dutifully'nin tanımı nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Emory Mohr MD
Puan: 4.6/5(68 oy)

1 : görev duygusuyla dolu veya motive edilmiş görev sahibi bir çocuk. 2: bir görev duygusundan kaynaklanan ya da bunu ifade eden bir görev duygusu. dutiful Eş Anlamlı ve Zıt Anlamlı Diğer Kelimeler Daha Fazla Örnek Cümleler dutiful Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

görev bilinciyle sıkı ne demek?

sıfat. Kararlı veya görev bilinciyle sağlam ve sarsılmaz. ' sarsılmaz sadakat 'Yeni Kralın taç giyme törenine gelince, o sağlam, sarsılmaz ve sarsılmaz. '

Ödev örneği nedir?

Dutiful cümle örneği

Görev bilinciyle saflara doğru yürüdüm, kesildiğimi yalanlayarak . Cynthia, Tanrı'yı ​​ve kiliseyi yoğun Pazar sabahı programlarına uydurma kararını açıklamazken, bir kez daha kilise için giyindi ve Dean görev bilinciyle aynı şeyi yaptı.Görevli insan kimdir?

Birinin saygılı olduğunu söylüyorsan, demek istediğin yapmaları beklenen her şeyi yaptıklarını . Kariyerini kocası için feda eden sadık eşin günleri sona ermiştir. Eş anlamlı sözcükler: vicdanlı, özverili, itaatkar, saygılı

irade gücü ne demek?

İngilizce Öğrenenler İrade Gücünün Tanımı

: kendini kontrol etme yeteneği : zor bir şeyi (kilo vermek veya sigarayı bırakmak gibi) yapmanızı sağlayan güçlü kararlılık

saygılı | dutiful'un tanımı

16 ilgili soru bulundu

Jillion ne anlama geliyor?

isim. sonsuz büyük bir sayı ; zilyon.

Otokontrol ve irade aynı şey midir?

İrade kişinin dürtülerinin ve eylemlerinin kontrolü anlamına gelen bir isimdir; irade. Öz disiplin, genellikle iyileştirme için disiplin ve kendini eğitme anlamına gelen bir isimdir.

mantıklı insan ne demek?

mantıklı araçlar pratik ve makul . Mantıklı ayakkabılar giyiyorsanız, sağlam, rahat, yürümek için iyidir ve ayaklarınız ağrımaz. Mantıklı bir insansanız, sağduyulu ve sakinsiniz ve akıllıca kararlar veriyorsunuz.

DUTİ ne anlama gelmektedir?

isim, çoğul görevler. ahlaki veya yasal zorunluluk gereği yapılması beklenen veya yapılması gereken bir şey . ahlaki veya yasal olarak doğru olan bir şeyin bağlayıcı veya zorunlu gücü; ahlaki veya yasal zorunluluk.


itaatsiz ne demek?

İngilizce Öğrenenler İtaatsizin Tanımı

: Yetkili birinin veya bir şeyin yapmanızı söylediği şeyi yapmamak : kurallara, yasalara vb. uymayı reddetme veya bunlara uymama. English Language Learners Dictionary'de itaatsiz kelimesinin tam tanımına bakın.

İtaatkar itaatkar anlamına mı geliyor?

Görev sıfatı genellikle tanımlamak için kullanılır itaatkar çocuklar, hizmetçiler ve askerler , emirlere isteyerek itaat eden herkes gibi.

Birini sorumluluk sahibi yapan nedir?

Birinin saygılı olduğunu söylüyorsan, demek istediğin yapmaları beklenen her şeyi yaptıklarını . Kariyerini kocası için feda eden sadık eşin günleri sona ermiştir. Eş anlamlı sözcükler: vicdanlı, özverili, itaatkar, saygılı

İngilizce'de İhmalkar ne demek?

: ihmale verilen : dikkatsiz, umursamaz .


Bilinçli kullanım ne anlama geliyor?

: iyi bir yargıya sahip olmak, kullanmak veya göstermek : bilge Topluluk, suyu akıllıca kullandığı için övgüyü hak ediyor. Diğer Sözler akıllıca zarf.

çakıllı ne demek?

1 : çakıl içeren, içeren veya çakılla kaplanmış . 2 : kaba veya gıcırtılı bir sese sahip, çakıllı bir ses.

görev bilinciyle ne kelime?

saygılı. / (ˈdjuːtɪfʊl) / sıfat . sergilemek veya görev duygusuna sahip olmak . bir anlamda karakterize edilen veya bundan kaynaklanan göreve saygılı cevap.

Yasal hakların alternatif adı nedir?

Bununla birlikte, yasal haklara genellikle insan hakları , temel haklar, insan hakları, vatandaş hakları ve anayasal haklar.


Görev basit kelimeler nedir?

Görev, bir şeyi ifade eden bir terimdir. birine veya bir şeye ahlaki bağlılık veya yükümlülük duygusu . ... kişinin hayattaki özel yerinin (ailesi, ülkesi, işi) karakterinin bir sonucu olarak. kişinin kendisi için ahlaki beklentilerinin bir sonucu olarak.

Yasal görev nedir?

Yasal bir görevdir yasanın tanıdığı bir kişinin yasal durumu . bir eylemi emreder veya yasaklar . Eylem olarak adlandırılabilir. görevin içeriği; herhangi birini tanımlarken açıklanması gereken şeydir. özel görev.

Duyarlı bir insan ile mantıklı bir insan arasındaki fark nedir?

Mantıklı, 'iyi bir yargıya sahip olduğunuz' veya 'çok pratik olduğunuz' anlamına gelir. Bazen en mantıklısı insanların söylediklerini görmezden gelmek ve gerçeklere bakmaktır. Duyarlılık, duygularla ilgilidir. Duyarlıysanız, bu şu anlama gelebilir ' diğer insanların nasıl hissettiğini düşünüyorsun '.

Mantıklı olumlu bir kelime mi?

Her ne kadar terim 'mantıklı', bir bireye uygulandığında genellikle olumludur 'mantıklı' seçim yaratıcı, heyecan verici veya maceracı seçimle karşılaştırıldığında olumsuz çağrışımlara da sahip olabilir.


Mantıklı kadın nedir?

sf. 1 sağduyu veya yargıya sahip olmak veya göstermek .

İrade gücü, kendini kontrol etmek anlamına mı geliyor?

iradenin tanımlanması

İrade gücü için birçok ortak ismimiz var: kararlılık, sürmek, çözmek , öz disiplin, öz kontrol. Ancak psikologlar, irade gücünü veya öz kontrolü daha spesifik şekillerde karakterize eder. ... Benliğin benlik tarafından bilinçli, zahmetli bir şekilde düzenlenmesi. Tükenebilecek sınırlı bir kaynak.

Neden öz kontrol ile mücadele ediyorum?

Ancak kendini kontrol etme sorunu her zaman sadece yetişme meselesi değildir. bir olabilir hayal kırıklığı ve endişe belirtisi bu okulda mücadele ile el ele gider. Aynı zamanda DEHB'nin bir işaretidir. Ve bazen özdenetim eksikliği gibi görünen şey aslında sosyal beceri eksikliğidir.

Neden bazı insanlar daha fazla öz kontrole sahip?

Özdenetim düzeyi yüksek insanların ayartmalara direnmelerinin nedenlerinden biri, daha az cazip arzular yaşarlar . Ancak bu, bu insanların daha az yoğun duygusal deneyimlere sahip oldukları anlamına da gelebilir; yani, durumlara daha tarafsız yollarla tepki verirler.