Olağandışı ne anlama geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Gustave Keebler Sr.
Puan: 4.9/5(16 oy)

: konvansiyonel değil : konvansiyona bağlı değil veya konvansiyona uygun değil : var sıradışı alışılmadık bir kıyafet, alışılmadık bir düşünür. Geleneksel Olmayan Eş Anlamlı ve Zıt Anlamlı Diğer Kelimeler Daha Fazla Örnek Cümleler Alışılmamış Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Birinin alışılmadık olması ne anlama gelir?

Sıra dışı olmak kültürel normların sınırları dışında hareket etmek, giyinmek, konuşmak veya başka bir şekilde var olmak . Kahvaltıda çizburger yerseniz, bu biraz alışılmadık bir durum. Uyumsuz veya olağan dışı olan her şey geleneksel olmayan olarak tanımlanabilir.

Geleneksel olmayan bir örnek nedir?

Geleneksel olmayanın tanımı, normdan veya kabul edilen standarttan sapan biri veya bir şeydir. Çocuğunuzu okula göndermek yerine evde eğitim vermeyi seçmek normdan farklı olan geleneksel olmayan bir okul seçimi örneğidir.Geleneksel ve geleneksel olmayan ne anlama geliyor?

Tanım olarak, geleneksel kelimesi şu anlama gelir: kabul edilen standartlara uymak veya bunlara uymak . Bu nedenle, bu standartlara uymamak veya geleneksel kurala bağlı kalmamak alışılmadık olacaktır.

Geleneksel olmayan, standart olmayan anlamına mı geliyor?

alışılmamış. / (ˌʌnkənˈvɛnʃənəl) / sıfat. kabul edilen kurallara veya standartlara uymayan .

SÖZ KONUSU OLMAYAN kelimesinin anlamı nedir?

22 ilgili soru bulundu

Sıra dışı olmak doğru mu?

En önemlisi, alışılmamış bir hayat yaşama riskini almanın gerçek mutluluğa yol açabileceğini öğrendim. En son iPhone'u almanın vermediği derin bir şey. Alışılmadık hayat herkes için değil ama yeterince cesur olanlar için harika olabilir. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeye ihtiyacınız yok.

alışılmamış eş anlamlısı nedir?

Bu sayfada, geleneksel olmayan için 60 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: konformist olmayan , orijinal, alışılmışın dışında, bireyci, eksantrik, kendine özgü, başına buyruk, sıradışı, alternatif, çılgın ve ikonoklastik.

Geleneksel ve geleneksel olmayan bir kuyu arasındaki fark nedir?

İkisi arasındaki fark namluyu yüzeye çıkarmanın maliyeti . Geleneksel petrol sondajı işlemi, bir kuyu, basınçlı ve zeminden petrol akan bir rezervuarın delinmesini içerir. ... Geleneksel olmayan petrol sondajı, geleneksel petrol sondajından çok daha pahalı bir işlemdir.

Geleneksel ve geleneksel olmayan kaynaklar arasındaki fark nedir?

Geleneksel olmayan vs.

Geleneksel olmayan rezervuar, kaya içinde oluşan hidrokarbonlara sahiptir ve hiç göç etmedi . Geleneksel rezervuar, bir kaynak kayadan (geleneksel olmayan rezervuar) göç etmiş hidrokarbonları içeren gözenekli bir kaya oluşumudur.

Geleneksel ve geleneksel olmayan yağ arasındaki fark nedir?

Konvansiyonel petrol, ham petrol - ve doğal gaz ve kondensatlarını içeren bir kategoridir. ... Geleneksel olmayan petrol, petrol kumları, ekstra ağır petrol, gazdan sıvılara ve diğer sıvılar dahil olmak üzere çok çeşitli sıvı kaynaklarından oluşur. Genel olarak geleneksel yağ geleneksel olmayan yağdan üretilmesi daha kolay ve daha ucuzdur .

Alışılmadık bir cümlede nasıl kullanılır?

Bir Cümlede Alışılmadık mı?

  1. Eşcinsel erkek ve lezbiyen kadının geleneksel olmayan evliliği, onları şahsen tanımayanlara garip geldi.
  2. Yolcu gemisindeki alışılmamış düğün töreni, geleneksel düğünlerden farklıydı ama yine de çok eğlenceliydi.

Bir şey geleneksel olmadığında ne anlama gelir?

: geleneksel değil : gelenek, görenek, gelenek veya olağan uygulamalara uymayan : geleneksel olmayan geleneksel olmayan öğretim yöntemleri geleneksel olmayan enerji kaynakları On yıl önce, alternatif basını bulmak zordu ama tanımlaması kolaydı.

