Britannica makaleleri hakemli mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Carlo Bayer
Puan: 4.7/5(39 oy)

Ansiklopediler bilimsel bir kaynak olarak kabul edilir. İçerik, akademik bir izleyici kitlesi için bir akademisyen tarafından yazılmıştır. Yazılar bir yayın kurulu tarafından incelenirken, hakemli değiller .

Britannica güvenilir bir akademik kaynak mı?

Britannica ansiklopedisi Bilimsel bir kaynak olarak kabul edilmedi , yalnızca bir referans materyali ve üçüncül bir kaynak olarak kullanılabilir.

Britannica'dan alıntı yapmak doğru mu?

Britannica, köklü bir kurumdur , ama orada bulduğum, tamamen yanlış olan şeylere sahip olduğum için şok oldum - modası geçmiş değil, herhangi bir on yılda yanlış. Diğer tüm ansiklopediler gibi alıntı yapmaktan kaçınırdım.Britannica Online güvenilir bir kaynak mı?

Güvenilir kaynaklardır . Wikipedia veya Britannica Ansiklopedisi gibi çevrimiçi referans çalışmalarına ne dersiniz? ... Britannica Ansiklopedisi: Gerçek bir editör kadrosu ve kaliteli makaleleri var.

Britannica güvenilir bir ikincil kaynak mı?

Birincil ve ikincil kaynaklar arasında net bir ayrım yapmak genellikle zordur. Bazı kanıtlar aynı anda her ikisi de olabilir. Encyclopaedia Britannica'nın ilk baskısı, 1768'de ilk yayınlandığında ikincil bir kaynaktı; ama bugün tarihçiler için birincil kaynaktır .

Britannica presleri durduruyor ve dijitalleşiyor

17 ilgili soru bulundu

Hangisi daha iyi Wikipedia veya Britannica?

Hemen hemen tüm durumlarda, Wikipedia, Britannica'dan daha sol eğilimliydi . ... Başka bir deyişle, aynı uzunluktaki makaleler için Wikipedia, Britannica kadar yolun ortasında. Zhu, 'Bir Wikipedia makalesinin 100 kelimesini ve bir Britannica [makalesinin] 100 kelimesini okursanız, önyargıda önemli bir fark görmezsiniz' diyor.

Britannica bir basılı kaynak mı?

Ansiklopedi Britannica, Inc. ... Britannica İngilizce dilinde en uzun süredir devam eden basılı ansiklopedi , 244 yıldır basılıyor. İlk olarak 1768-1771 yılları arasında İskoçya'nın başkenti Edinburgh'da üç cilt olarak yayınlandı. (Bu ilk baskı faks olarak mevcuttur.)

Britannica düzenlenebilir mi?

Britannica, yalnızca içeriğinde değil, içeriğinin gözden geçirilme biçiminde de adalet ve sorumluluğa bağlıdır; içerikte hiçbir revizyon çevrimiçi olamaz Britannica'nın editörleri tarafından dikkatli bir inceleme yapılmadan.

Güvenilir bir akademik kaynak nedir?

Güvenilir kaynaklar genellikle güvenilir ve yetkili olabilen metinler . ... En yaygın güvenilir kaynaklar bilimsel dergiler, konferans bildirileri ve kitaplardır, çünkü bunlar hakem denetiminden geçmiştir (diğer yazarlar tarafından okunmuş ve yayınlanmak üzere onaylanmıştır).

Britannica bir veritabanı mı yoksa web sitesi mi?

Tam metin veritabanına ve binlerce illüstrasyona ek olarak, Britannica Çevrimiçi dış bilgi kaynaklarına doğrudan bağlantılar sağlayarak World Wide Web'e bir ağ geçidi olarak hizmet etti.

Britannica üçüncül bir kaynak mı?

Ansiklopediler, dizinler ve eserler, birincil ve ikincil kaynakları derlemekle bilinir, sonuç olarak bunlar üçüncül kaynaklar olarak kabul edilir. ... Hayır, Britannica Ansiklopedisi üçüncül bir kaynaktır . Bir ansiklopedi, herhangi bir analiz veya görüş olmaksızın bilgiye atıfta bulunur, bu nedenle üçüncül bir kaynaktır.

Bir web sitesindeki bir makaleye nasıl atıfta bulunursunuz?

Bilgileri aşağıdaki sırayla ekleyin:

  1. yazar (siteden sorumlu kişi veya kuruluş)
  2. yıl (oluşturma veya son güncelleme tarihi)
  3. sayfa başlığı (italik olarak)
  4. site sponsorunun adı (varsa)
  5. erişilen gün ay yıl (siteyi görüntülediğiniz gün)
  6. URL veya İnternet adresi (sivri parantezler).

