Arama sırasında internet çalışmıyor airtel?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jacinthe Funk
Puan: 4.3/5(73 oy)

Bir Ana ekrandan şuraya gidin: Uygulamalar > Ayarlar > Gelişmiş Arama. Kullanılamıyorsa, gezinin : Ayarlar > Ağ ve İnternet > Gelişmiş Arama. ... 2. Açmak veya kapatmak için Gelişmiş Arama anahtarına (sağ üst) dokunun.

Airtel'i ararken interneti nasıl kullanabilirim?

Android

 1. Ayarlar → Kablosuz ve ağlar → Veri kullanımı'na gidin ve Mobil veri'yi açın.
 2. Erişim Noktası Adlarını seçin ve aşağıdaki APN'yi ekleyin: Ad:- Airtel, APN:- airtel-ci-gprs.com.

Arama sırasında İnternet neden çalışmıyor?

VoLTE hizmeti 4G ağını gerektirdiğinden, kullandığınız 4G ağının düzgün çalıştığından emin olun. Bir arama sırasında 2G simgesi görüntülenirse ve VoLTE etkinleştirildikten sonra İnternet'e erişilemiyorsa, bu, ağ sağlayıcısının VoLTE ağı anormal .Arama sırasında Airtel İnternet bağlantısı neden kesiliyor?

BTW, en son Oxygen OS kullanıyorsanız, bir ayarlarınızdaki seçenek > SIM ve Ağ ayarları > Aramalar sırasında veri bağlantısı değiştirme . OS'de Airtel'inizde VoLTE1'i kapatan bir hata olması durumunda, Airtel'den bir çağrı aldığınızda bu seçeneğin VoLTE1'inizi açık tutup tutmadığını kontrol edin.

Airtel'de neden 4G çalışmıyor?

Sadece Airtel 4G SIM'in veri özelliği ile SIM yuvasına takılı ve tercih edilen ağ modu olarak 4G/3G/2G'yi (Otomatik) seçin. Aynısını etkinleştirmek için bu adımları izleyin – Ayarlar -> SIM ağları -> Tercih edilen ağ türü -> 4G/3G/2G.

airtel sim gelen arama internet çalışmıyor | airtel'de görüşme sırasında internet nasıl kullanılır

25 ilgili soru bulundu

Airtel 4G problemini nasıl çözebilirim?

Windows akıllı telefonda Reliance Aitel İnternet Ayarlarını Kurma

 1. Ayarlara gidin ve 'mobil+GSM' seçeneğine tıklayın.
 2. Veri dolaşımı seçeneğini Do't Doam olarak ayarlayın.
 3. Bağlantı hızını 4G olarak ayarlayın.
 4. Geri dönün ve 'Erişim noktası' seçeneğine gidin.
 5. Şimdi Ekle simgesine tıklayın.
 6. Bağlantı Adı: Airtel.
 7. APN'yi - airtelgprs.com olarak ayarlayın.

İnternetim neden çalışmıyor?

İnternetinizin çalışmamasının birçok olası nedeni vardır. Yönlendiriciniz veya modeminiz eski olabilir, DNS önbelleğiniz veya IP adresiniz bir aksaklık yaşamak , veya internet servis sağlayıcınız bölgenizde kesintiler yaşıyor olabilir. Sorun, hatalı bir Ethernet kablosu kadar basit olabilir.

Görüşme sırasında interneti nasıl kullanabilirim?

Android

 1. Bir Ana ekrandan şuraya gidin: Uygulamalar > Ayarlar > Gelişmiş Arama. Mevcut değilse, şuraya gidin: Ayarlar > Ağ ve İnternet > Gelişmiş Arama. ...
 2. Açmak veya kapatmak için Gelişmiş Arama anahtarına (sağ üst) dokunun.
 3. Açıldığında, etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için aşağıdakilerden birine dokunun: Bir onay işareti olduğunda etkinleştirilir.

