Kendimi bağımlı olarak mı iddia ediyorum?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bay Elmore Daniel Doktora
Puan: 4.9/5(60 oy)

Hayır. Kendinizi vergilere bağımlı olarak iddia edemezsiniz . Bağımlılık muafiyetleri, yalnızca nitelikli bağımlı çocuklarınız ve nitelikli bağımlı akrabalarınız için geçerlidir. Ancak dönüşünüzde kendiniz için kişisel muafiyet talebinde bulunabilirsiniz.

Kendinizi vergilerden talep ederseniz ne olur?

Bunun yerine kendiniz için 1 talep etmek istiyorsanız, o zaman her ödeme döneminde maaşınızdan daha az vergi alınır . 2. Verginizden hiç vergi alınmamasını seçebilir ve Muafiyet talep edebilirsiniz (bkz. Örnek 2). Federal Çalışma Çalışması öğrenci çalışanıysanız, bunun sizi otomatik olarak vergilerden muaf kılmadığını lütfen unutmayın.

Kendimi bir muafiyet olarak mı talep etmeliyim?

Dönüşte kendiniz ve eşiniz için kişisel muafiyet talep etmeli misiniz? Genel olarak, vergi muafiyetleri bir beyanname üzerinde vergilendirilebilir geliri azaltır. ... Başka biri sizi bağımlı olarak talep etmedikçe, kendiniz için kişisel muafiyet talebinde bulunabilirsiniz. . Bunun, gerçekten iddia edip etmediklerini değil, sizi talep edebilirlerse olduğunu unutmayın.kendini iddia etmek ne demek?

Kendinizi bir vergi beyannamesinde talep ettiğinizde, bunun anlamı şudur: bir kişisel muafiyet bildiriyorsunuz . Muafiyet, vergilendirilebilir gelirinizi azaltan önceden belirlenmiş bir miktardır - gelirinizden kesintiler ve muafiyetlerden sonra Dahili Gelir Hizmeti vergilerinin düşülmesiyle elde edilen tutar.

Kaç yaşında bağımlı olduğumu iddia edebilirim?

Çocuğunuz olmalı 19 yaşın altında veya tam zamanlı öğrenci ise 24 yaş altı. Çocuğunuzun sürekli ve tamamen engelli olması durumunda yaş sınırı yoktur.

Bağımlı nedir? Vergi Beyannamenizde Kimden Talep Edebilirsiniz? - TurboTax Vergi İpucu Videosu

31 ilgili soru bulundu

Kendinizi bir bağımlı 2021 olarak kabul edebilir misiniz?

Hak ettiğiniz sürece, sen kendin bağımlı olarak talep edilebilirsin , kendi vergilerinizi ödemiş ve vergi beyannamesi vermiş olsanız bile. ... Ancak stopaj amacıyla talep etmediyseniz, o yıl için başvuruda bulunduğunuzda vergi beyannameniz üzerinden bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri talep edebilirsiniz, bu da sizi geri ödeme almaya uygun hale getirebilir.

Kendinizi w4 2021'e bağımlı olarak kabul edebilir misiniz?

Bir W-4, işvereninize her ödeme döneminde ne kadar vergi kesintisi yapacağını söyler. W-4'e bağımlı olduğunuzu iddia edebilir misiniz? Hayır, vergilerinize bağımlı olduğunuzu iddia edemezsiniz . Yalnızca nitelikli çocukları veya akrabaları talep edebilirsiniz.

Kendimi bağımsız olarak iddia edersem ne olur?

Sen kendini talep ettiysen ve annen baban seni talep ettiyse, onlardan biri vergi beyannamesinde düzeltme yapmak zorundasın . Bu iade işlemi yapıldıktan sonra, karşı taraf bir sonraki iadesini yapabilir. Ebeveynleriniz vergi beyannamelerini vermeden önce vergi beyannamenizi verirseniz, beyannameleri bağımlı muafiyet için reddedilecektir.

18 yaşındaysam kendimi talep edebilir miyim?

18 yaşındaki çocuğunuz kendini talep edemez . IRS kuralı, başka bir kişinin dönüşünde talepte bulunulabiliyorsa, kendi muafiyetini talep edemez. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişinin okul sonrası işi vb. için bir W-2'si varsa, kendi dönüşünüze ilişkin bilgileri dahil etmezsiniz.


Kendinizi talep etmek ister misiniz?

Maksimum eve götürme ücretini istiyorsanız, kendiniz talep edin. İçinde -4. Vergi zamanında geri ödeme istiyorsanız, 0 muafiyet talep edin. ... Gerçek vergi beyanında, kendinizi talep edip etmemeniz isteğe bağlı değildir. Annenizin bağımlısı olarak hak kazanırsanız, kendinizi talep edemezsiniz.

Kendimi talep edersem daha fazla para alır mıyım?

1 talep Vergileriniz hakkında

1'i talep etmek, alıkonulan vergi miktarını azaltır, bu da vergi iadenizi beklemek yerine her maaş çekinde daha fazla para alacağınız anlamına gelir. 1 talep ederseniz, daha büyük bir maaş çekine sahipken yine de küçük bir geri ödeme alabilirsiniz.

Kendimi bağımlı ve Hane Reisi olarak kabul edebilir miyim?

