Aymeric laporte İspanya'ya nasıl hak kazanıyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Ms. Kallie Kerluke
Puan: 4.4/5(52 oy)

Mayıs 2021'de, İspanya Bakanlar Kurulu, İspanyol vatandaşlığı verdi İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu (RFEF) tarafından kendi adına başlatılan bir sürecin ardından Laporte'ye; FIFA, o hafta sonra milliyet değişikliğini onayladı ve yaklaşmakta olan UEFA Euro 2020 turnuvasında İspanya için oynamasına izin verdi.

Laporte İspanya için oynayabilir mi?

Fifa, Fransa formasıyla 41 kez genç yaşta forma giyen Laporte'ye İspanya'yı temsil etmesi için resmi olarak 14 Mayıs'ta onay verdi.

Laporte Baskça biliyor mu?

Güneybatı Fransa'da Agen'de doğdu, 2010 yılında Bilbao'nun gençlik düzenine katıldı ve Basklı bir büyük büyükbabanın sayesinde sadece Bask dili politikasının kriterlerini karşıladı. Takımda İspanyol olmayan tek kişi olmak kayda değer zorluklar yarattı, ancak o şimdi İspanyolca konuşuyor anadili Fransızcası kadar güvenle.Laporte'nin ebeveynleri nereli?

Aymeric Laporte başlangıçta bir birinci sınıf Fransız ailesi futbolun karşılığını almadan önce. Ailesi Bay ve Bayan Laporte zengin spor kişilikleriydi. Daha önce belirtildiği gibi, babası bir rugby yıldızı iken annesi bir futbolcuydu.

Laporte ne kadar iyi?

Maç başına 87.93 pas yapıyor. %92 ortalama tamamlama oranı . Bunlar onu sırasıyla 99. ve 97. yüzdelik dilime yerleştiriyor ve pas yeteneğini kanıtlıyor. Ayrıca, oyun başına 4.81 aşamalı pas ve son üçte birine 7.82 pas atıyor, bunların ikisi de stoperler arasında en yüksek olanı.

Aymeric Laporte Fransa'dan İspanya'ya geçti!!!!!

44 ilgili soru bulundu

Laporte neden şimdi İspanya için oynuyor?

Sonuç olarak, Laporte bir ailesinin Bask bölgesiyle bağları nedeniyle İspanya'ya geçmek ve yeni milli takımı için uluslararası ilk çıkışını 2020 Euro öncesinde yaptı.

Aymeric Laporte sakatlandı mı?

Aymeric Laporte'nin sakatlığı ciddi değil . ... Bununla birlikte, İspanya'da ve Pazar günü Manchester'da, stoperin devre arasında şüpheli bir adduktor sakatlığı ile değiştirildiğinden endişeler vardı. İspanya'nın Jose Gaya da Gürcistan'ı 4-0 yendikleri maçta sakatlandı.

Laporte İspanyol vatandaşlığını nasıl aldı?

İspanya. Mayıs 2021'de, İspanya Bakanlar Kurulu, İspanyolca'ya izin verdi İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu (RFEF) tarafından kendi adına başlatılan bir süreci takiben Laporte'ye vatandaşlık; FIFA, o hafta sonra milliyet değişikliğini onayladı ve yaklaşmakta olan UEFA Euro 2020 turnuvasında İspanya için oynamasına izin verdi.

Aymeric Laporte Fransa'dan neden ayrıldı?

Aymeric Laporte'nin uluslararası bağlılığını İspanya'ya kaydırma kararı Salı günü Avrupa futbolunda büyük bir heyecan yarattı ve haberler Fransa'da pek iyi gitmedi. ... Laporte'nin Fransa'ya yaptığı son çağrı Ağustos 2019'da geldi, ancak o bir yaralanma nedeniyle çekilmek zorunda kaldı .


Laporte İspanya için Euro'da oynayacak mı?

Manchester City'nin defans oyuncusu Aymeric Laporte Bu yaz EURO 2020'de Fransa yerine İspanya adına oynaması onaylandı. İspanyol futbol federasyonundaki (RFEF) kaynaklar Salı günü AFP'ye doğruladı. ... Laporte, İngiltere'de Manchester City'ye katılmak için ayrılmadan önce 2010 ve 2018 yılları arasında Athletic Bilbao'da sekiz yıl geçirdi.

Laporte sol ayaklı mı?

Maç sonrası stoper performansı hakkında konuşan Guardiola, 'Aymeric [Laporte ] forma girmek için en iyi sol ayaklı stoper dünyada.

Laporte FIFA 21'de iyi mi?

Bu adam arkadaki bir canavar. Onu arkada Aké ile eşleştirdim ve o inanılmaz. Ona bir gölge koyun ve hızı çok iyi ve defansif olarak durdurulamaz. O da topu bir kez dağıtmakta harika alır ve nadiren mülksüzleştirilir.

Laporte, Southampton'a karşı City için mi başlıyor?

Manchester City Takım Haberleri

Hafta ortasında yedek kulübesinden ayrılan Foden, Avrupa Şampiyonası Finali öncesinde ayağından sakatlanarak kampanyanın başlangıcını kaçırmıştı. Ancak stoper ikilisi John Stones ve Aymeric Laporte'nin Cumartesi günü Southampton ile yapacağı görüşmede herhangi bir rol oynaması beklenmiyor. .


Laporte'nin anlamı nedir?

Fransızca: müstahkem bir kasabanın kapılarının yakınında yaşayan birinin topografik adı (ve çoğu zaman onlardan sorumluydu; dolayısıyla kısmen metonimik bir mesleki isim), Eski Fransızca porte 'ağ geçidi', 'giriş' (Latince porta, 'kapı', 'giriş'ten), kesin makale la ile.

İspanya'nın hangi bölgesi Bask?

Bask Ülkesi, Avrupa'nın en eski ve en güçlü kültürlerinden biridir. bulunduğu bölgeyi kapsamaktadır. kuzey İspanya Güney Fransa ile İspanya arasındaki sınırın iki yanında yer alan Pireneler sıradağlarının batı ucundaki Biscay Körfezi'nde.

Aymeric Laporte iyi bir oyuncu mu?

O hem içinde hem de dışında rahat ve ekibi için her iki aşamada da önemli bir rol oynar. Topu ayağında tutma konusunda ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, topu savunmanın dışına çıkarmak ve ardından orta sahaya ilerletmek için sorumluluk almaktan memnun olduğu geliştirme aşamalarında etkili oluyor.

Laporte Fransız mı, İspanyol mu?

Laporte doğdu. Fransız Bask Ülkesi Fransız milliyeti de öyle. Bask bağlantıları nedeniyle, Laporte gençlik kariyerini ve profesyonel kariyerinin ilk bölümünü İspanyol kulübü Athletic Bilbao ile oynadı.