Gpos'un uygulanması gerekiyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Heaven Morissette
Puan: 4.5/5(2 oy)

Varsayılan olarak, GPO bağlantıları zorunlu kılınmaz . Orada özellikle şunu belirtir: Zorla ayarı, bir Active Directory kapsayıcısı ile bir GPO arasındaki bağlantının bir özelliğidir. GPO'yu bir kapsayıcı içindeki tüm Active Directory nesnelerine, ne kadar derine yerleştirilmiş olursa olsun zorlamak için kullanılır.

GPO'yu zorlamak ne anlama geliyor?

Zaman Grup İlkesi Nesnesi (GPO) uygulanır, bir Organizasyon Birimindeki Grup İlkesi Nesnesindeki (Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları MMC'sinde bir klasör olarak gösterilen) ayarların, bağlantı etkinleştirilmiş bir Grup İlkesi Nesnesi (GPO) tarafından geçersiz kılınamayacağı anlamına gelir. altında bir Organizasyon Birimi ...

Zorlanan GPO, engellemeyi geçersiz kılar mı?

Belirli bir GPO'da Grup İlkesi ayarlarını zorlamak için, Geçersiz Kılma Yok seçeneğini belirleyebilirsiniz . ... Alt düzey kuruluş birimleri, alan düzeyinde uygulanan politikayı geçersiz kılmaz. Grup İlkesi'nin üst Active Directory kapsayıcılarından devralınmasını engellemek için Devralmayı engelle seçeneğini belirleyebilirsiniz.Bir GPO ilkesini nasıl uygularım?

Adımlar:

 1. 'Yönetim sekmesini' tıklayın.
 2. 'GPO Yönetimi'nde, 'GPO Bağlantılarını Yönet'i tıklayın.
 3. 'Seç' düğmesini kullanarak gerekli alanı/OU/siteyi seçin.
 4. Gerekli GPO'ları seçin.
 5. Zorlamayı uygulamak veya kaldırmak için 'Yönet' seçeneğinden 'Zorla' veya 'Zorlamayı kaldır'ı tıklayın.

Varsayılan etki alanı politikasının uygulanması gerekiyor mu?

Anlayışınız doğru ve normal, devralma GPO ayarlarını zorlamanız veya engellemeniz gerekmez sıradan koşullar altında. Hesap kilitleme ve parola ilkesi, kullanıcılara değil bilgisayarlara uygulandığı için blok devralma işleminden bağımsız olarak uygulanacaktır.

Grup İlkesi Zorla ve Devralmayı Engelle | Windows Sunucusu 2019

24 ilgili soru bulundu

Varsayılan bir etki alanının uygulanıp uygulanmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Makinenize veya kullanıcı hesabınıza hangi Grup İlkesi ayarlarının uygulandığını görmenin en kolay yolu, Sonuç İlke Yönetim Konsolu Kümesini kullanmaktır. Açmak için, bir çalıştırma kutusu getirmek üzere Win + R klavye kombinasyonuna basın. rsop yazın. çalıştırma kutusuna msc ve ardından enter'a basın.

Etki alanı denetleyicilerine varsayılan etki alanı ilkesi uygulanmalı mı?

Özellikle, Varsayılan Etki Alanı İlkesi'nde yapılandırdığınız ayarlar, etki alanı denetleyicilerinize uygulanacaktır. ayarlar tarafından üzerlerine yazılmadığı sürece Varsayılan Etki Alanı Denetleyicileri Politikasında. ...

Bir GPO uygulandığında ne olur?

Zorunlu (Geçersiz kılma yok), GPO'daki tüm ayarlarla birlikte bir GPO'ya uygulanan bir ayardır, böylece çakışan bir ayar varsa daha yüksek önceliğe sahip herhangi bir GPO kazanmaz. ... Zorunlu (Geçersiz kılma yok) söz konusu GPO'yu başka herhangi bir GPO tarafından geçersiz kılınmayacak şekilde ayarlar (varsayılan olarak, elbette).

