Diş telleri ile pirinç krispies yiyebilir misin?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sorulan: Prof. Twila Deckow II
Puan: 4.2/5(62 oy)

Çıtır çıtır pirinç ikramları yapmak eğlencelidir ve yemesi daha da eğlencelidir. Pirinçli gevrek ikramlar, kolayca ısırmak için yeterince yumuşaktır ve fazla yapışkan değildir. Cupcakes, kek ve diğer unlu mamuller Paskalya tatlıları, sert fındık içermiyorlarsa yumuşak oldukları için diş telleri için de güvenli midir? Meyve doğal bir şekerdir!

Diş telleri ile hangi tahılları yemek uygundur?

Diş teli takarken sert gevrek tahıllardan kaçınmak en iyisidir. Diş teli tedavisi sırasında sıcak tahıllar son derece uygundur, bu nedenle yemeye devam edin. yulaf ezmesi , pirinç gevreği, buğday kreması ve diğer benzer yumuşak sıcak tahıllar. Sütle birlikte yediğiniz sert, gevrek tahılları diş teli ile yemek güvenli değildir.

Diş telleri ile tahıl yiyebilir miyim?

Diş teli takarsanız, kahvaltıda gevrek tahıllar veya granola yemek söz konusu olamaz: Yanlış yoldan ısırırsanız telleri kırabilir veya braketleri yerinden oynatabilirsiniz. Ancak, tahıllarınızı ve yulaflarınızı ikame ederek alabilirsiniz. tahıl için yulaf ezmesi . ... Bu tür yiyecekler telleri kırabilir.Diş teli ile çıtır yiyecekler yiyebilir miyim?

Her türlü sert ve gevrek yiyecekler, diş tellerinizi takarken kaçınmak isteyeceğiniz bir şeydir. Fritos gibi cipsler, Doritos, Tostitos, Cheetos, Takis simit ve diğer sert ekmeklerin yanı sıra sadece telinize zarar vermekle kalmayıp braketlerinizin de kırılmasına neden olan yiyeceklerdir.

Diş teli ile marshmallow yiyebilir miyim?

Marshmallow da faturada yumuşak, çiğnenebilir, ancak yapışkan olmadıkları için; diş yüzeylerine yapışmadıklarından kolayca çıkarılabilirler. Ancak sonrasında durulamanız gerekebilir. Yenilebilir şekerler için menüde kurabiyeler ve kekler de var, ayrıca yapışkan olmadığı sürece şekerlemeler de var.

Diş teli ile yiyemeyeceğiniz yiyecekler

31 ilgili soru bulundu

Oreoları diş teli ile yiyebilir misin?

Yumuşak kurabiyeler (fındıksız) iyidir, ancak sert çerezlerden kaçının Oreos ve Chips Ahoy gibi. Dondurma iyidir, ancak kuruyemişleri ve sert şekerlemeleri atlayın.

Smores diş telleri için uygun mu?

Marşmelov. ... Daha da kötüsü, s'mores için kavrulmuş bir lokum kullanırsınız, yani erimiş, yapışkan ve yapışkandır. Bu, diş teli takan insanlar için kötü haber anlamına gelebilir. aşırı duygusal hatmi diş telleri arasına girebilir ve inmek zor olabilir. Bu yapışkanlık, protez takan insanlar için de kötü olabilir.

Diş teli ile ne yiyemem?

Diş telleri ile kaçınılması gereken yiyecekler:

 • Çiğneme yiyecekler - simit, meyan kökü.
 • Çıtır yiyecekler - patlamış mısır, cips, buz.
 • Yapışkan yiyecekler - karamelli şekerler, sakız.
 • Sert yiyecekler - fındık, sert şekerler.
 • Isırmayı gerektiren yiyecekler - mısır koçanı, elmalar, havuçlar.

Diş telleri ile hangi abur cubur yiyebilirim?

İşte diş telleri ile yiyebileceğiniz bazı yumuşak fast food fikirleri:

 • Pizza — kabuktan kaçının.
 • Kek - fındık yok.
 • Tavuk kanadı - diş tellerinize zarar vermemek için bunları parçalara ayırın!
 • Tüm donanımlara sahip yumuşak tacolar - sert kabuklardan kaçının!


Diş telleri ile hangi fast food yiyebilirim?

Pizza (kabuksuz), yumuşak kekler ve kekler, tavuk kanadı, yumuşak tacos, domuz pastırması ve bazı çikolatalar Diş tellerine zarar vermeden yenebilecek, diş teli dostu fast foodlardan bazılarıdır. Sert yapıları nedeniyle diş teli tedavisi sırasında çoğu sert ve gevrek yiyeceklerin masadan kalktığını unutmayın.

Diş telleri için yapılır ve yapılmaz?

Diş tellerinin bakımında yapılması ve yapılmaması gerekenler

 • Her yemekten sonra dişlerinizi dikkatlice fırçalayın. ...
 • Diş tellerinize zarar verebilecek yiyecekleri yemeyin. ...
 • Her gün diş ipi kullanın. ...
 • Tırnaklarınızı yemeyin veya kalemleri çiğnemeyin. ...
 • Spor yapıyorsanız dişlerinizi KORUYUN. ...
 • Ortodontik randevularınızı KAÇIRMAYIN.

