Daha aptal veya daha aptal diyebilir miyim?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Prof. Josiane Kerluke
Puan: 4.6/5(36 oy)

Aptal ve en aptal, iyi durumda olan gerçek kelimelerdir. Karşılaştırmalı ve en üstün sıfatlar hakkında birçok (çelişkili) kural varken, daha aptal ve en aptal için bir kural yoktur ve kelimelerin uzun bir kullanım geçmişi vardır.

Daha aptal veya daha aptal demek doğru mu?

aptal ya da daha aptal

Daha aptal, aynı zamanda aptal sıfatının karşılaştırmalı bir biçimi olarak kabul edilir. Aptal ve daha aptal birbirinin yerine kullanılır. İngilizcede aptal, karşılaştırmalı biçimleri için dilbilgisi açısından doğru iki seçeneğe sahip birkaç sıfattan biridir.

Dünyanın en saçma sözü nedir?

Akıl Vadisi - İngiliz Dilinin En Aptal Kelimesi.Funner dilbilgisi açısından doğru mu?

Birçok insan, belki de çoğu insan şiddetle tercih eder. daha fazla eğlence ve en eğlenceli, karşılaştırmalı ve en üstün eğlence biçimleri olarak. Yine de, pek çok kişi işleri daha komik ve eğlenceli olarak nitelendiriyor. Birçok sözlük bu kullanımı kabul eder, ancak yine de sıfat biçimini gayri resmi olarak etiketler.

En iyi bir kelime mi?

Hayır, 'en iyi' bir kelime değil . İstediğin kelime 'en iyi'. Üstün formu oluşturmak için, bir sıfata genellikle -est eklersiniz.

O bir çocuğu kızartma

29 ilgili soru bulundu

Komik yerine ne söyleyebilirim?

eğlenceli . Eğlencenin kullanımı en kolay eş anlamlılarından biri eğlencelidir. Eğlendirmek, 'eğlenceli, oyalayıcı' anlamına gelir. Bu terim bir sıfat olarak kullanıldığında, özellikle performanslar (müzik veya tiyatro gibi) veya oyunlar gibi konuları tartışırken birçok bağlamda eğlence ile eşanlamlı olarak kullanılabilir.

Frick kötü bir kelime mi?

Frick bir küfür değil . C r a p'nin küfür olduğunu düşünen bazı kişiler olduğunu biliyorum (gerçekten öyle olmasa da), ama frikik küfür kelimesinin anlamının hiçbir anlamı ile küfür değildir. Frick diyen birine kimse kızmaz.

En aptalca uygun İngilizce mi?

aptal ve en aptalca iyi durumdaki gerçek sözlerdir . Karşılaştırmalı ve en üstün sıfatlar hakkında birçok (çelişkili) kural varken, daha aptal ve en aptal için bir kural yoktur ve kelimelerin uzun bir kullanım geçmişi vardır.

Aptal gerçek bir kelime mi?

Burada, sıfat formu aptal ve karşılaştırmalı form daha aptaldır. ... Bu, nice ya da güzel gibi bir ya da iki heceli sıfatlar için işe yarar. Karşılaştırma kuralları. Ancak bir kelimenin üç veya daha fazla hecesi varsa, karşılaştırma yapmak için –er son ekini kullanamazsınız.


En aptal hayvan hangisidir?

Dünyanın En Aptal Hayvanları Listesi

 • Devekuşu.
 • Flamingo.
 • Panda ayısı.
 • Türkiye.
 • Jerboa.
 • Goblin Köpekbalığı.
 • tembellik
 • Koala.

Bir kelime incinir mi?

(arkaik veya standart dışı) Basit geçmiş zaman ve incinme geçmiş zaman .

Aptal için süslü bir kelime nedir?

Aptalın bazı yaygın eş anlamlıları kaba , yoğun, sıkıcı ve aptal.

Dum Dum mu yoksa aptal aptal mı?

veya aptal aptal

Argo. aptal, aptal bir insan. tipik bir dum-dum: başka bir dum-dum fikri.


Ne tür bir kelime değil?

Ain't, anlamına gelebilecek bir kasılmadır değilim, değilim ve değilim . Ayrıca sahip olmadığı, sahip olmadığı, yapmadığı, yapmadığı veya yapmadığı anlamına da gelebilir. Şaka yapmıyoruz: ain't inanılmaz derecede çok yönlüdür, bir şeyin olmadığını, olmadığını veya olmadığını söylemek için bir tür tek durak noktasıdır.

Freakin F kelimesi anlamına mı geliyor?

Evet, lanet ya da çıldırmak temelde F-kelimesi için daha hafif ikamelerdir . Bu nedenle, bu kelimeden DAHA AZ saldırgandırlar. Ancak kaba bir dil kullanmayan insanlar arasında bu sözler yine de rahatsız edici olabilir. ...

Frick F kelimesini mi kastediyor?

F -kelime örtmeceleri

Frig, frack, frick, fork ve fug, d'fuq, fux ve WTF (veya viski tango foxtrot), özellikle konuşulan f-kelimesi için popüler ikamelerdir.

11 yaşındakiler küfür eder mi?

Küfür: okul çağındaki çocuklar ve ergenlik öncesi çocuklar. 5-11 yaş arası çocuklar duygularını ifade etmeye yemin edebilir, tepki alabilir ya da sosyal olarak uyum sağlayın. Çocuklarla küfür hakkında konuşmak iyidir. Bazı kelimelerin diğerlerini incittiğini veya incittiğini anlayabilirler.


En mutlu kelime var mı?

üstün form mutlu : en mutlu.

Daha eğlenceli mi yoksa daha komik mi?

Re: Daha eğlenceli VS daha eğlenceli

'Eğlence' ve 'komik' iki farklı kelimedir. 'Komik' daha komik bir şey . 'Funner' daha eğlenceli bir şeydir.

En iyi neden bir kelime değil?

En İyi Ne Demektir? En iyi, en iyi, en iyinin en iyisi veya en iyiden daha iyi anlamına gelir. En iyi kelimesine en üstün -est eki getirilerek oluşturulur. Bu uygulama dilbilgisi açısından yanlıştır, çünkü en iyi zaten iyinin üstünlüğüdür .

Akıllı bir şekilde birine nasıl aptal denir?

'Dunderhead' ve Aptal Demenin Diğer 'Daha Güzel' Yolları

 1. Ahmak. tanım: aptal olmak. ...
 2. Anserin. tanım: aptal, aptal. ...
 3. Göz kırpma. Tanım: aptal, yavaş zekalı veya geniş görüşlü bir kişi. ...
 4. Yok sayma. Tanım: tam veya mutlak cehalet. ...
 5. Ekledim. ...
 6. Bilmeyecekler. ...
 7. aptallık. ...
 8. Aptal.


Yaralı uygun İngilizce mi?

15. yüzyıldan 19. yüzyılın ortalarına kadar incitilmiş, incitmeye ve diğer çeşitli yazımlara standart bir alternatif olarak basit geçmiş zaman ve geçmiş ortaç olarak kullanılmıştır. incitmekten . 19. yüzyılın sonlarından itibaren, tanınmış yazarlar bunu şaka tarzı veya çocuklara yönelik eserler dışında nadiren kullandılar.