Etkinleştirilmiş ve zorunlu kılınmış bir GPO bağlantısı arasındaki fark nedir?

Bağlantı Etkin durumu, bu GPO'nun belirli OU'ya bağlı olduğu ve ayarlarının tüm nesnelere (kullanıcılar ve bilgisayarlar) uygulandığı anlamına gelir. Zorunlu durumu, bu politikanın atanmış ve ayarlarının üzerine daha sonra uygulanacak diğer politikalar tarafından yazılamaz . Ayrıca zorlama, GPO engellemeyi geçersiz kılar.


Bir GPO'yu silme ile bir GPO bağlantısını silme arasındaki fark nedir?

Bağlantıyı Devre Dışı Bırakma ile GPO'yu Silme Arasındaki Fark (Bağlı OU one) -> Sildiğinizde, bağlantıyı kaldırdı ve gelecekte tekrar gerekirse tekrar bağlamanız gerekir. . Ancak bağlantıyı devre dışı bıraktığınızda, politika kuruluş birimine bağlı kalır. Her iki durumda da GPO uygulanmaz.

Kalıtımı engelleyen nedir?

Kalıtımı Engelle - İlkeleri üst kapsayıcılardan devralan kapsayıcıları durdurur . Geçersiz Kılma Yok Devralmayı Engelle'ye göre önceliklidir, bu nedenle bir alt kapsayıcıda Devralmayı Engelle ayarlanmışsa, ancak üstte bir grup ilkesi Geçersiz Kılma Yok ayarlanmışsa uygulanacaktır.

Mirasın engellenmesini nasıl geçersiz kılabilirim?

Adımlar:

 1. 'Yönetim sekmesini' tıklayın.
 2. 'GPO Yönetimi'nde, 'GPO Bağlantılarını Yönet'i tıklayın.
 3. 'Seç' düğmesini kullanarak gerekli alanı/OU/siteyi seçin.
 4. GPO devralmasını engellemek veya engellemesini kaldırmak için 'Yönet' seçeneğinden 'Devralmayı Engelle' veya 'Devralmanın Engelini Kaldır'ı tıklayın.

Grup İlkesi devralmayı nasıl engeller?

Devralmayı Engelle ayarı etkinleştirilirse, grup ilkesi ayarının devralınması engellenir. Bu ayar çoğunlukla kuruluş birimi farklı ayarlar gerektiren kullanıcıları veya bilgisayarları içerir. etki alanı düzeyine ne uygulanır.


GPO durumumu nasıl kontrol edebilirim?

'Grup İlkesi Nesneleri' kapsayıcısına tıklayın etki alanında bulunan tüm GPO'ları görüntülemek için. Her GPO için ayrıca 'kullanıcı yapılandırma ayarları' ve ayrıca 'bilgisayar yapılandırma ayarları'nın durumunu da görebileceksiniz. Mevcut tüm GPO'lar listesinden gerekli GPO'ya tıklayın.

GPO'lar hangi sırayla uygulanır?

GPO'lar aşağıdaki sırayla işlenir:

 • Yerel GPO uygulanır.
 • Sitelere bağlı GPO'lar uygulanır.
 • Etki alanlarına bağlı GPO'lar uygulanır.
 • Kuruluş birimlerine bağlı GPO'lar uygulanır.

GPO nedir ve nasıl çalışır?

Grup İlkesi Nesneleri (GPO'lar) Bir Grup İlkesi nesnesi (GPO), Bir sistemin nasıl görüneceğini ve tanımlanmış bir kullanıcı grubu için nasıl davranacağını tanımlayan Grup İlkesi ayarları koleksiyonu . Her GPO iki parça veya düğüm içerir: bir kullanıcı konfigürasyonu ve bir bilgisayar konfigürasyonu.

Zorlanan anlam mı?

koymak veya yürürlükte tutmak ; uymaya zorlamak: bir kuralı uygulamak; Trafik yasaları sıkı bir şekilde uygulanacaktır. zorla veya zorlama yoluyla elde etmek (ödeme, itaat vb.). bir kişiye dayatmak (bir eylem planı): Doktor sıkı bir diyet rejimi uyguladı.


