kona hangi adada

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Alanna Thompson
Puan: 4.2/5(46 oy)

Kona Hawaii Büyük Adası | Hawaii'ye git. Hawaii Adası En genç ada, en büyük ve macera dolu adadır.

Hawaii'nin Büyük Adasına ne denir?

Büyük Ada resmen olarak bilinir Hawaii adası ve bu takma adı iyi bir nedenden dolayı aldı: toplam 4,029 mil kare (10.433 kilometre kare) yüzeyiyle Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük adası! Yüzey alanı ayrıca diğer tüm Hawaii adalarının toplamından daha büyüktür.

Maui ve Kona aynı adada mı?

Hawaii'deki EN İYİ ada hangisidir? Ana Hawaii adaları Oahu (Honolulu ile birlikte), Maui, Büyük Ada (Kona ile birlikte) ve Kauai. Lanai ve Molokai de var ve bunlar çok daha az turistin olduğu daha küçük adalar.Hangi ada Büyük Ada olarak kabul edilir?

Hawaii Adası Büyük Ada olarak da bilinen ada zincirinin en büyüğüdür. Büyüleyici olduğu kadar kendi kendini açıklayan Büyük Ada, Hawaii'nin en değişken manzaralarından bazılarına sahiptir.

Hilo ve Kona hangi adadadır?

bir gezi planlıyorsanız Hawaii'nin Büyük Adası , iki büyük şehir olduğunu keşfedeceksiniz: Hilo ve Kona.

BÜYÜK ADASI HAWAİİ, yapılacak ilk 15 şey, Kona, Hilo, Waipio Vadisi, Hawaii Volkanları NP, Akaka Şelaleleri

44 ilgili soru bulundu

Kona mı yoksa Hilo mı daha iyi?

Kona daha iyi hava sunuyor , en iyi plajlar ve şnorkelle yüzme, daha yeni tatil köyleri, daha fazla kiralık tatil yeri ve Hilo Town'a kıyasla daha fazla gece hayatı. Hilo görülmeye değer ama bir geceden fazla kalmaya değmeyebilir.

Kona görülmeye değer mi?

Ynt: Büyük Ada ziyaret etmeye değer mi? Evet , elbette ziyaret etmeye değer. Tüm zamanınızı orada kolayca geçirebilir ve her şeyi göremez ve yapamazsınız.

Hawaii'nin Büyük Adası'nı arabayla geçmek ne kadar sürer?

Seyahat programıma göre Hawaii'de dolaşmak için yaklaşık sekiz saat . Ancak, bu çok fazla durmadan ve bu yerlerde zaman geçirmek isteyeceksiniz. Bu nedir? Bu listedeki her şeyi yeterince görmek ve yemek için yeterli zamana sahip olmak için Büyük Ada'yı yaklaşık 12 saat sürmek için izin verirdim.

Büyük Ada Güvenli mi?

Sağlık Bakanlığı'ndan gelen raporlar gösteriyor ki Büyük Ada'ya seyahat tamamen güvenlidir . Müdür Dr. Virginia Pressler, Hawaii Adalarının büyük çoğunluğunun hava kalitesinin temiz ve sağlıklı olduğunu söylüyor.


Kona bir ada mı yoksa bir şehir mi?

Kailua-Kona: güneşli açık havada Büyük Ada'nın başkenti

Şimdi, merkezi konumu ve harika havası nedeniyle Big Island'ın aktivite başkenti olan canlı bir kasabaya dönüştü. Turistler için en iyi donanıma sahip olan Büyük Ada'daki şehirdir.

Maui'ye mi yoksa Kona'ya mı gitmeliyim?

Yiyecek, İçecek ve Gece Hayatı: Maui

Büyük Ada'nın büyüklüğüne rağmen sadece yemek ve gece hayatına hitap eden iki merkez var: Kona ve Hilo . ... Yüksek kalite ve çeşitlilik arayan bir gurme iseniz, Maui'yi seçin.

Büyük Ada Maui'den Daha mı Ucuz?

Big Island, Hawaii'de en çok ziyaret edilen üçüncü adadır ve her bütçeye uygun konaklama imkanı sunar. Maui'den daha ucuz olma eğilimindedir. ve çok farklı iki tarafı var: Kona (batı tarafı) ve Hilo (doğu tarafı). Kona'da fiyatları genellikle Hilo'dan biraz daha yüksek olan birçok tatil köyü ve otel var.

Maui'den Big Island'a feribot var mı?

Yolcu vapuru hizmeti yok . Maui ve Büyük Ada arasında nasıl seyahat edersiniz? Uçmalısın. Yolcu vapuru hizmeti yoktur.


