Google reklamlarında açıklama metni nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Ephraim Oberbrunner
Puan: 4.8/5(8 oy)

Google, aşağıdakileri etkinleştiren Callouts adlı yeni bir reklam uzantısı sunuyor. ücretsiz gönderimi, indirimleri, fiyat eşleştirmeyi ve daha fazlasını öne çıkarmak için reklamınıza daha fazla metin eklemeniz . ... Açıklama metni uzantıları, site bağlantıları gibi diğer reklam biçimleriyle kullanılabilir ve Reklam Uzantıları sekmesinde oluşturulur, planlanır ve yönetilir.

Açıklama metni nedir?

Açıklama metni uzantıları Arama ağı reklamlarınızla birlikte görünen ve ürünlerinizin/hizmetlerinizin ek özelliklerini veya avantajlarını vurgulayan küçük metin parçacıkları . Reklamınızla birlikte en fazla 4 açıklama metni görünebilir ve her biri en fazla 25 karakter uzunluğunda olabilir.

Bir açıklama metnini nasıl yazarsınız?

Metni kısa tutun: En fazla 12-15 karakter kullanmak ideal. Bu, gösterilebilecek ek bilgi miktarını artırır ve Reklamlara aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla ek bilgi sağlar. Açıklama metnini tam bir cümleden ziyade bir madde işareti olarak düşünün. Ücretsiz gönderimimiz yerine Ücretsiz gönderimi deneyin.Promosyon açıklaması nedir?

Google, reklamverenlere sitelerinin ücretsiz gönderim, satış ve diğer promosyonlar gibi avantajlarından bahsetmeleri için daha fazla alan sağlayan, AdWords'te ek bilgiler adı verilen yeni bir reklam uzantısını kullanıma sundu. ... Açıklamalar reklam tıklama oranlarını artırmak için tasarlandı ve hem mobil hem de masaüstü cihazlarda görünebilir.

Etkili bir ek bilgi uzantısı örneği nedir?

Etkili bir açıklama metni uzantısı örneği: Ücretsiz İade .

Açıklama metni uzantıları, kısa, belirli (25 karakterlik) metin snippet'leridir. İşletmenin, ürünlerin veya hizmetlerin değer katan özellikleri hakkındaki bilgileri vurgulamak için kullanılabilirler.

Google Ads Ek Bilgi Uzantısı

34 ilgili soru bulundu

Google reklamları neden doğru?

Google Ads, olası satış yaratma için en iyi araçlardan biridir. ... Google Ads, işletmenizin sunduklarını arayan kişilere odaklanmanıza olanak tanır . Bu, yalnızca ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almak isteyen kişilerin bu platform üzerinden web sitelerinize gönderilmesi için aramalarınızı sürekli olarak iyileştirebileceğiniz anlamına gelir.

Bir çağrı uzantısını nasıl yazarsınız?

Açıklama metni uzantıları oluşturun

  1. Google Ads hesabınızda oturum açın.
  2. Soldaki sayfa menüsünde Reklamlar ve uzantılar'ı, ardından alt sayfa menüsünde Uzantılar'ı tıklayın.
  3. Artı düğmesini ve ardından Açıklama metni uzantısını tıklayın.
  4. Ekle açılır menüsünde, belirtme çizgisini eklemek istediğiniz düzeyi seçin. ...
  5. Kaydet'i tıklayın.

Pazarlamada belirtme çizgisi nedir?

Pazarlama Terimleri Sözlüğü: belirtme çizgisi. çağırmak. cümleler veya bir düzen, fotoğraf veya çizimdeki öğeleri tanımlamak veya bunlara dikkat çekmek için kullanılan cümleler .

Kaç tane ek açıklamalı snippet'iniz olabilir?

Ek açıklamalı snippet'lerin 25 karakter sınırı snippet metni başına boşluklar dahil. Her başlığın altına en az 4 snippet metni eklemeniz gerekir.

Bir web sitesinde belirtme çizgisi nedir?

Açıklamalar kullanıcının öne çıkan içerik için stilize edilmiş kutular oluşturmasına izin verin . Bu kutular, kullanıcılara bilgilerin önemli olduğuna dair görsel bir ipucu verir ve öne çıkan içeriği sayfanın geri kalanından dengeler. Bilgiler, düğmelerden daha özelleştirilebilir ve başlık, boyut ve renk seçeneklerinin yanı sıra köprü oluşturma özelliğini içerir.

Ek bilgi uzantıları eklemek size ne kazandırır?

Google Arama Ağı reklamlarınıza açıklama metni uzantıları eklemek, reklamlarınızın değer katan özellikleriyle ilgili bilgileri vurgulamanıza olanak tanır. işletme , ürünler veya hizmetler. ... Tek bir metin reklamdan web sitenize veya uygulama mağazasına trafik çekme seçeneği sunar.