Diş telleri ile hangi sakız çiğnemek güvenlidir?

Şu anda ADA kabul mührüne sahip olan şekersiz sakızlar şunları içerir: 5, Dentyne Ice, Eclipse, Extra, Ice Breakers, Orbit, Stride ve Trident . Sakız çiğnemek, fırçalama ve diş ipi kullanımına yardımcıdır, ancak her ikisinin de yerini tutmaz.

Diş tellerinin ilk günü ne yiyebilirsiniz?

Diş teli taktığınız ilk gün hatta ilk birkaç gün dişleriniz dediğimiz gibi hassas olacaktır o yüzden yumuşak yiyecekler ve soğuk içecekler en iyi bahistir. Patates püresi, smoothie, elma püresi, çorba, puding, yoğurt, dondurma ve buzlu su gibi şeyler harika seçeneklerdir.


Diş teli ile pastırma yiyebilir misin?

Bununla birlikte, diş telleri yalnızca uygun şekilde bakım yapıldığında etkilidir. ... Diş teli ile yenebilecek en iyi yiyecekler, şeker oranı yüksek olmayan ve aşırı çiğneme gerektirmeyen yiyeceklerdir. Kahvaltıda yumurta, yoğurt deneyin, domuz pastırması , buğday tostu veya yulaf ezmesi.

Diş telleri ile dondurmalı sandviç yiyebilir misin?

Diş teli ile yiyebileceğiniz yiyecekler:

Ekmekler - yumuşak tortillalar, krepler, fındıksız kekler. Tahıllar - makarna, yumuşak pişmiş pirinç. Etler/kümes hayvanları — yumuşak pişmiş tavuk, köfte, öğle yemeği etleri. ... İkramlar - dondurma olmadan fındık, milkshake, jöle, yumuşak kek.

Diş teli olan bir burgeri ısırabilir miyim?

Sadece hatırla, al küçük ısırıklar . Hala dondurma, kek, kurabiye, kek, patates kızartması, hamburger, sosisli sandviç ve pizza gibi şeyler yiyebilirsiniz (sadece kabuktan kaçının), sorun değil. Aşağıda kaçınmanız gereken yiyecekler ve yiyebileceğiniz yiyeceklerin bir listesi bulunmaktadır.

Diş teli ile Chick Fil A alabilir miyim?

Cevap evet , eğer doğru yaparsanız. Sandviçlerin çok çeşitli olduğu göz önüne alındığında, kendinize bir sandviç yaptığınızda veya dışarıdayken bir tane sipariş ettiğinizde doğru seçimleri yapmanız gerekecek. Diş tellerine zarar vermemek için diş teli ile sandviç yerken de dikkatli olmanız gerekir.


Diş teli ile McDonalds yiyebilir miyim?

McDonalds'ta Diş Telleriyle Yemek. Diş tellerinin bakımı için normal kurallar McDonald's'ta geçerlidir. Hamburgerler yumuşak olsa da, tellerinizi yerinden çıkarabilecek büyük bir önden ısırma hareketi gerektirirler. ... Hamburger daha küçük parçalara ayrılmışsa, o riskli ön lokmayı kullanmanıza gerek yok.

Diş teli ile kilo veriyor musunuz?

Kilo kaybı

Bu, diş teli takmanın en beklenmedik yan etkilerinden biridir. Bazı hastalar bunun sonucunda kilo kaybettiklerini bildirmektedir. daha iyi yemek seçenekleri . Diş teli taktığınızda, öğünler arasında atıştırmak çok daha fazla çaba gerektirir.

Diş telleri dudaklarımı büyütür mü?

Diş Telleri Dudaklarınızı Değiştirir ve Daha Büyük Görünmelerini Sağlar mı? Evet , diş telleri dudaklarınızın pozisyonunu değiştirebilir, ancak sadece hemen arkasındaki dişlerin değişmesi kadar. Dolgunluk veya şekil olarak dudaklarınızı değiştiren diş telleri ile ilgisi yoktur.

Diş teli ile ne içemezsiniz?

Brace İle Kaçınılması Gereken İçecekler

 • Gazlı içecekler.
 • Karbonatlı içecekler.
 • Doğal Meyve Suları.
 • Enerji içecekleri.
 • Spor içecekleri.


Diş telleri ile sakızlı şeker alabilir miyim?

Çiğnenebilir, yapışkan ve Diş telleriniz varsa sakızdan tamamen kaçınılmalıdır. .

Diş teli ile pizza yiyebilir misin?

Diş telleriniz varken hala pizza yiyebilirsiniz. , ama hepsi pizza türüne bağlı. En iyi yol yumuşak hamurlu pizzadır. Daha sert kabuklar veya ince kabuklar diş tellerinize zarar verebilir ve teller, braketler ve dişleriniz arasında sıkışabilir. ... Hatta kendi ortodonti tedavinize göre kendi pizzanızı yaparken eğlenebilirsiniz.

Diş teli ile çikolata yiyebilir miyim?

Çikolata: Yumuşak süt veya beyaz çikolata %100 güvenlidir gizli karamel, şekerleme veya içinde saklanan fındık olmadığı sürece diş telleri ile yemek. Hershey'in öpücükleri ve hatta Kit Kat barları gibi davranmaya devam edin. Yine de bitter çikolatadan kaçının.