İstiridye kartlarının süresi doluyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jermey Block
Puan: 4.4/5(49 oy)

'Senin kadar öde -go Oyster kartlarının süresi dolmaz Transport for London, müşterilerin kalan bakiye ve kart depozitolarının iadesi için kartlarını istedikleri zaman iade edebileceklerini söyledi. 'Oyster ücretleri de dahil olmak üzere ücretlerden elde edilen gelir, Londra'nın ulaşım ağını işletmek, sürdürmek ve yükseltmek için kullanılıyor.

Oyster kartları ne kadar süreyle geçerlidir?

Oyster karta yüklenen ön ödeme, kart kullanıldığı sürece geçerlidir. en az 24 ayda bir . Bu süre içinde kullanılmamışsa, kart Transport for London'a iade edilerek para iade edilebilir - web sitesindeki bilgi.

Oyster kartımın süresinin dolup dolmadığını nasıl anlarım?

Oyster'da son kullanma tarihi yoktur kartlar.Oyster kartları neden çalışmayı durduruyor?

Oyster fotoğraflı kartınız sarı kart okuyucusuna dokunduğunuzda çalışmıyorsa, arızalı olabilir . ... Arızalı olduğunu onaylamak için Oyster fotoğraflı kartını bize göndermenizi isteyebiliriz. Bazen, Oyster fotoğraflı kartınız, kullandıkça öde bakiyeniz negatif olduğu için çalışmayabilir. Tekrar seyahat etmek için doldurmanız gerekir.

Oyster kartım çalışmıyorsa ne yapmalıyım?

Arızalı Oyster kartı

  1. Yeni bir Oyster kartı alın.
  2. Onunla en az bir yolculuk yapın.
  3. 24 saat bekleyin.
  4. Hesabınızda oturum açın veya bir hesap oluşturun.
  5. 'Kart kayboldu, çalındı ​​veya başarısız oldu' bölümüne gidin
  6. 'Ürünlerimi başka bir Oyster kartına aktar'ı seçin ve talimatları izleyin.

Paradan Tasarruf Edecek İstiridye İpuçları

16 ilgili soru bulundu

Oyster kartları devre dışı bırakılır mı?

Kullandıkça öde kredinizin olması veya Seyahat Kartınızda veya Otobüs ve Tramvay Kartınızda en az beş günlük seyahat süresinin kalması gerekir. Kartınız, yalnızca kaybolduğunu bildirdiğinizde durdurulacaktır. .

Oyster fotoğraflı kart bakiyemi nasıl kontrol edebilirim?

Re: Oyster'da bakiye nasıl kontrol edilir? En kolay yol metro istasyonundaki herhangi bir bilet makinesine gidin ve sarı okuyucudaki karta dokunun . Bu, mevcut bakiyeyi gösterecek ve size daha fazla PAYG kredisi veya seyahat kartı ekleme seçenekleri sunacaktır.

İstiridyelerin son kullanma tarihi geçer mi?

Canlı istiridyeler gerçekten canlı olduğu ve uygun şekilde saklandığı sürece, iyi olmalılar . ... Soluklanmaya başladıklarında, kabuğu tutan kas gevşer ve içerideki istiridye likörünün dışarı sızmasını sağlar. Bu sıvı madde olmadan istiridye kurur ve ölür. Öldüğünde, kabuk açılacaktır.

Oyster kartımı yeniden etkinleştirebilir miyim?

Oyster'ınız yeniden etkinleştirilemez , yeni bir kart satın almanız ve sıfırdan yeniden başlamanız gerekir.


Oyster kartımı yine de kullanabilir miyim?

Oyster kartı, para eklediğiniz bir akıllı karttır. gittiğin kadar ödeyebilirsin . Otobüs, Metro, tramvay, DLR, London Overground, çoğu TfL Rail, Emirates Air Line ve Thames Clippers River Bus hizmetlerinde seyahat ederken ödeyebilirsiniz. Ayrıca Londra'daki çoğu National Rail hizmetinde ve bazılarında Londra dışında seyahat edebilirsiniz.

60+ Oyster kartı ne kadar sürer?

60+ Oystercard, Londralıların TfL hizmetlerinde ücretsiz olarak seyahat etmelerini sağlar. 09:00 hafta içi , hafta sonları ve resmi tatillerde her zaman olduğu gibi. Ayrıca, geçiş kartı sahiplerinin Londra'daki National Rail hizmetlerinde hafta içi sabah yoğun saatler (6:30 - 9:30) dışında ücretsiz seyahat etmelerini sağlar.

Oyster kart satın almanın maliyeti nedir?

Londra'yı ziyaret etmeden önce bir Visitor Oyster kartı satın alın ve ev adresinize teslim ettirin. Bir kart maliyeti £ 5 (iade edilmez) artı posta ücreti . Kartınıza ne kadar kredi ekleyeceğinizi seçebilirsiniz. Londra'yı iki günlüğüne ziyaret ediyorsanız, 20 £ kredi ile başlamanızı öneririz.

Oyster kartım bozulursa ne olur?

Hasarlı bir kart olabilir çatlamış, çizilmiş veya bükülmüş . Kullandıkça öde kredinizi veya biletinizi yeni fotoğraflı kartınıza aktaracağız. Kredinizi veya biletinizi aktaramazsak, bunun yerine size geri ödeme yapabiliriz. Yeni kartın size ulaşmasını beklerken, seyahatiniz için ödeme yapmanız gerekecektir.


