Otomatik indeks ne yapar?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bay Raphael Collier
Puan: 4.9/5(65 oy)

otomatik indeks açık – Dosyalarınıza web tarayıcısından göz atmak için Nginx otomatik indekslemeyi etkinleştirir .

Apache'de Autoindex nedir?

otomatik indeks dizin dizinleri oluşturur , otomatik olarak, Unix ls komutuna veya Win32 dir Shell komutuna benzer. Kimden: http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/mod_autoindex.html. Conf/http'nizdeki satırı yorumlarsınız. mod_autoindex'e başvuran conf ve hizmeti yeniden başlatın/yeniden yükleyin.

NGINX'te Autoindex nedir?

Nginx otomatik indeks yönergeleri

autoindex_exact_size; - Bu yönerge şunları belirtir: Nginx'in çıktının tam dosya boyutlarını görüntülemesi gerekip gerekmediği dizin dizini veya en yakın KB, MB veya GB'ye yuvarlayın. ... autoindex_format; - Bu yönerge, Nginx dizin listesinin hangi formatta çıktısının alınacağını belirtir.Klasör taramasını nasıl durdurabilirim?

Dizin Listesini Önleme Adımları

 1. Mevcut Halinizi Alın. htaccess Dosyası, Varsa. ...
 2. Yedekleme Yapın. htaccess Dosyası. ...
 3. Oluşturun veya Açın. htaccess Dosyası. ...
 4. İndekslemeyi Devre Dışı Bırakın. Aşağıdaki satırı dosyanıza ekleyin. ...
 5. Dosyayı Kaydetme ve Yükleme. Dizin listesini devre dışı bırakmayı bitirdikten sonra . ...
 6. Sitenizi Test Edin.

Dizin listesi nedir?

Bir dizin listesi bir Web sunucusunda bulunan dosya ve dizinleri listeleyen bir tür Web sayfası .

SEO için 2 Dakikada Google'da Dizine Eklenen Yeni Bir Sayfa Elde Etmenin 3 Kolay Yolu

26 ilgili soru bulundu

Neden sitem yerine bir dizin listesi alıyorum?

Dizin tarama ise engelli ve kullanıcı bir dosya adı belirtmezse, Web sunucusu kullanıcının Web tarayıcısında bir 'Erişim Yasaklandı' hata mesajı görüntüler. Varsayılan içerik sayfasını etkinleştir: Etkinleştirildiğinde, tarayıcı isteği bir belge adı belirtmediğinde varsayılan belge tarayıcıya sunulur.

Bir dizindeki dosyaların listesini nasıl alabilirim?

Aşağıdaki örneklere bakın:

 1. Geçerli dizindeki tüm dosyaları listelemek için şunu yazın: ls -a Bu, aşağıdakiler dahil tüm dosyaları listeler. nokta (.) ...
 2. Ayrıntılı bilgileri görüntülemek için şunu yazın: ls -l chap1 .profile. ...
 3. Bir dizin hakkında ayrıntılı bilgileri görüntülemek için şunu yazın: ls -d -l .

Dizin taramayı devre dışı bırakmalı mıyım?

En iyi güvenlik uygulaması olarak dizin listelemeyi devre dışı bırakmanız önerilir. Dizin listesini şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz: boş bir dizin dosyası oluşturma (index.php, index.html veya web sunucunuzun ayrıştırmak için yapılandırıldığı herhangi bir uzantı) ilgili dizine kaydedin.

Dizin taramasını devre dışı bırakmak ne işe yarar?

3. Dizin taramasını devre dışı bırakma – Önemli bir güvenlik önlemi. Dizin taramayı devre dışı bırakmak sitenizi daha güvenli hale getirmediği için bir güvenlik önlemi değildir . Dosyalarınızın bir saldırgana açıkça gösterilmesini engelliyorsunuz.


Klasör taramayı nasıl etkinleştiririm?

Dizin tarama nasıl etkinleştirilir

 1. Açık İnternet Bilgi Hizmetleri (IIS) Yöneticisi: ...
 2. Bağlantılar bölmesinde, sunucu adını genişletin ve ardından dizin taramasını etkinleştirmek istediğiniz siteye, uygulamaya veya dizine gidin.
 3. Giriş bölmesinde, Dizin Tarama'ya çift tıklayın.
 4. Eylemler bölmesinde Etkinleştir'e tıklayın.

NGINX'i dosya sunucusu olarak nasıl kullanırım?

Bir alma isteği gönderdiğimizde NGINX bir dosya arar root tarafından belirtilen yola URI ekleyerek . URI bir eğik çizgi ile biterse, NGINX onu bir dizin olarak ele alır ve index.php olan bir dizin dosyası bulmaya çalışır. html varsayılan olarak içinde. Böyle bir dosya bulunamazsa, NGINX, HTTP kodu 403(Yasak) döndürür.

NGINX konumu nedir?