Sıra dışı ilişkiler nelerdir?

Bu, ilişkinizdeki bağlılık veya münhasırlık düzeyiyle ilgili değil, bunun yerine varsayılan aşk kurallarını terk etmekle ilgili. Geleneksel olmayan ilişki normları böyledir bir dağ topluluğunda yaşayan ve yerel pazarda sattığı çiçeklerle geçinen korkak Jane Teyze .

Alışılmadık şekilde çekici olan nedir?

Sonunda, geleneksel olmayan güzelliğin tanımını belirlemeye çalışmanın pek bir amacı yoktur. Alışılmadık derecede güzel olan biri standartlara meydan okumalarıyla çekici , onlara rağmen değil. Güzellik nedir ki, birine göre çirkin olan bir özellik diğerine güzel görünürken?

Geleneksel olmayan olumsuz çağrışım mı?

Geleneksel olarak hecelenen isimlerle karşılaştırıldığında, alışılmadık şekilde hecelenen isimler, daha düşük başarı, ahlak ve popülerlik düzeylerini çağrıştıran , sıcaklık ve neşe her iki cinsiyetten değerlendiricilere.

Geleneksel olmayan evlilik nedir?

Bu, evli olup ayrı yaşamayı, açık evliliğe sahip olmayı, yılın sadece bir bölümünde birlikte yaşamayı, nikahsız nikahı veya çiftin durumuna uygun başka herhangi bir düzenlemeyi içerebilir. ... Geleneksel olmayan bir evliliğe sahip olmak bazı ortak ilişki katillerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olun .

Geleneksel olmayan kaynaklar nelerdir?

Geleneksel olmayan kaynaklar kaynaklar, genellikle petrol veya doğal gaz kaynakları geleneksel oluşumlarda görünmeyen ve yataktan yakıt elde etmek için özel ekstraksiyon veya üretim teknikleri kullanması gereken.

Geleneksel kaynak nedir?

Konvansiyonel enerji kaynakları şu şekilde tanımlanabilir: yenilenemez enerji kaynakları konvansiyonel enerji kaynakları insanoğlu tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır ve kullanım büyüklükleri o kadar fazladır ki rezervler büyük ölçüde tükenmiştir. Örnek: Kömür, petrol, doğal gaz.

Geleneksel ve geleneksel olmayan kaynaklar nedir?

Konvansiyonel enerji kaynakları (örneğin kömür, petrol ve doğal gaz) yenilenemez enerji kaynakları . Geleneksel olmayan enerji kaynakları (örneğin güneş ve rüzgar enerjisi) yenilenebilir enerji kaynaklarıdır. Uzun zamandan beri kullanılmaktadırlar. Örneğin yakacak odun ve kömür uzun zamandan beri kullanılmaktadır.

Geleneksel olmayan bir petrol kuyusu nedir?

Petrol ve gaz endüstrisinde, geleneksel olmayan petrol terimi, Geleneksel dikey kuyu ekstraksiyonu dışındaki yöntemlerle elde edilen ham petrol . Bu tür yöntemlerin örnekleri arasında petrol kumları geliştirme, yönlü sondaj ve hidrolik kırma (halk dilinde kırılma olarak bilinir) bulunur.

Geleneksel petrol kuyusu nedir?

Konvansiyonel petrol üretimi genellikle dikey bir kuyudan boru ve pompa üretimi . Bu, tortunun içine doğrudan bir delik açıldığı ve tortunun daha fazla rafine edilmek üzere gönderilebileceği yüzeye çekilmesine yardımcı olmak için üzerine bir pompa jakı yerleştirildiği anlamına gelir.

Geleneksel bir petrol kuyusu nasıl çalışır?

Geleneksel delme işlemlerinde, bir dizi boruya (delme dizisi olarak adlandırılır) bağlı bir matkap ucu, yüksek hızda dünya yüzeyine ve alttaki kaya oluşumlarına döndürülür . Uç dönerken, yerde bir delik açar.

yaratıcı kelimesinin Eş anlamı nedir?

Eş anlamlı: yaratıcı , zeki , artistik , özgün , yaratıcı , yenilikçi , dahiyane , ilham verici , vizyon sahibi .

alışılmamış anlamı nedir?

: alışılmış veya olağan değil : olağandışı, alışılmadık alışılmamış davranış … hemşire alışılmadık bir heyecanla geri döndü …— Wilkie Collins.