Kumadin nasıl yazılır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Pasquale Auer
Puan: 4.6/5(3 oy)

Kumadin ( varfarin ) bir antikoagülandır (kan sulandırıcı). Warfarin kan pıhtılarının oluşumunu azaltır. Coumadin, inme, kalp krizi veya diğer ciddi durumlar riskini azaltabilen damarlardaki veya atardamarlardaki kan pıhtılarını tedavi etmek veya önlemek için kullanılır.

Coumadin ne için kullanılır?

Warfarin (markaları Coumadin ve Jantoven), kullanılan reçeteli bir ilaçtır. zararlı kan pıhtılarının oluşmasını veya büyümesini önlemek için . Yararlı kan pıhtıları kanamayı önler veya durdurur, ancak zararlı kan pıhtıları felç, kalp krizi, derin ven trombozu veya pulmoner emboliye neden olabilir.

Coumadin için jenerik ilaç nedir?

varfarin reçeteli bir ilaçtır. Sadece ağızdan aldığınız bir tablet olarak gelir. Warfarin oral tablet, Coumadin ve Jantoven markalı ilaçlar olarak mevcuttur. Aynı zamanda jenerik bir ilaç olarak da mevcuttur.Coumadin ile ne alınmamalıdır?

Varfarin ile etkileşime girebilecek yaygın ilaçlar şunları içerir:

 • Aspirin veya aspirin içeren ürünler.
 • Asetaminofen (Tylenol, diğerleri) veya asetaminofen içeren ürünler.
 • Antasitler veya laksatifler.
 • Birçok antibiyotik.
 • Flukonazol (Diflucan) gibi mantar önleyici ilaçlar
 • Soğuk algınlığı veya alerji ilaçları.

Varfarin Coumadin ile aynı mı?

Warfarin, kan damarlarınızdaki kanın pıhtılaşma (bir yumru halinde kalınlaşma) şeklini kontrol eder. Varfarinin marka isimleri şunlardır: Coumadin ve Jantoven .

Coumadin Eğitim Videosu

44 ilgili soru bulundu

Varfarin'de ne kadar kalabilirsin?

Gelecekte kan pıhtılaşması riskinizi azaltmak için veya kan pıhtıları almaya devam ettiğiniz için varfarin alırsanız, tedaviniz muhtemelen daha uzun sürecektir. 6 aydan fazla , belki hayatının geri kalanı için bile.

Coumadin neden durduruluyor?

Coumadin (warfarin sodyum) tabletlerinin tüm güçlü yönlerinin üretimi durdurulmuştur. Coumadin'in üreticisi Bristol-Myers Squibb tarafından açıklandığı gibi, üretimin durdurulması beklenmedik bir üretim sorunu nedeniyle , güvenlik veya etkinlik sorunları nedeniyle değil.

Varfarin alırken muz yiyebilir misin?

Öyleyse git muz! Ama emin ol normal porsiyonlarda yeşil muz yiyin ve INR'nizin hedef aralığınızın altına düşmediğinden emin olmak için düzenli kan testinizi yapmaya devam ettiğinizden emin olun.

Varfarin alırken portakal suyu içebilir misiniz?

Araştırmalar, bazı meyvelerin, özellikle greyfurt ve diğer narenciye sularının, ilaç etkinliğini etkileyebilir .

Varfarin alırken kızılcık yiyebilir misin?

Kızılcık Warfarin ile Tüketmek Güvenlidir (Kumadin)

Varfarin böbreklerinize zarar verebilir mi?

Böbrek hasarına yol açan mekanizma, glomerüler kanama ve kırmızı kan hücresi tübüler dökümleri protrombin zamanıdır. Son zamanlarda, bulundu ki Varfarin, kronik böbrek hastalığı olan hastalarda böbrek hasarına neden olur ve ayrıca böbrek hastalığının ilerlemesi ile ilişkilidir.

Varfarin kullanırken kahve içebilir miyim?

