Fransız drenajının bir toplama havzasına ihtiyacı var mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Donnie Kub
Puan: 4.6/5(10 oy)

Bir Fransız Drenajının Yakalama Havzasına İhtiyacı Var mı? Tüm Fransız kanalizasyonları yakalama havzaları gerektirmez veya başka bir yüzey drenajı. Orta derecede yağış alan bir bölgede, fırtına sistemlerinin yaygın olmadığı bir bölgede veya bahçenizde yoğun yüzey selinin olmadığı bir bölgede yaşıyorsanız, bağımsız bir Fransız drenajı kurabilirsiniz.

Bir yakalama havzasına ihtiyacım var mı?

Doğru takılmışsa, bir toplama havuzu, yağmur suyu deposu olarak hizmet edebilir . Bu önemlidir çünkü durgun yağmur suyu, yakındaki bitkilere ve ağaçlara zarar verebilecek ıslak toprak ve böcekleri çekebilen, bakteri üremesini teşvik eden ve kötü kokular yayan su havuzları da dahil olmak üzere birçok soruna neden olabilir.

Bir toplama havzası, bir Fransız tahliyesiyle aynı mıdır?

Yakalama havzaları yüzey seviyesindeki drenler , suyu hızla toplamak ve alçak alanlardan uzaklaştırmak için bir leğene veya kutuya bağlanır. Fransız drenleri, toprak doygun olduğu için yukarıdan toprağa giren veya aşağıdan yükselen yeraltı sularını toplamak için kurulan yer altı süzgeçleridir.Bir Fransız tahliyesinin bir girişe ihtiyacı var mı?

Düzgün tasarlanmış bir Fransız tahliye sistemi, bir çıkış gerektirmez. Su, delikli boru boyunca akarken basitçe toprağa emilecektir. Aslında, bir Fransız tahliyesi de sadece bir uçta bir giriş gerektirmez . Uzunluğu boyunca suyu kabul etmek ve yeraltına dağıtmak için bir drenaj inşa edebilirsiniz.

Bir Fransız tahliyesinin bir yere tahliye edilmesi gerekiyor mu?

Bir Fransız drenajının çoğu açıklaması, oluklu veya delikli bir boru, bir hendek, jeotekstil kumaş ve çakıl dolgusu içerir. Drenajın düzgün çalışabilmesi için yeterli eğime sahip olması ve zemine açılabilecek bir yeri olması, bir tahliye borusuna veya suyun çıkabileceği başka bir yere .

Fransız Drenaj Havzalarını Yakalamak Gerekiyor, Fransız Drenajının Neden ve Nasıl Kurulacağını Öğrenin

16 ilgili soru bulundu

Fransız kanalizasyonları neden başarısız oluyor?

Zamanla bir Fransız tahliye tıkanmış olabilir . Küçük toprak ve kil granülleri peyzaj kumaşının gözeneklerinden kayar ve yavaş yavaş borunun içinde birikir. Fransız drenaj tıkanıklıklarının bir başka yaygın nedeni de çim, çalılar ve ağaçlardan gelen kök girişidir.

Bir Fransız tahliyesi ne kadar sürer?

Genel olarak konuşursak, bir Fransız tahliyesi sürecek yaklaşık 30 ila 40 yıl . Bununla birlikte, yukarıda belirtilen faktörler, yaşam döngüsünü kısaltabilir ve daha sonra bir vakıf uzmanları ekibi tarafından değiştirilmelidir.

Bir Fransız drenajı yeraltında bitebilir mi?

Bir profesyonel, bir dış Fransız tahliyesi kurabilir yeraltında yaklaşık iki ila üç fit böylece yüzey suyunu evinizden ve mülkünüzden uzaklaştırabilir.

Fransız kanalizasyonları yüzey suyuna yardımcı olur mu?

Fransız drenaj sistemleri yüzey suyunu yönetin ve mülkü koruyun . İstinat duvarları, temel ve temel çevre süzgeçleri, peyzaj süzgeçleri ve spor sahaları için idealdir. ... Bu en yaygın drenaj sorunudur ve aynı zamanda iniş çıkışlarını bir evden veya binadan uzağa uzatarak çözmesi en kolay olanıdır.

Hangisi daha iyi Fransız tahliyesi veya havzası?

Geniş bir alan üzerinde orta düzeyde akış ve yeraltı suyunu kontrol etmeye çalışıyorsanız, bir Fransız drenajı kurun. Bahçenizdeki alçak bir noktadan büyük miktarda yüzey akışını veya yüzey alanını boşaltmak için, bir toplama havzası kurun . Ancak, bu bir ya-ya da önermesi değildir.

Fransız drenajından daha iyi olan nedir?

Negatif eğimli bir bahçeniz varsa (temelinize doğru eğimli), yüzey drenaj sistemi Fransız tahliyesinden daha iyi bir seçimdir. 10' koşuda 1-1-1 / 2'den fazla eğim, evinizin altından aşırı miktarda su sızmasına neden olabilir.

Fransız drenajı ne kadar derin olmalıdır?

