Güney batı demiryolu istiridye mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Toney Adams DDS
Puan: 4.8/5(24 oy)

Oyster kartları Güney Batı Demiryolunda geçerli mi? Oyster kartları Londra'daki tren ve istasyonlarımızda geçerlidir. . Bunları Londra istasyonlarındaki bilet makinelerimizden doldurabilirsiniz. Ayrıntılar için aşağıdaki haritaya bir göz atın.

Oyster'ı demiryolunda kullanabilir misin?

Oyster kartı, para eklediğiniz bir akıllı karttır. gittiğin kadar ödeyebilirsin . Otobüs, Metro, tramvay, DLR, London Overground, çoğu TfL Rail, Emirates Air Line ve Thames Clippers River Bus hizmetlerinde seyahat ederken ödeyebilirsiniz. Ayrıca Londra'daki çoğu National Rail hizmetinde ve bazılarında Londra dışında seyahat edebilirsiniz.

Oyster'ı hangi istasyonlar kullanıyor?

Kullandıkça Öde Oyster kartımı nerede kullanabilirim?

  • Broxbourne, Rye House, St. Margarets, Ware ve Hertford East.
  • Gatwick Havaalanı.
  • Merstham, Redhill, Earlswood, Salfords ve Horley.
  • Ockendon, Chafford Yüz, Purfleet ve Grays.
  • Epsom.
  • Cuffley, Bayford ve Hertford Kuzey.
  • Radlett ve Potters Bar.Oyster kartını Southend'de kullanabilir misin?

Ynt: Southend havaalanında Oystercard? Southend, TFL alanının dışında, yani hayır yapamazsın . Ancak dilerseniz o gün için Londra'daki metrobüs/otobüs vb. sınırsız kullanımınızı sağlayacak bir 'seyahat kartı' satın alabilirsiniz.

İstiridye temassızdan daha mı ucuz?

Londra'da seyahat için ödeme yapmak için temassız kullanırsanız, Oyster kartı kullanmakla aynı fiyat . ... Tabii ki, Oyster'ınıza uygulanan bir tren kartı indirimi (veya benzeri) varsa, bu her zaman temassız olmaktan daha ucuz olacaktır. Temassız ödeme kartlarına indirim uygulanamaz.

Paradan Tasarruf Edecek İstiridye İpuçları

43 ilgili soru bulundu

Daha iyi istiridye veya temassız nedir?

Seyahat kartlarını destekler: Oyster kartın ana avantajlarından biri seyahat kartlarını desteklemesidir. ... Pazartesi – Pazar dönemi dışında herhangi bir zamanda başlayarak yedi gün boyunca Londra'daysanız ve seyahat kartını buna değecek kadar seyahat edecekseniz, o zaman bu, bir seyahat kartından daha iyi bir değer olacaktır. temassız kart .

Oyster Thameslink'te geçerli mi?

Oyster, Transport for London'dan bir akıllı kart şemasıdır. Oyster kartınızda kullandıkça öde kredisi, Seyahat Kartı ve sezonluk biletler olabilir. Ayrıca Oyster kartınızı Thameslink içinde trenler Londra Seyahat Kartı alanı.

Banka kartımı tüpte kullanabilir miyim?

Başkentin metro, tramvay, DLR ve yerüstü trenlerinde seyahat etmek için artık kağıt bilete veya Oyster karta ihtiyacınız yok. Bugünden itibaren Londra'da sadece kredi veya banka kartınızı okutarak otobüslere ve metroya binebilirsiniz.

Oyster kartları daha mı ucuz?

Oyster / Temassız ödeme kartlarından yolculuk başına ücret alınır, ancak sizden tahsil edilebilecek günlük bir maksimum vardır. ... Günlük Oyster/Temassız ödeme kartlarının fiyat üst sınırı, 1 günlük Seyahat Kartının maliyetinden daha düşüktür, bu nedenle bir günden fazla daha ucuz . Seyahat kartları, seyahatinize bağlı olarak daha uzun süreler boyunca daha ucuza çalışabilir.

Oyster to Esher kullanabilir miyim?

Bu istasyon şu anda istiridye kartını kabul etmiyor ve diğer kabul istasyonlarından ve diğer istasyonlara temassız.

Apple Pay, Oyster'dan daha mı pahalı?

Apple Pay'li bir Apple saatiniz varsa, bu başka bir iyi seçim olacaktır. Londra'da bir haftadan uzun süre kalıyorsanız ve her gün yoğun bir şekilde seyahat ediyorsanız (haftalık sınır) temassız kart kullanmanın çok küçük bir finansal avantajı vardır, ancak bunun dışında bir Oyster kullanmaktan daha ucuz değil .

Telefonumu Oyster kart olarak kullanabilir miyim?

Yolculuk masraflarınızı ödemek için akıllı telefonunuzu kullanma aynısı Oyster kullanıcılarının yararlandığı aynı günlük ve haftalık ücret üst sınırlarına sahip, normal bir Oyster kartı kullandıkça öde ücreti olarak, aynı zamanda akıllı telefon ödeyen yolculara da sunulur ve otomatik olarak uygulanır.

Oyster Off-peak nedir?

Off-peak ne zaman ve nerede uygulanır? Ziyaretçi Oyster Card kullanıcıları için yoğun olmayan saatler hafta içi 06:30'dan önce, 09:30-15:59 arası , ve saat 19:00'dan sonra, ayrıca hafta sonları ve resmi tatillerde tüm gün. Travelcard kullanıcıları için, yoğun olmayan saatler hafta içi 09:30'dan itibaren, ayrıca hafta sonları ve resmi tatillerde tüm gündür.

Oyster kart almanın maliyeti nedir?

Londra'yı ziyaret etmeden önce bir Visitor Oyster kartı satın alın ve ev adresinize teslim ettirin. Bir kart maliyeti £ 5 (iade edilmez) artı posta ücreti . Kartınıza ne kadar kredi ekleyeceğinizi seçebilirsiniz. Londra'yı iki günlüğüne ziyaret ediyorsanız, 20 £ kredi ile başlamanızı öneririz.

Basildon Oyster kullanıyor mu?

Oyster kartı Basildon kadar çalışmıyor . Basildon ile Londra arasında tren yolculuğu ve Londra seyahat kartı alanında sınırsız seyahat içeren bir günlük seyahat kartları Basildon'da satın alabilirsiniz. Basildon'dan Pazartesi-Cuma 09.30'dan sonra veya hafta sonları herhangi bir zamanda ayrılırsanız, bunlar daha ucuzdur. 2.

Basildon güvenli mi?

Basildon, Essex'te Suç ve Güvenlik

Basildon, Essex'teki en tehlikeli büyük kasabadır ve Essex'in 319 kasabası, köyü ve şehri arasında genel olarak en tehlikeli ilk 10 arasındadır. 2020'de Basildon'daki genel suç oranı 1000 kişi başına 122 suç .

c2c hattı nedir?

c2c Fenchurch Street ve Shoeburyness arasında hizmet veren ödüllü tren operatörü , Doğu Londra ve Güney Essex'te 26 istasyona hizmet veriyor.

Coulsdon South istiridye içinde mi?

Coulsdon South istasyonunda Oyster kartları veriliyor mu? Evet, Oyster kartları bu istasyonda verilir .