GPO neden uygulanmıyor?

Bir istemciye bir ilke ayarı uygulanmazsa, GPO kapsamınızı kontrol edin . Ayarı Bilgisayar Yapılandırması bölümünde yapılandırırsanız, Grup İlkenizin bilgisayar nesneleri içeren bir kuruluş birimine bağlanması gerekir. ... Bu, hedef nesnenin, ilkenin bağlı olduğu kuruluş biriminde (veya iç içe geçmiş bir AD kapsayıcısında) bulunması gerektiği anlamına gelir.

GPO bağlantısı ne etkinleştirildi?

Oy vermek için oturum açın. Bir Grup İlkesi Nesnesi (GPO) bağlantı etkinleştirildiğinde, bunun anlamı şudur: Grup İlkesi Nesnesindeki ayarlar nesneye uygulanacaktır (bir Yerel Sistem, Etki Alanı, Site ve Kuruluş Birimi olabilir) bağlantısı vardır.

GPOS'u zorlamak için hangi komutu kullanırsınız?

Grup ilkesi güncellemesini nasıl zorlar?

 1. Windows tuşu + X'e basın veya başlat menüsüne sağ tıklayın.
 2. Windows PowerShell veya Komut İstemi'ni seçin.
 3. gpupdate /force yazın ve enter'a basın. Bilgisayar ve Kullanıcı ilkesinin güncellenmesini bekleyin.
 4. Bilgisayarını yeniden başlat. Tüm ayarların uygulandığından emin olmak için yeniden başlatma gereklidir.

Grup ilkesi ne için kullanılabilir?

Grup İlkesi öncelikle bir güvenlik aracıdır ve şu amaçlarla kullanılabilir: güvenlik ayarlarını kullanıcılara ve bilgisayarlara uygula . Grup İlkesi, yöneticilerin kullanıcılar ve bilgisayarlar için güvenlik ilkeleri tanımlamasına olanak tanır. ... Grup İlkesi, gpresult ve gpupdate gibi komut satırı arabirim araçlarıyla da yönetilebilir.


RsoP komutu nedir?

RsoP ( Ortaya Çıkan İlke Kümesi ), Windows 7 ve sonraki sürümlerde yerleşik olarak bulunan bir Microsoft aracıdır. Yöneticilere, kullanıcılara ve bilgisayarlara hangi grup ilkesi ayarlarının uygulandığı hakkında bir rapor sağlar. Ayrıca planlama amacıyla ayarları simüle etmek için de kullanılabilir.

Etki alanı denetleyicilerinin yerel politikası var mı?

Peki ne okuduysan, Yerel İlkeler, etki alanı denetleyicilerinde çalışır , etki alanı üyelerinin yanı sıra. Aynı, standart GPO uygulama önceliği sırası burada da geçerlidir.

DSÖ, etki alanı denetleyicisinden tüm istemcilere tüm politikaları günceller mi?

gpupdate /force /force yalnızca yenilerini değil, tüm politikaları güncellemeye zorlar. Şimdi, güncellenmesi gereken bir grup bilgisayarınız varsa, her birine giriş yapmak ve bu komutu çalıştırmak acı verici olacaktır. Bunu uzak bir bilgisayarda çalıştırmak için Sysinternals araç setinden PsExec komutunu kullanabilirsiniz.

Etki alanı denetleyicisindeki varsayılan GPO'lar nelerdir?

Etki alanını ve etki alanı denetleyicisini kurduğunuzda, varsayılan olarak iki GPO oluşturulur: Varsayılan Etki Alanı Politikası GPO'su . Active Directory içindeki etki alanı için oluşturulan ve etki alanına bağlanan bir GPO. Bu GPO, bir etki alanındaki tüm kullanıcılar ve bilgisayarlar için geçerli olan bir dizi ilke ayarı için temel oluşturmak için kullanılır.