Mobil veriler açık ancak çalışmıyorsa ne yapmalı?

Android'de Çalışmayan Mobil Verileri Düzeltme Adımları

 1. Mobil Veri Limitinize Ulaşıp Ulaşmadığınızı Kontrol Edin. ...
 2. Cep Telefonunuzu Yeniden Başlatmayı Deneyin. ...
 3. Uçak Modunda olup olmadığınızı Kontrol Edin. ...
 4. Doğru Mobil Ağı Kullanıp Kullanmadığınızı Kontrol Edin. ...
 5. SIM Kartınızı Yeniden Takın. ...
 6. APN'nizi Sıfırlayın. ...
 7. APN Protokolünüzü Değiştirin. ...
 8. APN'nizi Manuel Olarak Girin.

Airtel VoLTE'yi nasıl etkinleştiririm?

Aynı etkinleştirmek için bu adımları izleyin? Ayarlar -> SIM ağları -> Tercih edilen ağ türü -> 4G/3G/2G . Yukarıdakilerin doğrulanmasının ardından, ahizeniz, ekranın üst çubuğunda HD/VoLTE simgesiyle birlikte 4G göstermelidir; bu, cihazınızın VoLTE aramaları için hazır olduğunu gösterir.

Airtel SIM'im neden çalışmıyor?

Bu sorunu çözmek için telefonunuzu kapatın ve SIM kartı çıkarın. Şimdi kartı yeniden takın ve doğru şekilde takıldığından emin olun. eğer bunu hissediyorsa SIM kart metal braket içinde hareket ediyor o zaman hareketin bağlantının kesilmesine neden olma olasılığı vardır ve sinyal yok sorunu yaşarsınız.

4g LTE'm neden çalışmıyor?

Mobil verileriniz size sorun çıkarıyorsa, denemeniz gereken ilk şeylerden biri, uçak modunu açma ve kapatma . ... Yollar, Android sürümünüze ve telefon üreticinize bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir, ancak genellikle Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Uçak modu'na giderek Uçak modunu etkinleştirebilirsiniz.

APN ayarlarımı nasıl sıfırlarım?

 1. Ayarlar menüsünden Yedekle ve sıfırla'nın altına bakın.
 2. Sıfırla altında Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. AYARLARI SIFIRLA öğesine dokunun.
 4. Bir PIN, Şifre veya Parmak İzi etkinleştirildiyse, girin.
 5. AYARLARI SIFIRLA'ya tekrar dokunun.
 6. Tamamlandığında bir onay mesajı görüntülenecektir.
 7. Erişim Noktası Adları veya APN'lere dokunun ve 2. adıma geçin.

LTE'm neden çalışmıyor?

LTE telefonunuzda çalışmıyor. ... BT bir telefon hatası, yazılım hatası veya hatta bir ağ hatası olabilir . Veri hızınız aynı kalırsa, bu bir ağ sorunu veya yükseltme olabilir. Veri hızınız düşerse, bu bir ağ kesintisi veya telefon arızası olabilir.

VoLTE'yi nasıl etkinleştiririm?

Bir Android'de VoLTE'yi etkinleştirin

 1. Ayarlar'a dokunun.
 2. Ağ ve İnternet'e dokunun.
 3. Ara'ya dokunun.
 4. VoLTE / HD Ses/ Gelişmiş aramayı etkinleştirmek için dokunun.

Wifi üzerinden arama nedir?

Wi-Fi Araması nedir? Wi-Fi Araması (diğer adıyla Wi-Fi üzerinden Ses veya VoWiFi), mevcut akıllı telefonlarımızın çoğunda yerleşik bir özelliktir. Wi-Fi Araması Wi-Fi üzerinden sesli aramalar, metinler ve görüntülü aramalar yapmanızı ve almanızı sağlar hücresel ağ kullanmak yerine ağ.

VoLTE aramalarının anlamı nedir?

