Dayanıklılığın yağmur geçirmez olması ne kadar sürer?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Jany Kerluke Sr.
Puan: 4.4/5(38 oy)

Ynt: Dayanıklılık/Yağmur GeçirmezlikYaklaşık %75, belki daha fazla etkinliğe sahip olmalıdır. Ver iki hafta Eğer mümkünse. İdeal olarak 4-6 saat istersiniz.

Yağmur yağmadan önce azim kullanabilir misin?

Dayanıklılık Uygulamadan 1 saat sonra yağmur orucu . Yağış veya sulama. Uygulamadan bir saat sonra ürün etkinliğini etkilememelidir.

Dayanıklılığın su geçirmez olması ne kadar sürer?

Dayanıklılık yağmura dayanıklıdır yaklaşık 1 saat , bu nedenle yeniden uygulama önerilmez.Dayanıklılık ıslanabilir mi?

Ynt: Çimleri ıslatmak için dayanıklılık uygulaması

Posta, hayır. Bıçaklara yapışması için buna ihtiyacın var, bu yüzden kuruması ve emilmesi gerekiyor .

Dayanıklılığın kuruması ne kadar sürer?

Tenacity Herbisit'i ne zaman uygulamak daha iyidir? Bu herbisit, uygulama sırasında hava sıcaklığının 80 derecenin üzerinde olmadığından emin olarak, ilkbahar veya sonbaharda kuru bir çim için en iyi şekilde kullanılır. Alır yaklaşık 2 saat kurutun ve daha sonra evcil hayvanların ve çocukların çimlerde oynamasına izin vermek sorun değil.

İlk Mukavemetli Herbisit Uygulamasından Sonra Öğrendiklerim - Mukavemet incelemesi ve sonuçları

18 ilgili soru bulundu

Yağmurdan sonra dayanıklılık püskürtebilir miyim?

Tenacity Herbisit uygulandıktan sonra sulanması gerekiyor mu? Mukavemet ile işlemden sonra, herhangi bir yağmur veya sulama meydana gelmeden önce ürünün en az 6 saat kuruma süresi olmasını istiyorsunuz. Acil uygulama sonrası sulamak istemiyorsunuz/ihtiyacınız yok .

Dayanıklılıktan sonra ne zaman biçebilirim?

Cevap: Dayanıklılık Herbisit veya diğer ortaya çıkan herbisitleri kullanırken, biçmemelisiniz. ürünü uyguladıktan en az 2 gün önce veya 2 gün sonra .

Azim soğuk havalarda işe yarar mı?

Dayanıklılık Herbisit olmalıdır sıcaklıklar günlük bazda sürekli olarak donma noktasının üzerinde olduğunda kullanılır . Hedef sıcaklık aralığınız, Tenacity'yi acil durum öncesi veya acil durum sonrası uygulamalar için kullanmanıza bağlı olacaktır. Bu genellikle 65-85 derece arasındadır.

Dayanıklılığı ne zaman püskürtmeliyim?

İstenmeyen yabani otların mülkte olduğu büyüme mevsimi boyunca Tenacity kullanın. Mukavemet önceden ortaya çıkan uygulamalar yapılmalıdır sonbahar ve erken ilkbahar . Oluşum sonrası uygulamalar için, genç, aktif olarak büyüyen yabani otlara Tenacity herbisitinin uygulanması en iyisidir ve 2 ila 3 hafta sonra ikinci bir uygulama gerektirebilir.


Azim kullandıktan sonra tohum atabilir miyim?

Dayanıklılık Herbisit kullanılabilir ekim sırasında veya hemen sonrasında çoğu çim türü için. İnce fescue, uygulama anında kullanılmaması gereken tek çim tohumudur. İnce fescue ile yeniden tohumlama için Tenacity Herbisit uygulamasından sonra 2-4 hafta beklemeniz önerilir.

Sprey dayanıklılığını örtebilir miyim?

Yenileme Sırasında Dayanıklılık - Çimlerinizi yenilediğinizde, geleneksel önceden ortaya çıkanları kullanamazsınız. Ama kullanabilirsin 4 oz oranında dayanıklılık . ... Tam bir battaniye oranı ve ardından nokta püskürtme, çimlerinizde saklanan yabani otları bulmak için harika bir yöntemdir. Beyaza dönerler ve bulmayı ve öldürmeyi kolaylaştırırlar.

Çok fazla dayanıklılık kullanabilir misin?

Ürün fiyatları için, biz etiketteki maksimum oranı aşmasına izin verilmez , ne olursa olsun. Ancak, eyalet bazında fark, etikette belirtilenden daha azını uygulamak söz konusu olduğunda ortaya çıkar. Örneğin, Mukavemet etiketi, KBG'ye 5-8 fl oz/A uygulanabileceğini söylüyor.

Azimden ne kadar süre sonra gübreleyebilirim?

Cevap: Beklemenizi öneririz 2-4 hafta Tedavi edilen alanların aşırı gerilmesini önlemek için herbisit ve gübre uygulamaları arasında.


Dayanıklılığın yabani otları beyaza çevirmesi ne kadar sürer?

