bit.ly siteleri güvenli mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Rebekah Tremblay DVM
Puan: 4.2/5(8 oy)

Mürekkepleri kısaltmak için kullanılan sayısız hizmet arasında bazıları diğerlerinden daha güvenilirdir. Google ve Bit. ly hizmetleri en güvenli , çok fazla olmasa da, kaynak bilinmiyorsa güvenle tıklayabilirsiniz.

Biraz virüs olabilir mi?

En popüler üç URL kısaltma hizmetinden biri olan Bitly, kötü adamlar tarafından kullanıcıları sözde oyun cracklerini (ve diğerlerini) tıklayıp indirmeye yönlendirmek için taklit ediliyor. Dosyaların kötü amaçlı olduğu ortaya çıkıyor.

Biraz güvenilebilir mi?

Bitly bir meşru bağlantı kısaltma hizmeti , ancak sizi nereye götüreceğinden emin değilseniz bunlardan birine tıklamamalısınız. ... Ancak Bitly bağlantısına tıklamanın güvenli bir yolu var: tek yapmanız gereken, sonuna + işareti (artı işareti) eklemek.Neden biraz ly kullanmamalısınız?

Çünkü kısaltılmış URL'ler çok kısa , kaba kuvvet taramasına karşı savunmasızdırlar, yani saldırganlar birden fazla kısaltılmış URL'yi tahmin edebilir ve çalışan tüm URL'leri okuyabilir. Araştırmacılar, bit.ly kullanılarak kısaltılmış Microsoft OneDrive ve Google haritaları URL'lerine baktı.

Bir bitlik bağlantının güvenli olup olmadığını nasıl anlarım?

Bitly, sistemimiz üzerinden gönderilen bağlantıların güvenli olmasını sağlamak için kapsamlı önlemler almaktadır. Herhangi bir Bitly bağlantısının hedefini doğrulayabilirsiniz URL'nin sonuna bir artı sembolü ('+') ekleyerek . bitly.is/meta gibi bir adres girip sonuna '+' eklemek sizi bağlantı bilgilerini gösteren bir sayfaya yönlendirecektir.

KAKAPASOK LANG SON DAKİKA 03 KASIM 2021 PANGULONG DUTERTE!

15 ilgili soru bulundu

TinyURL size virüs verebilir mi?

TinyURL, uzun bir web adresini kısalttığında, orijinaline hiç benzemeyen harfler ve sayılar şeklinde bir bağlantı oluşturur. Kısa bir bağlantı aslında bir dolandırıcı web sitesine veya casus yazılım, virüs veya uygunsuz içerikle dolu bir web sitesine yönlendirebilir.

Bitly bağlantısının arkasında ne var?

'+' eklediğinizde URL, orijinal URL'nin ne olduğu yerine Bitly'ye yönlendirilecektir. Bu size kısaltılmış URL'nin barındırıldığı Bitly sayfasını gösterecek ve orijinal bağlantının ne olduğunu size gösterecektir.

Bağlantı kısaltıcılar neden kötü?

URL kısaltıcılar bağlantıları opak yap , spam gönderenlerin sevdiği. Ayrıca, oldukça basit bir mesaj olması gereken şeye gereksiz bir ekstra adım eklerler. Bazıları, Digg'in yeni Diggbar'ı gibi, Web Sitesini yeniden yönlendirmek yerine bir çerçeveye sararak orijinal hedeften bağlantı suyunu da çalar.

Bitly veya TinyURL daha mı iyi?

TinyURL, çok farklı bir görünüme ve hisse sahip başka bir bağlantı kısaltma aracıdır. biraz . Aslında TinyURL, Bitly'den önce kullanıma sunuldu. Bu araç, ara sıra kısa bağlantılar oluşturmaya ihtiyaç duyan ve gelişmiş bağlantı yönetimi veya izleme özellikleri için gerçekten bir kullanımı olmayan kullanıcılar için en iyisidir.

Bitly ücretsiz iyi mi?

En iyi çok yönlü URL kısaltıcı

Ancak Bitly, iş teklifiyle gerçekten öne çıkıyor. ... Onun cömert ücretsiz plan ve bazı küçük işletmeler için oldukça yeterli olabilir. 35$/aylık Temel plan ücretsiz bir özel alan adı sağlar, ayda 1.500 bağlantı oluşturmanıza olanak tanır ve bağlantılarınızı kimin tıkladığı hakkında daha fazla veri gösterir.

Bir spam metin bağlantısını tıklarsanız ne olur?

Sonuçta, kişisel bilgilerinizi yarım yamalak bir e-posta, sahte kısa mesajla veriyorsanız veya bir açılır pencereye tıklarsanız. kimlik avı bağlantısı , o zaman kullandığınız cihaz önemli değil. Siber suçlular, kimlik avı dolandırıcılığı ve psikolojik hileler kullanarak parolalarınızı, kredi kartı numaralarınızı, müşteri listelerinizi vb. çalabilir.

Bitly'nin anlamı nedir?

A. B. Uzun URL'leri bit.ly etki alanı altında kısa URL'lere yoğunlaştıran popüler bir URL kısaltma sitesi (bu, Libya ülke kodu 'ly.' Kullanıcılar, alınmadığı sürece özel bir ad da oluşturabilir; örneğin, bu ürünün YouTube'daki bir videosunun Bitly bağlantısı http://bit.ly/CDEhistory'dir.

