Ateşleme bobinleri zayıflar mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bay Ramiro Flatley
Puan: 4.4/5(23 oy)

Çoğu ateşleme bobini uzun ömürlü ve güvenilirdir, ancak zayıf bir bobin sebebi olabilirsiniz kaput altı tahribatı. ... Bununla birlikte, bobin sorunlarının zor başlatma, tekrarlanan yüksek hızda kaçırma veya ateşleme sistemi performansında kademeli bir düşüş olarak ortaya çıkması daha yaygındır.

Ateşleme bobinleri zamanla zayıflar mı?

Bobine bağlı. Daha eski, yağ dolgulu bobinler genellikle oldukça sağlamdır ve çoğu arabanın ömrünü uzatacak . Daha yeni olanlar, daha küçük oldukları, yağla soğutulmadıkları ve daha fazla güç elde etmek için daha sıkı sarıldığı için biraz daha sık başarısız olma eğilimindedir.

Ateşleme bobinimin zayıf olduğunu nasıl anlarım?

Ateşleme bobinini kontrol etmek için bir kıvılcım test cihazı kullanın.

  1. Test cihazını bobine takın.
  2. Topraklama kablosunu takın.
  3. Bobin konektörünü takın.
  4. Kıvılcım aralığını doğru ölçüme ayarlayın.
  5. Motoru çalıştır.
  6. Kıvılcım varsa, harika, işe yarıyor! Kıvılcım yoksa, bu kötü bir bobindir.Otomotiv bobinleri zayıflar mı?

Bunu hatırlamak önemlidir bir bobin başarısız olduğunda birçok kez zayıflar . Hala kıvılcım çıkarır ve bazen aracı iyi çalıştırabilir, ancak genellikle yük altında veya hızlanma altında tekleme üretebilir.

Ateşleme bobinleri ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Arabadaki ateşleme bobininin sürmesi gerekiyor yaklaşık 100.000 mil veya daha fazla . Bobin bozulmaya başladığında ve daha az güç aktarabilir hale geldiğinde, gaz kilometre tüketimini azaltmış olacaksınız. Arabanızın çalışması için daha fazla yakıt gerekir, bu da benzine normalden daha fazla para harcayacağınız anlamına gelir.

Ateşleme bobini ne zaman değiştirilir ve arızalı olup olmadığı nasıl kontrol edilir

21 ilgili soru bulundu

Tüm ateşleme bobinlerini aynı anda mı değiştirmelisiniz?

Arızalı bir ateşleme bobini tamir edilemez; değiştirilmelidir . ... Bu gibi durumlarda, tamirciniz önleyici tedbir olarak üç arka ateşleme bobininin de değiştirilmesini önerebilir. Ateşleme bobinlerinden biri arızalandığında, bir süredir değiştirilmediyse tüm bujilerin de değiştirilmesi önerilir.

Ateşleme bobinleri genellikle ne kadar sürer?

Arabanızdaki ateşleme bobininin sürmesi gerekiyor yaklaşık 100.000 mil veya daha fazla . Bu parçanın erken hasar görmesine neden olabilecek bir takım faktörler vardır. Piyasadaki yeni arabaların çoğu, bobini hasardan korumak için tasarlanmış sert plastik bir kapağa sahiptir.

Kötü bir bobin paketi ile sürebilir misin?

Arızalı bir Coil On Plug (COP) ile sürmek mümkündür, ancak tavsiye edilmez. Arızalı bir atık kıvılcım ateşleme sistemi ile sürüş mümkün olmayacaktır. Arızalı bir bobin paketi ile sürüş motorun diğer bileşenlerine zarar verebilir . ... Ayrıca arızalı bobininizi nasıl teşhis edeceğinizi ve değiştireceğinizi de öğreneceksiniz.

Kötü bir ateşleme bobini nasıl bir ses çıkarır?

Ateşleme bobinleri arızalanan bir araçta motor teklemesi görülecektir. Böyle bir aracın motorunu çalıştırmaya çalışmak, motorda şuna benzer bir teklemeyle sonuçlanacaktır. öksürük, tükürük sesi . ... Ateşleme bobini arızalı bir araç, dur işareti veya ışıklarında rölantide çalışırken de titreşime neden olur.


Ucuz ateşleme bobinleri iyi mi?

Süre düşük dereceli bobinler, hatalı ateşlemeye ve zor çalıştırmaya neden olur, bunların kullanılması daha ciddi sonuçlara neden olabilir. Bobinler motor yönetim bilgisayarı (ECU) tarafından kontrol edildiğinden, buji 'ateşlendikten' sonra geri beslenen geri dönüş voltajlarına güvenirler.

Ateşleme bobinlerinin arızalanmasını nasıl engellersiniz?

Bujilerinizi optimum durumda tutmak ateşleme bobini arızası yaşama şansınızı azaltabilir. Bujiler aşındıkça, her bir bujinin ateşlendiği boşluk genişler, bu da boşluğu kapatmak için bobinin daha yüksek bir voltaj sağlaması gerektiği anlamına gelir.

Yeni ateşleme bobinleri performansı artıracak mı?

Motor performansına yardımcı olabilir yüksek performanslı ateşleme bobini . Daha yüksek voltaj, daha büyük bir buji aralığına izin verir, bu da daha sağlam bir ilk alev çekirdeği ile sonuçlanır. Sonuç, motor gücünde bir artıştır.

Kötü bir ateşleme bobini güç kaybına neden olabilir mi?

Motor teklemeleri , kaba rölanti ve güç kaybı

Arızalı bir ateşleme bobini ile ilgili en yaygın semptomlardan biri motor performansı sorunlarıdır. ... Arızalı bobinler, aracın tekleme yapmasına, kaba bir rölantiye, güç ve hızlanma kaybına ve gaz kilometresinde bir azalmaya neden olabilir.


Ateşleme bobinlerinin bozulmasına ne sebep olur?

Aşırı ısı ve titreşim yalıtım malzemesinin bozulmasına ve iç bobin arızasına neden olabilir. Bujiler veya teller gibi aşınmış ikincil ateşleme bileşenleri bobinin daha fazla çalışmasına, daha fazla voltaj gerektirmesine ve dolayısıyla bobinin çalışma ömrünü önemli ölçüde kısaltmasına neden olabilir.

Ateşleme bobinlerinin değiştirilmesi zor mu?

Arızalı bir bobin, aracın durması, kaba rölanti veya araç arızası gibi birkaç soruna neden olabilir. Ateşleme bobininin değiştirilmesi bir görece basit ve ucuz bir süreç.

Kontrol motoru ışığı olmadan bir bobin paketi kötü olabilir mi?

Bobin tamamen ölmediyse, yaşayabileceğiniz birçok semptom vardır. ... Zayıf ateşleme bobinler altında tekleme yapacak bir yük. (diğer adıyla hızlanma veya yokuş yukarı sürüş) ve seyir halindeyken mükemmel şekilde çalışabilir. Bazen bir kontrol motoru ışığı yanabilir ve diğer zamanlarda kontrol motoru ışığı yanmayabilir.

Sadece bir ateşleme bobinini değiştirebilir misiniz?

Yapabilirsiniz, tabii ki, sadece bir bobini değiştirin . Bununla birlikte, bir tamirci olarak, bir bobin arızalandığında, diğeri çok geride olmadığında bunu pek çok kez gördüm. Bobinlerinize erişmek kolaysa, uygunsuzluk dışında, başarısız olduklarında bunları değiştirmek tamamdır. Bobini arızalı bir araba kullanmak mümkündür, ancak tavsiye edilmez.


Ateşleme bobinlerini değiştirmenin maliyeti nedir?

Ateşleme bobinini tamir etmenin ortalama maliyeti 264 ile 376 dolar arasında . Bu fiyata işçilik maliyetleri ve parça maliyeti dahildir. İşçilik maliyetleri 99 ila 126 dolar arasında değişecektir. Yani bunları kendi başınıza değiştirirseniz, o miktarda paradan tasarruf edebilirsiniz.

Ateşleme bobinlerini bujilerle değiştirmeli misiniz?

Ateşleme bobinlerini bujilerle değiştirmeli miyim? Ateşleme bobinleri ve bujiler birlikte çalışır. ... Ancak bujilerinizi rutin bakım hizmetinin bir parçası olarak değiştiriyorsanız, Arızalı olduklarına dair işaretler olmadıkça ateşleme bobinlerinizi aynı anda değiştirmenize gerek yoktur. .

Ateşleme bobinini yeniden inşa edebilir misin?

Çoğu elektrik bobini türü çok dayanıklı olmasına ve uzun süre dayanabilmesine rağmen, zaman zaman onarım ve geri sarmaya ihtiyaç duyarlar. Evde kırık bir elektrik bobini varsa, değiştirilmesi için çok para harcamanıza gerek yok. Sadece onarım biraz para kazanmak için elektrik bobini.

Ateşleme bobini aralıklı olarak çalışabilir mi?

Bu bir ateşleme bobininin aralıklı olarak arızalanması mümkündür . ... Bu, bobinin iç sargılarına zarar vererek kısa devrelere neden olabilir. Ateşleme bobinleri, kötü bujilerin neden olduğu aşırı voltaj nedeniyle de zarar görebilir. Bu, aralıklı teklemelere yol açacak ve zayıf yakıt ekonomisine yol açacaktır.


Bobin paketi bozulursa ne olur?

Bobin Paketi Sorunları

Genellikle, bir bobin paketi kötüyse, bir veya daha fazla silindirde yangın veya kıvılcım kaybı . Bu, yaygın olarak yanlış ateşleme olarak adlandırılan duruma neden olur. Tekleme, krank milinde sürtünmeye neden olabilir ve genellikle motorun çok düşük performans göstermesine neden olur.