Budaklı çam ile en iyi hangi renkler gider?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sormuş: Marlen Barrows III
Puan: 4.4/5(49 oy)

Genellikle turuncumsu-kahverengidir ve koyu renkli budaklarla doludur. Turuncu budaklı çam ile güzel uyum sağlayan renkler arasında şunlar yer alır: orta yeşiller ve maviler ve sarı ve kırmızı gibi parlak, sıcak renkler. Alanınızda kasvetli olmaktan başka bir şey görünmeyeceklerinden, kahverengiler, bronzlar ve griler gibi nötrlerden kaçının.

Doğal budaklı çama hangi renk boya gider?

Budaklı çam duvarlar, zeminler ve dolaplar ile uyumlu boya renkleri şunları içerir: beyaz, bej ve boz kahverenginin nötr tonları ; adaçayı yeşili; ülke mavisi; ve pastel tonları.

Budaklı çamı nasıl modern gösterirsiniz?

Beyaz üzeri ahşap efekti odayı aydınlatır ve siyah öğeler modern tasarımın anahtarı olan yüksek kontrast sunar. Daha fazla ışık yansıması için çam duvarlar birkaç kat parlak vernik veya beyaz boya ; veya koyu gri, mavi veya yeşil lekeli düğümleri vurgulayın.Çam ağacını hangi renk tamamlar?

Tamamlayıcı Renkleri Seçin

çam ağacı + yeşil : Bal tonlu çamın sıcaklığı orta yeşile karşı iyi görünür. Bu gölge, ahşaptaki sarı tonları ortaya çıkarabilir ve bunları serin kontrastla dengeleyebilir. Soluk gri-yeşil, açık ahşap tonlarıyla eşleştirmek için başka bir çekici, sade seçimdir.

Budaklı çamla hangi beyaz gider?

Krem Beyaz

Budaklı çam zeminleri ve meşe tavanı öne çıkarmak için duvarlara birkaç kat sıcak beyaz gölge uygulayın. Beyaz soğuktan sıcağa değişir. Keten beyazı veya krem ​​beyazı gibi sıcak alt tonlu bir beyaz seçerek ahşabın sıcak tonlarını vurgulayın.

Ahşap Döşeme, Döşeme, Dolaplar ve Daha Fazlasıyla Eşleştirmek İçin EN İYİ DUVAR BOYA RENKLERİ | Julie Khuu

16 ilgili soru bulundu

Düğümlü çam modaya geri mi döndü?

Düğümlü çam ağacından paneller asla modası geçmedi ! ... Düğümlü Çam ağacı ayrıca döşeme, kalıplama, mobilya, döşeme ve zemin kaplaması için de kullanılır. Bu çok yönlü doğal ürün, kabininizin duvarlarını ve tavanlarını süslemek için idealdir.

Eski budaklı çam duvarlarını nasıl yenilersiniz?

Budaklı çamınız kötü durumdaysa, zımpara pürüzsüz, cilalı bir yüzey oluşturabilir ve ahşabı boyama ve sızdırmazlık için hazırlayabilir. 80-kumlu gibi pürüzlü bir kağıtla başlayın ve tüm budaklı çam yüzeyini zımparalayın. Bu işlemi 120-grit ile tekrarlayın, ardından 200-grit veya daha ince bir kağıt kullanarak bir kez daha zımparalayın.

Mavi çamla gider mi?

Yeşil gibi mavinin de soğuk alt tonları vardır ve bu da onu yatak odası duvarları için ideal bir seçim haline getirir. Duvarlarınız için doğru mavi tonu kullanırsanız, çam mobilyalarınızın görünümünü tamamlayabilir ve tüm alana yatıştırıcı bir görünüm verin.

Çam ağacı sıcak mı soğuk mu?

Çoğu çam, lekeden bağımsız olarak şunlardan oluşur: soğuk tonlar yerine sıcak tonlar . Dikkat dağıtıcı bir renk kontrastı oluşturmaktan kaçınmak için ahşabın sıcak alt tonlarını tamamlayan renkler seçin.


GRİ budaklı çamla gider mi?

Nötrlerden kaçının kahverengiler, bronzlar ve griler gibi, alanınızda kasvetli olmaktan başka bir şey olmayacaklar. Budaklı bir çam odasındaki aydınlatma armatürleri ve donanımlar için en iyi kaplama siyah veya dövme demirdir.

Budaklı çamda hangi leke iyi görünür?

Erken Amerikan Klasik Bir Favoridir. Çam panellerinizde ve süslemelerinizde Early American boyası kullanarak yanlış gidemezsiniz. Minwax Wood Finish gibi yağ bazlı lekeler, çamın damarlarını ve renklerini iyileştirir ve bunu tek bir kalın kat ile yapabilir.

Knotty Pine pahalı mı?

Budaklı çam ve berrak çam var ve şeffaf oldukça pahalı , Charlotte, Mich'deki L.L. Johnson Lumber'dan Bob Laurie'yi bildiriyor... İnsanlar budaklı çam istediklerinde, genellikle budakları kasıtlı olarak dahil etmek isterler ve budakların sıkı ve sağlam olmasına ihtiyaç duyarlar. Talep var ve ayağı bir doların altında.

