anlamı alay değil mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bay Drake Williamson
Puan: 4.7/5(51 oy)

/snɪər/ hakkında konuşmak veya biri veya bir şey hakkında kaba bir şekilde bakmak ona saygı duymuyorsun ya da onaylamıyorsun , o ya da o: Sen alay edebilirsin, ama birçok insan bu tür müziği sever.

alay etmek ne demek?

geçişsiz fiil. 1 : küçümseme veya küçümseme ifade eden yüz çarpıklıklarıyla gülümsemek veya gülmek . 2: küçümseyici alaycı bir şekilde konuşmak veya yazmak.

Birini nasıl küçümsersiniz?

birine veya bir şeye mağrur veya küçümseyici bir surat yapmak; birini veya bir şeyi hor görmek. Kibarca ondan bana biraz vermesini istedim. daha fazla oda ve o sadece bana alay etti.Ne tür bir küçümseme örneği?

Bir küçümseme örneğidir birinin küçümsediğini gösteren alaycı bir gülümseme . Bir aşağılama gösterisi; aşağılamak. ... Sırıtmak, küçümseme veya alay etme şeklinde konuşmak veya ifade vermektir. Sırıtmaya bir örnek, birisiyle dalga geçerken alaycı bir gülümseme vermektir.

Birinin alay etmesi ne anlama gelir?

Fiil (1) scoff, jeer, gibe, fller, sneer, flout demek küçümseyiciliğini alay veya alayla göstermek . alay, alayı motive eden küstahlık, saygısızlık veya inanmazlığı vurgular.

Küçümseyen

20 ilgili soru bulundu

Alay etmek gülmek midir?

alay etmek fiil ( KAHKAHA )

Deresif ne demek

: küçümseyici alay veya küçümseme ifade etmek veya neden olmak : ifade etmek veya alaycı kahkahalara neden olmak Bu tür aptallıklar göz önüne alındığında …, Jerry Lewis ile alay etmek kolaydır …—

Sneer kelimesini nasıl kullanırsın?

Sneer cümle örneği

 1. Gladys neredeyse ürkütücü bir küçümsemeyle, 'Yapacağım,' diye yanıtladı. ...
 2. Alfred döndü, yüzünde bir gülümseme ama sesinde bir alay vardı. ...
 3. Fox, tartışma sırasında Devrim'i övmek ve Düşünceler'deki en etkili pasajlardan bazılarını küçümsemek için kendi yolunun dışına çıktı.

Sinsi olmak ne anlama geliyor?

: Diğer insanlar ve insanların yaptıkları hakkında olumsuz fikirleri olan biri Evliliğin faydalarını göremeyecek kadar alaycı biri . ... Siyaset haberlerini yapan muhabirler genellikle alaycı oluyorlar.

Bir gülümseme ve bir küçümseme arasındaki fark nedir?

Gülümseme, kişinin ağzının her iki ucundaki kasları esneterek, genellikle ön dişleri göstererek, ses çıkarmadan oluşan bir yüz ifadesidir ve insanlarda mutluluk, zevk, eğlence veya kaygının yaygın bir istemsiz veya gönüllü ifadesi iken, hapşırma bir yüz ifadesi nerede biri hafifçe yükseltir ...

Sneed nedir?

Sneed, 2001 filminden kurgusal bir karakterdir. Erkek bebek .

Sinsi olmak kötü mü?

Hayat hakkında kötü bir tutuma sahip olmak görünebilir zararsız , ancak refahınız üzerinde bazı derin etkileri olabilir. Sinik olmanın beyninizi değiştirmesinin birkaç yolu vardır ve ruh halinizden, hatta gelecekte hastalık riskinize kadar her şeyi etkileyebilir.

Ne tür bir insan alaycıdır?

başkalarının güdülerine güvenmemek veya onları küçümsemek ; bir sinik gibi veya karakteristiği. kişinin eylemleriyle, özellikle de başkalarının vicdanını sömüren eylemlerle, kabul edilen dürüstlük veya ahlak standartlarını küçümseme. acı ya da küçümseyici bir şekilde güvensiz, küçümseyici ya da karamsar.

Sinsi olmayı nasıl bırakırım?

