Benim için bağımsız çalışmak ne anlama geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Garnet VonRueden
Puan: 5/5(2 oy)

Bağımsız çalışmakBağımsız çalışma araçları kendi öğrenmenizin kontrolünü ele almak . Etkili bağımsız öğrenenler, ne öğrenmek istediklerini belirleyebilirler. öğrenmenin en iyi yolları.

Nasıl bağımsız çalışabilirim?

Bağımsız Çalışma için En İyi 10 İpucu: Oxford Yaz Kursları Yolu

 1. Belirlenmiş bir çalışma alanı oluşturun. ...
 2. Telefonunuzun sesini kapatın. ...
 3. Etkili bir çalışma programı oluşturun. ...
 4. Bir ödül sistemi kurun. ...
 5. Çalışmanızı verimli hale getirin. ...
 6. Çalışma tekniklerinizi çeşitlendirin. ...
 7. Verimli Revizyon Tekniklerini Kullanın. ...
 8. Kendinize zaman ayırın.

Okulda bağımsız olmak ne anlama geliyor?

Bağımsız öğrenme veya öğrenmede özerkliğin geniş bir tanımı şöyledir: ' Kişinin öğrenme sorumluluğunu üstlenme yeteneği .' Holec (1981:3) Bilgilendirilmiş seçimler yapabilmek ve kendi öğrenme aktivitelerinizin sorumluluğunu alabilmek, bağımsız öğrenmenin iki yönüdür.Bağımsız öğrenme neden iyidir?

İnceleme, aşağıdakiler dahil, bağımsız öğrenmenin faydalarına dair bazı kanıtlar buldu: • geliştirilmiş akademik performans ; Sayfa 2 • artan motivasyon ve güven; • öğrencilerin sınırlamaları ve bunları yönetme yetenekleri hakkında daha fazla farkındalık; • öğretmenlerin öğrenciler için farklılaştırılmış görevler vermesini sağlamak; ve • ...

Bağımsız öğrenci hakkında ne biliyorsun?

Bağımsız bir öğrenci kendi öğrenmesi için sorumluluk alabilen biri . Bunlar öğretmenlerin yardımına ihtiyaç duymadan inisiyatif alabilen ve doğru kararlar verebilen öğrencilerdir.

BAĞIMSIZ ÇALIŞMA nedir? BAĞIMSIZ ÇALIŞMA ne anlama gelmektedir? BAĞIMSIZ ÇALIŞMA anlamı

37 ilgili soru bulundu

Bağımsız öğrenci nedir?

Bağımsız öğrenme bireyin bağımsız olarak düşünebildiği, davranabildiği ve kendi çalışmalarını sürdürebildiği zaman , okuldaki bir öğretmenden aldığınız aynı düzeyde destek olmadan. ... İyi bir bağımsız öğrenci olmak için şunlara ihtiyacınız var: Motive. Zorlukların üstesinden gelmek için dirençli.

Kendi kendine öğrenen nedir?

Kendi kendine öğrenen öğrenciler ise, esasen kendilerine öğretmek . Kendilerine bir kavramın açıklanması yerine, cevabı kendi başlarına bulmak için talimatları, bağlam ipuçlarını ve örnekleri kullanırlar. Bir öğrenci kendi kendine öğrenme yeteneğini geliştirdiğinde, herhangi bir konuyu güvenle çalışabilir.

Öğrenciler neden bağımsız olmalıdır?

Bağımsız çalışma öz motivasyon, konsantrasyon ve disiplin geliştirir . Öğrenciye bir sorunu tanımlaması, veri toplaması ve sonuçların sorumluluğunu alması öğretilir. Öğrenci tüm işi yapar ve grup etkinliğinin anonimliğine kayamaz.

Öğrenciler için bağımsızlık neden önemlidir?

Bağımsızlık önemlidir çünkü…

BT okulda motivasyon ve azim kadar güven ve öz saygıyı da teşvik eder . Çocuğunuzun kendi yaşamı üzerinde kontrol sahibi olduğunu hissetmesini sağlayarak kendine güveni teşvik eder.


Öğrenciler bağımsız olarak nasıl çalışabilir?

Öğrencilerinizin Bağımsız Çalışma Yeteneğini Destekleyin

 1. Beklentilerinizi Netleştirin. Sınıfınızda öğrettiğiniz hemen hemen her şeyde olduğu gibi, bağımsız öğrenme stratejileri ancak net beklentiler belirleyerek başlarsanız başarılı olacaktır. ...
 2. Küçük başla. ...
 3. Cevapları Kendi Başına Bulmaları İçin Yönlendirin. ...
 4. Onları Sorumlu Tutun.

Kendi kendine çalışma neden önemlidir?

Bireysel çalışma öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerini sağlar , en çok ilgilendikleri (veya biraz daha iyi anlamak istedikleri) alanlara odaklanmak. Bu, öğrencilerin sınıf ortamında mücadele edebilecekleri hayal kırıklığı, endişe veya can sıkıntısı duygularının azaltılmasına yardımcı olur.

Bağımsız çalışma örnekleri nelerdir?