Bitly'yi silebilir misin?

Bir Bitly bağlantısını silmek istiyorsanız, kötü haberlerim var: Yapamazsınız. Bitly'ye göre bağlantılar, 'asla silinemez .' Bu oldukça net, değil mi? Ancak tek istediğiniz Bitly hesabınızdaki bağlantıyı görmek değilse, bunu yapabilirsiniz.

iPhone virüs kapabilir mi?

Neyse ki Apple hayranları için, iPhone virüsleri son derece nadirdir, ancak duyulmamış değildir . Genel olarak güvenli olsa da, iPhone'ların virüslere karşı savunmasız hale gelme yollarından biri de 'jailbreak' oldukları zamandır. Bir iPhone'u jailbreak yapmak, onun kilidini açmak gibidir - ancak daha az meşrudur.

Bitly bağlantıların süresi doluyor mu?

Bitly linkler asla sona ermez . Bağlantılarınızı kısaltmak için özel bir alan adı kullanırsanız, DNS'niz Bitly'yi işaret ettiği ve özel alan adı bir Bitly hesabına bağlı olduğu sürece çalışmaya devam edeceklerdir. Analitik görünümünden bağlantıları ve analizlerini gizleyebilirsiniz, ancak veriler Bitly'de kalacaktır.

Bitly'nin maliyeti nedir?

Bitly Fiyatlandırmaya Genel Bakış

Bitly fiyatlandırması aylık 35,00$ . Ücretsiz bir sürümü var. Bitly ücretsiz deneme sunmuyor.

En iyi ücretsiz URL kısaltıcı nedir?

En İyi Ücretsiz URL Kısaltıcı

 • biraz.
 • Yeniden marka.
 • GÖZ KIRPMAK.
 • GoLinks.
 • T2M.
 • Lnkiy.
 • Lnnkin.
 • Jöle URL'si.

En iyi URL kısaltıcı nedir?

Karşılaştırılan en iyi altı URL kısaltıcı hizmeti

 1. biraz. Bitly, URL'leri kısaltmak için güçlü (ve popüler) bir araçtır. ...
 2. TinyURL. TinyURL, anonim kullanım için en iyi URL kısaltma çözümüdür. ...
 3. Ow.ly. Hootsuite, popüler bir sosyal medya yönetim aracıdır. ...
 4. Yeniden marka. ...
 5. T2M. ...
 6. Tıklama ölçer.

Bitly para veriyor mu?

Bitly, kısaltılmış URL'leri kullanan birçok kişinin bir sonucu olarak oluşturulan toplu verilere erişim için ücret alarak para kazanıyor . ... 2017'de Spectrum Equity, 64 milyon dolara Bitly'nin çoğunluk hissesini satın aldı. Ağustos 2018 itibariyle Bitly, 37 milyardan fazla URL'yi kısaltmıştı.

Bitly bağlantım neden çalışmıyor?

Her zaman bir bit.ly veya bitly.com bağlantısı, 'burada bir sorun var...' yazan bir sayfaya yönlendirir. girildi ya geçersiz ya da doğru ayarlanmadı . Bitly'nin bir bağlantı kısaltma hizmeti olduğunu ve herhangi bir kullanıcımızın bir bit.ly bağlantısı oluşturabileceğini unutmayın.

Neden Bitly kullanıyoruz?

Bitly bir İçeriğinize giden bağlantıları kısaltarak, paylaşarak, yöneterek ve analiz ederek bağlantılarınızın gücünden yararlanmanıza olanak tanıyan bağlantı yönetimi platformu . Bireylerden küçük işletmelere ve Fortune 500 şirketlerine kadar her yıl milyonlarca kullanıcımız tarafından milyarlarca bağlantı oluşturulur.

Ya yanlışlıkla şüpheli bir bağlantıya tıkladıysam?

Bir kimlik avı bağlantısını tıkladıysanız ve kötü amaçlı yazılımdan şüpheleniyorsanız, verilerinize zarar verebilir veya verileri silebilir . Verilerinizi yedeklemek için USB gibi internet erişimi gerektirmeyen harici bir cihaz kullanabilirsiniz. Hassas içerik, yeri doldurulamaz dosyalar veya kurumsal bilgiler içeren verilere odaklanın.

TinyURL'ye güvenebilir miyim?

Ne yazık ki, işte veya evde aile ile bağlantıyı açmak ciddi sonuçlara yol açabilir. Güvenlik için, işyerinde gezinirken TinyURL bağlantılarından kaçının , gönderen size kısaltılmış URL'nin tam olarak nereye bağlandığını ve gönderenin güvendiğiniz bir kişi olduğunu söylemediği sürece.

Telefonumda yanlışlıkla şüpheli bir bağlantıya tıkladıysam ne olur?

Android telefonumda bir kimlik avı bağlantısına tıkladıysam ne olur? Site adresini veya indirilen dosyaları not ederek, bir kimlik avı bağlantısının Android telefonunuzu nereye yönlendirdiğini inceleyin. ... İndirilen dosyaları silin. Güvenilir bir uygulama kullanarak cihazı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın.