Gecikmeler gerçek bir kelime mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sormuş: Kurt Roberts DDS
Puan: 4.6/5(66 oy)

bu çoğul gecikir . (ABD) Derse geç kalan öğrencilere verilen kağıt. Zilden önce sınıfa gelmediği için öğretmen ona gecikme verdi.

Tardy'yi nasıl çoğul yaparsın?

Bu sorunun kısa cevabı gecikmeler .

Gecikmeler ne anlama geliyor?

1 : yavaş hareket etmek : yürümek zorunda kaldığı ağır tempoyu yavaşlatmak— Charles Dickens. 2: beklenen veya uygun zamanın ötesinde gecikme: geç varış. geç. isim. çoğul gecikmeler.Tardys bir kelime mi?

tar'di·ly adv. tar'di·ness Bu sıfatların anlamı gelmemesi, meydana gelmemesi, harekete geçmemesi veya yapılmaması planlanan, beklenen veya olağan zaman: dişçi randevusu almada geç kalınmış; uçağa geç kalmak; gecikmiş bir otobüs.

Bir cümlede tardies nasıl kullanılır?

Gecikmiş cümle örneği

  1. Özellikle de artık grubumuzun bir tür üyesi olan Julie hakkında onu bilgilendirmekte geciktim. ...
  2. Bir iş görüşmesi randevusu için geç kalmaktan kaçının. ...
  3. Yönetimlerinde biraz geç kaldılar.

Çok gerçek bir söz!

16 ilgili soru bulundu

Ne tür bir kelime geç?

sıfat , tar·di·er, tar·di·est. geç; zamanın gerisinde; zamanında değil: Bugün ne kadar geciktin? yavaş hareket etmek veya hareket etmek; yavaş; durgun.

tardies nasıl yazılır?

bu çoğul gecikir . (ABD) Derse geç kalan öğrencilere verilen kağıt. Zilden önce sınıfa gelmediği için öğretmen ona gecikme verdi.

tardy'nin kısaltması nedir?

Planlanandan sonra meydana gelen, gelen, hareket eden veya yapılan , beklenen veya normal zaman; geç. 2. Yavaş hareket etmek veya ilerlemek; sluggish : Geç tempoda yürümek. [Orta İngilizce tardive, yavaş, Eski Fransız tardifinden, Vulgar Latince *tardīvus'tan, Latince tardus'tan.]

Gecikme kelimesini nasıl kullanırsın?

Bir Cümlede Gecikme?

  1. Derse zamanında gelmeyen öğrenciler geç kalır ve genellikle bunun için bir tür ceza alırlar.
  2. Metroya geç geldiğim için trenimi kaçırdım ve beni bir sonrakini beklemeye zorladı.


Okulda gecikme nedir?

Geciktiğinde, geç kaldın . Okula hiç geç kaldıysanız, gecikmeyi bilirsiniz ve öğretmeninizin eve anne babanıza gönderdiği ve onları geciktiğiniz konusunda bilgilendiren bir yığın notunuz olabilir.

Gecikme neyden türetilmiştir?

geç (sıf.)

1520'ler, 'yavaş', Eski Fransız tardif'ten 'yavaş, geç' (12c.), ayrıca Roman de Renart'taki salyangoz karakterinin adı, Kaba Latince *tardivus'tan, Latince tardus'tan 'yavaş, halsiz; geç; sıkıcı, aptal ,' bilinmeyen kökenli. İngilizcede 'late' anlamı 1660'lardan kalmadır.

Geç kalmak kötü mü?

Gecikmiş okul kötü

Gecikme etkiler sadece çocuğunuzun devam kaydı ve öğrenme yeteneği değil, aynı zamanda okul ortamını ve sizi de etkiler. Okula geç kalmak sizin ve çocuğunuz için yasal sorunlara yol açabilir ve diğer öğrencilerin öğrenmesini de kesintiye uğratır.

çöplük nedir?

1 : katılma eylemi : katılmış olma durumu. 2a: bir buluşma yeri veya noktası. b : özellikle sona eren yolların kesişimi.


Geç ve geç arasındaki fark nedir?

Sıfat olarak geç ve geç arasındaki fark

dır-dir bu geç kaldı ; gecikmiş veya gecikmiş ise bir sürenin sonuna yakın.

Gecikmenin çoğulu nedir?

gecikme (genellikle sayılamayan, çoğul gecikmeler ) Geç kalma özelliği.

Tardy fiil olarak kullanılabilir mi?

Vikisözlük sayfasında açıkça yazıyor ki tardy de bir fiildir , neredeyse hiç kullanılmamasına rağmen, eski olduğu için.

Bir cümlede yenilgi kelimesini nasıl kullanırsınız?

yenilgi cümlesi örneği

  1. Taran onu yenebilir. ...
  2. Başını yenilgiyle salladı ve derin bir şekilde eğilerek onun için kapıyı açtı. ...
  3. Kötülüğü yenmemize yardım edebilecek tek insan ve sen onu seçtin. ...
  4. Babamı ve müttefiklerini yenmek için yeterli değil. ...
  5. Ellerini yenilgiyle havaya kaldırdı ve üst kata kayboldu.


Gecikmeli yanıt ne anlama geliyor?

1 Doğru veya beklenen zamanın ötesinde gecikme veya gecikme ; geç. 'lütfen bu gecikmiş cevabı bağışlayın'

Yokluğun çoğulu nedir?

'yok' bir sıfattır. 'Yokluk' tekil isimdir. 'Yokluk' 'yokluk' kelimesinin çoğul halidir. 'Devamlılar', devamsız olan insanlardır.

İngilizce'de Ayrışma ne demek?

1 : keskin bir bölünme : ayrılık, teori ve pratik arasındaki ayrılık. 2: veya ile iki basit ifadenin birleştirilmesiyle oluşturulan mantıksal bir bileşik cümle: a : kapsayıcı ayırma. b : özel ayrılma.

Kavşak ve örnek nedir?

Bir kavşağın tanımı, şeylerin birleştiği veya kesiştiği bir yerdir. Bir kavşak örneğidir bir otoyolun diğeriyle kesiştiği yerde .


egregious'nin gerçek tanımı nedir?

1 : özellikle göze çarpan : bariz şekilde kötü : bariz korkunç hatalar kanıtların korkunç şekilde doldurulması — Christopher Hitchens.

Gecikmeler gerçekten önemli mi?

Kolejler bakım Bir veya iki gecikmeniz varsa, ancak kabul komitesi sınır dışı etme, uzaklaştırma ve akademik denetimli serbestlik gibi disiplin cezalarını kesinlikle not edecektir. Kolejler, olgun olduğunuzu ve çok fazla bağımsızlığa sahip sıkı bir akademik ortamda başarılı olabileceğinizi bilmek ister.

Gecikmeler notunuzu etkiler mi?

Geç kalan öğrenciler sabah derslerinin başlangıcını kaçırırlar ve ayrıca derse geç geldiklerinde dikkatlerinin dağılmasına neden olurlar. Sıklıkla geç kalan öğrencilerin daha düşük GPA'lar , standart değerlendirmelerde daha düşük puanlar ve daha düşük mezuniyet oranları.