Grubex'i sonbaharda uygulamalı mısınız?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Meagan Bayer
Puan: 4.8/5(61 oy)

GrubEx Sonbaharda Uygulanabilir mi? Ürünü yılın yanlış zamanında uygulamamak önemlidir. . Örneğin, sonbaharda uygularsanız, ilkbaharın başlarında artık etkili olmayacaktır.

GrubEx'i sonbaharda bırakmalı mıyım?

GrubEx'i uygulamak için en iyi zaman geç ilkbahardan yaz başlarına . Yaz sonunda bir uygulama ile kontrolün biraz azaldığını görebilirsiniz, ancak bu sonbaharda ve gelecek baharda kurt popülasyonunuzu azaltmak hiçbir şey yapmamaktan daha iyi olacaktır. Su dolu topraklara uygulamamak en iyisidir.

Sonbaharda kurtçukları tedavi edebilir misin?

İlkbaharda veya sonbaharda kurtçukları öldürmek için karbaril veya triklorfon . Çimenlere böcek ilacı uygularken daima lastik eldiven ve lastik çizme giyin. Çimi en az 0,5 inç su* ile suladığınızdan emin olun ve herhangi birinin veya evcil hayvanların tedavi edilen alana girmesine izin vermeden önce çimlerin kurumasını bekleyin.GrubEx'i Ekim ayında uygulayabilir misiniz?

Beyaz kurtçuklar için bir böcek ilacı kullanmayı seçmek otomatik bir karar değildir. Eylül ayına kadar beyaz kurtçuklar tamamen büyümüştür ve bu nedenle öldürülmeleri daha zordur. ... Ekim ayının başından sonra yapılan böcek ilacı tedavileri etkili değildir ve önerilmez. . Eğer işlem yaparsanız, tüm çimi işlemden geçirmeniz gerekmeyebilir.

GrubEx'i çimlerime ne zaman uygulamalıyım?

sırasında uygula ilkbahar veya erken yaz kurtları geliştikçe öldürmek için. Scotts GrubEx1 Season Long Grub Killer'ı yıllık olarak kullanmak, Japon böceği ve Ordu kurdu istilasını kontrol etmeye de yardımcı olabilir. Bir Scotts yayını, düşürme, elde taşınabilir veya Wizz serpme makinesi ile kolayca uygulayın ve kurtçukları çimlerinize zarar vermeden durdurun.

Scott'ın grub-ex'i, tedavi mi yoksa önlüyor mu? Ne zaman başvurulur? #thismagicMOWment

15 ilgili soru bulundu

GrubEx'i yağmurdan önce uygulamalı mıyım?

Çok önemli bir ipucu, grub kontrolünü birkaç gün içinde sulamaktır. İyi bir yağmurun gelmesini bekleyebilirsiniz. , ve yağmurdan önce grub kontrolünü uygulayın. ... Bazı grup kontrollerindeki kimyasal, sıcak ve kuru havalarda bozulur. Yani kimyasalı çimlerinizde bırakırsanız ve sulamazsanız etkili olmayacaktır.

GrubEx'in çalışması ne kadar sürer?

GrubEx ne zaman çalışır? GrubEx çalışmaya başlar 60 ila 90 gün toprağa uygulandıktan sonra. Neredeyse anında çalışan Merit'in aksine, GrubEx'i Nisan ortasından Haziran başına kadar dağıtmak önemlidir.

Grub hasarından sonra çim tekrar büyür mü?

Sonbaharda veya ilkbaharda ortaya çıkan ölü çim lekeleriniz varsa, bunlara büyük olasılıkla kurtçuklar neden olur. Grub, fit kare başına altı ila 10 veya daha fazla sayım, çimlere zarar verebilir ve onları öldürebilir. ... En iyisi zarar görmüş çimlerinizi sonbaharda veya ilkbaharın başlarında onarmak için onu yeşil görkemine kavuşturmak için.

Hangisi daha iyi GrubEx veya Bayer?

Scotts GrubEx ile Scotts GrubEx arasındaki fark nedir? Bayer (BioAdvanced) Grub Killer Plus? Bayer Grub Killer Plus, 24 saat içinde temas halinde Grub'ları öldürürken Scotts GrubEx hem temas hem de önleyici insektisittir. ... GrubEx, uzun bir böcek listesini kontrol eder ve Grub Killer Plus, birçok karınca ve köstebek cırcır böceklerini öldürür.


Bahçenizde grub hasarı nasıl görünüyor?

Çim Grub Hasarına Bakın

Kökleri zarar görmüş çimenler incelmeye, sararmaya ve ölmeye başlayacak . Çimlerinizin rastgele yerlerinde düzensiz kahverengi çimen parçaları belirecektir. Çim çok süngerimsi hissedecek ve çok kolay çekilecektir. Kökler zarar gördüğünden, çim genellikle halı gibi kıvrılır.

Sonbaharda kurtçuk yiyebilir misin?

Toprak sıcaklıkları düştüğünde, Grubs kazıyor, toprağın 4-8 inç altına iniyor ve ilkbahara kadar rahat kalacaklar. Bunun anlamı erken düşüş –sıcaklıklar düşmeden önce –Grupların peşine düşmek için önemli bir zamandır ve sonuç olarak en yaygın çim sorunlarından bazılarını başlamadan önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Hangi Grub Killer en iyisidir?