Sinik Olmayı Durdurmak için 11 İpucu

 1. Sinik olduğunuzu kendinize itiraf edin. Bunu kabul ettiğinizde, tutumunuzu değiştirmek için çalışmak daha kolay olacaktır. ...
 2. Pozitifliği benimseyin. ...
 3. Şükran alıştırması yapın. ...
 4. Nefes almak. ...
 5. Dikkatli olun. ...
 6. Her gün sadece beş dakika bile olsa oyuncu olun. ...
 7. Haber tüketiminizi sınırlayın. ...
 8. Gerçek benliğinizi ortaya çıkarın.

genç olmak ne demek?

1: arasında, gençliğin deneyimsizliğiyle ilgili veya bu özelliğin özelliği . 2: genç olmak ve henüz olgunlaşmamış olmak. 3: genç genç dansçılar tarafından işaretlenmiş veya sahip olunan. 4 : gençliğin canlılığına veya tazeliğine sahip olmak : dinç benim genç büyükannem ve büyükbabam.

aşağılama ne demek?

: (birini) kendi veya başkalarının gözünde daha düşük bir konuma düşürmek : (birini) utandırmak veya utandırmak : bir sonraki oyunlarında kendilerini küçük düşürmemelerini ummak .

Hoosegow ne anlama geliyor?

ABD, gayri resmi + esprili. : hapishane

acıklı bir şekilde ne demek?

1 : bu pişman olmak ya da yakınmak : içler acısı savaşın acıklı sonuçları. 2: kederi ifade etme: kederli, hafif ve içler acısı bir çığlık— Walter de la Mare. Lamentable Eşanlamlılardan Diğer Kelimeler Daha Fazla Örnek Cümleler Lamentable Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Tek bir gülüşe ne denir?

Çevrimiçi Oxford'dan: kıkırdama , kıkırdamak, kıkırdamak, titter, snigger, snicker, cackle, alay, alay, alay, küçümseme, sırıtma, ... – Mari-Lou A.

Sardonik gülüş nedir?

Alaycı kahkaha terimi, atıfta bulunarak alayların acı, alaycı kahkahalarına , karanlık olsa da zengin bir etimolojiye sahiptir. ... (Antik çağda, Odyssey'de olduğu gibi, bu bitkinin nöbetler sırasında ritmik nefes alıp vermenin sonucu olarak, eğer varsa, kahkahalarla yalnızca yüzünü buruşturarak gülümseme ürettiğinden şüpheleniyorum.)

Alaycı bir gülüşe ne denir?

bu alaycı Meriam Webster tarafından şu şekilde tanımlanmıştır: Merriam Webster. Birini veya bir şeyi onaylamadığınızı veya sevmediğinizi göstermek: birine veya bir şeye saygısızlık veya küçümseme göstermek. Veya Oxford Sözlükleri. Sert bir şekilde alaycı veya alaycı.

Sinsi bir insan nasıl davranır?

İşler gülünç ve gülünç görünmeye başlar ve gençken olduğundan daha fazla sorgularsınız. Bu mutlaka kötü bir şey değildir; daha alaycı olmak demek Bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmeyi bırakır ve olaylara daha dikkatli yaklaşmaya başlarsınız. .

Sinsi insanlar nasıl davranır?

İkincisi, alaycı bir kişi, etrafındaki çevreyi bozacak şekilde davranmak , böylece daha fazla olumsuzluk üretir. Örneğin, senaryo 1'deki sürücünün acelesi olduğunu veya sizi fark etmediğini hissetmek yerine kaba bir insan olduğuna inanıyorsanız, muhtemelen kızgın hissedeceksiniz.

Sinik, bencil demek midir?

bir alaycı insanların bencil olduğuna ve sadece kendilerine fayda sağlayacaksa bir şeyler yaptıklarına inanan biri . Kinikler, nezaket eylemlerini eleştirir ve yaşlı bir bayanın karşıdan karşıya geçmesine yardım ederseniz muhtemelen sizinle dalga geçerler.

Sinsi olmak uygun mu?

Tabii ki, sinizm ne tamamen iyi ne de kötü . Nasıl çok alaycı olabileceğinizi görmek kolaydır, ancak yeterince alaycı olmamanız da mümkündür. ... Belki de sinizme karşı en büyük karalama, onun kaderci bir karamsarlığı, hiçbir şeyin asla iyileştirilemeyeceği inancını beslemesidir.