Fransız drenaj derinliği: Yaklaşık 8 inç ila 2 fit derinliğinde birçok su yönlendirme projesi için yeterli olmalıdır, ancak temeller ve yer altı yaşam alanları gibi ilgili sistemler ve ayrıca istinat duvarlarının temelleri daha derin olabilir.

Lavabo evden ne kadar uzakta olmalı?

Başlangıç ​​konumu bir drenaj borusunun yakınındaysa, toplama havuzu yerleştirilecektir. temelden yaklaşık 12 ila 18 inç , yakalama havzasının boyutuna bağlı olarak. Koşunun sonu, düşüşte en az 10 fit ve düz zemin için daha uzak olmalıdır. Suyu mümkün olduğunca temelden uzaklaştırın.

Bir yakalama havzası kurmanın maliyeti nedir?

Beton Yakalama Havzası. Bir beton yakalama havzası maliyetleri 2.000 ila 5.000 ABD Doları Kurulum için. Bu fiyata tüm bağlantılar ve komple kurulum dahildir.

Alan tahliyesi ve yakalama havzası arasındaki fark nedir?

Bir toplama havzası, bir tür 'alan tahliyesidir'. Hem fiziksel 'drenaj' hem de 'drenaj' türleri hakkında konuşmak için 'dren' kelimesini kullandıkları için biraz kafa karıştırıcı oluyor. Bir toplama havzası bir tür drenajdır, 'alan drenajı' bir alanın bir noktaya veya bir toplama havzası gibi bir 'alan drenajına' boşaltılmasıdır.

Bir Fransız tahliyesi buna değer mi?

Islak bir bodrum katına veya nem yüklü bir avluya sahip bir ev sahibiyseniz, muhtemelen bir Fransız tahliyesinden yararlanabilirsiniz. ... Mülkünüzdeki yüzey suyuyla ilgili herhangi bir sorun, bir Fransız drenajının kurulmasını da teşvik etmelidir. Garaj yolunuz yıkanırsa, bir Fransız tahliyesine ihtiyacınız olduğu açık bir işarettir.

Bir Fransız gideri evden ne kadar uzakta olmalıdır?

Bir Fransız Drenajı Eve Ne Kadar Yakın Olmalı? İyi bir kural, Fransız kanalizasyonlarını kurmaktır. 3 fit evden.

Fransız kanalizasyonunda su nereye gider?

Fransız kanalizasyonları, suyun akması için kolay bir kanal sağlar. su çakıl dolu bir hendeğe, ardından hendeğin altındaki delikli boruya akar . Su, evden güvenli bir mesafeyi boşaltan borudan serbestçe hareket eder.

Fransız drenajını kendim kurabilir miyim?

Bir Fransız tahliyesi, suyun bahçenizden doğal olarak tahliye edilmesini sağlayan delikli bir boru ve çakılla doldurulmuş bir hendektir. Bahçenizin büyüklüğüne ve drenaj sorununuzun ölçeğine bağlı olarak, boruları ve ekipmanları satın alabilirsiniz Kendiniz bir Fransız tahliyesi oluşturmak için.

Fransız kanalizasyonları küflenmeye neden olur mu?

Küf, koku ve saklanan kişisel eşyalara zarar verebilirler. . Mülk değerini etkileyebilir ve bir mülkün satışını zorlaştırabilirler. Tek kelimeyle, ıslak bodrumlar 'yucky!' French Drain Makalesinin PDF Kopyasını Yayınlandığı Haliyle İndirmek İçin Buraya Tıklayın.

Fransız giderimin tıkalı olup olmadığını nasıl anlarım?

Hendekteki su seviyesinin yükselmesi ve drenaj borusuna girmesi için 1-2 dakika bekleyin. Borunun ucundan su akmaya başlarsa, Fransız tahliyesi çalışıyor demektir. . Boru ucundan su akmıyorsa, Fransız gideri tıkanmıştır.

Fransız tahliyesinde ne yanlış gidebilir?

Fransız kanalizasyonlarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri, borular silt, tortu ve diğer döküntülerle dolabilir , suyun taşmasına ve hatta borulardan eve geri akmasına neden olur. Boruların temizlenmesi, kazılması gerekeceğinden maliyetli bir iştir.

Bir Fransız drenajı yokuş yukarı gidebilir mi?

EVET! Fransız Drenajında ​​su yokuş yukarı akabilir , Tarama Alanı Altbilgi Karosu, Bodrum Altbilgi Sistemi! Yağmur suyu tahliyesi Kanalizasyon ve Tahliye DEĞİLDİR. Sisteminizin çalışması için düşmeye gerek yok!

Çakılsız bir Fransız tahliyesi kurabilir misiniz?

Bir evin kuru ve küfsüz kalmasını sağlamak için iyi drenaj önemlidir. ... Fransız kanalizasyonlarını takmanın eski yolu, çakıl ve kumaş olmadan yapmaktır. Ancak çakıl ve kumaş olmadan, gider zamanla kum ve toprakla tıkanabilir .