Budaklı çam odası ile ne yapabilirim?

Boğumlu çam odalarda, duvar askılarını/sanatı basit tutun – ve gerçekten fark edilmeleri için yalnızca birkaç özenle seçilmiş parça kullanın. Ve büyük döşemeyi yoğun desenlerde değil, düz renklerde tutmak muhtemelen en iyisidir. Bunun yerine, basit tutun. Biraz etki yaratmak için bir atış veya battaniyeye yerleştirmek için bir desen seçin.


Doğal çam ile hangi renkler gider?

Çam ağacıyla uyumlu boya renkleri şunları içerir: mint yeşili gibi pastel renkler yumuşak kontrast sunan. Daha geniş alanlarda, çim yeşili ve kot mavisi gibi renk tekerleğine sırayla düşen orta ila koyu tonlarda karıştırılmış duvar renkleri ve mobilyalarla çamın dokunsal özelliklerinin ağırlığını artırın.

Beyaz budaklı çamla gider mi?

Nötr ve Doğal

Nötr renk paletleri, budaklı çam ile doğal bir uyum içindedir . Kremalı vanilya beyazları, çamın sıcak ahşap tonları için hoş bir folyodur. Soğuk güvercin grisi, ahşabın doğal olarak sıcak tonlarını dengelemek için etkili bir kontrast oluşturan nötr renktir.

Budaklı çam duvarlarla ne tür bir zemin olur?

Düğümlü çam, nervürlü lambri ve bol budaklarıyla nispeten yoğun bir dokuya sahiptir. Bu nedenle, deneyin huş veya akçaağaç gibi ince taneli ahşap döşeme . Renk ve gren optiğinin kesiştiğini unutmayın. Daha açık bir renk, daha yoğun bir tahıl gösterirken, daha koyu bir zemin onu gizleyecektir.

Doğal çam ne renktir?

Geleneksel budaklı çam, aşağıdakilerle karakterize edilir: sıcak sarıdan turuncuya renkler ; ahşap genellikle lekelenir ve verniklenir.


Çam Ne Renktir?

A koyu mavi-yeşil renk , bir çam ağacınınki gibi.

GRİ ahşapla gider mi?

Nötr ve soğuk griler ve Greiges, sıcaklıklarını nötralize etmek için ahşap kaplama ile gerçekten iyi çalışır - Bu, alanınızda çok fazla ahşap olduğunda bazen çok fazla olabilir. Griler ve griler, alanı çok daha modern hissettirecek ve aydınlık tarafta kalırsanız, alanınızı yine de aydınlatacaktır.

Meşe GRİ ile gider mi?

Gri çoğu meşe türüyle iyi çalışır , ama bizce özellikle daha hafif, daha sarı, meşe mobilyalarla çok güzel oluyor. Bu taze renk, herhangi bir odayı anında modernize edecek! Açık mavi, lacivert, turkuaz - hepsine bayılıyoruz!

Çam yeşili ile ne iyi gider?

Yeşille Uyumlu Renkler

Nötr renkler de dahil olmak üzere çok çeşitli renklerle iyi uyum sağlar. kahverengi ve gri , sarı, mavi, pembe ve daha fazlasının canlı tonlarının yanı sıra.


GRİ hangi renkle uyumludur?

gri ve beyaz

Beyaz, gri ile birlikte en popüler renklerden biridir ve her odaya ve her tarza uyacak şekilde uyarlanabilir. Parlak ve havadar bir alan için neredeyse hiç var olmayan bir griyi canlı bir beyazla veya derin, karamsar bir kömürle kontrast beyazı eşleştirebilirsiniz.

Budaklı çamı nasıl aydınlatırsınız?

Denemek harika bir çözüm olacaktır. CitriStrip adı verilen çevre açısından güvenli, toksik olmayan narenciye striptizci odayı aydınlatmak için ahşabı boyamadan önce. Diğer tek seçenek - budaklı çamı koruyacak - her şeyi zımparalamak, çıplak ahşaba inmek ve duvarları ağartmak.

Budaklı bir çam odasını nasıl aydınlatırsınız?

  1. Alternatif 1: Knotty Pine Odalara Beyaz/Açık Mobilyalar Ekleyin.
  2. Alternatif #2: Düğümlü Çamınızın BAZILARINI Beyaza Boyayın.
  3. Alternatif #3: Düğümlü Çam Derinliği Vermek için YEŞİL Boya kullanın.

Eski budaklı çamı nasıl hafifletirsiniz?

Doymuş bir çözeltiyi karıştırın oksalik asit kristalleri ve su . Bu çözeltiyi koyu ahşap lekeleri ve gri ahşap üzerine boyayın. Lekeler veya grimsi renk tonu gittiğinde, kabartma tozu çözeltisiyle durulayarak asidi nötralize edin. Boya lekelerini çıkarmak için, lekelerin üzerine sıvı klorlu ağartıcıyı fırçalayın veya püskürtün ve kurumasını bekleyin.