Alice ve john coltrane akraba mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Noemi Greenholt
Puan: 4.5/5(39 oy)

Alice Coltrane Turiyasangitananda, Amerikalı bir caz piyanisti, orgcusu, arp sanatçısı, şarkıcısı, bestecisi, swamini ve John Coltrane'in karısı .

Alice Coltrane bir Hindu muydu?

Materyallerin çoğu Coltrane'in Hindistan'a yaptığı ziyaretlerden etkilendi ve bu da Alice'e Hindu inancı . Yüzlerce adanmışla birlikte Kaliforniya'daki bir aşramda manevi bir lider oldu. Ayrıca tanrının en yüksek şarkısı anlamına gelen Turiyasangitananda adını aldı.

Alice Coltrane öldüğünde kaç yaşındaydı?

LOS ANGELES (Reuters) - Avangard bir caz piyanisti ve müzikal mirasının korunmasına yardımcı olduğu saksafon harikası John Coltrane'in dul eşi Alice Coltrane, yaşında öldü 69 Bir yetkili Pazar günü yaptığı açıklamada, solunum yetmezliği nedeniyle.Alice Coltrane hangi dindir?

Ancak daha sonra Alice, Hinduizm ve daha doğrudan dini katılım biçimlerine geçti. Kaliforniya merkezli bir ruhani komün olan Vedantic Center'ı kurdu ve Chatsworth'teki San Fernando vadisinin ilk Hindu tapınağının swami'si oldu.

Alice Coltrane hangi enstrümanı çalıyor?

Coltrane oynadı piyano ve org 7 yaşından itibaren kilise koroları ve Pazar okulu için. Detroit'te genç bir müzisyen olarak, üvey kardeşi, basçı Ernie Farrow ve tromboncu George Bohannon'dan oluşan bir grupta klasik müzik eğitimi alıyor ve caz kulüplerinde piyano çalıyordu.

Alice Coltrane - Turiya ve Ramakrishna

31 ilgili soru bulundu

Alice Coltrane nerede okula gitti?

Aynı zamanda müzikal akranlarıyla çevrili, sınıf arkadaşları Detroit'in Cass Teknik Lisesi müzisyenler arasında piyanist Hugh Lawson ve davulcu Earl Williams vardı. Coltrane yedi yaşında klasik piyano derslerine başladı ve daha sonra org ve müzik teorisi okudu.

Alice Coltrane gurusu kimdi?

Kemer sıkma tapasları, Alice'i manevi bir müttefik için hazırlamaya yardımcı oldu. Swami Satchidanada Detroit'ten nakledilen başka bir New York müzisyeni, Vishnu Wood tarafından kendisine tanıtılan bir Hintli guru.

John Coltrane Jr'a ne oldu?

LOS ANGELES -- Bir araba kazası efsane caz saksofoncusu ve gelecek vaat eden genç bir müzisyenin oğlu John Coltrane Jr.'ın hayatına mal oldu. Caz tarihinin en büyük yenilikçilerinden biri olan babası, 1967'de karaciğer rahatsızlığından öldü. ...

John Coltrane'i işten çıkaran ünlü müzisyen kimdi?

'Mavi Tren'den 'Dev Adımlara' 1957'de, daha önce grup arkadaşını kovup yeniden işe aldıktan sonra, Davis eroinden vazgeçemeyince Coltrane'i tekrar kovdu. Coltrane'in nihayet ayık olmasının kesin nedeninin bu olup olmadığı kesin değil, ama saksafoncu sonunda uyuşturucu alışkanlığından kurtuldu.


Charlie Parker ve John Coltrane birlikte mi oynadı?

Coltrane'in müzikal gelişiminin ilerlemesinde önemli bir an, 5 Haziran 1945'te Charlie Parker'ı ilk kez sahnede gördüğünde meydana geldi. ... Parker bir idol oldu ve 1940'ların sonlarında ara sıra birlikte oynadılar .

Coltrane günde kaç saat antrenman yaptı?

Coltrane takıntılı bir şekilde pratik yaptı, ' günde 25 saat '. Turdayken, bir otel misafiri gürültüden şikayet etti. Coltrane ağzından saksafonu çıkardı ve sessizce çalmaya devam etti. Tek bir nota üzerinde saatlerce çalışır ve yanında kornayla uykuya dalardı.

John Coltrane'in takma adı neydi?

John Coltrane, tam olarak John William Coltrane, soyadı Göz yaşları (23 Eylül 1926, Hamlet, Kuzey Karolina, ABD – ö. 17 Temmuz 1967, Huntington, New York), Amerikalı caz saksofoncusu, grup lideri ve besteci, 20. yüzyıl cazının ikonik bir figürü.

Miles Davis neden öldü?

65 yaşındaydı. öldü pnömoni, solunum yetmezliği ve inme , doktoru Jeff Harris, hastane tarafından yayınlanan bir açıklamada söyledi. Hastane sözcüsü Pat Kirk dün Bay Davis'in birkaç haftadır orada hasta olduğunu söyledi.


John Coltrane öldüğünde net değeri neydi?

John Coltrane net değeri: John Coltrane, net değeri olan Amerikalı bir caz saksofoncu ve besteciydi. 500 bin dolar 1967'de öldüğü sırada. Bu, enflasyona göre ayarlandıktan sonra bugünün doları cinsinden yaklaşık 4 milyon dolar ile aynı. Temmuz 1967'de 40 yaşında öldü.

Gerçek hayatta Cicely Tyson kızı kimdir?

Yeni başlayanlar için Joan Tyson, Cicely'nin kızının gerçek adı değil. Cicely, çocuğunu spot ışıklarından uzak tuttu ve bu nedenle, Sounder aktrisinin vefatından birkaç gün önce yayınlanan Just As I Am adlı anı kitabında kızından Joan olarak bahsetti.

Francis, Miles Davis'ten neden ayrıldı?

Ancak muazzam yeteneğine rağmen, birçok kişi onu Miles Davis ile olan ilişkisiyle hatırlıyor. Ünlü müzisyen onu 1961'de çıkardığı Someday My Prince Will Come adlı albümünün kapağına koydu. Ama bir aile içi şiddetin damgasını vurduğu ilişki , ve beş yıllık evlilikten sonra 1965'te onu terk etti.

Alice Coltrane'i kim etkiledi?

Özellikle bir albüm, yaratıcı düşüncesini teşvik etti: John Coltrane'nin Afrika/Pirinç. Kariyerinin başlarında bir bağımlı olarak bilinmesine rağmen, 1957'de tenor saksofoncu John Coltrane alışkanlığını tekmeledi ve müzikal yükselişine ciddi bir şekilde başladı.


Miles Davis kalçasının nesi vardı?

Davis'in yıllardır. Şeker hastalığı tedavisi görmüştü, kalça eklemi ile ilgili sorunları vardı. Orak hücre anemisi 1972'de bir otomobil kazasında iki bacağını da kırdı.

Miles Davis'in son kız arkadaşı kimdi?

1960'ların ortalarından başlayarak, Cicely Tyson trompetçi Miles Davis ile 1981 evlilikleriyle zirveye ulaşan ve 1989'da boşanmayla sonuçlanan on yıllarca süren, tekrar tekrar, tekrar tekrar bir romantizm yaşadılar.