Muamele edilen yabani otların yaprakları, Tenacity Herbisit uygulamasından sonra büyümeyi durdurur, daha sonra beyaza döner (klorofil kaybı) ve ölüm sürebilir üç haftaya kadar . Yani, bazen 3 hafta içinde.

İkinci azim başvurusu için ne zaman başvurabilirim?

Mukavemet, tohumlama sırasında yabani otları kontrol eder ve birçok yabani otun çıkış öncesi ve bazı çıkış sonrası kontrolünü sağlar.
...
Başarının anahtarları

  1. Tenacity'yi 5-8 fl'de uygulayın. ...
  2. İkinci çim biçme işleminden sonra veya çıkıştan 3 ila 4 hafta sonra uygulamayı tekrarlayın.

Azim çalışmaya başlamak ne kadar sürer?

Azim öldürmek için çalışmaya başlayacak hemen yabani otlar , ancak iki veya üç hafta boyunca bir fark görmeyebilirsiniz. Ayrıca, Tenacity uygulamasından sonra bazı bitkileri beyaza çevirebilirsiniz. Bazı yabani otlar için bir takip uygulaması gerekebilir.

Yaz aylarında azim püskürtebilir misiniz?

Evet, Mukavemet yaz aylarında uygulanabilir . Tenacity dahil çoğu herbisiti uygulamak için en iyi sıcaklık aralığının 65-85 derece arasında olduğunu unutmayın.


Nimblewill'den nasıl kurtulurum?

Çevik çok yıllık otsu bir ot olduğundan, onu kontrol edecek tek şey onu öldürmektir. glifosat Roundup ot öldürücü gibi.

Azim çimenleri beyaza çevirir mi?

Tenacity kullanmanın dezavantajlarından biri, hareket tarzının birçok çim bakımı müşterisinin alışık olmadığı bir şey olmasıdır. ... Ara sıra istenen çim çimen üzerinde geçici bir beyazlatma etkisine de neden olur. . Bunun GEÇİCİ olduğunu ve bir hafta kadar sonra normal durumuna döneceğini unutmayın.

Dayanıklılığı hangi sıcaklıkta püskürtebilirsiniz?

Mukavemet Herbisit, toprak sıcaklıkları uygun olduğunda uygulanabilir. yaklaşık 55 derece veya daha yüksek . Hava sıcaklığı 85 dereceyi geçtiğinde uygulamayınız. Hedef sıcaklık aralığınız, Tenacity'yi acil durum öncesi veya acil durum sonrası uygulamalar için kullanmanıza bağlı olacaktır. Bu genellikle 65-85 derece arasındadır.

Dayanıklılığı ne sıklıkla püskürtebilirim?

Cevap: Tenacity Herbisit uygulayabilirsiniz yılda birden çok kez Acre başına yıllık maksimum 16 oz oranını aşmadığınız sürece. Sarı fındık kabuğunu tedavi etmek için 2 ila 3 hafta sonra Tenacity'yi yeniden uygulamanız gerekebilir; Acil durum sonrası uygulamalar için iyonik olmayan bir yüzey aktif madde kullandığınızdan emin olun.


Azim, önceden ortaya çıkan bir durum olarak kullanılabilir mi?

Unutma, Dayanıklılık hem seçici bir ortaya çıkış öncesi hem de ortaya çıkış sonrası bir sürü geniş yapraklı yabani ot için. Ön hazırlık olarak uyguladığınızda, yabani otlar ortaya çıktıkça topraktan Mukavemet emer. ... Sonuç olarak, eğer Tenacity'yi acil durum öncesi olarak kullanıyorsanız, ancak acil durum sonrası olarak kullanıyorsanız değil, sulayın.

Mukavemet uyguladıktan sonra su vermeli miyim?

Cevap: Mukavemet ile işlemden sonra, herhangi bir yağmur veya sulama meydana gelmeden önce ürünün en az 6 saat kuruma süresi olmasını istiyorsunuz. Acil uygulama sonrası sulamak istemiyorsunuz/ihtiyacınız yok . Çimlerinize zarar vermemek için yoğun alanlarda Tenacity'nin nokta tedavi oranını kullanmanızı öneririz.

Dayanıklılık uygulamadan önce çimlerimi kesmeli miyim?

Yeni Çim Tesisi için Tenacity ürün etiketine göre: Yeni çimlenen çim, ortaya çıktıktan iki veya dört hafta sonra biçilene kadar bekleyin. (hangisi daha uzunsa) doğum sonrası başvuru yapmadan önce.

Yağmurdan ne kadar sonra ot püskürtebilirsiniz?

Eğer öyleyse, bir herbisit uygulamak için yağmurdan sonra ne kadar beklemelisiniz? Yabani otları püskürtürken, herhangi bir yağmur yağmadan önce herbisitin çalışması için yeterli zaman ayırmanız gerekir. Yabani otları etkili bir şekilde öldürmek için ilaçlamanız önerilir. yağmurdan 30 dakika ila bir saat önce , daha önce değilse, seçtiğiniz markaya bağlı olarak.