cotswolds hangi ilde?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Camilla Koepp
Puan: 4.2/5(64 oy)

Cotswolds, neredeyse 800 mil karelik devasa bir alanı kaplar ve beş ilçeden geçer ( Gloucestershire, Oxfordshire, Warwickshire, Wiltshire ve Worcestershire ).

Cotswolds hangi ilçeleri kapsıyor?

İngiltere ve Galler'in en büyük Olağanüstü Doğal Güzellik Alanı (AONB) 6 ilçeyi kapsıyor: Gloucestershire, Oxfordshire, güney Warwickshire, Worcestershire, Wiltshire ve Bath ve kuzeydoğu Somerset .

Cotswold'lar Yorkshire'da mı?

Yorkshire ile Cotswolds arasındaki mesafe 154 mil . Yol mesafesi 194 km'dir. ... Evet, Yorkshire ile Cotswolds arası mesafe 194 mil. Yorkshire'dan Cotswolds'a arabayla yaklaşık 3 saat 11 dakika sürer.Cotswolds nerede başlar ve nerede biter?

Cotswold Way National Trail, Cotswolds boyunca uzanan bir yürüyüş parkurudur. kuzeyde Chipping Campden'de başlayıp güneyde Bath Abbey'in önünde bitiyor . Patika 102 mil uzunluğunda ve Snowshill, Cranham & Painswick gibi birçok pitoresk köyden geçiyor.

Cotswolds Göller Bölgesi'nde mi?

Göller Bölgesi ve Cotswolds, İngiltere'nin en değerli kırsalı . Göller Bölgesi, Avrupa'daki herhangi bir dağ manzarasına rakip olan çarpıcı panoramalar ve Göl manzaraları sunmaktadır. Cotswold'lar, İngiltere'nin özü, İngiltere'nin Kalbi ve mükemmel bir resim.

Cotswolds, İngiltere: Köy Büyüsü

41 ilgili soru bulundu

Gloucestershire hangi ilçedir?

Gloucestershire hakkında

Gloucestershire bir Güney Batı İngiltere'de tören ilçesi . Herefordshire, Wiltshire, Bristol, Somerset, Worcestershire, Oxfordshire ve Warwickshire ile sınırlanmıştır. Gloucestershire ilçe kasabası, Gloucester şehridir.

Cotswolds'a neden Cotswolds deniyor?

gelir 12. yüzyılda yüksek araziye veya 'wold'a sahip olan Cod adında bir Anglo-Sakson kabile reisinin adından - dolayısıyla 'Cod's wold' ve sonunda 'Cotswold' oldu. Cotswolds bazen 'Kral Cod'un ülkesi' olarak bilinir.

Cotswolds'ta kim yaşıyor?

  • Bu yaz Gloucestershire veya Cotswolds'da görebileceğiniz tüm ünlüler:
  • Beckham'lar. Cotswold'un en ünlü ailesinden biri de Beckham'lar. ...
  • Jamie Dornan. ...
  • Eddie Redmayne. ...
  • Jeremy Clarkson. ...
  • Richard Hammond. ...
  • Richard E....
  • Nick Knowles.

Gloucestershire lüks mü?

Gloucestershire bazı çok lüks evlere ev sahipliği yapmaktadır. , ve Gloucester şehri bunun bir istisnası değildir. ... Bazıları şehir merkezinde olmamasına ve şehrin kenar mahallelerinde olmasına rağmen, Zoopla Gloucester'daki en pahalı caddelerin hangileri olduğunu tahmin etti.


Cotswolds Doğal Yaşam Parkı hangi ilçede bulunmaktadır?

Park, Burford'daki A40 ile kavşağının iki mil güneyinde A361 üzerinde yer almaktadır. Oxfordshire . Cheltenham'ın 22 mil doğusunda, Oxford'un 32 mil batısında ve Swindon, Wiltshire'ın 18 mil kuzeyindedir.

Cotswolds'daki en güzel köy hangisidir?

Kale Combe - İngiltere'nin en güzel köyü

Wiltshire'ın kuzey batısındaki Cotswolds Olağanüstü Doğal Güzellik Alanı'nda yer alan Castle Combe, genellikle İngiltere'nin en güzel köyü olarak adlandırılır.' Kesinlikle ziyaret edilecek en güzel Cotswolds köylerinden biridir.

Oxford İngiltere hangi ilçededir?

Oxford, şehir (bölge), idari ve tarihi ilçe Oxfordshire , İngiltere.

Beckham'lar Cotswolds'u nerede yaşıyor?

Beckham'lar nerede yaşıyor? Beckham ailesinin Great Tew arazisinde dönüştürülmüş bir ahırı var. Chipping Norton'da , şirin bir Cotswolds kasabası. Lüks ev genellikle Brooklyn Beckham'ın 21. doğum günü de dahil olmak üzere aile partilerine ev sahipliği yapıyor.


Cotswolds'daki en büyük kasaba hangisidir?

Cirencester Cotswold bölgesindeki en büyük ve bu nedenle genellikle 'Cotswolds'un Başkenti' olarak anılan canlı bir pazar kasabasıdır.

Cotswolds neden ünlü?

Cotswold'lar ünlüdür bulacağınız en güzel köylerden bazıları ! ... Bu köyler geleneksel, büyüleyici ve ilginç özellikler (güzel inşa edilmiş Cotswold taş mülkleri gibi) sunuyor, harika yemek ve içmek için yerler ve ayrıca çok sayıda kırsal yürüyüş ve aktivite.

Stow on the Wold'da wold ne anlama geliyor?

Cotswold'da olduğu gibi 'wold' kelimesi tepeler anlamına gelir, bu nedenle Stow-on-the-Wold basitçe Tepedeki Kutsal Yer . Stow'un evleri, yerel ocaklardan elde edilen yumuşak Cotswold kireçtaşı ile inşa edilmiştir.

Cotswolds lüks mü?

Cotswolds, Birleşik Krallık'ın en güzel bölgelerinden biridir. Bununla birlikte, Cotswolds yaşamak için pahalı bir bölge . Cotswold, en tanınmış geleneksel İngiliz köylerinden bazılarına sahiptir. ... Cotswold bölgesindeki ev fiyatları her zaman Birleşik Krallık ulusal ortalamasının üzerinde olmuştur.


Neden Upper Slaughter buna denir?

Köyün adı geliyor 'ıslak arazi' anlamına gelen eski İngilizce terimi 'slough'dan . Üst Katliam malikanesi 1086 Domesday Book'ta kayıtlıdır; Slaughter ailesi onu 12. yüzyılın sonlarında satın aldı. ... Mezarının 14. yüzyıldan kaldığı tahmin ediliyor.

Bristol Gloucestershire'da mı yoksa Somerset'te mi?

Bugün, Bristol kendi başına hem bir şehir hem de bir ilçe olmaya devam ediyor. Somerset ve Gloucestershire arasında düzgünce . Her şey düşünüldüğünde, Bristol ilçesi kadar basit bir şeyin ortalığı karıştırabileceğini öğrenmek çok da şaşırtıcı olmamalı.

Gloucestershire bir ilçe mi?

dinle) kısaltılmış Glos) Güney Batı İngiltere'de bir ilçe . ... İlçe kasabası Gloucester şehridir ve diğer başlıca kasabalar Cheltenham, Stroud, Tewkesbury, Cirencester, Dursley, Cinderford ve Lydney'dir.