anlamı saptırmayın?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Belle Waelchi
Puan: 4.2/5(70 oy)

yazma, düşünme veya konuşmada netliği kaybetmek veya özellikle dikkatin ana konusundan veya tartışmanın gidişatından uzaklaşmak. Bir hikaye anlatırken her zaman konunun dışına çıkıyor. ders verdiğinde eşanlamlılar: dağılmak, başıboş, dolaşmak. türü: söyle.

Gevşemenin anlamı nedir?

: özellikle dikkatin ana konusundan veya tartışmanın gidişatından uzaklaşmak .

Digress kelimesini nasıl kullanıyorsunuz?

Ara Cümle Örnekleri

 1. Sohbetin 'karakter' hakkında bitmeyen tartışmalara girmesine izin verdi.
 2. Mürekkebin kuruması için biraz oyalayayım.
 3. Konumumun gereksiz olduğunu düşünenleri hayal kırıklığına uğratmak için şimdi konuya gireceğim.
 4. Burada bir an için dağılmam gerekiyor.Ben dalıyorum cümle içinde nasıl kullanılır?

Polise saygılarımı sunmak için burada konuyu dağıtıyorum. Tartıştığımız noktalardan uzaklaşmak istemiyorum. . Üyelerinin dağılmasına izin vermezdi. Bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum.

Ayrılık örneği nedir?

Ara cümle örneği

İçinde Benim durumumun gereksiz olduğunu düşünenleri hayal kırıklığına uğratmak için şimdi konuyu dağıtacağım. . 80. 52. Burada bir an için konunun dışına çıkmam gerekiyor.

Digress Digression - Digress Anlamı - Digression Örnekleri - GRE 3500 Kelime Bilgisi

33 ilgili soru bulundu

Bir cümleyi dağıtıyor muyum?

Konuşmada konudan konuya geçen cümleler kullanırız. ... Her seferinde bir cümlede 'Konuştuklarımızdan o kadar uzaklaştım ki, şimdi asıl konuya dönmeye çalışacağım!' demek zor olurdu. Bu nedenle, 'dalga geçiyorum' ifadesi, dinleyiciye ana konuya dönmek üzere olduğunuzu söyler.

Bunun zıt anlamlısı nedir?

Ana tartışma konusundan uzaklaşmanın tersi geçici . odak . yoğunlaşmak . yeniden odaklanmak . sabitlemek .

gerileme ne demek?

1 : aşağı doğru bir adım veya hareket : iniş — esas olarak ilerlemenin bir bağıntısı olarak kullanılır.

dilatatör ne demek?

1 : Geciktirici taktiklere eğilimli veya neden olması amaçlanan . 2: erteleme ile karakterize: faturaları ödemede gecikmeli gecikme.

Bir digress kompozisyonu nasıl yazılır?

Matthew Frank'in Hayaleti Hazırlamak: Dev Kalamar ve İlk Fotoğrafçısına İlişkin Bir Deneme'den bir pasajı model olarak kullanarak konuyu biraz dağıtalım:

 1. Bir paragrafa başlamak için yazdığınız herhangi bir cümleyi seçin. ...
 2. Cümleyi açmak için bir yer bulun. ...
 3. Konuyu cümlenin sonundan devam ettirin. ...
 4. Konuyu dağıtmaya devam et.

Digress'i ne zaman kullanabilirim?

Ben dalıyorum kullanılan bir deyimdir biri saçmaladığını anladığında … uzun bir süre … asıl soru veya konuyla alakalı bile olmayan bir şey hakkında. Ayrıca akıllı bir gözleme dikkat çekebilir.

delice eş anlamlısı nedir?

Digress'in bazı yaygın eş anlamlıları şunlardır: ayrılmak, sapmak, sapmak, sapmak , ve ver. Bütün bu sözler 'doğru yoldan sapma' anlamına gelse de, konu dışına çıkma, kişinin söyleminin konusundan uzaklaşması için geçerlidir.

Kullanabilir misin ama bir denemede dalıyorum?

Biliyorum 'ama dalıyorum' birinin konudan sapıp, yukarıdakilerle birlikte konu üzerinde olmaya geri döndüğü zamanları sembolize eder. 'ama dalıyorum', konu dışı kısımdan hemen önce ve sonra (kalın olmayan italikler), en azından kafamda (soğuk rahatlık).

gerilemek ne demek?

1a : gitme veya geri gelme eylemi veya ayrıcalığı. b : yeniden giriş duygusu 1. 2: önceki ve özellikle daha kötü veya daha ilkel bir duruma veya duruma geri hareket. 3: geriye doğru akıl yürütme eylemi.

maunde ne demek?

1 başlıca İngiliz: homurdanma . 2: yavaş ve tembelce dolaşmak. 3: belirsiz veya kopuk konuşmak.

Gerileyen anlamı var mı?

bir öncekine dönmek ve daha az gelişmiş veya daha kötü durum, durum , ya da davranış şekli: Araba kazasından beyin hasarı geçirdi ve beş yaşındaki bir çocuğun zihinsel yaşına geri döndü. Kentin geri dönüşüme katılım konusunda gerilediğini söylüyor. Karşılaştırmak.

egregious'nin gerçek tanımı nedir?

1 : özellikle göze çarpan : bariz şekilde kötü : bariz korkunç hatalar kanıtların korkunç şekilde doldurulması — Christopher Hitchens.

dilatasyon davranışı nedir?

erteleme veya erteleme eğilimi; yavaş; geç. geciktirmeye, zaman kazanmaya veya kararı ertelemeye yönelik : genişletici bir strateji.

Obdurasyon bir kelime midir?

isim. Yapma veya olma eylemi inatçı, günahta katılaşmış veya ahlaki etkilere karşı duyarsız; inatçı olma gerçeği veya durumu; katı yüreklilik, inatçı pişmanlık.

Digresyon neden kullanılır?

Digresyonun ana işlevi, karakterlerin bir tanımını sağlamak, arka plan bilgisi vermek, ilgi uyandırmak ve okuyucular için gerilim yaratmak . Ancak bu işlevler yazardan yazara değişir. ... Bu nedenle, izleyicilerinin belirli karakterlerle sempatik özdeşleşmesini kontrol etmek için kullanırlar.

Zıt gelişme nedir?

İyileştirmenin zıt anlamlısı kötüleşmek veya kötüleşmek .

Disgression anlamı nedir?

/daɪˈɡreʃ. çoğu/ yazdığınız veya konuştuğunuz ana konudan uzaklaşma ve yazma eylemi ya da başka bir şeyden bahsetmek: Şimdi para hakkında konuşmak, bu toplantının asıl amacından bir sapma olacaktır.

Digress ve regress arasındaki fark nedir?

Ara vermek, dikkati eldeki konudan uzaklaştırmak veya başka yöne çekmek anlamına gelir: Konuşması genellikle seminerin ana konusundan uzaklaşıyor gibiydi. Gerileme geriye gitmektir , ya fiziksel olarak ya da kişinin düşüncesinde: Yaşlılıkta kişinin bedeni geriler.

Kısaca ne demek istiyorsun?

: ifade veya ifadenin kısalığı ile işaretlenmiş : tüm ayrıntılardan ve gereksiz ayrıntılardan arındırılmış kısa bir rapor kısa bir tanım.

Anlaşmazlık kelimesinin en yakın zıt anlamlısı hangisidir?

anlaşmazlık için zıt anlamlı kelimeler

 • anlaşma
 • anlaşma.
 • uyum.
 • uyum.
 • ahenk.