Yoldan sapmak mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Norene Erdman
Puan: 4.6/5(46 oy)

Bir yolculukta yoldan saparsan, yanından geçersin bir rota bu en kısa yol değil, çünkü trafik sıkışıklığı gibi bir şeyden kaçınmak ya da yolda yapmak istediğiniz bir şey var. Evine giden doğrudan rotayı kullanmadı, şehrin eteklerinde dolambaçlı bir yol yaptı.

Döngü cümle içinde nasıl kullanılır?

Cümledeki sapma örnekleri

En yoğun trafiğin etrafından dolaşmak zorunda kaldık. Ana caddelerden dolambaçlı yoldan çıktık. Yol ileride kapalı, bu yüzden trafik dolambaçlı yolu takip etmek zorunda kalacak. Fiil En yoğun trafiğin etrafından dolandık.

D turunun anlamı nedir?

de tur. (dē′to͝or′, dĭ-to͝or′) 1. Bir dolambaçlı yol veya rota, özellikle bunun yerine geçici olarak kullanılan bir yol bir ana rotadan.Dönüş ne işe yarar?

Dolaylı yoldan ve normal yoldan daha uzun olan ve belirli bir sorundan kaçınmak veya özel bir şey yapmak için alınan bir yere gitme yolu: yol yapımından kaçınmak için bir servis yolu . Sarah'ı eve giderken bırakmak için biraz dolambaçlı yoldan gittik.

dolambaçlı cümle nedir?

Detour'un Tanımı. normal yol mevcut olmadığı için alınan uzun veya yol dışı bir rota. Bir cümlede Detour örnekleri. 1. Bir araba kazası otoyolu kapattığından, bizi olayın etrafından dolaştıracak büyük bir yoldan geçmek zorunda kaldık.

Rotayı Seçin RİSKLİ KONTROL NOKTASI VE GÜVENLİ YOLCULUK - Alternatif Seçenekler - Detroit Become Human

44 ilgili soru bulundu

Ani sapma ne anlama geliyor?

Bir servis yolu daha uzundur, daha az doğrudan yol gittiğin yere varmak için. Bir trafik kazası bazen eve gitmek için dolambaçlı yoldan gitmeniz gerektiği anlamına gelir. İşaretler sürücüleri yoldan sapmaya yönlendirdiğinde, bunun nedeni genellikle yol çalışması veya trafiği engelleyen acil bir durumdur. ... Fransızca dolambaçlı yol, 'yan tarafa dön' fiilinden gelir.

Tur kelimesinin eş anlamlısı ne?

dolambaçlı rota , dolaylı rota, dolambaçlı rota, manzaralı rota, turist rotası, saptırma, yan yol, alternatif rota, ara, sapma, yan yol, yan yol.

Detour'un kök temel kelimesi nedir?

dolambaçlı yol (n.)

' dolambaçlı veya dolambaçlı bir yol ,' 1738, Fransız dolambaçlı yoldan, Eski Fransız destordan 'yan yoldan, yan yoldan; kaçınma, mazeret', destorner'dan 'yan tarafa dön', 'yan tarafa' (bkz. dis-) + turner 'dönmek' (bkz. dönüş (v.)).

Nasıl bir dönüş yaparsınız?

Bir yolculukta yoldan saparsanız, en kısa yol olmayan bir yoldan gitmek , trafik sıkışıklığı gibi bir şeyden kaçınmak istediğiniz için veya yolda yapmak istediğiniz bir şey olduğu için. Doğrudan eve gitmedi, şehrin eteklerinde dolambaçlı bir yol yaptı.

Detour uygulaması ne oldu?

Detour uygulaması kullanılabilir durumda kalacak 31 Mayıs'a kadar , 2018 ve tüm turlar o zamana kadar ücretsiz olacak. Daha sonra uygulama, App Store'dan kaldırılacaktır. Son dört yılda Detour'u bu hale getiren yapımcılara, mühendislere, tasarımcılara ve hikaye anlatıcılarına teşekkür ederiz.

Ishoof nedir?