Varsayılan olarak dosya nginx olarak adlandırılır. conf ve NGINX Plus için /etc/nginx dizini . (NGINX Açık Kaynak için konum, NGINX'i kurmak için kullanılan paket sistemine ve işletim sistemine bağlıdır. Genellikle /usr/local/nginx/conf, /etc/nginx veya /usr/local/etc/nginx'ten biridir. .)

NGINX'te dizin html nerede?

Varsayılan olarak Nginx Web sunucusu varsayılan konumu şuradadır: /usr/share/nginx/html Linux'un varsayılan dosya sisteminde bulunur. Genellikle bu, web sitesi gereksinimine veya müşteri gereksinimlerine göre yapılır.


Apache MultiView nedir?

Bu, Apache içerik anlaşmasıyla ilgilidir. Bir MultiViews araması sunucunun örtük bir dosya adı kalıbı eşleşmesi yaptığı ve sonuçlar arasından seçim yaptığı yer . Örneğin, yapılandırma adlı bir dosyanız varsa.

.htaccess dosyası nedir?

htaccess dosyaları (veya 'dağıtılmış yapılandırma dosyaları'), her dizin temelinde yapılandırma değişiklikleri yapmanın bir yolunu sağlar. Bir veya daha fazla yapılandırma yönergesi içeren bir dosya belirli bir belge dizinine yerleştirilir ve yönergeler bu dizine ve tüm alt dizinlerine uygulanır.

Apache'de bir dizin listesini nasıl kaldırırım?

Dizinin Seçenekler yönergesi aracılığıyla Apache dizin listesini devre dışı bırakın

 1. Tercih ettiğiniz metin düzenleyiciyi kullanarak Apache'nin yapılandırma dosyasını açın. $ sudo vi /etc/apache2/other/mysite.conf. ...
 2. Gerekli dizin için Seçenekler yönergesine -İndeksler ekleyin. ...
 3. Değişikliklerin etkili olması için Apache'yi yeniden başlatın.

Dizine göz atmak bir güvenlik riski mi?

Bir dizinin içeriğini açığa çıkarmak, bir saldırganın kaynak koduna erişmesine veya saldırganın açıklardan yararlanma yolları tasarlaması için yararlı bilgiler sağlamasına (örneğin, dosyaların oluşturulma süreleri veya dosya adlarında kodlanmış olabilecek herhangi bir bilgi gibi) yol açabilir. Dizin listesi ayrıca özel veya gizli verileri tehlikeye atabilir.


Wp içeriğini gizlemeli miyim?

Bu nedenle, bilgilerinizi gizlemeniz önemlidir. wp-admin ve wp-login sayfası, yalnızca bilgisayar korsanlarının çatlamasını daha karmaşık hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda bilgisayar korsanı olmayan topluluklardan ekstra koruma sağlar.

Dizin tarama güvenli mi?

Dizin listeleme, belirli bir web sitesi dizininde dizin dosyası olmadığında dizin içeriğini görüntüleyen bir web sunucusu işlevidir. Bu tehlikeli Bilgi ifşasına yol açacağı için bu işlevi web sunucusu için açık bırakmak.

Klasör taramasını nasıl kontrol ederim?

Kendi Sanal Ana Bilgisayar ayarlarınıza gidin ve ' Seçenekler Endeksleri 'Seçenek Dizinleri' varsa, bunu 'Seçenekler -İndeksler' olarak değiştirin ('İndeksler'den önce bir '-' işareti ekleyin) veya yeni bir satır olarak 'Seçenekler -İndeksler'i ekleyin. Apache web sunucunuzu yeniden başlatın.

Dizinler SEO'ya Yardımcı Olur mu?

Moz araştırmasına göre, web dizinleri ve yerel alıntılar, özellikle yerel işletmeler için hala küçük bir sıralama faktörü gibi görünüyor. Ancak, Google'dan John Mueller'in kendisi bunu söyledi. dizin bağlantıları genellikle SEO ile yardımcı olmaz.


Web yapılandırmasında dizin taramasını nasıl devre dışı bırakırım?

Bunu sitenin tamamı için etkinleştirmek istiyorsanız, tüm ve etiketlerini kaldırmanız yeterlidir (bu, IIS7'ye yapılandırma değişikliklerini yalnızca belirtilen yolda kapsamasını söyler). Dizin taramayı devre dışı bırakmak için sadece enable='false' olarak ayarlayın gerçek yerine.

Dosya adlarının listesini nasıl kopyalarım?

'Ctrl-A' ve ardından 'Ctrl-C' tuşlarına basın dosya adlarının listesini panonuza kopyalamak için

Bir dizindeki tüm dosyaları ve alt dizinleri listeleme komutu nedir?

Tanım. dir komutu bir dizindeki dosya ve alt dizinlerin bir listesini görüntüler.

Excel'e dosya adlarının bir listesini nasıl alabilirim?

Excel'deki bir Klasörden Dosya Adlarının Listesini Alın (VBA ile ve VBA olmadan)

 1. Dosyayı seçin ve adını kopyalayın.
 2. Bu adı Excel'deki bir hücreye yapıştırın ve Enter'a basın.
 3. Sonraki dosyaya geçin ve 1. ve 2. adımları tekrarlayın.