Zamanlar ( LTE üzerinden ses ) paket anahtarlamalı 4G, Wi-Fi ve 5G ağları için gelişen mobil ses ve iletişim hizmetlerinin temelidir. IP Multimedya Alt Sistemini (IMS) kullanarak küresel olarak birlikte çalışabilir ses ve iletişim hizmetlerini etkinleştirmek için kullanılan ana mobil ağ teknolojisidir.

İnternet çalışmıyorsa ne yapmalı?

Cihazınızı yeniden başlatın.

 1. Cihazınızı yeniden başlatın. Kulağa basit gelebilir, ancak bazen kötü bir bağlantıyı düzeltmek için gereken tek şey budur.
 2. Yeniden başlatma işe yaramazsa, Wi-Fi ve mobil veri arasında geçiş yapın: Ayarlar uygulamanızı 'Kablosuz ve ağlar' veya 'Bağlantılar'ı açın. ...
 3. Aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

Yönlendiricimin düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Yönlendiricinizin çalışıp çalışmadığını test etmek için aynı ağdaki başka bir bilgisayarı kullanarak bir bilgisayara ping atmayı deneyin . Yönlendirici düzgün çalışıyorsa bunu yapabilmeniz gerekir. Bilgisayarınızın güvenlik duvarı da devre dışı bırakılmalıdır.

Bilgisayarım neden internete bağlanmıyor?

Android cihazlarda, cihazın uçak modunun kapalı olduğundan ve Wi-Fi'nin açık olduğundan emin olmak için ayarlarınızı kontrol edin . 3. Bilgisayarlar için ağ bağdaştırıcısıyla ilgili başka bir sorun, ağ bağdaştırıcısı sürücünüzün güncel olmaması olabilir. Temel olarak, bilgisayar sürücüleri, bilgisayar donanımınızın nasıl çalışacağını söyleyen yazılım parçalarıdır.

4G hızımı nasıl artırabilirim?

4G LTE veya 5G Hızımı Nasıl Artırabilirim?

 1. Yeni Bir Telefon/Hotspot Alın. Eski bir cihaz kullanıyorsanız, yeni bir telefon veya erişim noktası, yeni bantlara bağlanmanıza izin verebilir. ...
 2. Harici Antenler Kullanın. AT&T, Verizon, Sprint ve T-Mobile gibi büyük taşıyıcıların birçok etkin noktası, harici anten bağlantı noktalarını destekler. ...
 3. Bir Sinyal Güçlendirici kullanın.

4G sorunumu nasıl çözerim?

Android Telefonlarda 4G Sorunları Nasıl Giderilir (8 çözüm)

 1. Mobil verinin açık olup olmadığını kontrol edin. ...
 2. Cihazınızı yeniden başlatın. ...
 3. SIM kartınızı yeniden takın. ...
 4. Uçak modunu açın ve kapatın. ...
 5. Doğru ağ modunu etkinleştirin. ...
 6. Bir mobil veri limitini etkinleştirip etkinleştirmediğinizi kontrol edin. ...
 7. APN'lerinizi sıfırlayın. ...
 8. APN Protokolünü IPv4/IPv6 olarak ayarlayın.

APN'yi değiştirmek İnternet hızını artırır mı?

İnternet hızını artırmak için telefonun ayarlarının değiştirilmesi gerekiyor. ... Bunun için önce telefon ayarlarına gidin ve Ağ Ayarları'na tıklayın ve burada Tercih Edilen Şebeke Türü 4G veya LTE'yi seçin. APN ayarlarını değiştirin. İnternetin hızını artırmak için, kontrol edin. Eksen Noktası Ağı (AP Noktası Ağı).

4G LTE'yi nasıl etkinleştiririm?

İlk önce ana ekranda yukarı kaydırın ve Ayarlar simgesine ve ardından Ağ ve İnternet seçimine dokunun. Ardından Mobil Ağ menüsüne ve ardından Gelişmiş seçeneğine dokunmalısınız. Nihayet, 4G erişimi için LTE seçimine dokunun .