Dilbilgisi açısından doğru mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Alia Kihn
Puan: 4.7/5(11 oy)

Doğru ifade şudur 'ile ilgili olarak .' Kafanız karışmış olabilir çünkü 'ilgili' bir konuyu tanıtmanın başka bir yoludur. Birçok insan her iki ifadenin de gereksiz iş jargonu olduğuna inanıyor. Belirli bir cümleye bağlı olarak daha iyi seçenekler arasında 'ilgili', 'ilgili', 'hakkında', 'içinde' ve 'ile' yer alır.

Hangisi doğru ya da ona göre?

İle ilgili ve ile ilgili olarak: Bunların her ikisi de ilgili, ilgili veya konuyla ilgili anlamına gelir. ... Böylece tekil saygı ile ilgili ve ile ilgili gibi ifadelerde doğru, referansla anlam ifade ederken, çoğul saygılar saygı, sevgi veya taziye ifade eder.

açısından hangisi doğrudur?

Bakımından Bu ifadenin kullanmanız gereken tek yazılışı budur. Bu, ifadenin dilbilgisi açısından doğru versiyonudur. Kötü kullanım açısından. Bununla birlikte, daha da iyi bir seçenek, ilgili veya in veya about gibi başka bir edat kullanmak olabilir.Resmi olarak mı?

açısından ne anlama geliyor? İle ilgili olarak, aynı ifadenin başka bir varyasyonu. ... tekil versiyonlar her iki ifade de resmi yazı durumlarında tercih edilir. Başka bir varyant da kabul edilebilir, ancak yine de, ile ilgili veya için gibi tek kelimelik edatlar daha da iyidir.

Bir şeye göre ne anlama geliyor?

ile ilgili olarak. : göre : ilişkin.

İlgili, İlgili, Saygılı, Saygılarımızla [İleri Düzey İngilizce Kelime Bilgisi]

23 ilgili soru bulundu

Saygılar cümle içinde nasıl kullanılır?

1) Şöhretine saygı göstermeyenden sakının . 2) Bir kuruşa değer vermeyen, bir sterlin harcar. 3) Lütfen ona selamlarımı iletin. 4) Lütfen ailenize selamlarımı iletin.

Bir mesajda Saygılar'ı nasıl kullanırsınız?

Bir e-posta kapanışında saygılarımla kullanmak şunları önerir: alıcıya saygı duyduğunu , ama mutlaka onlarla yakın bir ilişki değil. Samimiyetten daha az resmi olduğu için, mektuplardan daha az resmi olma eğiliminde olan e-postalarda saygıyla ilgili ifadeler mükemmeldir.

Resmi olarak mı?

Resmi bir ortamda, ' benzer Konuya saygı duyup duymadığınıza bakılmaksızın genellikle daha uygun olacaktır, resmi olmayan bir durumda ise 'sert' görünmemeniz için 'olduğu gibi' tercih edilecektir.

Bunun yerine ne kullanabilirim?

ile ilgili olarak

 • hakkında,
 • uygun,
 • uygun,
 • kadarıyla,
 • gelince,
 • nazaran.
 • (aynı zamanda saygılar olarak),
 • benzer,

ile ilgili bir cümle başlatabilir miyim?

Tüm standart bileşik edatlar ile ilgili olarak ve ile ilgili olarak. Bunlar tanıtmak veya yeniden kullanmak için idareli kullanıldığında iyi -Bir cümlenin başına bir konu girin: Mektubunuzla ilgili olarak… Bu sabah tartıştığımız konuyla ilgili olarak…

düzeltmek açısından mı?

Doğru sürüm ' Bakımından .' Özetle: ile ilgili. İle ilgili olarak.

anlam açısından mı?

'ile ilgili', 'ilgili', 'konuyla ilgili' anlamlarına gelen ifadeler ile ilgili olarak ve ilgili olarak.

Saygılarımızı nerede kullanıyoruz?

