gezinti ne demek?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sorulan: Prof. Chester Wiegand III
Puan: 4.9/5(29 oy)

Gezinmek, yavaş bir hızda yürümek veya yürümektir. Gezinmek, dünya çapında bir boş zaman etkinliği olarak zevk alınan bir eğlence ve aktivitedir. Gezinmenin amacı, çevreyi özümsemek için biraz daha yavaş yürümektir.

gezinti nedir?

Bir isim olarak, bir gezinti sakin bir yürüyüş . ... Gezinti kelimesi, biraz dolaşıp rahat bir yürüyüş yapmak anlamında bir fiil olarak da kullanılabilir. Parkta, sahilde veya şehrin sokaklarında gezintiye çıkabilirsiniz - acele etmeyin.

Gezinmek kelimesi bir cümlede ne anlama geliyor?

özellikle zevk için yavaş ve rahat bir şekilde yürümek : Akşam yemeğinden sonra sahilde dolaşabiliriz. Yaşlı bir çift parkta el ele dolaştı.Gezinti cümle içinde nasıl kullanılır?

Gezinti cümle örneği

  1. Onları yakalamayı umarak kasabaya doğru yürüdüm. ...
  2. Betsy sandviçini bitirdi ve merdivenlere doğru yürüdü. ...
  3. Mutfağa girip etrafına bakındı. ...
  4. İndiğimizde, komuta merkezinden tanıdığım bir subay bize doğru yürüdü.

Yürümekle yürümek aynı şey midir?

'Gezintiye' yavaş tempoda yürümek anlamına gelir ; 'Yürümek' normal bir hızda yürümek anlamına gelir.

GEZMEK nedir? GEZMEK ne demek? STROLLING anlamı, tanımı ve açıklaması

30 ilgili soru bulundu

Daha hızlı yürümek veya gezinmek nedir?

Fark tempoda. Yürüme, adım atmaya (mil başına 3 MPH veya 20 dakika) kıyasla daha yavaş bir tempo (mil başına 30 dakika) olarak kabul edilir veya tempolu yürüyüş daha hızlıdır (>3,5 MPH veya<17 min per.

strideve walk arasındaki fark nedir?

Fiiller olarak gezinti ve adım arasındaki fark

bu mu gezmek yürüyerek dolaşmaktır; boş boş dolaşmak ; uzun adımlarla yürümek ise adım adım yürümektir.

İnsanlar neden gezer?

Gezinmek yavaş bir hızda yürümek veya geçmek . Gezinmek, dünya çapında bir boş zaman etkinliği olarak zevk alınan bir eğlence ve aktivitedir. Gezinmenin amacı, çevreyi özümsemek için biraz daha yavaş yürümektir.

Ne geziyor?

etrafında dolaşmak

Etrafta yavaş ve yavaş yürümek (bir yer). Dublin'deyken öldürecek bir öğleden sonram vardı, bu yüzden etrafta dolaşıp manzaraların tadını çıkarmak için birkaç saat harcadım.


Bir gezintiyi nasıl kullanırsınız?

Gezinti cümle örneği

  1. Gezmek için güzel bir sabah. ...
  2. Hadi; hadi hafıza şeridinde bir gezintiye çıkalım. ...
  3. Fred, 'Annesi benimle kasabada bir gezintiye çıkabileceğini söyledi,' diye açıkladı. ...
  4. Bir gezintiye çıkmış iki sevgili gibi görünüyorlardı, düşman değil.

aşağı yürümek ne demek?

vb. 1 rahat bir şekilde dolaşmak . Bir yerden bir yere dolaşmak için 2 intr.

Yunan yaşamında gezinmek nedir?

Yürüyüş, NPHC Greek Life'ın bir parçasıdır. Gezinmek Greek Letter organizasyonunun bir araya getirdiği ve gerçekleştirdiği bir dans şekli . Bu danslar, Afrikalılar tarafından güç ve birlik gösterme yöntemine dayalı olarak yaratılmıştır.

Yürüyor musun yoksa yürüyüşe mi çıkıyorsun?

