Hazır hamur işinin kör pişirmeye ihtiyacı var mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Avis Bergstrom DVM
Puan: 4.5/5(48 oy)

Islanmalarını önlemek için, ıslak dolgular eklenmeden önce kısa hamurlu hamur işleri kısmen pişirilmelidir. . Yüzeyi kapatan ve gevrek bir hamur işi ile sonuçlanan kör pişirme olarak bilinen bu işlem.

Hazır pastayı ne kadar sürede pişirirsiniz?

Tart kalıbını pişirme kağıdıyla kaplayın ve seramik fırın fasulyeleri veya kuru bakliyatlarla doldurun. Pişirilmesi için yaklaşık 15 dakika veya hamur sertleşene kadar, fasulyeleri çıkarın ve altın kahverengi ve bisküvi olana kadar yaklaşık 5 dakika daha pişirin.

Fırından satın alınan kabukları kör etmeniz mi gerekiyor?

Mağazada satın alınan donmuş kabukların çoğunda, tipik bir ev yapımı kabuktan çok daha az hamur bulunur, bu nedenle ev yapımı bir kabuktan çok daha hızlı kızarırlar. ... Çoğu talimat, kabuğun buzunu çözmenizi, kabuğun alt kısmını bir çatalın uçlarıyla delmenizi ve 375 °F ila 450 °F arasında 10 ila 12 dakika pişirin .Ne tür bir pasta kör pişirme tekniği gerektirir?

Hamur işinden daha kısa bir pişirme süresi gerektiren herhangi bir pasta dolgusu, kör pişmiş bir kabuğa ihtiyaç duyar. Teknik, turtalarda yaygındır: kremalı turta . meyve ayakları .

Pasta kabuğunun dibine delik açmalı mısınız?

Pişirmeden önce hamurun dibine delikler açın. ... Bu pişirme süresi, içi doldurulmuş bir turta değil, sadece kabuk içindir. Bununla birlikte, kabuk bir doldurma için kullanılabilir, pişirme süresi her tarif için değişecektir. İçin doldurulmuş bir turta, kabukta delik açmayın .

Kör Fırında Pasta Nasıl Yapılır | İyi Kat Hizmetleri İngiltere

41 ilgili soru bulundu

Pasta ağırlıkları kullanmazsanız ne olur?

Tart ağırlıklarınız veya kuru fasulyeniz yoksa, kullanabileceğiniz en etkili ağırlık başka bir pasta tabağı , eğer varsa. Hamurla kaplı tavaya nazikçe yerleştirin; hem ince alt kabuğu hem de kalın kenarı örtmelidir.

Alt turta kabuğunun ıslanmasını nasıl önlersiniz?

Üzerine kurutulmuş ekmek kırıntıları veya ezilmiş mısır gevreği veya diğer tahıl türlerini serpin , fırında doldurmadan ve pişirmeden önce alt kabukta. Bu, dolgunun kabuğun ıslak olmasını önleyecektir.

Pillsbury pasta kabuğunu körlemeli miyim?

Aşağıdaki talimatlar için bakkaldan hazırlanmış, soğutulmuş bir Pillsbury pasta kabuğu kullandık, ancak bu kör pişirme yöntemi aynı zamanda sıfırdan yapılmış bir pasta kabuğu için de işe yarayacak. ... Pasta kabuğunu pişirirken tartarak tabanının kabarmasını önlemiş olursunuz.

Ağırlık olmadan kör pişirebilir misin?

2. Pastayı tartmak için tart ağırlıkları (veya benzeri bir alternatif) kullanılmalıdır. Pasta ağırlıkları, pek çok fırıncı ve şefin pasta kabuklarını körlemek için kullandığı şeydir, ancak siz kesinlikle kör bir pasta kabuğunu ağırlıksız pişirin .


Pasta kabuğunu doldurmadan önce pişirmeli miyim?

Çoğu turta, turta ve kiş için tarifler ön pişirme nihai ürünün ıslak kalmamasını sağlamak için. Ön pişirme aynı zamanda az pişmiş kabuklar veya az pişmiş dolgular ile sonuçlanmanızı da önler. Fırınsız turta tarifleri için kesinlikle önceden pişirmeniz gerekir, aksi takdirde her yönden yapışkan bir ısırık alırsınız.

Fasulye olmadan hamur işlerini nasıl kör edersiniz?

Kör pişirme için mutlak en iyi seçenek, temperli cam veya alüminyum pasta tabağı . Alüminyum veya temperli cam, kabuğunuzu gevrek ve düzgün tutacaktır.

Kısa hamurlu pastayı ne kadar süre körlemelisiniz?

Hamur kalıbını bir yuvarlak pişirme kağıdı ile doldurun ve tartmak için pişirme fasulyesi ekleyin (ipucu bakın). 15 dakika pişirin, ardından kağıdı ve fasulyeleri dikkatlice çıkarın ve böreği pişirin. 5 dakika daha (buna pişirme körlüğü denir).

Fasulyem yoksa ne olur?

