Seattle'da evaporatif soğutucular çalışıyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sorulan: Prof. Leonard Bailey III
Puan: 4.8/5(20 oy)

Söyleyebileceğin gibi, evaporatif soğutucular alanlarda iyi çalışır Güney Kaliforniya, Seattle, Nevada ve Arizona gibi ve genellikle Florida gibi nemli yerlerde önerilmezler. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri'nin herhangi bir yerinde havuz güverteleri, teraslar ve spor sahalarında kullanım için iyi seçeneklerdir.

Evaporatif bir soğutucu için doğru iklimde mi yaşıyorum?

Evaporatif soğutucu için doğru iklimde mi yaşıyorum? Yüksek sıcaklık ve düşük nemin olduğu bölgelerde, evaporatif soğutucular, sıcaklıkları etkili bir şekilde 20 – 40 derece Fahrenheit'e kadar düşürür . Ancak, yüksek nemli durumlarda, soğutucu sizi etkili bir şekilde soğutamaz.

Evaporatif soğutucular nerelerde etkilidir?

Amerika Birleşik Devletleri'nde, evaporatif soğutucular en çok şu alanlarda etkilidir: güneybatı Kaliforniya çölü, Arizona, New Mexico, Utah ve Texas ve Colorado'nun bazı bölgeleri dahil. Bu kurak yerlerde su hızla buharlaşacak ve havanızı iyice soğutacaktır.İç mekan evaporatif soğutucular çalışır mı?

ABD Enerji Bakanlığı'na (DOE) göre, evaporatif bir soğutucu ortam sıcaklığını 5 ila 15 derece arasında başarılı bir şekilde azaltabilir - ancak DOE bile bu işlemin açıklığa kavuşturulması konusunda hızlıdır. sadece düşük nemli alanlarda çalışır .

Doğu Yakası'nda evaporatif soğutucular çalışıyor mu?

Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kıyısında yaşayan insanların çoğu muhtemelen bataklık soğutucularına aşina değil. Bunun nedeni, evaporatif bir soğutucu, batıya doğru ilerledikçe çok daha iyi çalışacaktır. .

Bilmeniz gereken 5 şey! Evaporatif soğutucuya karşı Taşınabilir AC daha iyi olan nedir

18 ilgili soru bulundu

Evaporatif soğutucular hangi nemde etkisiz hale gelir?

Evaporatif soğutucular enerji açısından verimli ve uygun fiyatlı soğutma cihazları olmasına rağmen, yalnızca belirli ortamlarda, özellikle de sıcaklığın 80° F'nin ve nem seviyelerinin üzerine çıktığı alanlarda uygundur. %50'nin altında .

Evaporatif soğutma için pencereleri açmanız mı gerekiyor?

Evaporatif bir klimanın verimli çalışması için, bazı pencereler veya dış kapılar açık olmalıdır veya sağlanan başka bir havalandırma şekli. ... En iyi yaklaşım, klima menfezlerinden veya kanallarından en uzaktaki pencereleri veya dış kapıları açmaktır.

Evaporatif soğutmayı gece boyunca açık bırakabilir misiniz?

Bir Isı Dalgasında Evaporatif Klima Kullanımı

Sıcak büyü bitene kadar 7/24 çalışmaya devam edebilirsiniz. Klimayı sadece fana açabilirsiniz. gece sıcaklıkları 20'li yaşların ortalarındaysa veya sıcaklık 30 dereceye yakınsa gece boyunca çalıştırın.

Evaporatif bir soğutucu saatte ne kadar su kullanır?

Evaporatif soğutucular hem elektrik hem de su kullanır. Ne kadar su kullanılacağı günün nemine ve ünitenin çalışmak üzere ayarlandığı fan hızına bağlıdır. Taşınabilir bir birim kullanabilir saatte 4 litreye kadar merkezi bir sistem ise saatte 25 litreye kadar tüketebilir.


Evaporatif soğutucular buna değer mi?

Kuru, sıcak koşullar altında, bir evaporatif soğutucu, soğutucu bazlı bir klima kadar iyi çalışabilir. ... Ortalama nemde 90°F günlerde bile, evaporatif bir soğutucu bir evin sıcaklığını düşürmek rahat bir aralığa. İşin özü: evaporatif bir soğutucu kesinlikle dikkate alınmaya değer.

Evaporatif bir soğutucunun en büyük avantajı nedir?

Evaporatif soğutma avantajları:

Evaporatif soğutucular kurulumu daha ucuzdur , soğutmalı klima maliyetinin yaklaşık yarısı kadar tahmin ediliyor. Operasyon maliyetleri de daha azdır. Yalnızca fan ve su pompasıyla sınırlı olan güç tüketimi, klimanın dörtte biri olarak tahmin ediliyor.

Evaporatif bir soğutucu fandan daha mı iyi?

Dışarıya gelince, bir evaporatif soğutucu, onu nerede kullanırsanız kullanın biraz rahatlama sağlayabilir, çünkü serbest bıraktığı nem, evinizde hapsolmak yerine hızla dağılır. Yine de çok daha etkili olmayacak Nemli bir iklimde yaşıyorsanız, bunaltıcı günlerde sadece bir vantilatör kullanmak.

Evaporatif soğutucular bir odayı soğutur mu?

