Anlaşılabilir kelimesinin anlamı nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Emilio Herman
Puan: 4.1/5(6 oy)

: bir duyu tarafından algılanabilen (görme veya koku alma gibi) veya zihin tarafından: ayırt edilebilir bir fark, normalde gri sincapta beyaz bir karın altı üreten genlerin, vücutlarının daha geniş bir alanında aktif olduğu ve genellikle fark edilebilir gri lekeler bıraktığı düşünülmektedir. omurgada ve ...

Anlaşılabilir kelimesinin anlamı nedir?

fark edilebilir araçlar tanınabilir, tanımlanabilir veya ayırt edilebilir . İki şey ayırt edilebilir olarak tanımlanırsa, birbirlerinden ayırt edilebilirler demektir.

farkedilemez ne demek?

Fark edilebilir, fark edilebilir anlamına gelir. Fazladan çalışma saatinizin basketbol oyununuz üzerinde fark edilebilir bir etkisi yoksa, bunun anlamı şudur: oyunun değişmedi .Fark edilebilir nasıl kullanılır?

Bir Cümlede Anlaşılabilir mi?

  1. Evsiz adamın lüks otele ait olmadığı herkes tarafından fark edildi.
  2. Yüksek benzin fiyatlarının bu yaz gerçekleştirilen yolculuk sayısı üzerinde fark edilebilir bir etkisi olması bekleniyor.
  3. Jane yüzündeki morlukları kapatmak için makyaj yapmış olsa da, izler benim için fark edilebilirdi.

Disnerable ne demek

nadiren fark edilebilir

/ (dɪˈsɜːnəbəl) / sıfat. fark edilebilir; algılanabilir.

FARKLI kelimesinin anlamı nedir?

29 ilgili soru bulundu

Bir cümlede ayırt edilebilir nasıl kullanılır?

Fark edilebilir cümle örneği

  1. Denemelerinde, eksiksiz bir planın haritasını çıkarmaya ve ardından ana hatlarını doldurmaya yönelik hiçbir girişim göze çarpmıyor. ...
  2. Farklılıklar genellikle oldukça ince olsa da, kabile üyeleri tarafından hala yeterince fark edilebilirdi.

Fark edilebilir eğilim nedir?

Bir şey fark edilebilirse, onu görebilir veya var olduğunu fark edebilirsiniz. [resmi] Uzakta adanın ana hatları sadece fark edilebilir. 1975'ten beri fark edilebilir bir genel eğilim olmamıştır. . Eşanlamlılar: açık, bariz, belirgin, sade Daha fazla ayırt edilebilir kelimesinin eş anlamlıları.

Kabul edilebilir bir cümle nedir?

kabul edilmeyi hak ediyor. 1, Mahkeme delillerin kabul edilebilir olduğuna karar verdi. 2, Mahkumiyetler hızla artacak, şimdi fotoğrafik kanıtlar kabul edilebilir. 3, Mevcut politika kapsamında iddia kabul edilebilir değildi.

Sıkıcı için iyi bir cümle nedir?

Sıkıcı cümle örneği. sıkıcı oluyor , ama bu şekilde yapmaktan zevk alıyorum. Bunun üretimi her zaman sıkıcı bir iştir. Bu yöntem ayrıntılı olarak çok sıkıcıdır.

Gözlenebilir kelimesi ne anlama gelir?

sıfat. gözlemlenebilen veya gözlemlenebilen; farkedilebilir ; gözle görülür; fark edilebilir: tutumda gözlemlenebilir bir değişiklik. kutlanacak, takip edilecek veya gözlemlenecek kadar değerli veya önemli: gözlemlenebilir bir tatil. ilgiyi hak eden; dikkate değer.

Fark edilebilir bir önyargı nedir?

1.1 Belirli bir alan veya konu üzerinde yoğunlaşma veya ilgi . 'Çalışmaları felsefeye karşı fark edilebilir bir önyargı gösterdi'

aşılanmış mı?

aşılama araçları Çalışma için bir hastalık üretmek veya hastalık direncini uyarmak için bir kişiye, hayvana veya bitkiye implante etmek (bir hastalık ajanı veya antijeni) . Daha genel olarak, aşılama, bir mikroorganizmayı (bakteri, virüs veya amip gibi) bir ortama yerleştirmek anlamına gelir. Aşılamanın isim formu aşılamadır.

kolayca fark edilebilir ne demek?

