Jaya geçimini nasıl sağladı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Valentine Gottlieb
Puan: 4.6/5(63 oy)

Cevap: Evet, Jaya cesur ve hassas bir kızdır. Velu'ya acır ve onun için yiyecek alır. Geçimini cesurca kendisi kazanıyor atılan malzemeleri toplayarak ve satarak .

Jaya geçimini 8. Sınıf nasıl kazandı?

Cevap: Jaya, kirli bir kanalizasyonun yakınındaki bir kulübede yaşayan küçük bir kızdı. O bir paçavraydı. Geçimini çalışarak sağladı çöp kutularından ve çöp yığınlarından kağıt, plastik, cam ve hatta yiyecek toplamak .

Jaya nasıl bir kızdı, nasıl yardım etti?

Jaya bir sırtında çanta taşıyan zavallı küçük kız . Çöp bidonlarından atıkları topladı. Küçük olmasına rağmen iyi kalpliydi. Velu'ya yiyecek ve ayrıca paçavra toplayıcı olarak düzenli bir işte yardım etti.Velu hangi koşullar altında paçavra toplayıcısı haline geldiğini açıkladı?

Soru: Velu hangi koşullar altında paçavra toplayıcı oldu? Cevap: Velu on bir yaşında bir çocuktu. Babası içki bağımlısı olduğu için evden kaçtı. Onu ve kız kardeşini döver, onların kazandıklarını kapardı. .

Velu Chennai'ye nasıl ulaşmıştı?

Velu Chennai Central'a nasıl ulaştı? Cevap: Velu sonra Chennai Central'a ulaştı. Kanyakumari ekspresi ile Kannur'a bir günlüğüne yürüyerek ulaşmak .

Kadınların geçim kaynakları için Jaya Alliance'ın tanıtımı

40 ilgili soru bulundu

Velu'yu perişan eden neydi?

Velu, iki gün önce köyünden kaçtığı için kendini perişan ve bitkin hissediyordu. biraz fıstık ve bir parça jaggery dışında hiçbir şey yememişti son iki gün için.

Velu neden işaretleri okuyamıyor?

Cevap: Velu olabilir Tamilce oku ama İngilizce değil. Kocaman tabelayı görünce ne anlama geldiğini anlayamadı çünkü yazı İngilizceydi. Daha sonra kız büyük bir binayı işaret ettiğinde Velu Tamil tabelasını okudu ve binanın Merkez Hapishanesi olduğunu öğrendi.

Velu neden garip kızı takip etmeye karar verdi?

'Garip' kızı takip etmeye karar verdi çünkü nereye gideceğini ve ne yapacağını bilmiyordu. . Velu, kızın şehri bildiğini ve ona yardım edebileceğini düşündü.

Velu sonunda ne yapmaya karar verdi?

Velu sonunda olmaya karar verdi bir paçavra daha iyi bir iş bulana kadar.


Velu tren istasyonunda ne gözlemledi?

Velu platformda durdu ama hala hareket eden bir trendeymiş gibi hissetti çünkü Chennai'ye yaptığı yolculuktan sonra bacakları hala titriyordu ve titriyordu. Genellikle, hareket eden bir trenin etkisi, yolculuğun bitiminden sonra bir süre kalır.

Velu Kız ne yedi?

Cevap: Velu var bir muz ve bir vada , kız yemek için sadece bir muz varken.

Dikkatli değilsin dediğinde ne anlama geliyor?

Cevap: (i) 'O' hapishaneyi kastediyor. (ii) Onun gibi biri dikkatli olmazsa, paçavra toplamak yasa dışı olduğu için polis birini hapse atabilir . Metindeki cümle- '...hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Devin bahçesinde neden hala kış vardı?

Cevap: Bencil Dev İngilizce Burada kış aynı zamanda bir depresyon ve tembellik atmosferini ifade eder. Kuşlar ötmediği, çocuklar oynamadığı ve bahar bahçeye uğramadığı için, kış bahçede kalış süresini uzattı .


8. Sınıf giyen kız neydi?

O giydi uzun bir banian . Saçları sert ve kahverengiydi. Omzunda kocaman bir çuval vardı.

8. Sınıfı anlatıcıyı mutsuz eden nedir?

Cevap: Anlatıcı parasını jalebis almaya harcadı . Jalebileri yedikten sonra sürekli geğiriyordu. Pişmanlığının nedeni bu olduğu için bir daha jalebi yemeyeceğime kendi kendine söz verdi.

Değerler İngilizce ve Tamilce okuyabilir mi?

Cevap : Velu Tamilce okuyabiliyor ama İngilizce okumayı bilmiyor . Tamilce yazılmış 'Central Jail'i okuyabildiği, ancak reklam panolarında İngilizce olarak ne yazdığını anlayamadığı için bu açıktır.

Velu kimi takip etmeye karar verdi?

Soru 6: Neden takip etmeye karar verdi? 'garip' kız ? Cevap: 'Garip' kız, Velu için tek ışık ışınıydı. Başka seçenek yoktu. Bu yüzden garip kızı takip etmeye karar verdi.


Velu'nun peşinden koştuğu kız kimdi?

Velu, kendisinden ve kız kardeşinden bütün parayı çalan babasının kabahatleri yüzünden evden kaçmıştı. Çocukları da dövdü. 5. Velu'nun peşinden gitmeyi kabul etti. Garip bir kız çünkü o acıkmıştı ve kız ona yiyecek getireceğine söz verdi.

Dev kimi ziyarete gitmişti?

Cevap: Dev ziyarete gitmişti arkadaşı Cornish Ogre'yi aradı . Yedi yıl onunla kaldı.

Dev neden bencil olarak adlandırılır?

Dev bencil olarak adlandırıldı çünkü bahçesini sadece kendisine ayırmak istiyordu. . ... Her iki durumda da çocuklar Dev'in bahçesinden bahsediyor.

Köpeği atla öküzü bu kadar kızdıran neydi?

Köpeği, atı ve öküzü bu kadar kızdıran neydi? Cevap: Köpek, at ve öküz kızdı çünkü efendileri olan adam, devenin aylaklığını telafi etmek için onlara iki kat çalışmalarını söyledi. .


Dev'e göre en güzel çiçekler kimdi *?

Dev neden dedi ki ' çocuklar en güzel çiçekler mi? Cevap: Devin bir bahçesi vardı. Çocuklar onun etrafında oynuyor.

Velu, gelmeye devam eden ve bir daha asla durmayan ne buldu?

Soru 28: Velu, gelmeye devam eden ve bir daha asla durmayan neyi buldu? Cevap: (i) Araçlar .

İngiliz yönetimi altında en çok acı çekenler kimlerdi?

köylüler İngiliz yönetiminin en çok acı çekenleri arasındaydı. Ancak köylüler sömürüye direndiler ve politikalara karşı toplu protesto ve hareketler düzenlemeye başladılar.

Bölüm çocukları iş başında kitabının yazarı kimdir?

Bu yazımızda Çocuklar iş başında özetini okuyacağız. Bu hikayenin yazarı, geeta kurdu . Evinden kaçan bir çocuk Velu'nun hassas hikayesi. Velu'nun babası bir ayyaştı ve onu her gün döverdi.