Britannica güvenilir bir Reddit kaynağı mı?

LPT: Bir makale/proje için genel bilgi ararken Wikipedia yerine çevrimiçi Britannica ansiklopedisini kullanın. Güvenilir bir kaynak olarak gösterilebilir .

Wikipedia güvenilir bir kaynak mı?

Wikipedia, Wikipedia'nın başka yerlerinde yapılan alıntılar için güvenilir bir kaynak değildir. Herhangi biri tarafından herhangi bir zamanda düzenlenebildiğinden, belirli bir zamanda içerdiği herhangi bir bilgi vandalizm, devam eden bir çalışma veya tamamen yanlış olabilir. ... Wikipedia genellikle güvenilir ikincil kaynaklar kullanır , birincil kaynaklardan elde edilen verileri denetleyen.

En doğru ansiklopedi nedir?

Ansiklopedi Britannica Çevrimiçi en güvenilir ve saygın çevrimiçi ansiklopedidir, ancak bir abonelik gerektirir.

.org güvenilir bir kaynak mı?

Alan adını kontrol edin

Sitenin alan adının sonundaki edu (eğitimsel), gov (hükümet), org (kar amacı gütmeyen) ve com (ticari) gibi üç harfe bakın. Genel olarak, . eğitim ve . gov web siteleri güvenilir , ancak bu son ekleri yanlış yönlendirmek amacıyla kullanan sitelere dikkat edin.

Kaynağın güvenilir olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bir kaynağın güvenilir olup olmadığını belirlemek için birkaç ana kriter vardır.

  1. 1) Doğruluk. Zaten bildiğiniz bilgileri kaynakta bulunan bilgilerle doğrulayın. ...
  2. 2) Yetki. Kaynağın güvenilir bir yazar ve/veya kurum tarafından yazıldığından emin olun. ...
  3. 3) Para birimi. ...
  4. 4) Kapsama.

Güvenilir bir kaynak yapan nedir?

Güvenilir bir kaynağın tanımı disipline bağlı olarak değişebilir, ancak genel olarak akademik yazı için güvenilir bir kaynak tarafsız ve kanıtlarla desteklenen biri . Bir araştırma makalesi yazarken, her zaman güvenilir kaynaklar kullanın ve bunlara atıfta bulunun.

Britannica nasıl para kazanıyor?

Sadece dijital değil, çeşitlendik. Gelirimizin sadece %15'i Britannica içeriğinden geliyor . Diğer %85, ilkokul ve lise pazarlarına ve tüketici alanlarına sattığımız öğrenme ve öğretim materyallerinden geliyor. Son sekiz yıldır kârlıyız.

Hala Britannica Ansiklopedisi satın alabilir misin?

Şimdi, birkaç hızlı dokunuşla çevrimiçi olarak sunulan kapsamlı bir bilgi seçimiyle, ansiklopediler telefon rehberleri kadar kullanışlı hale geldi. Ansiklopedi Britannica 2012'de baskı üretimini durdurdu. Ama Dünya Kitabı yaşamaya devam ediyor. Tek resmi satış noktası şirketin web sitesidir. .

Britannica'ya ne oldu?

1768'de İskoçya'nın Edinburgh kentinde ilk yayınlandığından beri sürekli basılan Britannica Ansiklopedisi, Salı günü yayınına son vereceğini söyledi. onun basılmış baskılar ve çevrimiçi olarak sunulan dijital sürümlerle devam edin. ...

Britannica Çevrimiçi Ücretsiz mi?

Ansiklopedi Britannica teklifleri tüm veritabanı ücretsiz olarak çevrimiçi . ... 231 yıllık referans çalışmasının yayıncıları Salı günü yaptığı açıklamada, kitap halinde 1.250 dolara satılan 32 ciltlik Britannica Ansiklopedisi'nin tamamının internete ücretsiz olarak yerleştirildiğini duyurdu.

Sözlük neden üçüncül bir kaynaktır?

Üçüncül Kaynaklar: Örnekler

Üçüncül kaynaklar Bir konu, fikir hakkında arka plan sağlamak için birincil ve ikincil kaynaklardaki bilgileri özetleyen ve sindiren yayınlar. , veya olay. Ansiklopediler ve biyografik sözlükler üçüncül kaynaklara iyi örneklerdir.

Hangisi Daha İyi Dünya Kitabı vs Britannica?

Britannica her zaman daha bilimsel olmuştur. 1920'lerde, Sigmund Freud (psikanaliz), Albert Einstein (uzay-zaman) ve Harry Houdini (sihirbaz) tarafından yazılmış girdileri vardı. Dünya Kitabı daha erişilebilir olanıdır.