00 saatleri arasında geçerlidir.

Tıkanıklık şarj bölgesine girip girmediğimi kontrol edebilir miyim?

Trafik Sıkışıklığı Ücretlendirme bölgesine girdiyseniz, imkanı yok Posta yoluyla bir mektup ya da para cezası alıp almadığınızı görmek için beklemekten başka, aracınızın plakasının kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için.Hangi Şehirde Tıkanıklık Ücreti Var?

Şehir içi yollarda uygulama şu anda birkaç şehirle sınırlıdır. Londra , Stockholm, Singapur, Milano ve Göteborg'un yanı sıra Durham, İngiltere gibi birkaç küçük kasaba; Znojmo, Çek Cumhuriyeti; Riga (2008'de sona erdi), Letonya; ve Valetta, Malta.

Londra tıkanıklık ücret bölgesi nedir?

Trafik Sıkışıklığı Ücreti, içinde araç kullanıyorsanız günlük 15 £ ücrettir. Tıkanıklık Ücreti bölgesi 07:00-22:00 , Noel Günü (25 Aralık) hariç her gün. Ödeme yapmanın en kolay yolu, Otomatik Ödemeyi ayarlamaktır. Muafiyetler ve indirimler de mevcuttur.

Londra Tıkanıklık Ücreti | Yaşam İçin DTC Sürüş İpuçları

32 ilgili soru bulundu

Shoreditch tıkanıklık bölgesinde mi?

Hoxton ve Shoreditch'in kıyısındaki Hackney'in çok küçük bir kısmı, Tıkanıklık Ücreti dahilinde . Buna Great Eastern Street ve Liverpool Street Station arasındaki bir avuç sokak dahildir.

Tıkanıklık şarj bölgesinden nasıl kaçınabilirim?

Tıkanıklık ücretinden nasıl kaçınırım?

 1. Bir uygulama indirin.
 2. Yola çıkmadan önce rotaları kontrol edin.
 3. Belirli bir zamanda şehri ziyaret edin.
 4. Gözün yolda olsun.
 5. Bölgenin dışına park edin.
 6. Birlikte seyahat.
 7. Tıkanıklık ücretinizi ödeyin.

Hyde Park tıkanıklık bölgesinde mi?

Marble Arch'taki Hyde Park'ın köşesinde yer alan bu otel, Oxford Caddesi'ne veya Grosvenor Meydanı'na erişim için harika bir konumdur. tıkanıklık bölgesi dışında ve ULEZ. Marble Arch'tan yolun karşısındaki bir çıkışla bir tüpe atlayabilir ve Londra'nın merkezindeki herhangi bir yere kolayca gidebilirsiniz.

Fil ve Kale tıkanıklık şarj bölgesinde mi?

bu tıkanıklık şarj bölgesi Londra merkezinin büyük bir bölümünü kapsıyor. Sıkışıklık şarj bölgesinin sınırları güneyde Elephant and Castle ve New Kent Road, doğuda Tower Bridge Road ve Commercial Street, kuzeyde Euston Road ve Marylebone Road ve batıda Park Lane ve Edgeware Road'a yayıldı.


Wembley tıkanıklık bölgesinde mi?

Tıkanıklık ücret bölgesi yalnızca Londra'nın merkezinde, Pzt-Cum çalışma saatlerinde geçerlidir. Wembley'de dış Londra - şarj bölgesinin bir parçası değildir.

Putney tıkanıklık bölgesinde mi?

Genişletilmiş bölgenin, 25 Ekim 2021'de yürürlüğe girecek olan Ultra Düşük Emisyon Bölgesi ile aynı sınırları paylaşması muhtemeldir. Putney'de bu, Yukarı Richmond Yolu'nun kuzey tarafı boyunca uzanmaktadır. ... ULEZ'den farklı olarak, mavi yaka kartı sahipleri Trafik Sıkışıklığı Ücretinden muaftır .

Londra tıkanıklık bölgesi nerede başlar?

Tıkanıklık Ücret Bölgesi, merkezi Londra Westminster Şehri, Londra Şehri ve Londra'nın Camden, Lambeth ve Southwark ilçelerinin bazı kısımları dahil.

Hangi arabalar trafik sıkışıklığından muaftır?

Tıkanıklık Ücretinden Muaf En İyi Arabalar

 • Renault Zoe.
 • Volvo V90 T8.
 • Mitsubishi Outlander PHEV.
 • Nissan Yaprağı.
 • BMW 330e.
 • Mercedes E300e.
 • Jaguar I-Pace.
 • Hyundai Ioniq PHEV.


Westfield, Congestion Charge bölgesinde mi?