Kafeinin, varfarinin metabolizmasını inhibe etme ve plazma konsantrasyonunu ve dolayısıyla antikoagülan etkilerini artırma kapasitesine sahip olduğu sonucuna varıldı. Bu nedenle hastalar, kafein açısından zengin ürünlerin sık kullanımını sınırlamanız önerilir yani varfarin tedavisi sırasında çay ve kahve.

Varfarin hafıza kaybına neden olur mu?

Araştırmacılar, çalışmanın, endikasyondan bağımsız olarak varfarin ile tedavi edilen hastalarda demans riskini gösteren ilk çalışma olduğunu söylüyor.

Coumadin hangi koşulları tedavi eder?

COUMADIN Hangi Koşulları Tedavi Eder?

 • derin damarlarda ve akciğerin kan damarlarında kan pıhtıları.
 • miyokardiyal yeniden enfarktüs önleme.
 • akciğerde bir pıhtı.
 • akciğerde kan pıhtılaşmasını önlemek için tedavi.
 • yapay kalp kapakçığının neden olduğu kan pıhtısı.
 • beyne giden bir kan pıhtısının önlenmesi.

10 mg Coumadin çok mu fazla?

Hastanın CYP2C9 ve VKORC1 genotipleri bilinmiyorsa, COUMADIN'in başlangıç ​​dozu genellikle günde bir kez 2 ila 5 mg'dır. INR yanıtını yakından izleyerek ve tedavi edilen endikasyonu değerlendirerek her hastanın doz ihtiyacını belirleyin. Tipik idame dozları günde bir kez 2 ila 10 mg'dır.

Neden saat 18'de varfarin alıyorsun?

Bazı hastalar sabah alacak olsa da, varfarin en sık akşam yemeğinde (veya akşamın ilerleyen saatlerinde) alınır, böylece her INR testinden elde edilen sonuçlar, aynı gün (varsa) doz ayarlamaları için zamanında hastaya iletilebilir .

Varfarin alırken hangi meyvelerden kaçınılmalıdır?

Greyfurt ve diğer turunçgiller vücudunuzun bu ilaçları nasıl metabolize ettiğini etkileyebilir.

Varfarin kullanırken yoğurt yiyebilir miyim?

Kişisel tıbbi durumunuza bağlı olarak başka diyet kısıtlamalarınız olabileceğini unutmayın. Varfarin diyetinde yiyebileceğiniz yiyecekler: Et, balık, yumurta. Süt peyniri, yoğurt .

Varfarin alırken hangi yiyeceklerden kaçınmalısınız?

Varfarin alırken sınırlandırılması gereken yiyecekler

 • Başka.
 • Ispanak.
 • Brüksel lahanası.
 • Maydanoz.
 • Kara lahana.
 • Hardal yeşilliği.
 • Hindiba.
 • Kırmızı lâhana.

Varfarin ile D vitamini alabilir miyim?

İlaçlarınız arasındaki etkileşimler

Etkileşim bulunamadı D3 vitamini ve varfarin arasında.

Yumurtalar K vitamini bakımından yüksek midir?

K Vitamini Yüksek 10 Süt Ürünleri ve Yumurta

Süt ürünleri ve yumurtalar iyi besin kaynaklarıdır. K2 vitamini . Tıpkı et gibi, vitamin içerikleri de hayvanın beslenmesine bağlıdır ve değerler bölgeye veya üreticiye göre değişir.

Hangisi daha güvenli eliquis veya Coumadin?

Aristotle çalışmasına göre, likit ayrıca varfarine kıyasla inme riskinde daha büyük bir azalma, majör kanama riskinde daha az ve genel mortalitede azalma olduğu gösterilmiştir.

Varfarine en iyi alternatif nedir?

Seçeneklerim Nelerdir?

 • Apixaban (Eliquis)
 • Dabigatran (Pradaxa)
 • Edoksaban (Savaisa)
 • Rivaroksaban (Xarelto)

Varfarin piyasadan çekiliyor mu?

Bristol-Myers Squibb, Coumadin (Warfarin Sodium) tabletlerinin tüm güçlü yönlerinin satış ve dağıtımını duyurdu. durdurulacak Beklenmeyen bir üretim sorunu nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Latin Amerika ve Suudi Arabistan'da.