Hamileyken sudafed alabilir misin?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Layne Lakin I
Puan: 4.6/5(58 oy)

Psödoefedrin ve fenilefrin, Sudafed ve birçok kadının hamilelik sırasında kullanması güvenlidir . Bununla birlikte, yüksek tansiyonu olan kadınlar, önce bir doktorla konuşmadan psödoefedrin almamalıdır. İlaç kan basıncını yükseltebilir ve titremelere ve hızlı kalp atışlarına neden olabilir.

Sudafed hamilelik sırasında neden kötüdür?

Bununla birlikte, ilk trimesterde oral dekonjestanların kullanımına karşı tavsiyede bulunurlar. potansiyel artan gastroşizis riski (karın duvarı defekti). Retrospektif çalışmalar, psödoefedrin ile gastroşizis riskinin arttığını göstermiştir.

Sudafed PE tıkanıklığı hamilelik sırasında güvenli midir?

Benadryl, Claritin, Sudafed PE, Tylenol ve Zyrtec, hamileyken alerjileri gidermek için reçetesiz satılan güvenli ilaçlardır.Sudafed hamilelik için hangi kategoridedir?

Birçok sağlık hizmeti sağlayıcısı, bir ilaç olarak kabul edilen ilaçların kullanılmasını önermektedir. Kategori B ilacı alerjiler ortaya çıktığında dekonjestan Sudafed veya antihistamin Claritin gibi. B Kategorisi ilaçların, anne hamilelik sırasında ilacı aldığında doğmamış bir bebeğe zarar vermediği hayvanlar üzerinde test edilmiştir.

Sudafed bebeğinize zarar verebilir mi?

Çoğu durumda, psödoefedrinin emzirilen bebekte yan etkilere neden olması muhtemel değildir . Bununla birlikte, birkaç sinirlilik vakası bildirilmiştir. Bebeğin sahip olduğu herhangi bir semptomdan endişeleniyorsanız, çocuğun sağlık uzmanına başvurun. Psödoefedrin, ürettiğiniz süt miktarını azaltabilir.

Soğuk algınlığım için hangi ilaçları alabilirim? Sudafed İyi mi?

43 ilgili soru bulundu

Burun spreyi doğum kusurlarına neden olabilir mi?

Mail Online, soğuk algınlığı ve saman nezlesi için burun spreyi kullanan hamile kadınların nadir görülen doğum kusurları riskini artırdığını bildiriyor. Mail Online, soğuk algınlığı ve saman nezlesi için burun spreyi kullanan hamile kadınların nadir görülen doğum kusurları riskini artırdığını bildiriyor.

Hamilelikte hangi burun spreyi güvenlidir?

Ayr Tuzlu Nazal Mist

İlaçsız tuzlu su sisleri ve spreyleri hamilelik sırasında kullanım için güvenlidir ve geçici olarak tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir.

Sudafed'i ilk üç aylık dönemde alabilir misiniz?

Sudafed (Psödoefedrin) gestasyonel hipertansiyonu olmayan kadınlarda ikinci ve üçüncü trimesterde 4-6 saatte bir 30-60 mg kullanılabilir. İlk trimesterde ve emzirme ile kullanmaktan kaçının . Sudafed PE'den (Fenilephidrin) hamilelikteki belirsiz etkinliği ve güvenliği nedeniyle kaçınılmalıdır.

Kategori C hamilelik sırasında güvenli midir?

Kategori C: Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar fetüs üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkardı ve kadınlarda kontrollü çalışma yoktur veya kadınlarda ve hayvanlarda çalışmalar mevcut değildir. Bu sınıftaki ilaçlar, anneye olan yararı fetüse olan riskten ağır basıyorsa hamile kadınlara verilebilir.


Hamilelikte burun tıkanıklığı nasıl geçer?

Hamilelik rinitinin tıkanıklığını ve diğer semptomlarını hafifletmek için:

 1. Bol miktarda nemlendirici sıvı tüketin.
 2. Dinlenmek veya uyumak için uzanırken başınızı ekstra yastıklarla yükseltin.
 3. Ilık bir duş alın ve buharlı banyoda oyalayın. ...
 4. Eczanelerde satılan tuzlu burun damlalarını veya tuzlu burun spreyini deneyin.

Hamileyken Sudafed baskı ve ağrı alabilir miyim?

Hamileyseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa. Sudafed 12 Saat Basınç + Ağrı (naproksen ve psödoefedrin) almayın Hamileliğin üçüncü üç aylık dönemindeyseniz. Ayrıca hamilelik sırasında diğer zamanlarda Sudafed 12 Saat Basınç + Ağrıdan (naproksen ve psödoefedrin) kaçınmanız gerekebilir.

Hamilelik sinüslerinizi etkiler mi?

Hamilelik riniti, burnu kaplayan mukoza zarının iltihaplanmasıdır. Bu neden olur burun tıkanıklık. Burun pasajlarına artan kan akışı ve burun damarlarının genişlemesi de rol oynar. Belirtiler hamilelik sırasında ortaya çıkar.

Hamileyken Mucinex DM alabilir misiniz?