Bir bağımlı muhtemelen Hane Reisi olamaz . Bekar veya Hane Reisi başvurusu yapıyorsanız, kendi kişisel muafiyetinizi talep ediyorsunuz. Bir başkasının bağımlısı olarak talep edilip edilemeyeceğiniz sorulduğunda cevabınız HAYIR ve o zaman kendiniz 'iddia etmişsiniz'.

Ailemle yaşıyorsam kendimi bağımlı olarak kabul edebilir miyim?

Tam zamanlı çalışıyor ama evde yaşıyorsam, bağımlı olduğumu iddia edebilir miyim? Kendinizi bağımlı olarak iddia etmiyorsunuz .... artık ebeveyninize bağımlı değilseniz, kendi kişisel muafiyetinizi talep edersiniz.


Bağımlı olduğum iddia edildiyse yine de bir teşvik kontrolü alabilir miyim?

Teşvik ödemelerinin üçüncü turu için, vergi mükellefleri her yaştan bakmakla yükümlü olunan kişiler için ödeme alabilir 17 yaş üstü çocuklar, üniversite öğrencileri ve engelli yetişkinler dahil.

Öğrenciysem kendimi talep edebilir miyim?

Öğrencinin W-2'de bildirilmeyen vergiye tabi başka bir geliri varsa ve 400 doları aşıyor , (bursların/hibelerin vergiye tabi kısmı hariç), büyük olasılıkla serbest meslek geliri olarak kabul edilir. Bu, bir vergi beyannamesinin verilmesini gerektirecek ve öğrencinin bu gelir üzerinden Serbest Meslek Vergisi ödemesi gerekecektir.

18 yaşında vergilerden bağımsız olduğumu iddia edebilir miyim?

Kendimi talep edebilir ve bağımsız olabilir miyim? Hayır, kendini muaf tutamazsın . Annen zaten buna hakkı olduğu için senin bağımlısı olduğunu iddia ediyor.

18 yaşındaki çocuğum kendi vergilerini dosyalamalı mı?

Sadece kazanılmamış geliri olan bir çocuk toplam 1,100 dolardan fazla ise iade başvurusunda bulunmalıdır . Örnek: 18 yaşında bağımlı bir çocuk olan Sadie, 2019 yılında 1.900 dolar vergilendirilebilir faiz ve temettü geliri aldı. Yıl boyunca çalışmadı.


Kendimi bağımsız olarak nasıl iddia edebilirim?

Yasaya göre, yaş şartını karşılamadan FAFSA'da bağımsız sayılmak için, bir önlisans veya lisans öğrencisinin aşağıdakilerden en az biri olması gerekir: evli; bir ABD gazisi; eğitim amacı dışında muvazzaf askerlik hizmetinde; özgürleşmiş küçük; son zamanlarda evsiz bir genç ya da kendi kendine yeten ve ...

Ne zaman bağımsız dosyalama yapmalıyım?

Eğer öyleysen 24 yaş üstü , hala üniversitede olsanız bile, IRS sizi bağımsız olarak kabul eder ve aynı şey daha önce çocuk sahibi olmanız veya evli olmanız durumunda da geçerlidir.

Biri benim iznim olmadan bağımlı olduğumu iddia ederse ne yapmalıyım?

Sen iadenizi IRS'ye ve eyaletinize yazdırmanız ve postalamanız gerekecek . IRS, geri dönüşünüze ve sizi talep eden kişininkine bakacaktır. Kimin doğru olduğunu belirleyebilmek için sizden daha fazla bilgi isteyeceklerdir. Bir karar verdikten sonra, getirileri gerektiği gibi ayarlayacaklar.

Artık w4 üzerinde hak iddia edemez misin?

Çalışanlar artık stopaj ödeneği talep edemez . Geçmişte, çalışanlar maaşlarından kesilen federal gelir vergisi miktarını düşürmek için stopaj ödeneği talep edebilirdi. ... Bir çalışan her ödeme döneminde ekstra stopaj talep ederse, bu tutarı mutlaka hesaba katın.


VA 4'te kendinizi iddia ediyor musunuz?

Vergi Dairesi'nden yazılı izin almadığınız sürece, VA-4 formunda gelir vergisi beyannamenizde talep etmenize izin verilenden daha fazla kişisel muafiyet talep edemezsiniz. ... Kendiniz için bir muafiyet talep edebilirsiniz .

W4'ümde ne talep edeceğimi nasıl bilebilirim?

Form W-4'ünüzde ne kadar fazla ödenek talep ederseniz, o kadar az Gelir her maaştan vergi kesilecektir. Talep etmeniz gereken ödenek sayısı değişir. Medeni durum, iş durumu, kazanılan ücretler, dosyalama durumu ve çocuk veya bağımlı bakım masrafları gibi bir dizi faktöre dayanmaktadır.

Bağımlı olarak talep edilip edilmediğimi nasıl anlarım?

Bunu öğrenmenin tek yolu vergi beyannamenizi dosyalamak ve kabul edilip edilmediğini görmek için . Kabul edilirse, kimse sizi talep etmedi ve reddedildiyse birileri talep etti.

Turbotax'a bağımlı olduğumu nasıl iddia edebilirim?

Kişisel bilgilerinizi girerken, '' yazan ifadede 'HAYIR'ı seçin Bir başkası da vergi beyannamesine bağlı olarak beni bağımlı olarak talep edebilir''. Burada 'HAYIR'ı seçtiğiniz sürece, aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın, kendi kişisel muafiyetinizi talep edeceksiniz ve başka hiç kimse bunu talep edemez.