Basildon hastanesi kan testi yapıyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Yasmin Feeney
Puan: 4.8/5(9 oy)

Basildon Üniversite Hastanesi Ayakta Tedavi Bölümü nedeniyle kan testleri için kapalı mevcut koronavirüs pandemisine.

Basildon Hastanesinde nereden kan testi yaptırabilirim?

Basildon bölgesinde kan testi gerektiren hastalar için klinik konumları:

  • Basildon Hastanesi, SS16 5NL: ...
  • Brentwood Toplum Hastanesi, Crescent Drive, CM15 8DR: ...
  • Orsett Hastanesi, RM16 3EU: ...
  • Orsett Hastanesi (Yalnızca Yetişkinler): ...
  • St Andrews, Stok Yolu, CM12 0BH: ...
  • Aziz Mary Kilisesi Salonu, Wickford, SS11 7JQ:

Chelmsford kan testlerimi nasıl ayırtırım?

Kan testi randevusu almak için hastalar arayabilir 01245 516 963 .Kan testi sonuçları ne kadar sürer?

Kan testi sonuçları alabilir birkaç dakika ila birkaç hafta , teste bağlı olarak. Çoğu sonucun geri gelmesi için bir veya iki gün beklemek yaygındır. Bir kişi, test sonuçlarıyla ilgili ne beklemesi gerektiği konusunda doktoru veya laboratuvarı ile konuşmalıdır.

Hangi kan testleri oruç tutmayı gerektirir?

Hangi tür kan testleri oruç tutmayı gerektirir? Kan şekeri seviyelerini kontrol eden glikoz testi ve kolesterol, trigliserit ve yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) seviyenizi belirleyen testler genellikle oruç tutmayı gerektirir. Diğer laboratuvar testleri oruç tutmayı gerektirebilir, bu yüzden doktorunuza danışmalısınız.

Kan Testi Prosedürü | Nuffield Sağlık

43 ilgili soru bulundu

Thurrock hastanesinde nasıl kan testi yaptırabilirim?

Online rezervasyon sistemine erişemiyorsanız, aşağıdaki adresten kan testi randevusu alabilirsiniz. 01702 422555'i arıyor . Lütfen sosyal yardım kliniklerinde yapılan kan testlerinin 16 yaş ve üstü kişiler için yapıldığını unutmayın.

INR kan testi nedir?

Protrombin zamanı (PT), bir kanama bozukluğunu veya aşırı pıhtılaşma bozukluğunu saptamaya ve teşhis etmeye yardımcı olmak için kullanılan bir testtir; uluslararası normalleştirilmiş oran (INR), bir PT sonucundan hesaplanır ve Kan inceltici ilaç (antikoagülan) varfarinin (Coumadin) kanın pıhtılaşmasını önlemek için ne kadar iyi çalıştığını izlemek için kullanılır ...

Thorpeden kliniği açık mı?

Bu hizmet açık Pazartesi – Cuma (09:00-17:00) , Tatiller Hariç.

Varfarin alırken muz yiyebilir misin?

Öyleyse git muz! Ama emin ol normal porsiyonlarda yeşil muz yiyin ve INR'nizin hedef aralığınızın altına düşmediğinden emin olmak için düzenli kan testinizi yapmaya devam ettiğinizden emin olun.


Yüksek bir INR felce neden olabilir mi?

Yükseltilmiş Uluslararası Normalleştirilmiş Oran İlişkili Rüptüre Anevrizmalar | Felç.

Kritik INR seviyesi nedir?

[8]Antikoagülan tedavide olan hastalar için terapötik INR 2,0 ila 3,0 arasında değişir. INR seviyeleri 4.9'un üzerinde kritik değerler olarak kabul edilir ve kanama riskini artırır.

Kan testi için içeri girebilir misin?

Kan alma hizmeti kan tahlilleri için açıktır. Tüm testler için randevu alınmalıdır - kan testi için hastaneye gidemezsiniz .

Orsett hastanesinde kan testi için nereye gitmeliyim?

Orsett Hastanesi kan testi kliniği Pazartesi'den Cuma'ya (07.10 - 15.40) açıktır ve önceden rezerve edilebilir randevuların yanı sıra sınırlı sayıda randevusuz randevuya sahiptir. Thurrock Community Hospital'ın kan testi kliniği pazartesiden cumaya 09:00-12:00 arası açıktır ve her sabah 24 randevusuz randevu vardır.


Kan testi randevumu nasıl iptal edebilirim?