Büyük Ada neden bu kadar ucuz?

Ne kadar çok arazi satın alınabilirse, o kadar ucuz olur. Big Island'daki Clark Realty Corporation'dan Michael Griggs'e göre bu basit bir ekonomi. Big Isle emlak fiyatlarının genel olarak nedeni, Kauai'nin tedarik ettiğinden daha az , Griggs The Garden Island'a söyledi.

Hangi Hawaii adası en iyi plajlara sahiptir?

Oahu , dünyaca ünlü Waikiki Plajı'na ev sahipliği yapan, tüm Hawaii'deki en geniş altın uzantılardan bazılarına ve en iyi sörflere sahip olmasıyla bilinir.

Büyük Ada ne için bilinir?

Daha çok basitçe Büyük Ada olarak anılan Hawaii Adası, inanılmaz doğal cazibe merkezleriyle ünlüdür. özellikle volkanlar , peyzajı şekillendiren ve şekillendirmeye devam eden.

Kona yanardağdan güvenli mi?

Hawaii'nin Büyük Adası'nın büyük çoğunluğu Volkanik bir patlamadan kaynaklanan ani tehlikenin dışındadır, bu da onu nispeten güvenli kılar . Hawaii adasında, en yüksek volkanik aktivite riski olan Bölge 1 ve 2 ile toplam 9 Lav Bölgesi vardır.


Büyük Ada'da yaşamak için en güvenli yer neresi?

Kalaoa kesinlikle Büyük Ada'da bulunan Hawaii'deki en güvenli şehirlerden biridir. Bu, turistler tarafından sevilir ve adanın doğu kesimindeki aktivite merkezidir. Şehrin bu kadar popüler olmasının muhtemelen ana nedeni olan uluslararası bir havaalanının yanı sıra, şehrin kıyısında düzinelerce plaj bulunabilir.

Kona içinde yaşamak güvenli mi?

Can ve mal riski nadirdir ve ihmal edilebilir düzeydedir. . İster düşük riskli ister güvenli bölgede yaşasınlar, Big Island sakinleri büyük bir patlama durumunda potansiyel tehlikelerin farkındadır ve gerektiğinde tahliye etmeye hazırdır.

Big Island'ın hangi tarafında en iyi plajlar var?

Big Island'ın en popüler plajı adanın kuzeybatı kıyısındaki Kohala Sahili . Bu yarım mil uzunluğundaki beyaz kum, küçük çocuklu aileler için mükemmel olan sakin yüzme koşullarının yanı sıra bodyboarding ve şnorkelli yüzme için harika olan birçok kişi tarafından sevilir.

Büyük Ada'da kaç güne ihtiyacın var?

Big Island'ın sunduğu şeylerin bir kısmının bile tadını çıkarmak istiyorsanız, kalmayı planlamalısınız. en az 7 gün . Ancak, gerçeğin Hawaii'de bu kadar uzun süre kalmaya izin vermediğini anlıyoruz.


Her Hawaii adasında kaç güne ihtiyacınız var?

Her adanın önemli noktalarını görmek ve deneyimlemek için hızlı bir genel kural istiyorsanız, Molokai ve Lanai için en az dört güne ihtiyacınız olacak ve Oahu, Maui, Kauai ve Hawaii'nin Büyük Adası için en az beş gün . Zaman düşman olduğunda günübirlik geziler dostunuz olabilir.

Büyük Ada'nın hangi tarafı daha iyi?

Güney Doğu Sahili (volkan keşfi için)

Hawaii Big Island'da bütçeyle kalınacak en iyi alan olmasının yanı sıra, South Eastern Shore, Kilauea yanardağını ziyaret etmek için de en iyi taraftır.

Büyük adada neleri kaçırmamalısınız?

İşte Hawaii'nin Büyük Adası'nda kesinlikle kaçırmamanız gereken 15 şey:

  • Kona'daki Seahorse Farm'ı ziyaret edin. ...
  • Yeşil ve siyah kumlu plajları görün. ...
  • Aktif bir yanardağ üzerinde bir helikopter turuna çıkın. ...
  • Mauna Kea'nın tepesinde yıldız bakışı. ...
  • Kona'da bir kahve tarlasını gezin. ...
  • Hawaii Volkanları Ulusal Parkı'nı ziyaret edin.

Kona Hawaii'de yağmur mevsimi nedir?

Hawaii'nin çoğu için kış ayları genellikle en yağışlı olsa da, Kona'nın daha kurak mevsimi genellikle Kasım'dan Mart'a kadardır. Nisan-Ekim arası .