New York'ta bodega nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Assunta Beatty
Puan: 4.3/5(71 oy)

Bir depo cips, şeker, kahve, gazlı içecekler, piyango biletleri ve reçetesiz ilaçlar gibi temel gıda maddelerini satan küçük bir market , çamaşır deterjanı ve çöp torbaları gibi ev eşyaları ile birlikte. Bazılarında şarküteri tezgahı var, bazılarında bira satıyor ve bazılarında ikisi de yok, ancak onları tanımlayan şey herhangi bir ürünün ötesine geçiyor.

New York'taki mağazalara neden bodegas deniyor?

New York'ta bir bodega sahibi tarafından işletilen küçük bir market . Adı İspanyolca 'depo' veya 'şarap mahzeni' kelimesinden türetilmiştir. Genellikle New York'un sokak köşelerinde bulunurlar, keyifli kültürleri ve renkli karakterleri ile tanınırlar. Şehir genelinde tahminen 13.000 bodegas var.

Bir mağazayı bodega yapan nedir?

Bir depo bir bakkaliye ve şarap satan küçük köşe dükkanı veya market . Birçok bodega, büyük şehirlerin İspanyolca konuşulan mahallelerinde bulunur. New York'u ziyaret ederseniz, bodega, insanların yiyecek ve küçük eşyalar satın aldığı küçük dükkanlar göreceksiniz.New York'taki bodeganın sahibi kim?

New York'un bodegası sahiplenilme eğilimindedir ve renkli insanlar ve göçmenler tarafından işletiliyor , Eater NY'ye göre. Hırsızlık, sarhoş ve asi müşteriler ve hatta şiddetli silahlı soygunlar hayatın bir parçası - New York'un fakir bir mahallesinde bir bodega'da gece vardiyasında çalışan sevilen birini kim ister ki?

Bodegalar neden önemlidir?

Yerel bodega, sabah yumurtanızı ve peynirinizi almak, bira almak, gece yarısı atıştırmalık özlemini gidermek ve komşularınızla tanışmak için gittiğiniz yerdir. onlar kültürel açıdan hayati kurumlar ve bir mahallenin karakterini tanımlayan şeyin büyük bir kısmı.

Bodegas: Amerikan Rüyasını Yaşamak

18 ilgili soru bulundu

Bodegalar neden bu kadar popüler?

Bodegas bir New York City fenomeni olabilir. Bunlar küçük marketler sayısız mahalleye kolaylık sağlıyor ve tahıl tekliflerinin ötesine geçen benzerlikleri paylaşıyorlar.

Bodegalar Porto Riko toplulukları için neden önemlidir?

Bodegalar Porto Riko toplulukları için neden önemlidir? Zengin bir topluluk merkezi oluşturan sosyal bir toplanma yeri olarak işlev görürler. . ... Porto Rikolular için kiliseler, diğer topluluklara kıyasla topluluk kimliğinde daha küçük bir rol oynadı.

New York'ta kaç tane bodega var?

New York City, kendi 14.000 depo bu kadar, dedi.

Bodega erkek arkadaşı nedir?

Spesifik olarak, hakkında konuşuyoruz şarap üreticileri , ya da bodega adamınız. Bilirsiniz, görünüşte günde 24 saat çalışan adam. Onu bodega'nın dışında hiç görmediniz çünkü sanki kelimenin tam anlamıyla yere yapıştırılmış gibi, bir Bluetooth kulaklık aracılığıyla rastgele bağırırken her şeye göz kulak oluyor.


Bodegaların neden kedileri var?

Bir bodega kedisi hizmet etmez sadece mevcut kemirgenleri yakalamak ve öldürmek için ama aynı zamanda diğerlerinin kuruluşa girmesini, bakteri yaymasını ve dükkan sahibinin mallarını yok etmesini engellemek için. ... Sonuçta, esnaf kemirgenlerle (New York City'nin kaçınılmazlığı) ve bir para cezası veya kemirgen kovucu bir kedi ve para cezası ile karşı karşıya kalır.

Bir bodega nelerden oluşur?

1 : şarap olgunlaştırmak için bir depo . 2a: şarap dükkanı. b(1) : bar girişi 1 anlamda 5a. (2) : bar. 3: Bir kentsel alanda genellikle küçük bir bakkal, özellikle: Hispanik yiyeceklerde uzmanlaşmış biri.

