Intel grafik komut merkezine ihtiyacım var mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jerel Thiel
Puan: 4.6/5(26 oy)

Intel Graphics Command Center sadece oyuncular için mi önemli? Hayır, birçok kullanışlı özelliği var. Tüm ekranları yönetebileceğiniz yeri görüntüleyin sisteme bağlı. Ayarları değiştirirken video işlemenin canlı önizlemesini görebileceğiniz bir video içerir.

Intel grafik komut merkezini kaldırabilir miyim?

İndirmeyi seçerseniz, Komuta Merkezi mevcut Intel grafik kontrol panellerinizin yanına kurulacaktır, böylece sürücülerle ve kolayca kaldırılabilir .

Intel grafik komut merkezini devre dışı bırakmak güvenli midir?

Evet , ancak yalnızca Intel HD Graphics Kontrol Panelinde bulunan bir özelliğe ihtiyacınız yoksa Intel HD Graphics Kontrol Panelini kaldırmanız için Intel Graphics Command Center tarafından teşvik edileceksiniz.Intel grafik komuta Merkezi ne işe yarar?

Intel Grafik Komuta Merkezi, Intel PC'lerde grafik yapılandırma seçenekleri ve optimizasyonlar sunan bir konsol . Donanımınıza dayalı kişiselleştirilmiş önerilerle Intel Graphics Command Center, oyunların ve diğer grafik yoğun uygulamaların daha net ve keskin grafiklerle çalışmasını sağlayabilir.

Intel grafik komut merkezini başlangıçtan devre dışı bırakabilir miyim?

Windows Başlat Menüsünden Intel Graphics Command Center'ı arayın. Uygulamayı açmak için Intel Graphics Command Center simgesine çift tıklayın. Sol gezinme menüsünde Tercihler'i tıklayın. Sistem Tepsisi ayarının yanında, etkinleştirmek için geçiş düğmesine tıklayın veya sistem tepsisi simgesini devre dışı bırakın.

Intel'in YENİ Grafik Komuta Merkezi - Açıklandı!

23 ilgili soru bulundu

Windows 10'da Intel grafiklerini nasıl devre dışı bırakırım?

Daha fazla soruna neden olabileceğinden kaldırmayı seçmeyin. BAŞLAT > Denetim Masası > Sistem > 'Donanım' sekmesini seçin > Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları. Listelenen ekrana sağ tıklayın (yaygın olarak Intel tümleşik grafik hızlandırıcıdır) ve DEVRE DIŞI BIRAK'ı seçin.

Intel HD Graphics'im neden çalışmıyor?

Intel Graphics Control Panel ve Intel Graphics Sürücüsünü bulun ve kaldırın. Bilgisayarı yeniden başlatın. ... Windows Update, bilgisayarınız için doğrulanmış en son grafik sürücüsünü otomatik olarak arayacak, indirecek ve kuracaktır. Sorun devam ederse Intel Destek ile iletişime geçin.

Intel HD grafiklerini nasıl kullanırım?

Başlatmak için sağ tıklayın Windows masaüstü ve Grafik Özellikleri'ni seçin. Intel HD Graphics Kontrol Paneli aracını Başlat menünüzden de başlatabilirsiniz. 3D grafik ayarlarına erişmek için kontrol paneli penceresi göründüğünde 3D simgesine tıklayın.

Intel grafik komuta merkezini nasıl edinebilirim?

Intel Graphics Command Center'ı bir kısayol tuşu kombinasyonu ile açabilirsiniz. Klavyenizde, aynı anda CTRL+ALT+F1 tuşlarına basın.


Intel komuta merkezini nasıl edinebilirim?

Windows 10 sürüm 1709 veya üzeri. Windows 11* sürüm 21H2 veya üzeri. Intel Grafik Sürücüsü sürümü 25.20. 100.6618 veya daha yenisi.
...

 1. Intel Graphics Command Center uygulaması için Microsoft Store web sitesini açın veya Microsoft Store'daki arama çubuğunu kullanarak Intel Graphics Command Center'ı arayın. ...
 2. Al'ı tıklayın.

Intel HD grafiklerini devre dışı bırakırsam ne olur?

Bu, iki çerçeve arabelleği görevi gören iki GPU ile vsync'in her zaman açık olması gibi. Bir Optimus dizüstü bilgisayarda Intel GPU'yu devre dışı bırakırsanız, bunların hepsi bozulur. Dizüstü bilgisayarınız temel VGA grafik moduna dönecek (800x600 çözünürlük, Win 10'un daha yüksek bir çözünürlük kullandığını düşünüyorum) Intel sürücülerini yeniden yükleyene kadar.

Intel HD grafiklerini devre dışı bırakmalı mıyım?

Evet. Devre dışı bırakmanız şiddetle tavsiye edilir BIOS aracılığıyla . Evet, özel bir kartınız varsa, bios'ta devre dışı bırakabilirsiniz.

Intel HD grafiklerini kaldırırsam ne olur?

Sürücüyü kaldırırsanız, Steam'de hiçbir oyun oynayamazsınız . Ancak, yine de bu grafik sürücüsünü güncellemeniz gerekebilir, bu nedenle en yeni sürümü indirin ve grafik sürücüsünün tam güncellemesini yapın. Sürücü çökme probleminizi çözebilir.


Grafik sürücümü kaldırırsam ne olur?

Grafik sürücümü kaldırırsam monitör ekranımı kaybeder miyim? Numara, ekranınız çalışmayı durdurmayacak . Microsoft İşletim sistemi, standart bir VGA sürücüsüne veya işletim sisteminin orijinal kurulumu sırasında kullanılan aynı varsayılan sürücüye dönecektir.

Intel grafik sürücüsünü kaldırmam gerekir mi?

Bu kesinlikle doğru. sen yapmazsın Sisteminizin entegre grafikleri hakkında herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Intel HD grafik sürücüsünü nasıl kaldırırım?

 1. İşletim sisteminiz için sağlanan adımları kullanarak Aygıt Yöneticisi'ni açın: ...
 2. Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünü genişletin.
 3. Intel Grafik Sürücüsünü bulun. ...
 4. Intel Grafik Sürücüsüne sağ tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
 5. Bu aygıtın sürücü yazılımını sil onay kutusunu seçin.

Intel grafik ayarlarını nasıl alabilirim?

Intel Grafik Denetim Masası, Windows Başlat menüsünden veya kısayol CTRL+ALT+F12 .


Intel grafik sürücüsü gerekli mi?

Hayır, eğer onlara ihtiyacın yok özel bir grafik kartı var. Ancak, özel GPU'nuz herhangi bir nedenle başarısız olursa size bir geri dönüş sağladığından, yüklemek için zarar vermezler.

Intel grafik komut merkezini açamıyor musunuz?

Intel Graphics Command Center açılmıyor veya çalışmıyorsa aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz:

 1. Microsoft Store'u ziyaret edin ve Yeniden Yükle'yi seçin.
 2. Uygulamayı Ayarlar aracılığıyla onarın veya sıfırlayın.
 3. Uygulamayı Ayarlar aracılığıyla kaldırın.

Intel HD Graphics iyi mi?

Ancak, çoğu ana kullanıcı, yeterince iyi performans Intel'in yerleşik grafiklerinden. Intel HD veya Iris Graphics'e ve beraberinde gelen CPU'ya bağlı olarak, en sevdiğiniz oyunlardan bazılarını en yüksek ayarlarda çalıştıramazsınız. Daha da iyisi, entegre GPU'lar daha soğuk çalışma eğilimindedir ve güç açısından daha verimlidir.

Intel HD grafikleri Photoshop için iyi mi?

1 Doğru cevap. Adobe Photoshop CC GPU (grafik işlem birimi) ve video kartı SSS HD 5000 listede, sizin için çalışması gerekir. Bir i5 ve Intel HD 4000'im var. CC 2015 ile iyi çalışıyor.


Hangi Intel HD grafiklere sahip olduğumu nasıl bilebilirim?

 1. Masaüstüne sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.
 2. Ayarlar sekmesini tıklayın.
 3. Gelişmiş düğmesini tıklayın.
 4. Intel Graphics Technology veya Intel Extreme Graphics sekmesine tıklayın. Grafik sürücüsü sürüm numarası, grafik denetleyici adının altında listelenir. Örneğin: 6.13. 01.3004. Not.

Intel HD grafiklerimi nasıl düzeltirim?

Görüntü bağdaştırıcıları bölümüne gidin ve bu bölümü genişletmek için > öğesine tıklayın. Listede Intel HD Grafik Sürücüsünü bulun. Intel HD Grafik Sürücüsüne sağ tıklayın ve Kaldır'ı seçin. Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Intel HD grafiklerini nasıl sıfırlarım?

INTEL

 1. Masaüstünüze sağ tıklayın ve Grafik Özellikleri'ni seçin.
 2. 3D'yi tıklayın.
 3. Varsayılanları Geri Yükle'yi tıklayın.

Intel grafikleriyle ilgili sorunları nasıl gideririm?

Windows Update hizmetlerinin sisteminiz için doğrulanmış en son sürücüyü otomatik olarak bulmasına ve yüklemesine de izin verebilirsiniz.

 1. Klavyenizde Windows tuşu + X'e basın.
 2. Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
 3. Görüntü Bağdaştırıcıları'na tıklayın.
 4. Intel Graphics Controller'a sağ tıklayın. ...
 5. Sürücüyü güncelle'ye tıklayın.