Kolayca Farkedilebilir. kolayca fark edilebilir . algılanabilir Kızılötesi kameralar gibi özel araçların yardımı olmadan, duyular veya akıl yetisi tarafından olduğu gibi. İncir.

eş anlamlısı görülebilir mi?

açık . algılanabilir . fark edilebilir . belirgin .

- uğurlu kelimesinin kökü nedir?

Uğurlu geliyor Latince işareti kelimenin tam anlamıyla 'kuş görücü' anlamına gelen ('kuş' anlamına gelen avis ve 'bakmak' anlamına gelen specere kelimelerinden).

göze çarpmayan, göze çarpmayan, göze çarpmayan, göze çarpmayan, göze çarpmayan kelimesinin anlamı nedir?

Göze batmayan, dikkat çekmeyen ve göze çarpmayan dikkat çekmeyen şeylere atıfta bulunmak . Bu kelimeler birbirinin eş anlamlısıdır. İlginç bir şekilde, bunlar aynı zamanda fark edilebilir kelimesinin zıt anlamlılarıdır.

Sıkıcı bir örnek nedir?

Sıkıcı tanımı sıkıcı ve tekrarlayan bir şeydir. Sıkıcı bir örnek birinin montaj hattında yaptığı iş .

Sıkıcı ve örnek nedir?

Bir iş, görev veya durum gibi bir şeyi sıkıcı olarak tanımlıyorsanız, bunu ciddi olarak söylüyorsunuz demektir. sıkıcı ve oldukça sinir bozucu . Bu tür listeleri okumak uzun ve sıkıcıdır. ... satır satır programlamanın sıkıcı işi. Eşanlamlılar: sıkıcı, sıkıcı, kasvetli, monoton Daha fazla sıkıcı kelimesinin eş anlamlısı.

Bir insan sıkıcı olabilir mi?

Sıkıcı, hem Latince hem de İngilizce olan tedium'un sıfatıdır. can sıkıntısı için . Normalde sıkıcı insanlar için kullanmazsın, sadece şeyler; 'Konuşmaları sıkıcı' diyebilirsiniz ama genellikle 'Sıkıcıdır' diyemezsiniz. Sıkıcı olan bir şeye yorucu da denilebilir.

Kabul edilebilir, kabul edilmiş anlamına mı geliyor?

Kabul edilebilir tanımı şudur: izin verilen veya kabul edilen bir kişi veya şey . Bir kulüpte VIP bölümüne alınan bir kişi, kabul edilebilir birine örnektir. Bir davaya dahil edilen kanıtlar kabul edilebilir bir örnektir. Kabul edilebilir; izin verilebilir.

kabul edilebilir ne demek?

1 : izin verilebilir veya kabul edilebilir : mahkemede yasal olarak kabul edilebilir kanıt. 2 : Üniversiteye kabul edilebilir veya kabul edilmeye layık. Kabul Edilebilir Eş Anlamlı ve Zıt Anlamlı Diğer Sözcükler Daha Fazla Örnek Cümleler Kabul Edilebilir Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Kabul edilebilir kelimesini nasıl kullanıyorsunuz?

Bir Cümlede Kabul Edilebilir mi?

  1. Yargıç Taylor, sanık aleyhindeki delilleri mahkemede kabul edilebilir ilan etti ve bu da savunmanın davasına zarar verdi.
  2. Polly'nin boyu bir metreden fazla olduğu için görevli, 3 fitlik yükseklik şartı nedeniyle ata binebilir olduğunu belirtti.

Biyolojide fark edilebilir eğilim nedir?

Bu fark edilebilir eğilim denir evrimsel eğilim . Morfoloji, form veya dışarıdan görülebilen özelliklerin incelenmesidir. Anatomi, iç organların morfolojisinin incelenmesidir.

Göze çarpanın anlamının ne olduğunu çıkarabilirsiniz?

kolayca görülen veya fark edilen ; kolayca görülebilir veya gözlemlenebilir: bariz bir hata. olağanüstü nitelikler veya tuhaflıklarla olduğu gibi özel dikkat çekmek: O, gürleyen kahkahalarıyla dikkat çekiyordu.

Organ seviyesi 11. sınıf nedir?

Organ organizasyonu seviyesi: Dokular organ oluşturacak şekilde gruplandırıldığında . Burada her organ belirli bir işlev için uzmanlaşmıştır. Bu organizasyon düzeyi Platyhelminthes'te görülür.