Hazırda bekletme pencereleri 10 nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Caden Lubowitz
Puan: 4.1/5(52 oy)

Windows 10 için Başlat öğesini ve ardından Güç > Hazırda Beklet öğesini seçin. Ayrıca klavyenizdeki Windows logo tuşu + X'e basabilir ve ardından Kapat veya oturumu kapat > Hazırda Beklet'i seçebilirsiniz. ... Kapat veya oturumu kapat'a dokunun veya tıklayın ve Hazırda Beklet'i seçin. Veya ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin ve ardından Ayarlar'a dokunun.

Windows 10'da hibrit uyku ne anlama geliyor?

Hibrit uyku bir uyku ve hazırda bekletme modunu birleştiren uyku durumu türü . Bilgisayarı karma uyku durumuna getirdiğinizde, tüm RAM'ini sabit sürücüye yazar (tıpkı hazırda bekleme gibi) ve ardından RAM'in yenilenmesini sağlayan (tıpkı uyku gibi) düşük güç durumuna geçer.

Hazırda bekletme, Windows 10 için iyi mi?

Hazırda bekletme modu bir laptop ve tablet kullanıcıları için harika bir seçenek Pilinizin bittiğini görmeyeceğiniz için bir sonraki elektrik prizinin nerede olacağını bilmeyenler. Ayrıca, güç tüketimi konusunda ciddi endişe duyan masaüstü kullanıcıları için iyi bir seçenektir - uyku modu fazla güç kullanmaz, ancak biraz kullanır.Windows 10'un hazırda bekletme modunda olup olmadığını nasıl anlarım?

Dizüstü bilgisayarınızda Hazırda Beklet'in etkin olup olmadığını öğrenmek için:

 1. Denetim Masası'nı açın.
 2. Güç Seçenekleri'ni tıklayın.
 3. Güç Düğmelerinin Ne Yapacağını Seç'i tıklayın.
 4. Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'i tıklayın.

Hazırda bekletme, Windows 10'a nereye gitti?

Windows 10'da Hazırda Bekletme modunun nasıl etkinleştirileceğini görelim:

 • Denetim Masası'nı açın ve Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri'ne gidin.
 • Güç düğmelerinin ne yapacağını seçin'i tıklayın.
 • Ardından, şu anda kullanılamayan Ayarları Değiştir bağlantısını tıklayın. ...
 • Hazırda Beklet'i kontrol edin (Güç menüsünde göster).
 • Değişiklikleri kaydet'e tıklayın ve bu kadar.

Windows 10'da Hazırda Bekletme Nasıl Etkinleştirilir - Howtosolveit

42 ilgili soru bulundu

Hazırda bekletme modu neden gizli?

Hazırda bekletme modu neden gizli? Çünkü Windows 8 ve 10'da HİBRİT UYKU adı verilen yeni bir durum getirdiler. . ... Karma uyku açıldığında, bilgisayarınızı otomatik olarak uyku moduna almak, bilgisayarınızı karma uyku moduna geçirir. Bu nedenle Windows 8 ve 10'da hazırda bekletme modunu varsayılan olarak devre dışı bırakırlar.

Hazırda bekletme modu neden kayboldu?

Windows 10'daki Güç Planı ayarlarından güç düğmesi menüsündeki hem Uyku hem de Hazırda Beklet seçeneğini gizlemeyi seçebilirsiniz. Bununla birlikte, Güç Planı ayarlarında hazırda bekletme seçeneğini görmüyorsanız, Hazırda Bekletme devre dışı olduğundan . Hazırda bekletme devre dışı bırakıldığında, seçenek kullanıcı arayüzünden tamamen kaldırılır.

CMD'nin hazırda bekletme modunda olup olmadığını nasıl anlarım?

cmd'yi arayın. Arama sonuçları listesinde, Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin. Kullanıcı Hesabı Denetimi tarafından istendiğinde Devam'ı seçin. Komut isteminde, powercfg.exe / hazırda bekletme üzerine yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

Hangisi daha iyi hazırda bekletme veya uyku?