Cümleniz dilbilgisi açısından doğru. 'Yürümek', 'duş / öğle yemeği vb.' gibi ifadelere benzer. 'Yürümek' ifadesi, 'yürümek' ile eş anlamlıdır. ' Yürüyüşe çıkmak sizin durumunuzda uygun değil çünkü yürüme sürecinden çok yürüme niyeti için kullanılır.


Yönsüz uzun bir yürüyüşe çıkmak nedir?

saunter (fiil): genellikle belirli bir yöne gitmeden yavaş ve rahat bir şekilde yürümek. Geç kaldı, ama sanki dünyadaki tüm zamana sahipmiş gibi oyalandı!

Şehir gezmek nedir?

Şehir gezintisi anlamına gelir şehirde yürürken ilerlediğimiz yola . Şehir gezintisi genellikle yalnızca optik bir rejimin hegemonyası altında anlaşılır, ancak bu tek taraflıdır. Şehir gezintisi, şehirdeki bir bölgenin atmosferinin bedensel deneyimiyle olduğu kadar ilişkilidir.

Bir şeyi örtbas etmenin anlamı nedir?

1. deyim fiil. Bir şeyi veya birini örterseniz, onları korumak veya gizlemek için üzerlerine bir şey koyarsınız.

Tempted ile ne demek istiyorsun?

1: Zevk veya kazanç vaadiyle yanlış yapmaya ikna etmek. 2a: bir şeyi yapmaya teşvik etmek. b: için güçlü bir şekilde eğimli olma nedeni, onu bırakma çağrısı yapmak için cazipti . 3a: küstahça denemek: kaderi kışkırtmak. b : tehlikelerini riske atmak.


Günde 30 dakika yürüyüş yeterli egzersiz midir?

Yürüyüş, genel sağlığınızı iyileştirmenin veya korumanın harika bir yoludur. Her gün sadece 30 dakika kardiyovasküler zindeliği artırmak , kemikleri güçlendirir, aşırı vücut yağını azaltır ve kas gücünü ve dayanıklılığını artırır.

Günde 30 dakika yürüyerek kilo verebilir misiniz?

' Günde 30 dakika yürümenin kilo verme sonuçlarını kesinlikle görebilirsiniz. ' dedi Tom Holland, MS, CSCS, bir egzersiz fizyoloğu, maratoncu ve Bowflex için fitness danışmanı. 30 dakikalık bir yürüyüş, hızınız ve vücut ağırlığınız gibi faktörlere bağlı olarak yaklaşık 150-200 kalori yakabilir.

Her gün bir saat yürürseniz ne olur?

Her gün 1 saat yürüyüş yapabilir kalori yakmanıza ve sırayla kilo vermenize yardımcı olur . Bir çalışmada, orta ağırlıktaki 11 kadın, 6 aylık tempolu günlük yürüyüşün ardından ortalama 17 pound (7,7 kg) veya başlangıçtaki vücut ağırlığının %10'unu kaybetti (3).

Çok yürürsek ne olur?

Hem erkekler hem de kadınlar için, aşırı egzersiz tendinit ve stres kırıkları gibi aşırı kullanım yaralanmaları riskini artırır. Bu yaralanmalar tekrarlayan travmalardan kaynaklanır. Bağışıklık sisteminiz de aynı şekilde acı çekebilir. Orta derecede egzersiz bağışıklık sisteminizi iyileştirebilirken, aşırı egzersiz aslında onu baskılayabilir.


Yavaş yürüyüş yağ yakar mı?

17 Haziran 2005 - Normalden daha yavaş bir yürüyüş, obez erkek ve kadınlara, kalori yakma ve diz yaralanmalarından kaçınma söz konusu olduğunda paralarının karşılığını daha iyi verebilir. Araştırmacılar bunu buldu Daha yavaş yürüyen obez insanlar, normal hızlarında yürüdüklerinden daha fazla kalori yakarlar. .

Her gün yürümek için iyi bir mesafe nedir?

Yürüyüş, çeşitli sağlık yararları ve az riskleri olan düşük etkili, orta yoğunlukta bir egzersiz şeklidir. Sonuç olarak, CDC çoğu yetişkinin günde 10.000 adımı hedeflemesini tavsiye ediyor. Çoğu insan için bu, yaklaşık 8 kilometreye eşittir veya 5 mil .