Online olarak rezerve edilen randevular, gerektiğinde iptal edebilmeniz/yeniden planlayabilmeniz için hasta portalınızda gösterilecektir. Randevunuz telefonla alındığı için hasta portalınızda görünmüyorsa lütfen doğrudan klinikle iletişime geçin Bunu iptal etmek için bu çevrimiçi olarak iptal edilemez.

Brentwood Toplum Hastanesi açık mı?

Bu hizmet açık Pazartesi – Cuma (09:00-17:00) Tatiller Hariç.

Hastanede kan testi yaptırabilir miyim?

Çoğu kan testinin tamamlanması yalnızca birkaç dakika sürer ve GP ameliyathanenizde veya bir doktor, hemşire veya kan alma uzmanı tarafından yerel hastane (kan örneği alma konusunda uzman). Bazı yaygın kan testi türleri hakkında bilgi edinin.

Kan testinden önce ne yapılmamalıdır?

Kan testimden önce neden oruç tutmam gerekiyor? Sağlık uzmanınız bir kan testinden önce size oruç tutmanızı söylediyse, bu su dışında hiçbir şey yememeli ve içmemelidir. , testinizden birkaç saat önce. Normal olarak yediğinizde ve içtiğinizde, bu yiyecek ve içecekler kan dolaşımınıza emilir.


Kan testinde ne ortaya çıkar?

Spesifik olarak, kan testleri doktorlara yardımcı olabilir: Nasıl olduğunu değerlendirin iyi organlar - böbrekler, karaciğer, tiroid ve kalp gibi - çalışıyor. Kanser, HIV/AIDS, diyabet, anemi (uh-NEE-me-eh) ve koroner kalp hastalığı gibi hastalıkları ve durumları teşhis edin. Kalp hastalığı için risk faktörlerine sahip olup olmadığınızı öğrenin.

INR'mi nasıl düşürürüm?

Sağlıklı, tutarlı ve dengeli bir diyet yemek en önemlisidir. Bazı gıdalar ve diyet takviyeleri K vitamini . K vitamini varfarine karşı çalışır. Daha fazla K vitamini yerseniz, INR'nizi düşürebilir.

Yüksek INR, kanın çok ince olduğu anlamına mı gelir?

INR önerilen aralıktan daha yüksek olduğunda, bunun anlamı şudur: kanınız istenenden daha yavaş pıhtılaşır , ve daha düşük bir INR, kanınızın istenenden daha hızlı pıhtılaşması anlamına gelir.

Tehlikeli yüksek INR olarak kabul edilen nedir?

INR 8.0'ın üzerinde

INR 8.0'ın çok üzerindeyse (düşme veya kanama için risk faktörü olmayan bir hasta için 10.0'dan yukarı) veya hasta yaşlıysa ve düşme riski altındaysa, 1-2 mg IV fitomenadion düşünülebilir.


Kanınız çok ince olduğunda belirtiler nelerdir?

Diğer ince kan belirtileri şunları içerir: burun kanaması ve anormal derecede ağır adet akışı . İnce kan da cilt altında morlukların oluşmasına neden olabilir. Küçük bir yumru, derinin altındaki küçük kan damarlarının kanamasına neden olabilir. Bu, küçük mor, kırmızı veya kahverengi çürükler olan purpura ile sonuçlanabilir.

Varfarin kullanıyorsanız felç geçirebilir misiniz?

Antikoagülasyona rağmen varfarin kullanan hastalarda inme meydana gelebilir. . Uluslararası normalleştirilmiş oranı (INR) düşük olan hastalar teorik olarak terapötik olanlara göre iskemi açısından daha büyük risk altında olmalıdır.

INR'm çok yüksekse ne olabilir?

PT veya INR'niz ne kadar yüksekse, kanınızın pıhtılaşması o kadar uzun sürer. Yüksek bir PT veya INR, kanınızın pıhtılaşmasının sağlık uzmanınızın sizin için sağlıklı olduğuna inandığından daha uzun sürdüğü anlamına gelir. PT veya INR'niz çok yüksek olduğunda, artan kanama riski .

INR'niz ne kadar yükseğe çıkabilir?

Tipik bir INR hedefi, 23 ancak hastadan hastaya değişebilir. Pıhtılaşma eğilimi olan hastalarda 3-4 aralığı hedeflenebilirken, kanama riski daha yüksek olan hastalarda INR 2-2,5 arasında daha düşük olabilir.