Ne Zaman Hazırda Bekletilir: Hazırda Bekletme, uykudan daha fazla güç tasarrufu sağlar . Bilgisayarınızı bir süre kullanmayacaksanız, örneğin gece uyuyacaksanız, elektrik ve pil gücünden tasarruf etmek için bilgisayarınızı hazırda bekletme moduna geçirmek isteyebilirsiniz. Hazırda bekletme modundan çıkmak uykudan daha yavaştır.

Bilgisayarım neden hazırda bekletme modunda?

Dizüstü bilgisayarınız Hazırda Bekletme mesajını gösteren ekranda takılı kaldıysa, pilinizi çıkararak dizüstü bilgisayarınızın gücünü boşaltmanız gerekebilir. . Düğmesini 10 saniye basılı tutarak dizüstü bilgisayarı kapatmayı da deneyebilirsiniz. Bu, hazırda bekletme modunu serbest bırakmalıdır.

Hazırda bekletme, bilgisayarınız için kötü mü?

Esasen, HDD'de hazırda bekletme kararı, güç tasarrufu ile sabit disk performansındaki zaman içinde düşüş arasında bir dengedir. Ancak katı hal sürücüsü (SSD) dizüstü bilgisayarı olanlar için, hazırda bekletme modunun çok az olumsuz etkisi vardır . Geleneksel bir HDD gibi hareketli parçası olmadığı için hiçbir şey kırılmaz.

Hazırda bekletme modunun dezavantajları nelerdir?

Hazırda Beklet'in sakıncalarını görelim Performans Maliyeti

 • Birden fazla eklemeye izin vermez. Hazırda Bekletme, JDBC tarafından desteklenen bazı sorgulara izin vermez.
 • Birleşimlerle daha fazla Comlpex. ...
 • Toplu işlemede düşük performans: ...
 • Küçük proje için iyi değil. ...
 • Öğrenme eğrisi.

Bilgisayarımı her gece kapatmalı mıyım?

Dizüstü bilgisayarınızı çoğu gece uyku modunda tutsanız bile, haftada en az bir kez bilgisayarınızı tamamen kapatmak iyi bir fikirdir , Nichols ve Meister'a katılıyor. Bilgisayarınızı ne kadar çok kullanırsanız, eklerin önbelleğe alınmış kopyalarından arka planda reklam engelleyicilere kadar o kadar çok uygulama çalışır.

Uyku ve hazırda bekleme modu arasındaki fark nedir?

Uyku Modu ve Hazırda Bekletme. ... Uyku modu, işlem sırasında az miktarda güç kullanarak çalıştırdığınız belgeleri ve dosyaları RAM'de saklar. Hazırda bekleme modu aslında aynı şeyi yapar , ancak bilgileri sabit diskinize kaydeder, bu da bilgisayarınızın tamamen kapanmasını ve enerji tüketmemesini sağlar.

Bilgisayarımda uyku ve hazırda bekletme arasındaki fark nedir?

Hazırda bekletme, uykudan daha az güç kullanır ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda, kaldığınız yere geri dönersiniz (uyku kadar hızlı olmasa da). Dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi uzun süre kullanmayacağınızı ve bu süre boyunca pili şarj etme fırsatınız olmayacağını bildiğinizde hazırda bekletme modunu kullanın.

SSD ile kış uykusuna yatabilir misiniz?

Hazırda bekletme daha fazla yazma kullanır

SSD donanımlı dizüstü bilgisayarı olanlar için, SSD kullanımında hazırda bekletme modunun uyku modundan ne kadar farklı olduğuna dikkat edin. Bilgisayarınız hazırda bekletme moduna geçtiğinde, açık belgeleri ve programları SSD'ye depolar ve tamamen kapanır. Uyku her şeyi duraklatır, ancak sürücüye yazmaz.

Dizüstü bilgisayarı kapatmadan kapatmak kötü mü?

