Destekleyici bir sıfat mıdır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Kylee Wiegand
Puan: 4.2/5(7 oy)

SUPPORTIVE (sıfat) tanımı ve eşanlamlıları | Macmillan Sözlüğü.

Destekleyici bir sıfat mı yoksa fiil mi?

sıfat . destek vermek . sempati veya teşvik sağlama: Ailesi, yazar olma girişimlerini destekliyordu.

Destekleyici bir zarf mıdır?

destekleyici sıfat - Tanımı, resimleri, telaffuzu ve kullanım notları | OxfordLearnersDictionaries.com'da Oxford Advanced American Dictionary.Destekleyici bir isim olabilir mi?

destekleyen bir şey . Genellikle niteleyici olarak, tamamlayıcı veya tamamlayıcı olarak kullanılır. Mali veya diğer yardım.

Teşvik bir sıfat mı yoksa zarf mı?

TEŞVİK EDİCİ ( sıfat ) tanımı ve eş anlamlıları | Macmillan Sözlüğü.

İngilizce Sıfatlar Nasıl Kullanılır - İngilizce Gramer Kursu

29 ilgili soru bulundu

Teşvik bir isim mi yoksa fiil mi?

fiil (nesneyle birlikte kullanılır), cesaretlendiren, teşvik eden, olgunlaştıran. cesaret, ruh veya güvenle ilham vermek için: Antrenörü onu maraton yarışı boyunca koşmaya devam etmesi için teşvik etti. yardım, onay vb. ile teşvik etmek: Bir öğretmenin başlıca görevlerinden biri öğrencileri teşvik etmektir.

cesaretlendirmek kelimesi nedir?

geçişli fiil. 1 A : cesaretle ilham vermek , ruh ya da umut: erken başarısıyla devam etmesi için cesaretlendirildi. b : ikna etmeye çalışmak : onu okula geri dönmesi için teşvik etmek. 2 : teşvik etmek : sıcak havayı teşvik etmek bitki büyümesini teşvik eder.

destek kelimesi nedir?

geçişli fiil. 1 ila dayanmak cesurca veya sessizce: ayı. 2a(1) : çıkarlarını veya amacını desteklemek. (2) : geçerli veya haklı olarak savunmak veya savunmak: savunucu, adil oyunu destekler. (3) : vergileri düşürme hareketini desteklemek için tartışmak veya oy kullanmak.

Destek ne tür bir fiildir?

destek fiili [T] ( CESARETLENDİRMEK )

birinin veya bir şeyin başarılı olmasını istediğiniz için aynı fikirde olmak ve onu cesaretlendirmek: Babam tüm hayatı boyunca Demokrat Parti'yi destekledi. Kasabadaki insanların çoğu, yeni bir okul inşa etme planlarını güçlü bir şekilde destekliyor.


Destekleyici bir insanı nasıl tanımlarsınız?

sə-pôrtĭv. Destekleyicinin tanımı, duygusal yardım ve teşvik sağlayan biri veya bir şey . Çocuğunu her zaman teşvik eden bir ebeveyn, destekleyici bir ebeveyn örneğidir.

tür bir sıfat mıdır?

Bir isim olarak tür, bir şeyin çeşitliliğini veya belirli türünü ifade eder. sıfat türü de sempati göstermeyi veya teselli vermeyi tanımlar .

destekleyici eş anlamlısı nedir?

Bu sayfada 19 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve destekleyici için ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: asistan , yan, katkıda bulunan, yardımcı, aksesuar, teminat, yardımcı, yardım, , sevecen ve sempatik.

Bakım bir sıfat mıdır?

İLGİLİ ( sıfat ) tanımı ve eş anlamlıları | Macmillan Sözlüğü.


Sadakat bir sıfat mıdır?

SADIK (sıfat) tanımı ve eş anlamlıları | Macmillan Sözlüğü.

Ne tür bir kelime destekleniyor?

Desteklenebilir fiil veya sıfat .

Destek kelimesinin anlamı nedir?

isim. /səpɔrt/ teşvik /para. [sayılamayan] destek (bir şey için) cesaretlendirme ve birine veya bir şeye, onları onayladığınız ve başarılı olmalarını istediğiniz için verdiğiniz yardım Değişim için güçlü bir halk desteği var.

Dilek geçişli fiil midir?

dilek. 1[geçişli] (genelde şimdiki ilerleyici zamanda kullanılmaz) bir şeyin olmasını veya doğru olmasını istemek ihtimal dışı ya da imkansız olsa da keşke (ki)… Keşke daha uzun olsaydım. Keşke daha uzun olsaydım.


Desteği bir fiil olarak nasıl kullanırsınız?

birini desteklemek/ birini veya bir şeyi yerinde tutmak için bir şey ; birinin veya bir şeyin düşmesini önlemek için beton direklerle desteklenen bir platform Bebeğin başını tutarken destekleyin. Torunu tarafından desteklenerek merdivenlerden dikkatlice indi.

Birine kelimelerle nasıl yardım edersin?

Bu ifadeler, birine denemeye devam etmesini söylemenin yollarıdır:

 1. Pes etme.
 2. Pes etme.
 3. Zorlamaya devam et.
 4. Kavga etmeye devam!
 5. Güçlü kal.
 6. Asla pes etme.
 7. Asla öldü deme'.
 8. Hadi! Bunu yapabilirsin!.

Teşvik edici sözler nelerdir?

150 Teşvik Sözü

 • Yaşadığın şey bu, kim olduğun değil.
 • ...
 • Harika yapıyorsun!
 • Bu zor, ama sen daha sertsin.
 • Stres yapma. ...
 • Bugün iyi şanslar! ...
 • Büyük bir değişiklik yapıyorsun ve seninle gurur duyuyorum!
 • Size iyi hisler ve mutlu düşünceler yollamak.

Teşvikin sıfat biçimi nedir?

Kelime ailesi (isim) teşviki ≠ cesaret kırma (sıfat) cesaretlendiren ≠ cesareti kırılan cesaretlendiren ≠ cesaretini kıran (fiil) cesaretlendiren ≠ cesaretini kıran (zarf) cesaretlendiren ≠ cesaretini kıran.