Bu iyi bir yazma hızı mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Prof. Dovie Greenfelder
Puan: 4.8/5(33 oy)

hızında yazarak 57 WPM veya üzeri çok iyi . Daha hızlı daktilolara yardımcı olan temel unsur, dokunarak yazmaktır. Dokunarak yazma, tuşları bulmak için gözlerinizi değil kas hafızasını kullandığınız bir yöntemdir.

70 iyi bir yazma hızı mı?

70 wpm: ortalamanın çok üzerindesin ! Yazma doğruluğunuzun yeterince yüksek olduğunu varsayarak herhangi bir yazma işine hak kazanırsınız. 80 wpm: Çok iyisin! Daktilo arayan herhangi bir işveren size sahip olmayı çok ister.

32 iyi bir yazma hızı mı?

Çoğu insan için iyi bir yazma hızı Dakikada 40 kelime veya üzeri . ... Dakikada 40 kelimeden çok daha hızlı yazabilen insanlar var. Profesyonel bir daktilo iseniz, muhtemelen dakikada 75 kelime ve hatta daha fazlasını yazabilirsiniz.21 wpm yazmak iyi mi?

En Yüksek Yazma Hızı

Ortalama wpm hızı bir dakikada sadece 41.4 kelimedir. Bu, rekortmenlerin hızının, hatta iş dünyasında başarılı olmak için gereken hızların çok altındadır. Yine de, iyi bir yazma hızı olarak kabul edilir .

80 yazma hızı iyi mi?

Ortalama bir profesyonel daktilo, genellikle aşağıdaki hızlarda 43 ila 80 wpm , bazı pozisyonlar 80 ila 95 gerektirebilir (genellikle sevk pozisyonları ve diğer zamana duyarlı yazma işleri için gereken minimum değer) ve bazı gelişmiş daktilolar 120 wpm'nin üzerindeki hızlarda çalışır.

GERÇEKTEN Hızlı Nasıl Yazıyorum (Dakikada 156 Kelime)

17 ilgili soru bulundu