  • GENEL EN İYİSİ: BioAdvanced Granüller 700745S 24 Saatlik Grub Killer.
  • BUCK İÇİN EN İYİ BANG: Çimler için Scotts GrubEX1 Grub Killer.
  • EN İYİ ÖNLEYİCİ: St. ...
  • PÜSKÜRTMEYE EN HAZIR: Bayer Crop Science 700280B Komple Böcek Öldürücü.
  • EN İYİ HIZLI ETKİ: Ortho BugClear Lawn Insect Killer.

Kurt öldürücü ve çim tohumunu aynı anda koyabilir misin?

Böcek öldürücü ve çim tohumunu aynı anda koyabilir miyim? Değilse, önce hangisini yapmalıyım? C: Ot öldürücülerde veya kurt önleyicilerde çim tohumunu engelleyecek hiçbir şey yoktur. Yani evet ikisini aynı anda yapabilirsiniz.


GrubEx ve gübreyi aynı anda koyabilir miyim?

Scotts web sitesine göre, sadece düz gübre , önceden ortaya çıkan herbisitler veya diğer pestisitler gibi başka hiçbir bileşen içermeyen GrubEx ile aynı anda uygulanabilir. Site, düz gübre ve GrubEx'i karıştırmak için herhangi bir öneride bulunmaz, bu nedenle bir seferde bir ürün uygulamak en akıllıca olabilir.

GrubEx'i ne sıklıkla kullanmalısınız?

The Scotts Company tedaviyi öneriyor yılda bir kez 2,87 pound GrubEx ile her 1000 fit kare çim . Bir damla veya döner yayıcı kullanmak, granül pestisitin eşit olarak yayılmasına yardımcı olur. Uygulamadan sonra, çimlerinizi genellikle 20 ila 30 dakikalık bir sulama olan 1/2 inç derinliğe kadar sulayın.

GrubEx'i ne sıklıkla uygulayabilirim?

Grub öldürücüler uygulanabilir yılda üç defaya kadar , pestisit ve üreticinin talimatlarına bağlı olarak.

Grub öldürücü ve grub önleyici arasındaki fark nedir?

Grub Katil Artı cırcır böceklerini, çene böceklerini, çekirgeleri, ağ kurtlarını, akrepleri, keneleri, kulağakaçanları, hap böceklerini ve kırkayakları öldürür , diğer toprakta yaşayan zararlılar arasında. Grub Control ayrıca köstebek cırcır böcekleri, yaprak bitleri, fatura böcekleri, yaprak madencileri ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi toprakta ve bitkide yaşayan zararlıyı öldürür.


Çimlerimde kurt olup olmadığını nasıl anlarım?

Bir çim kurdu istilasının belirtileri:

  1. Çimleriniz boyunca düzensiz kahverengi çimen parçaları; çim kurtları varsa, bu yamalardaki çimler yerden çok kolay çekilebilmelidir ve kök bağlı olmayacaktır.
  2. Kuşlar, rakunlar ve kokarcalar gibi vahşi yaşam türlerinin aktivitesinde artış.

Kurt kurtları benleri çeker mi?

Köstebekler solucan diyeti ile gelişirler , kurtçuklar ve ağustosböceği larvaları. ... Ve bu, bir veya daha fazlasını denemek için yılın zamanıdır, çünkü kurtçuklar toprak yüzeyine yakındır, çimlerinizin köklerini besler ve en az korunan konumlarındadır.

Kurtçuklar her yıl geri gelir mi?

Her yerde, tüm çimenler her yıl bazı kurtçuklara sahiptir. . Yumurtadan yeni çıkmış kurtçuklar büyük yiyicilerdir! Kurtçuklar en çok sonbaharda yer ve ilkbaharda olgunlaştıkça giderek daha az yer. Aslında, kurtçuklar böceğe dönüşmeye neredeyse hazır olduklarında yemek yemeyi bırakırlar.

Kurtların öldüğünü nasıl anlarsınız?

Kurtçuklar çim kökleri ve çim çimen bölümlerinin ölmesine neden olan organik toprak maddesiyle beslenir. Ölü lekeleriniz için kurtçukların suçlanıp suçlanmadığını kontrol etmek için, çiminizin bir parçasını kaldırın . Suçlu kurtçuklarsa, ölü yama bir halı gibi yuvarlanacak ya da çimleri yukarı çekebilecek ve köklerinin olmadığını görebileceksiniz.


Kurtçuklar neye dönüşür?

Kurtçuklar düşene kadar beslenir ve daha sonra kışı geçirmek için toprağın derinliklerine iner. İlkbaharda kurtçuklar yukarı doğru çim köklerine yuva yapar, Mayıs ayı sonuna kadar beslenmeye devam eder ve sonra kurtçuklara dönüşür. pupa . ... Genellikle çim, kurtçukları ortaya çıkarmak için bir kilim gibi geri sarılabilir. Köstebek veya kokarca hasarı kurtçukların varlığını gösterir.

GrubEx çim yakar mı?

GrubEx'in çimlerinizi yaktığına dair bir kanıt yok . İnanılmaz derecede yüksek sıcaklıklarda uygularsanız alev almaz. Malzeme, kurtçukların yaşam döngülerini sürdürmelerini engeller. Bunda yanıcı bir şey yok.

GrubEx'i kışın uygulayabilir misiniz?

GrubEx'i uygulamak için en iyi zaman erken ilkbahardan yaz ortasına kadar çimlerde grub aktivitesi yükseldiğinde. ... Kış yaklaşırken sıcaklıklar düşmeye devam ederken, kurtçuklar toprağa yaklaşık 4-8 ​​inç kazıyorlar ve sıcaklıklar tekrar yükselmeye başlayana kadar orada kalıyorlar.