Kapatmak, dizüstü bilgisayarınızı tamamen kapatacaktır ve dizüstü bilgisayar kapanmadan önce tüm verilerinizi güvenle kaydedin. Uyku, minimum miktarda güç kullanır ancak bilgisayarınızı, kapağı açar açmaz kullanıma hazır durumda tutar.

Uyumalı mıyım yoksa bilgisayarımı kapatmalı mıyım?

Bazıları, bilgisayarı sürekli açık bırakmanın bileşenlerde aşınma ve yıpranmadan tasarruf sağladığını söylüyor. Sık yeniden başlatmalar bileşenlerde daha fazla aşınmaya neden olsa da, makinenizi her gün kapatmanız sorun değil. Bakım açısından, haftada en az bir kez kapat .

Güç düğmesiyle bilgisayarı kapatmak kötü mü?

Birçok bilgisayar kullanıcısı, masaüstü bilgisayarlarının kasasındaki güç düğmesine basarak bilgisayarlarını asla kapatmamaları konusunda eğitilmiştir. ... Bu, önceki milenyumda sorunlara neden oluyordu, ancak şimdi güç düğmesiyle kapatmak tamamen güvenli.

Bilgisayarda hazırda bekletme nedir?

Bilgisayarın son durumunu koruyan bir kapatma modu . Hazırda bekletme modundan sonra bilgisayarı açmak, işletim sisteminin yeniden başlatılmasını ve tüm uygulamaların ve verilerin yeniden yüklenmesini ortadan kaldırır. Hazırda bekletme etkinleştirildiğinde, belleğin (RAM) içeriği depolamaya (sabit disk, SSD) yazılır ve bilgisayar kapatılır.

Windows 10'da neden hazırda bekletme seçeneği yok?

Windows 10'da Hazırda Bekleme modunu etkinleştirmek için Ayarlar > Sistem > Güç ve uyku bölümüne gidin. Ardından sağ tarafta aşağı kaydırın ve Ek güç ayarları bağlantısını tıklayın. ... Hazırda Bekletme modunu etkinleştirmek için Şu anda kullanılamayan ayarları değiştirin bağlantı.

Hazırda bekletme modunu nasıl geri yüklerim?

İşte nasıl:

 1. Adım 1: Denetim Masası'nı açın ve Güç Seçenekleri sayfasına gidin. ...
 2. Adım 2: Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'i tıklayın, ardından 'Kapatma ayarları' bölümünü bulmak için o pencerenin en altına gidin.
 3. Adım 3: Hazırda Beklet'in yanındaki kutuyu işaretleyin ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklayın.

Hazırda bekletme modunu nasıl geri alabilirim?

Kapat veya oturumu kapat'ı tıklayın, ardından Hazırda Beklet'i seçin. Windows 10 için, 'Başlat'ı tıklayın ve 'Güç>'ü seçin. hazırda bekletme .' Bilgisayarınızın ekranı titreyerek açık dosyaların ve ayarların kaydedildiğini gösterir ve kararır. Bilgisayarınızı hazırda bekletme modundan uyandırmak için Güç düğmesine veya klavyedeki herhangi bir tuşa basın.

Hazırda bekletme Windows 10'u devre dışı bırakmalı mıyım?

Hazırda Bekletme varsayılan olarak etkindir ve bilgisayarınıza gerçekten zarar vermez, bu nedenle devre dışı bırakmanıza bile gerek yok eğer kullanmazsan. Ancak, hazırda bekletme etkinleştirildiğinde, diskinizin bir kısmını kendi dosyası için ayırır - hiberfil. sys dosyası - bilgisayarınızın kurulu RAM'inin yüzde 75'ine tahsis edilmiştir.

Hazırda bekletme dosyasını silebilir miyim?

Her ne kadar hiberfil. sys gizli ve korumalı bir sistem dosyasıdır, güç tasarrufu seçeneklerini kullanmak istemiyorsanız güvenle silin Windows'ta. Bunun nedeni, hazırda bekletme dosyasının işletim sisteminin genel işlevleri üzerinde hiçbir etkisi olmamasıdır. ... Windows, hiberfil'i otomatik olarak siler.