Satış noktalarının bir listesi burada bulunabilir: https://uk.westfield.com/london/stores/all-stores/fooddrink. Bu, 8 Nisan 2019'da başladı. Merkez Londra Tıkanıklık Ücret Bölgesi ve 25 Ekim 2021'den itibaren M25 Otoyolu içindeki Londra bölgesinin tamamına yayılacak.

Londra'da trafik sıkışıklığı ücreti ödemem gerekip gerekmediğini nasıl bilebilirim?

ödemeniz gerekiyor günlük ücret Noel Günü (25 Aralık) hariç her gün 07:00-22:00 saatleri arasında Trafik Sıkışıklığı Ücreti bölgesinde araç kullanıyorsanız. Peşin veya aynı gün ödeme yaparsanız günlük ücret 15 £ veya seyahatten sonraki üçüncü ücretlendirme gününün gece yarısına kadar 17,50 £'dir.

Harrods tıkanıklık bölgesinde mi?

Harrods, bu hafta Londra'daki tıkanıklık ücret bölgesinin genişletilmesinin ticareti etkilemediğini söyledi. 19 Şubat'ta Kensington ve Chelsea'ye sunulan planın ilk günlerinde bir miktar etki bekleniyordu.

South Kensington tıkanıklık bölgesinde mi?

Tıkanıklık Ücretlendirme bölgesi artık Batı'ya uzanan Bayswater, Notting Hill, Kuzey ve Güney Kensington, High Street Kensington, Knightsbridge, Chelsea, Belgravia ve Pimlico bölgelerini kapsayacak şekilde.


Tıkanıklık ücretine kim karar veriyor?

Londra için Ulaşım (TfL) 2009'dan beri IBM tarafından işletilen ücretten sorumludur. Planın uygulanmasından bu yana geçen ilk on yılda, brüt gelir Aralık 2013'ün sonuna kadar yaklaşık 2,6 milyar £'a ulaştı.

Whitechapel tıkanıklık bölgesinde mi?

Yaklaşık olarak kuzeyde Kings Cross'tan güneyde Vauxhall'a ve batıda Paddington'a kadar olan alanı kapsar. doğudaki Whitechapel'e . Bölgenin çevresindeki tüm yollar Otomatik Plaka Tanıma (ANPR) kameraları ile izleniyor. Congestion Charge bölgesinin interaktif bir haritası var.

Canary Wharf'ta Tıkanıklık Ücreti ödüyor musunuz?

Hayır. Canary Wharf şu anda Congestion Charge Zone'da değil . Şu anda Londra'da üç tür imar alanı vardır: Tıkanıklık Ücreti (CC) bölgesi, Düşük Emisyon Bölgesi (LEZ) ve Ultra Düşük Emisyon Bölgesi (ULEZ). Canary Wharf sadece LEZ ve ULEZ'dedir.

Elektrikli arabalar Trafik Sıkışıklığı Ücreti ödüyor mu?

Elektrikli arabalar trafik sıkışıklığından muaf mı? Evet , tamamen elektrikli araçlar ve çoğu plug-in hibrit, ücretten muaftır. Daha Temiz Araç İndirimi (eski adıyla Ultra Düşük Emisyon İndirimi) kapsamında uygundurlar.


Waterloo tıkanıklık bölgesinde mi?

İçindeki alanlar tıkanıklık şarj bölgesi Barbican, Bloomsbury, Borough, Charing Cross, City of London, Clerkenwell, Covent Garden, Euston, Finsbury, Green Park, Holborn, Lambeth, Marylebone, Mayfair, Newington, Soho, Southwark, St James', St Pancreas, Waterloo ve Westminster.

Google Haritalar tıkanıklık bölgesinden kaçınıyor mu?

Google Haritalar'daki 'Hedefler' bölümünün altında bir ' Seçenekler ' köprü. Buna tıklayın ve çıkan seçeneklerden biri 'Kaçın'. 'Ücretler'in yanındaki kutuyu işaretleyin ve rotanız yenilenerek size Tıkanıklık Bölgesi'ni dolaşan bir rota verecektir.

WAZE tıkanıklık bölgesinden kaçınıyor mu?

Evet , Ücretlerden Kaçının seçeneği etkinleştirilirse Waze Londra'nın Tıkanıklık Ücret Bölgesi çevresinde rota çizecektir. Yine de yola çıkmadan önce rotanızı iki kez kontrol edin.

Kings Cross tıkanıklık bölgesinde mi?

Ynt: Tıkanıklık Bölgesi? Colindale'den Kings Cross'a mı? Hayır , Euston Yolu'nun güneyine gitmezseniz, ki buna dikkat etmeseniz de dikkat etmeniz gerekmeyebilir. Yine de tüpü Burnt Oak veya Colindale'den doğrudan Kings Cross'a götürmek daha kolay olabilir.