Bu portatif evaporatif soğutucular, ılıman iklimlerde iyi çalışır, ancak sıcak iklimlerde bir odayı yeterince soğutamayabilir . Oda evaporatif soğutucuları, Amerika Birleşik Devletleri'nin batısındaki daha ılıman yaz havası olan bölgelerde daha popüler hale geliyor. Tek bir odadaki sıcaklığı 5° ila 15°F arasında azaltabilirler.


Klima ve evaporatif soğutucu arasındaki fark nedir?

Evaporatif Soğutucu ve Klima Arasındaki Farklar. Genel olarak, klimalar, bir alanın içindeki ısı ve nemi gidermek için soğutucular kullanır . ... Evaporatif soğutucular, havanın bir fan tarafından çekildiği bir tür suya batırılmış ortam kullanır.

Bataklık soğutucumu 24 7 çalıştırabilir miyim?

Evaporatif soğutmayı gece boyunca açık bırakabilir misiniz? Sıcak büyü bitene kadar 7/24 çalışmaya devam edebilirsiniz. . Gece sıcaklıkları 20'li yılların ortalarındaysa klimayı yalnızca gece boyunca açabilir veya sıcaklık 30 dereceye yakınsa gece boyunca çalışır durumda tutabilirsiniz.

Hava soğutucunun dezavantajları nelerdir?

Evlerimizde hava soğutucu kullanmanın çeşitli dezavantajlarını görelim.

 • Nemli Koşullarda Çalışmaz.
 • Yüksek Fan hızı rahat değil.
 • Kötü Havalandırmada çalışmıyor.
 • Günlük su değişimi.
 • Sivrisinek taşıyan sıtma yayılabilir.
 • Klima kadar güçlü değil.
 • Gürültülü.
 • Astım Hastaları için uygun değildir.

Evaporatif bir soğutucuda su ne kadar dayanır?

Doğrudan su kaynağı bulunmadığından, su dolu bir tankta buharlaşacaktır. iki ila 10 saat içinde Evaporatif soğutucunun su kapasitesine, ortam koşullarına, sıcaklığa ve neme bağlı olarak çalışma süresi.


Evaporatif bir soğutucu kaç galon su kullanır?

Bataklık soğutucuları sürekli bir su kaynağına ihtiyaç duyar. Su, havayı soğutmak için üniteden buharlaşmaya devam ettiğinden, yerine daha fazla su gelmesi gerekir. Çoğu su kullanımı tahmini, ortalamalarla birlikte saatte 3 ila 15 galon / 11 ila 57 litre arasında değişir. 7 ila 11 galon / 26,5 ila 40 litre arasında .

Breezair evaporatif soğutucu ne kadar su kullanır?

Bir kılavuz olarak, minimum Boşaltma ayarında ve yüksek hız ayarında ve %30 Bağıl Nem (RH) değerinde su kullanımının 1000 m3v/h (600cfm) hava akışı başına yaklaşık 7 Litre/saat .

Evaporatif soğutucumu bütün gün çalıştırabilir miyim?

bataklığını çalıştırabilirsin bütün gün daha serin bu nedenle aylık elektrik faturanızı ciddi şekilde artırmadan seçim yapın. Ancak, arada sırada rezervuarı yeniden doldurmak için müsait olmanız gerekecektir. Bunu yapmak istemiyorsanız, evinizi serin hava ile doldurmak için sabah veya gece ilk iş olarak bataklık soğutucunuzu çalıştırın.

Evaporatif soğutucu ne sıklıkla su boşaltır?

Evaporatif soğutucunuzda boşaltma tipi bir tahliye vanası varsa, su boşaltılacaktır. her 6-12 saatte bir (soğutucu ayarınızın ne olduğuna bağlı olarak) ve kapatıldıktan sonra tekrar. Bu, kullanılan suyun kalitesini kontrol eder. Evaporatif soğutucunuzda sızıntı olabilir.


Evaporatif soğutucu ne kadar elektrik harcar?

Evaporatif bir soğutma sistemi kullanır 400 ila 700 watt arasında , sistemin ve fanın boyutuna bağlı olarak. Ayrıca, güç tüketimi 60 watt kadar az olabilir. Bu kendi içinde enerji tüketiminde çok fazla tasarruf demektir.

Evaporatif bir soğutucuyu nasıl korursunuz?

Evaporatif soğutucunuzu nasıl korursunuz

 1. Evaporatif soğutucunuzun dışını temizleyin. ...
 2. Evaporatif soğutucu su tankınızı düzenli olarak temizleyin ve doldurun. ...
 3. Evaporatif soğutucunuzdaki soğutma pedlerini değiştirin. ...
 4. İlkbaharın Başında evaporatif soğutucu bakımı. ...
 5. Sezon sonu evaporatif soğutucu bakımı.

Evaporatif bir klima çalıştırmanın maliyeti nedir?

Kuru bir alanda, evaporatif bir soğutucu mükemmel bir seçim olabilir ve portatif bir evaporatif soğutucunun çalışması saatte sadece 4 sente mal olur. Kanallı bir evaporatif soğutucu daha pahalıdır. saatte yaklaşık 43 sent .

Evaporatif soğutmanın kurulumu ne kadar sürer?

Evaporatif bir soğutucunun montajı her yere götürür 3-5 saat arası