Bağımsız Çalışma Nedir? ... Genellikle, öğrenciler çoğu lisede sunulmayan özel bir konuya ilgi duyduklarında bağımsız çalışmaya yönelirler. Özel konuların bazı örnekleri, aşağıdaki gibi kurslar olabilir: Asya-Amerika tarihi , İngiliz Edebiyatı veya Çin dili.

bağımsız olmak ne demek?

başkaları tarafından etkilenmeyen veya kontrol edilmeyen görüş, davranış vb. konular; kendi adına düşünmek veya hareket etmek: bağımsız bir düşünür. başkasının yetkisine veya yargı yetkisine tabi olmayan; özerk; özgür: bağımsız bir iş adamı.


Bağımsız sanal öğrenme nedir?

Sanal Bağımsız Çalışma Programı bir öğrenmeyi kişiselleştiren esnek, standartlara uygun, çevrimiçi müfredat . ... Bu, sınıfa dönmek istemeyen öğrenciler için mevcut Bağımsız Çalışmalar programının bir uzantısı olacaktır.

Bağımsız öğrenme süresi nedir?

bu üçüncü saat Bağımsız Öğrenme Süresi (ILT) adı verilen yoğun bireysel öğrenmedir. Bağımsız öğrenme, öğrencinin ihtiyaçlarına uygun rehberlik düzeyi ile öğretmenler tarafından yakından desteklenir. Öğrenciler zaman yönetimi, planlama ve kendine güvenme becerilerini geliştirdikçe destek giderek azalır.

Kendi kendine öğrenme örneği nedir?

Öz-yönetimli öğrenme (SDL), öğrencilerin öğretmenin rehberliğinde neyi ve nasıl öğreneceklerine karar verdikleri bir öğretim stratejisidir. ... Örneğin, bir öğretmen genel bir öğrenme hedefi verebilir , örneğin bir coğrafi alan hakkında bilgi edinmek gibi.

Kendi kendine öğrenme eğitimi nedir?

Otodidaktizm (ayrıca otodidaktizm) veya kendi kendine eğitim (ayrıca kendi kendine öğrenme ve kendi kendine öğretme) ustaların rehberliği olmadan eğitim (öğretmenler ve profesörler gibi) veya kurumlar (okullar gibi). ... Otodidaktların birçok kayda değer katkısı oldu.


Bir kadın nasıl bağımsız olabilir?

Güçlü, Bağımsız Bir Kadın Olmak: Başlamak için 10 Adım | Doaa Cemal

 1. Çevrenizdeki insanlardan gelebilecek cesaret kırıcı sözleri/ifadeleri dinlemeyin. ...
 2. Hayatınızın hedeflerini belirleyin. ...
 3. Olumlu ilişkiler içinde olun. ...
 4. Zamanınıza ve paranıza yatırım yapın. ...
 5. Kimsenin size hayatınızı nasıl yaşayacağınızı söylemesine gerek yok.

Kendinden bağımsız anlamı nedir?

sadece kendine veya kendi yeteneklerine güvenmek , yargı vb.; kendine güvenen; kendine güvenen. düşüncesinde bağımsızdır.

Öz bağımsızlık nedir?

İnsanlar kendilerine güvendiklerinde, bağımsız ve özerktirler - başka bir deyişle, kendilerine dikkat ederler . Bazılarımız çocukken kendimize yemek hazırlamaya başladığımızda, otobüse yalnız bindiğimizde veya başka şekillerde bağımsızlığımızı uyguladığımızda özgüven geliştiririz.

Bağımsız olmak iyi mi?

Kendiliğinden bir artış kendinden emin Karşılaştığınız durumlarda yetkin olmak için kendinize güvendiğiniz anlamına gelir ve benlik saygısında bir artış, kendinize olumlu bir bakış açısı verir. Bağımsızlığı öğrenmek, her türlü zorlukla başa çıkmak için sahip olduğunuz bilgi ve kapasiteye inandığınız için güven aşılar.


Bağımsız bir çalışma için nasıl talepte bulunabilirim?

İşte kendinize sormanız gereken bazı sorular:

 1. Fikir iyi tanımlanmış mı? ...
 2. Bu konuda yeterince bilginiz var mı? ...
 3. Bu projeyi yaparak ne öğreneceksiniz? ...
 4. Dönem projesi olarak uygulanabilir mi? ...
 5. Üzerinde bağımsız olarak çalışabilir misin? ...
 6. Yaptığın şey araştırma mı? ...
 7. Seni denetleyecek doğru kişi miyim? ...
 8. A ister misin?

Üniversitede bağımsız çalışma ne anlama geliyor?

Bağımsız bir çalışmada, aslında seçtiğiniz bir konuda kendi kursunuzu yaratırsınız , fakülte danışmanınız veya diğer COE öğretim üyesi ile uyum içinde çalışmak. ... Bağımsız bir çalışma, Eğitim Fakültesi'ndeki yerleşik kültürden farklı olabilecek öğrenme biçimlerini keşfetmek için de büyük bir şanstır.

Kendi kendime çalışmamı nasıl geliştirebilirim?

Çalışma Alışkanlıklarınızı Geliştirmek için 11 Teknik

 1. İyi bir çalışma yeri bulun. Bu önemli. ...
 2. Telefonunuzdan Uzak Durun. ...
 3. İrade yok mu? ...
 4. Mola verin ve kendinize iyi bakın. ...
 5. Ders notları düzenleyin. ...
 6. Bir çalışma grubuna katılın veya oluşturun. ...
 7. Aromaterapi, bitkiler ve müzik. ...
 8. Son dakika incelemesi için zaman ayırın.