Çağrı çıkışları ne anlama geliyor?

geçişli fiil. 1 : eyleme çağırmak için asker çağırmak . 2: bir düelloya meydan okumak. 3: grev emri vermek için işçileri çağırın. 4 : (birini) alenen eleştirmek veya hata yapmak FDA'nın şirketleri şeffaf olmaya zorlamaya başlaması ve şeffaf olmadıklarında onlara seslenmesi gerekecek.

Çağrı için başka bir kelime nedir?

Bu sayfada, çağrı için 9 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: çağırmak , haykırmak, haykırmak, bağırmak, ağlamak, feryat etmek, yardım çağrısı, çağrı ve çağrılar.

Açıklama metni uzantılarını neden kullanmalısınız?

Açıklama metni uzantılarıyla, alışveriş yapanlara benzersiz teklifler tanıtabilirsiniz , ücretsiz kargo veya 24 saat müşteri hizmetleri gibi. Müşteriler reklamlarınızı gördüklerinde işletmeniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında ayrıntılı bilgi alırlar.

Ek açıklamalı snippet'ler nasıl görünür?

Ek açıklamalı snippet'ler, reklamlarınızın ürünlerinizin ve hizmetlerinizin belirli yönlerini vurgulamasına olanak tanır. Aşağıda, snippet kullanan bir reklamın nasıl görünebileceğine ilişkin bir örnek verilmiştir. ... Snippet'in ana hatları şu şekildedir: kırmızı bir dikdörtgen : dört değere sahip bir 'Tarzlar' başlığı (Chukka, Combat, Cowboy, Chelsea).

Kaç tane ek açıklamalı snippet uzantısı var?

Profesyonel ipucu: Birden çok ek açıklamalı snippet uzantısı oluşturabilmenizi şiddetle tavsiye ederim, Google masaüstünde en fazla 2 yapılandırılmış snippet gösterebilir ve mobil ve tablet cihazlarda en fazla bir tane. Yalnızca birini gösteriyorsa, en iyi sonucu bulmak için test yapacaklardır.

Google'da zengin snippet'ler nedir?

Zengin snippet'ler url, başlık ve açıklamanın yanında görüntülenen gelişmiş bilgiler içeren her tür organik arama sonucu . Zengin kartlar, genellikle diğer organik sonuçların üzerinde görünen görsel iyileştirmelerle birlikte ayrı bir sonuçtur.

Bölüm açıklaması nedir?

Açıklama bölümleri sayfanızdaki içeriği görsel olarak vurgulamanın ve/veya belirli içeriği tanıtmanın esnek bir yolu Kullanıcılarınızın sitenizde gezinmesine yardımcı olmak için.

Çağrı Kartı nedir?

Açıklama kartları tüccarları yeni bir özellik veya fırsatla ilgili bir işlem yapmaya teşvik etmek için kullanılır . Bunlar en yaygın olarak Shopify'ın satış kanalları bölümünde görüntülenir.

Çağrı numarası nedir?

Açıklama numaraları, veriye dayalı hikayenizde sizin için en önemli olanı iletmenin en kolay yollarından biridir. ... Açıklama numaraları, bizim adlandırdığımız şekliyle, sadece okunaklı bir yazı tipinde olması gereken büyük sayılar yani tüketmesi kolay.

Aramayı cümle içinde nasıl kullanırsınız?

kavga veya düello için bir meydan okuma.

  1. Pizza için seslenelim.
  2. Bir elektrikçi çağırmak zorunda kaldık.
  3. Sorun, bir kişinin en iyi niteliklerini ortaya çıkarabilir.
  4. Geçmiş yıllarda bir beyefendi, karısına kaba davranan herhangi bir erkeğe seslenmeliydi.
  5. Otokratik hükümet, orduyu işçi grevini bastırmaya çağırıyor.

Hangi teklif stratejisi, bir reklam tıklandıktan sonra ödeme yapmanızı sağlar?

Manuel teklif verme anahtar kelimeleriniz için kendi maksimum tıklama başı maliyetinizi (TBM) belirlemenizi sağlayan bir teklif verme yöntemidir. Manuel teklif verme ile, yalnızca biri reklamınızı görüntülediğinde değil, tıkladığında ödeme yaparsınız.

MS Word'deki belirtme çizgileri nelerdir?

Kelime 2016. Bir belirtme çizgisi belgedeki herhangi bir yeri işaret etmek için bir çizgi de içeren bir metin kutusu türü . Bir resmin bölümlerini tanımlamanız ve açıklamanız gerektiğinde belirtme çizgisi yararlıdır.

Google reklamları ne kadar başarılı?

Google Ads (şimdiki değeri) son derece ölçeklenebilir , bu nedenle bazı işletmeler Google Ads reklamcılığına yılda milyonlarca dolar harcıyor. ... Bu, Google Ads'i çok sayıda potansiyel müşteriye ihtiyaç duyan, ancak zamanı ve kafası az olan işletmeler için son derece etkili hale getirir.