İle konuşmak doktorun . Mucinex, emzirirken ve hamileliğin ikinci ve üçüncü trimesterlerinde muhtemelen güvenlidir. . Hamilelik veya emzirme döneminde herhangi bir ilaç almadan önce, önce doktorunuzla konuşmanız iyi bir fikirdir.


Sudafed plasentayı geçer mi?

Setirizin / psödoefedrin Gebelik Uyarıları

Setirizin: Önerilen maksimum insan dozunun 220 katına kadar yapılan hayvan çalışmaları teratojenisite göstermedi. Bu ilacın plasentayı geçip geçmediği bilinmiyor. , ancak düşük moleküler ağırlık (yaklaşık 462) bunu olası kılar.

En güvenli dekonjestan nedir?

İlaç alanında, antihistaminikler gibi difenhidramin (Benadryl) , klorfeniramin (Chlor-Trimeton), setirizin (Zyrtec) ve loratadin (Claritin) burun tıkanıklığına yardımcı olabilir, kalp için güvenlidir.

Hamileyken soğuk algınlığıyla nasıl savaşırsınız?

Hamilelik sırasında üşürseniz daha iyi hissetmek için ne yapabilirsiniz?

 1. Dinlenme. Yatağa soğuğu almak mutlaka süresini kısaltmaz, ancak vücudunuz biraz dinlenmek için yalvarıyorsa, dinlediğinizden emin olun.
 2. Aktif kalmak. ...
 3. Yemeye devam et. ...
 4. C vitamini içeren besinlere yönelin...
 5. Daha fazla çinko tüketin. ...
 6. İç. ...
 7. Güvenli bir şekilde tamamlayın. ...
 8. Rahat uyu.

Hamilelik risk kategorisi C ne anlama geliyor?

Kategori C.' Hayvanlar üzerinde yapılan her iki çalışma da fetüs üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkarmıştır. (teratojenik veya embriyosidal veya diğer) ve kadınlarda kontrollü çalışmalar yoktur veya kadınlarda ve hayvanlarda çalışmalar mevcut değildir. İlaçlar, yalnızca potansiyel yarar, fetusa yönelik potansiyel riske ağır basıyorsa verilmelidir.'


Hamilelikte hangi antibiyotiklerden kaçınılmalıdır?

Bazı antibiyotiklerin teratojenik olduğu bilinmektedir ve hamilelik sırasında tamamen kullanılmamalıdır. Bunlar şunları içerir: streptomisin ve kanamisin (işitme kaybına neden olabilir) ve tetrasiklin (uzun kemik ve dişlerde zayıflamaya, hipoplaziye ve renk bozulmasına neden olabilir).

Sefiksim gebeliğin ilk üç ayında güvenli midir?

Şu sonuca varıyoruz ki Sefiksim, hamile kadınlar için herhangi bir aşamada etkili bir tedavidir. nispeten kısa süreli tedavi gebelikleri.

Hamileyken mukus için ne alabilirim?

İki ana öksürük ilacı bileşeni - dekstrometorfan (bir öksürük kesici) ve guaifenesin (bir balgam söktürücü, yani kalın mukusu gevşettiği anlamına gelir) - her ikisi de nispeten az sayıda çalışmada test edilmiş olmasına rağmen, her ikisi de hamilelik sırasında güvenli görünmektedir.

Hamileyken Claritin alabilir miyim?

Birçok alerji ilacı hamilelik sırasında almaya devam edebilir, ancak içinizin rahat etmesi için tartışın. Setirizin (Zyrtec), klorfeniramin (Klor-Trimeton), difenhidramin (Benadryl), feksofenadin (Allegra) ve loratadin (Claritin) gibi oral antihistaminikler güvenli görünüyor .


Vicks VapoRub hamilelik sırasında güvenli midir?

Öksürük ilacı

Mucinex gibi balgam söktürücüler, Robitussin gibi öksürük kesiciler, Vicks VapoRub gibi buharlı losyonlar ve öksürük damlaları hepsi hamilelik sırasında güvenli kabul edilir .

Steroid burun spreyi hamilelikte güvenli midir?

Steroid burun spreyleri normalde emzirme ve hamilelik sırasında kullanmak güvenlidir , ancak önce tıbbi tavsiye almak iyi bir fikirdir.

mucinex DM hangi gebelik kategorisidir?

Guaifenesin atandı gebelik kategorisi C . FDA tarafından. İnsan hamileliğine ilişkin kontrollü veri yoktur. Guaifenesin, yalnızca yarar riskten ağır bastığında hamilelik sırasında kullanılması önerilir.

Hamileyken hangi soğuk algınlığı ilaçlarını alabilirim?

Soğuk algınlığı Tıbbı ve Hamilelik: Güvenli Liste

 • Asetaminofen (Tylenol)
 • Difenhidramin (Benadryl)
 • Psödoefedrin (Sudafed)
 • Loratadin (Klaritin)
 • Çinko pastiller.
 • Kloraseptik sprey (ancak tuzlu su gargarası da aynı derecede etkilidir, risksizdir)