A büyük boy pirinç yatırım yapmak genellikle ucuzdur ve büyük bir pasta kabuğu alanını sorunsuz bir şekilde kolayca doldurabilir. Bu orta büyüklükteki parçalar, sadece bir avuç dolusu ile nispeten geniş bir alanı kaplayabilir. Mercimek renkli bir seçenektir ve kek kabuğunu sağlam tutmak için ağırlık olarak pasta kabuğuna kolayca dökülebilir.


Pasta ağırlıkları yerine pirinç kullanabilir miyim?

Bir pasta kabuğunu kör olarak pişirmek, pastanın fırında kabarmasını önlemek için alt kabuğu pasta ağırlıklarıyla doldurmayı gerektirir. Ancak pasta ağırlıklarınız yoksa, bunları satın almanıza gerek yoktur. Yerine, kilerinizi kuru fasulye veya pişmemiş pirinç için kontrol edin - her ikisi de pasta ağırlıkları kadar iyi çalışacaktır.

Kuruşları pasta ağırlığı olarak kullanabilir miyim?

Kuruş değil pasta ağırlıkları kullanın. Kendi haline bırakılan turta kabukları, fırında kör pişirme sırasında kabarır, kabarır, krater oluşturur ve şekillerini kaybeder. Fırıncılar pasta ağırlığı olarak kuru fasulye, çiğ pirinç, kuruş ve toz şeker kullanabilirken, biz özellikle iş için tasarlanmış en iyi ürünü kullanmayı seviyoruz: pasta ağırlıkları .

Mağazam neden pasta kabuğu küçültme satın aldı?

Muhtemelen turta kabuklarının küçülmesinin ana nedeni, çünkü hamura dinlenmek için yeterli zaman verilmez . Bu dinlenme süresi, glütenin turta hamuru işlemindeki kritik noktalarda tam anlamıyla gevşemesini sağlar ve fırınlandıktan sonra çekmenin önlenmesinde büyük rol oynayacaktır.

Dondurulmuş turta kabuklarının önceden pişirilmesi gerekiyor mu?

Balkabağı turtası veya kiş gibi ıslak malzemeler içeren turtalar ve yemekler için, donmuş kabuk yaklaşık 15 dakika oda sıcaklığında ve ardından önceden pişirin. Kör pişirme olarak da adlandırılan bu adım, alt kabuğun lapa gibi değil pul pul olmasını sağlar.


Pasta ağırlıkları yerine ne kullanabilirsiniz?

Pasta Ağırlığı Yedekleri

 • Kuru fasulye (hangisi olduğu önemli değil, elinizde olanı kullanın)
 • Kuru pirinç.
 • Toz şeker.
 • Patlamış mısır taneleri.

Alt turta kabuğumu nasıl çıtır çıtır yapabilirim?

Pastanızı fırının alt üçte birlik bölümünde pişirin . Bu, alt kabuğun gevrek olmasına izin verirken, üst kısmın aşırı kızarmaması gerekir. Tart kabuklarının kenarlarına ve dibine çırpılmış yumurta akı veya bütün yumurta sürün (tek hamurlu turtalar için).

Pastamın altı neden ıslak?

Hamur işinin ana bileşenleri un ve yağdır. Undaki glüten hamura kıvamını verirken, yağ lezzet verir. Yağ, güçlü bir glüten yapısı oluşmadan erirse, hamur işi ıslanır. .

En iyi pasta ağırlığı nedir?

En İyi Pasta Ağırlıkları

 • En Doğal. Bayan Anderson'ın Pişirme Seramik Pasta Kabuk Ağırlıkları. ...
 • En İyi Kenar. ProtectorWebake Mini Silikon Pasta Kalkanı 4'lü Paket. Mini Silikon Pasta Kalkanları. ...
 • Çoklu Pastalar. R&M International 2723 Seramik Pasta Ağırlıkları. Seramik Pasta Ağırlıkları. ...
 • En Isıya Dayanıklı. ROCKSHEAT Seramik Pasta Ağırlıkları.


Pastanın büzülmesini nasıl engellersiniz?

Pastanızın piştiğinde büzülmesini önlemek için beş adım:

 1. Suyu azar azar ekleyin. ...
 2. Hamurunuzu fazla çalıştırmayın. ...
 3. Pişirmeden önce hamurunuzu en az bir saat dinlendirin. ...
 4. Pastanızı soğutun (gerçekten soğuk) ...
 5. Yüksek ısıda pişirin.

Bir turta hamuruna çok fazla su eklerseniz ne olur?

Teori: Pasta hamurunuza fazladan sıvı eklemek, hamurun daha iyi yapışmasına yardımcı olabilir, bu da yuvarlanırken çatlamaya daha az eğilimli ve daha yumuşak olmasını sağlar. Ancak fazla su eklemek çok fazla glüten oluşumuna yol açabilir , bu da kösele veya sert bir kabuğa yol açar.

Fasulye olmadan pişirebilir miyim?

Kör pişirme yapıyorsanız ve turta ağırlıklarınız yoksa, kullanmayı deneyin: ① kuru fasulye : Hamurun üzerine parşömen kağıdı veya folyo koyun, ardından kuru fasulye ile doldurun. ② Pirinç taneleri: Burada da parşömen kağıdı veya folyo ve ayrıca pirinç kullanın.