Market ve bodega arasındaki fark nedir?

Bodega, yiyecek ve şarap satan küçük bir köşe dükkanı veya pazardır. Bodegas'tan bakkaliye ve diğer küçük şeyler satın alabilirsiniz. Bakkal da küçük bir köşe dükkanı ama satıyor perakende fiyatına mal ve bir dizi günlük ürünü stoklar.

Bir bodega arasındaki fark nedir?

Bir mağaza esas olarak arkasında insanların sandviç yaptığı uzun bir tezgahtan oluşuyorsa, bir yanında bir içecek kutusu ve muhtemelen birkaç masa varsa, genellikle şarküteri olarak adlandırılır, ancak bir bodega küçük bir sandviç sayacı ve çoğunlukla bakkaliye satıyor, buna genellikle hala bodega denecek.


New Yorklular kendilerine ne diyor?

New York eyaletinden bir kişiye denir New Yorklu . Eyalet sakinleri de 'Şehir' veya 'Üst Eyalet'ten olarak sınıflandırılır.

Chicago'da bodega var mı?

Chicago Bodega'ya Bir Övgü. ... Bodegas eski sevgili gibidir, bırakamaz ya da bırakmazsınız. Kullanışlı, konforlu ve erken kapanmaya karar verdikleri veya saatinde bile açmadıkları durumlar dışında neredeyse her zaman yanınızdalar. tüm .

New Yorklular New York'a ne diyor?

New York, New York. New York City, Never Sleeps City veya Gotham gibi birçok takma adla bilinir, ancak en popüler olanı muhtemelen büyük elma . Bu takma ad nasıl ortaya çıktı?

genelev ne demek?

: fahişelerin bulunduğu bir bina : genelev.


Bottega nedir?

: diğer sanatçıların katılabileceği büyük bir sanatçının stüdyosu veya atölyesi büyük sanatçının projelerinin veya komisyonlarının yürütülmesinde.

bodega kelimesinin Eş anlamı nedir?

kiler. market . köşe . ülke mağazası . anne baba dükkanı .

Toronto'da bodega var mı?

Bunun bir Toronto blogu olması gerekiyordu. New-York-yenilikçi iddialarını bırak. bodegamız yok . Çeşit mağazalarımız, sigara dükkanlarımız veya köşedelerse köşe mağazalarımız var.

Bodega Porto Rikolu bir kelime mi?

Bodega, New Yorker sözlüğüne sıkı sıkıya bağlı bir kelimedir ve İspanyolca, daha sonra Küba, etimolojisinden iki kez çıkarılmıştır. Tanım olarak, bu sadece küçük bir bakkal , çok süslü bir şey yok. Yine de ilk Porto Riko diasporası için, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Porto Riko göçmen deneyiminin simgesi olan bir yaşam biçimiydi.


Şaraphaneler alkol satıyor mu?

Yapabilirsiniz eczanelerde düşük alkollü içecekler satın alın ve bodega. Bu, normal bira ve bazı düşük geçirmez şarap anlamına gelir. Genelde o şaraptan uzak durmanı tavsiye ederim. İçki mağazalarından şarap ve likör satın alabilirsiniz.

Küçük bakkal dükkanına ne denir?

Ağırlıklı olarak meyve ve sebze satan küçük bakkallar manavlar (İngiltere) veya ürün pazarları (ABD) olarak bilinir ve ağırlıklı olarak şeker ve atıştırmalıklar gibi hazır gıda satan küçük bakkallar marketler veya şarküteriler olarak bilinir.

Şaraphaneler şarküteri midir?

bir depo evcil kedili bir şarküteri . Bir kedisi varsa, bu bir bodega. En azından şimdilik, New Yorklular tek bir şey üzerinde hemfikir görünüyorlar: evcil bir kedisi varsa, bu bir bodega. Değilse, sadece bir şarküteri olabilir.

Köşe mağaza ne denir?

Bakkallar Kanada'nın bazı bölgelerinde genellikle 'köşe mağazaları', 'mini marketler' veya 'çeşit mağazaları' olarak da adlandırılır.