Oyster veya temassız kullanmak daha mı ucuz?

Eğer kullanırsanız halka duyurulur temassız Londra'da seyahat için ödeme yapmak, Oyster kartı kullanmakla aynı fiyattır. ... Tabii ki, Oyster'ınıza uygulanan bir tren kartı indirimi (veya benzeri) varsa, bu her zaman temassız olmaktan daha ucuz olacaktır. Temassız ödeme kartlarına indirim uygulanamaz.

Oyster kartını değiştirmenin maliyeti nedir?

bir ücreti var 10,00 £ tüm yedek Oyster fotoğraf kartları için. Bunu çevrimiçi olarak kredi/banka kartı ile ödeyebilir veya bir doğrulama mektubu yazdırıp Postanede ödeyebilirsiniz.

İstiridye buzdolabında ne kadar dayanır?

buzdolabı iyi

İstiridyelerinizi buzdolabında kapalı bir kapta veya ağzı kapalı bir plastik torbada da saklayabilirsiniz. İstiridyeler sudan çıkarıldıktan sonra nefes almazlar. Bunun için taze tutacaklar hasattan 1-2 hafta sonra .

İstiridye buzdolabında bozulur mu?

Taze istiridyeler - ister canlı ister kesilmiş olsun - ağzınızda kalacak. iki güne kadar buzdolabı . Tazeyken pişirilen istiridyeler, buzdolabında dört güne kadar dayanır. Taze, canlı istiridyelerin hayatta kalması için uygun depolama çok önemlidir: oksijen eksikliği onları öldürebileceğinden, onları hava geçirmez bir kapta kapatmayın.


Açılmamış istiridyeler buzdolabında ne kadar dayanır?

İstiridyelerin uykuda olduğu daha soğuk aylarda iki hafta eğer uygun şekilde saklanırsa. Yaz aylarında, yaklaşık bir hafta kalacaklar.

Oyster kart bakiyesini kontrol etmek için bir uygulama var mı?

TfL Oyster kart kullanıcılarının kullandıkça öde bakiyelerini kontrol etmelerine ve akıllı telefonlarını kullanarak kartlarına yükleme yapmalarına olanak tanıyan yeni uygulamasını piyasaya sürdü. TfL, Oyster kart kullanıcılarının kullandıkça öde bakiyelerini kontrol etmelerine ve akıllı telefonlarını kullanarak kartlarına yükleme yapmalarına olanak tanıyan yeni uygulamasını piyasaya sürdü.

Oyster ziyaretçi kartı bakiyemi çevrimiçi olarak kontrol edebilir miyim?

Bakiyenizi kontrol etmek, Oyster kartınıza kredi eklemek ve yetişkinlere uygun 7 Günlük, Aylık ve Yıllık Seyahat Kartları satın almak için akıllı telefonunuza TfL Oyster uygulamasını indirin. ... dolduramazsın Ziyaretçi Oyster kartınız çevrimiçi.

Oyster kartlarının kullanılmaması durumunda geçerlilik süresi doluyor mu?

'Kullandığın kadar öde İstiridye kartlarının süresi dolmaz Transport for London, müşterilerin kalan bakiye ve kart depozitolarının iadesi için kartlarını istedikleri zaman iade edebileceklerini söyledi. ... TfL, bir yıl boyunca kullanılmayan kartlardaki 29,85 milyon sterlinlik bakiyenin, PAYG kontörlerinden bir haftadan biraz fazla bir gelire eşit olduğunu ekledi.


Oyster kartımı etkinleştirmem gerekiyor mu?

TfL'ye göre 'Lütfen satın alma işleminizi normal bir yolculuğun parçası olarak etkinleştirmeniz gerektiğini unutmayın. Etkinleştirmek için şunları yapmalısınız: belirlediğiniz istasyondaki sarı okuyucuda Oyster kartınıza dokunun ve yolculuğunuzun sonunda sarı okuyucuya da dokunun.

Oyster hesabımı nasıl kapatabilirim?

Telefon Görüşmesiyle İptal Et

  1. Oyster Kart bilgilerinizin yanı sıra Oyster hesap bilgilerinizin hazır olduğundan emin olun.
  2. 0343 222 1234 numaralı telefondan TFL Oyster Card iptal numarasını arayın.
  3. Kartınızı iptal etmek istediğinizi görevliye bildirin.

Oyster kart iade edilebilir mi?

için ödediğiniz £ 5 depozito Oyster kartı, herhangi bir Pay ile birlikte iade edilebilir giderken kartta kalan para. İstiridye kullanmak isteyebilecek birini tanımıyorsanız veya Londra'ya dönmeyi planlamıyorsanız, kullanılmayan parayı geri alabilirsiniz. ...

Bir Oyster kartından diğerine kredi aktarabilir misiniz?

Herhangi bir kullandıkça öde bakiyesini veya Seyahat Kartlarını başka bir Oyster kartına aktarmayı seçebilirsiniz. . Bunu yapmak için yeni Oyster kartının ayrıntılarına sahip olmanız gerekir ve aktarımın tamamlanması için seyahatin bir parçası olarak dokunmanız gerektiğinden, aktarımın tamamlanması için fiziksel olarak yeni Oyster kartına sahip olmanız gerekir.