BMW'lerin bakımı pahalı mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Abbey Wyman
Puan: 4.3/5(26 oy)

Evet, BMW'nin garanti sonrası bakım maliyeti lüks olsun ya da olmasın diğer birçok markadan daha pahalıdır. Bir BMW, 10 yıllık bir süre boyunca bir Mercedes-Benz'den yaklaşık 5.000 $ ve bir Toyota'dan 12.000 $ daha pahalıya mal olabilir. ... Bir BMW'nin Bakımı pahalı çünkü özel parçalara ve teknolojiye sahip bir Alman arabası.

BMW'lerin bakımı neden bu kadar pahalı?

Bir BMW'nin bakımı pahalıdır çünkü özel parçalara ve teknolojiye sahip bir Alman arabası . BMW, sürüş tutkunları için tasarlanmıştır – yalnızca insanları A noktasından B noktasına götüren bir araba değildir. BMW, düzgün bir şekilde onarım için özel sertifika gerektiren gelişmiş bir teknolojiye sahiptir.

Bir BMW'nin bakımı ucuz mu?

BMW'lerin bakımı çok pahalı

Tamircinize göre, BMW'ler kolayca en pahalı araba markası korumak için. ... Bunun nedeni çoğunlukla bu lüks otomobillerin pahalı, yüksek kaliteli parçalar kullanmasıdır. Bu parçalar kırıldığında veya onarıma ihtiyaç duyduğunda, doğal olarak, onarımı çok paraya mal olacak.Bir BMW paraya değer mi?

Tereddüt ediyorsanız, bunun nedeni büyük olasılıkla etiket fiyatıdır. Bu araçlar diğer bazı modellerden daha pahalıdır, ancak başka hiçbir üreticiden alamadığınız özelliklere de sahiptirler. Bunlar, BMW'lerin neden kalite, lüks, performans ve güvenilirlik açısından harcamaya değer .

BMW'ler güvenilir mi?

bu BMW Güvenilirlik Derecesi 5.0 üzerinden 2.5 , tüm otomobil markaları için 32 arasında 30. sırada yer alıyor. Bu derecelendirme, 345 benzersiz modelin ortalamasına dayanmaktadır. Bir BMW için ortalama yıllık onarım maliyeti 968 dolardır, yani ortalama sahip olma maliyeti vardır.

İşte Bir BMW'nin GERÇEKTEN Sahip Olma Maliyeti | Aylık Maliyetlerim

20 ilgili soru bulundu

BMW'ler çok bozulur mu?

Diğer otomobil üreticileriyle karşılaştırıldığında, BMW arabaları onlardan daha fazla bozulmaz . Diğer markaların çoğunda olduğu gibi benzer sorunlardan muzdaripler ve çoğu, sahibinin araca nasıl baktığına bağlı. BMW'leri bozulan çoğu insan, bakım yaklaşımlarında biraz tembel olmaktan suçludur.

BMW'ler hangi kilometrede sorun yaşamaya başlar?

BMW'nin soğutma sıvısı sistemini oluşturan birkaç parça ile, bir BMW sahibi genellikle aracını sürdükten sonra bunlardan herhangi birinin arızalanması muhtemeldir. 80.000 ila 120.000 mil arası . Pahalı ve yersiz onarımları önlemek için düzenli servisin en iyisi olduğunu unutmamak önemlidir.

Eski BMW'yi tutmaya değer mi?

Birçok deneyimli sahip ve mekanik size şunları söyleyecektir: kullanılmış BMW'lerden uzak durun , özellikle son 20 yıldakiler ya da öylesine. Bunlar, şüphesiz onlara dökmek zorunda kalacağınız paraya değmez. Kolay kırılırlar, parçalar pahalıdır ve işçilik maliyetleri astronomiktir.

BMW ikinci el satış değeri neden bu kadar düşük?

Kullanılmış 5 yaşında veya daha fazla BMW için bir 'talep' yoktur. Merc çok daha pahalı , ve çoğu durumda çok daha güvenilirdir, bu yüzden BMW'leri bu kadar düşük alabilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, garantisi olmayan bir BMW uygulanabilir bir şey değildir.


BMW yağ değişimi ne kadara mal olur?

Bir BMW için Yağ Değişimi Ne Kadardır? BMW yağ değişim maliyetleri genellikle gelir 135 ile 175 dolar arasında , bu toplamın yaklaşık 90 ila 110 $'ı parça ve sıvılara, geri kalanı ise işçiliğe ayrılmış!

En güvenilir BMW hangisi?

BMW E90 3 Serisi en güvenilir BMW'dir

Turboşarjsız BMW E90 3-Serisi en güçlü olmasa da, aslında en güvenilir olanıdır. E90 2006'da piyasaya çıktığında, 325i temel modeldi.

En iyi BMW serisi hangisi?

Bunlar, on yılın en büyük BMW modelleri.