Saygılar bir mesajlarınızda kullanabileceğiniz standart kapanış bir şey istemek. Hemen hemen her tür mesajda saygılarımı veya bir biçimini kullanabilirsiniz. Saygılar, daha resmi durumlarda en iyi sonucu verir, ancak daha resmi olmayan durumlara uyması için biraz değiştirebilirsiniz.

Bir mektupla ilgili olarak nasıl kullanıyorsunuz?

ilgili olarak tanımlanır referans olarak . Edat olarak kullanılmasına bir örnek, yaz tatili ile ilgili mektup anlamına gelen 'yaz tatili ile ilgili mektup' ifadesidir. İlgili, saygılı.

Bunu veya hangisini bir cümlede nasıl kullanırsınız?

Hangisinin kullanılacağına karar vermede 'hangisi' veya 'o' kelimesinden sonra gelen cümle belirleyici faktördür. Cümle, cümlenin anlamıyla kesinlikle ilgiliyse , 'o'yu kullanırsın. Cümleyi bırakabilir ve cümlenin anlamını olduğu gibi bırakabilirseniz, 'hangisi' kullanın.

açısından nasıl diyorsunuz?

Doğru ifade şudur 'ile ilgili olarak .' Kafanız karışmış olabilir çünkü 'ilgili' bir konuyu tanıtmanın başka bir yoludur. Birçok insan her iki ifadenin de gereksiz iş jargonu olduğuna inanıyor. Belirli bir cümleye bağlı olarak daha iyi seçenekler arasında 'ilgili', 'ilgili', 'hakkında', 'içinde' ve 'ile' yer alır.

Birincilik yerine ne söyleyebilirim?

ilk başta; birinci olarak; başlangıç ​​için ; bir şey için; öncelikle; daha erken; başlamak için; başlangıçta; aslında.

açısından nasıl yazıyorsunuz?

isim yaz saygınlık ile ilgili ve ile ilgili ifadelerde tekil olarak. Mağaza, eksik jakuziyle ilgili olarak (bununla ilgili değil) aradı. Jakuzideki son kazamla ilgili olarak (olarak değil), tamamen iyileştim.

Bir cümleyi nasıl daha resmi hale getirirsiniz?

Bu yazıda, bu yönergelerden bazılarına bakıyoruz.

 1. Üçüncü Kişiyi kullanın. Resmi bir makale yazmanın temel kurallarından biri, üçüncü şahıs bakış açısıyla yazmaktır. ...
 2. Kasılmalardan kaçının. ...
 3. Argodan kaçının. ...
 4. Doğru Dilbilgisi Kullanın. ...
 5. Yazım Hatalarından ve Tipografik Hatalardan Kaçının. ...
 6. Resmi Kelime Kullanın. ...
 7. Makalenizi Yapılandırın.

gibi kelimesinin cümle içinde kullanımı nedir?

Cümledeki gibi Örnekler

Zarf O kızgındı, ama o da aynı derecede kızgındı. Bağlaç k harfi, içinde olduğu gibi bazen sessizdir. diz. Tam kalkarken sütü döktü.

Cümlede olduğu gibi nerede kullanırız?

Aynı anda gerçekleşen iki olayı tanıtmak için as kullanırız . Bu anlamda olduğu gibi, genellikle fiilin (sürekli değil) basit bir formunu kullanırız: Gösterinin popülaritesi arttıkça, her gün daha fazla bilet satılmaktadır. Yaşlandıkça ev taşımak zorlaşıyor.

Birisi selam söyleyince nasıl tepki verirsiniz?

Evet, 'Yapacağım.' iyi çalışıyor. Eğer çok gayri resmi olmak istiyorsanız 'Yapacağım.' da kullanılır.

Birisi adına nasıl selam gönderirsiniz?

(Resmi)

 1. [birine] elimden gelenin en iyisini gönder.
 2. [birine] en iyi dileklerimi ilet.
 3. [birine] selamlarımı ilet.
 4. [birine] en iyi dileklerimi ilet.
 5. [birine] selamımı ilet.
 6. [birisine] elimden gelenin en iyisini.
 7. [Birisi] için en iyisi.
 8. [birine] iltifatlarımı gönder.