1 : boynuzun kavisli bir kaplaması toynaklı bir memelinin parmaklarının ön tarafını koruyan veya parmak uçlarını çevreleyen ve bir çivi veya pençeye karşılık gelen. 2: özellikle bir atın tırnaklı ayağı. toynakta. bir et hayvanının : kasaptan önce : toynak üzerinde 90¢ bir pound yaşamak.

birini caydırmak ne demek?

geçişli fiil. 1 : yana çevirmek , cesaretini kırmak veya harekete geçmekten alıkoymak, tehditlerle caydırılmaz.

İletim cümle içinde nasıl kullanılır?

bir kişiden veya yerden başka bir yere göndermek.

  1. Ebeveynler bazı özelliklerini çocuklarına aktarırlar.
  2. Kökler nemi ve besin maddelerini gövdeye ve dallara iletir.
  3. Bu ince kristaller gücün çoğunu iletir.
  4. TV istasyonu bu futbol maçını canlı yayınlayacak.

İronik bir cümlede nasıl kullanılır?

İronik cümle örneği. Maçı kaybeden taraftan ironik tezahüratlar geldi . Daha sonraki yıllarda polisin kendi kendine yardıma ihtiyaç duyacağını düşünmek ironik. Çoğu insanın bu şeyleri televizyonlarının üstüne koymaması ironiktir!

Google Haritalar'da hızlı servis yolu ne anlama geliyor?

David Nield. Google Haritalar ayrıca, yoldayken restoran veya benzin istasyonu gibi yerleri arama seçeneği de sunar. Bunun anlamı tüm yolculuğunuzu yeniden yapılandırmak zorunda kalmadan bir veya daha fazla hızlı yoldan sapabilirsiniz.

yol engeli ne demek?

1a : ateşle kaplı bir yolda bir noktada düşmanı durdurmak için genellikle tuzaklar veya mayınlar bulunan bir barikat. b : özellikle kolluk kuvvetleri tarafından kurulan bir yol barikatı. 2 : bir yolda bir engel . 3: ilerlemeyi engelleyen veya bir hedefe ulaşılmasını engelleyen bir şey.

hırpalanmış ne demek?

Hurtle iki anlamı olan bir fiildir: ' hızlı veya zorla hareket etmek ', 'Taş havada fırlıyordu' ve 'taşı havaya fırlattım' gibi 'fırlatmak veya fırlatmak' gibi. İlk kullanımın geçişsiz olduğuna dikkat edin: taş hiçbir şeye zarar vermiyor; kendisi sadece can yakıyor.

Bir sapmanın tersi nedir?

İsim. ▲ Karşısında alternatif bir rota normal yol geçici olarak kapatıldığında trafik tarafından kullanılmak üzere. direk güzergah. İsim.

Avukat için süslü bir kelime nedir?

Bu sayfada avukat ile ilgili 50 eş anlamlı, zıt anlamlı, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: legal Advisor, legist, danışmanı, avukat, danışman, hukukçu , avukat, hukukçu, amicus curiae, gözetmen ve avukat.

Cringe ne anlama geliyor?

İngilizce Dil Öğrenenler cringe'un tanımı

: iğrenme veya mahcubiyet hissetmek ve sıklıkla bu duyguyu yüzünüzün bir hareketiyle göstermek veya vücut. : vurulma veya yaralanma korkusuyla ani bir hareket yapmak. İngilizce Dil Öğrenenler Sözlüğü'nde cringe için tam tanımı görün. yaltaklanmak. fiil.

dolambaçlı yol ne demek?

1 : dairesel veya dolambaçlı bir rotaya sahip olmak dolambaçlı bir rota kar arabasıyla dolambaçlı bir yolculuk. 2: dilde veya eylemde açık veya doğrudan olmamak dolambaçlı bir açıklama Onun dolambaçlı mantığı akıllara durgunluk veriyordu.

Rota nasıl çalışır?

dolambaçlı yollar herhangi bir işlevi engellemenize izin verir . Kodunuza trambolin oluşturarak belirttiğiniz adrese jmp yerleştirir. Son olarak, yapmak isterseniz eski işlevi çağırırsınız. Detours'u kullanmak için, durdurmak istediğiniz sürece kodunuzu enjekte etmeniz gerekir.