  1. 1 BMW 7 Serisi.
  2. 2 BMW X1. ...
  3. 3 BMW 4 Serisi. ...
  4. 4 BMW M3 E92. ...
  5. 5 BMW 1 Serisi M Coupe. ...
  6. 6BMW i8. ...
  7. 7 BMW Z4. ...
  8. 8 BMW 8 Serisi. ...

BMW neden güvenilir değil?

Piyasadaki en güvenilir marka değil, motorları, yakıt sistemi, elektrik olmayan sistemleri ve aks ve süspansiyon ile ilgili sorunlar yaşıyor . Birçoğu bu sorunları bildirecek olsa da, araçlarını birkaç yıldır kullandığını ve herhangi bir sorun yaşadığını belirten birçok araç sahibi de var.


BMW'lerin çok fazla bakıma ihtiyacı var mı?

Ortalama olarak, BMW sahipleri arasında ödeme yapmayı bekleyebilirler. Her 10.000 kilometrede bir servis başına 150 ila 400 ABD Doları . Büyük bir hizmet 1.000 ila 3.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabilir. Günün sonunda, mal sahipleri bakım ve onarımlar için yılda yaklaşık 1.000 ila 1.700 dolar öderler - çoğu markadan daha yüksek.

Hangisi daha iyi Mercedes veya BMW?

İç mekan açısından, daha küçük modeller için Mercedes üstün iç mekanlara sahipken, daha büyük otomobiller için, BMW kazanır . Performans açısından bir BMW, bir Mercedes'ten daha iyi olabilir ve görüşler, kullandığınız modele göre farklılık gösterebilir. Yol güvenliği için çoğu tüketici bir seçeneği olduğunda bir BMW'ye güvenir.

BMW 7 Serisi neden bu kadar ucuza kullanılıyor?

Fiyatta neden bu kadar büyük bir fark var? BMW 7 Serisi'nin neden biraz daha eski bir modelden önemli ölçüde daha az basit. Lüks bir araç olarak sınıflandırılır. Araç sahipleri, sadece bir yaşında bile olsa, kullanılmış bir arabada esasen modası geçmiş olan teknoloji için en yüksek doları ödemeyecekler.

BMW Audi'den daha mı iyi?

Audi, stil ve teknoloji söz konusu olduğunda öne geçiyor, ancak BMW daha yumuşak, daha sportif bir sürüş deneyimi sunuyor . Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda her iki marka da üst sıralarda yer alıyor, ancak Audi bir farkla daha düşük güvenilirlik derecelerine sahip.


BMW neden bu kadar değer kaybetti?

kiralama yeniden satış değerinde bir düşüşe de katkıda bulunabilir. ... Kiralamaların BMW ve Mercedes-Benz satışlarının yüzde 50'sinden fazlasını oluşturduğu düşünüldüğünde, kullanılmış araba pazarına sürekli olarak üç yıllık araç akışı geldi ve bu da maliyetleri aşağı çekiyor.

BMW'ler genellikle ne kadar sürer?

BMW modelleri ne kadar dayanır? Peki 10 yıldan fazla uygun bakım ile! BMW modelleri kaç km yol alır? Bazı yararlı bakım ipuçlarını takip ederseniz, tipik olarak 100.000 milin üzerinde!

BMW motorları ne kadar dayanır?

BMW motorları çalışabilir ve çalışacak 200 bin mil menzile BMW standartlarının üzerinde tuttuğunuz sürece. 280k mil ile bir E30 325 gördüm ve motor tamamen orijinaldi. Doğru bakımı yaptığınız sürece mümkün, elektronik şeyler o kadar uzun sürmeyecek.

Arabalar hangi kilometrede bozulur?

Bu gün ve yaştaki standart otomobillerin 200.000 mil , elektrikli motorlu arabaların 300.000 km'ye kadar sürmesi bekleniyor.


Audi çok bozulur mu?

Gerçekte, 'Güvenilirlik Derecelendirmesi' ölçeğine göre Audi, 36 marka arasında 28. sırada yer aldı. güvenilirlik 2019'da. Derecelendirme, bildirilen arıza ve arıza sayısına göre hesaplanmıştır. ... Tüm arabaların ortalaması 100'dü, bu yüzden Audi'nin hala ciddi yapım sorunları olduğu açık.

Bir BMW 200 bin mil dayanabilir mi?

Çoğu BMW otomobili uygun bakım ile son 200.000 – 250.000 mil . ... 1980'lerde satın alınan BMW'leri bugün hala yollarda görmek alışılmadık bir durum değil. Hafta sonları kilometre sayacında 500.000 milden fazla olan bakımlı BMW'leri yarış pistinde bile görebilirsiniz.

BMW'lere neden beamer deniyor?

Beamer takma adı Büyük Britanya'dan geliyor – ve başlangıçta, motosikletleri Beezer takma adını taşıyan bir İngiliz üreticiden* ayırt etmeye hizmet etti. Ancak BMW motosikletleri, Isle of Man TT Yarışları da dahil olmak üzere İngiliz yarış sahnesinde de büyük başarı elde etti.