adblue güncelliğini yitirebilir mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Alena Cummings
Puan: 4.3/5(54 oy)

AdBlue zamanla bozulur. AdBlue'yu son kullanma tarihi geçtikten sonra asla kullanmayın ve çok yüksek kilometre katetmiyorsanız, evde büyük miktarlarda stok yapmayın.

AdBlue'nun raf ömrü nedir?

Raf ömrü, ISO 22241-3 standartlarında tanımlanan AdBlue'dur. 30 ° C'ye kadar sabit sıcaklıklarda ürün sürecek en az 12 ay ; 35 °C'ye kadar sabit sıcaklıklarda raf ömrü minimum 6 aya düşer.

Mavi DEF'in süresi doluyor mu?

Birçok petrol ürünü gibi DEF'in de raf ömrü vardır. DEF genellikle bir yıl boyunca saklanabilir. bulaşma.DEF sıvısının raf ömrü ne kadardır?

Herhangi bir koruyucu içermediği için DEF'in raf ömrü vardır. İyi haber, oldukça uzun bir raf ömrü; DEF genellikle saklanabilir bir yıla kadar herhangi bir sorun olmadan.

Üre raf ömrü nedir?

Raf ömrü - üretim tarihinden itibaren 6 ay .

AdBlue [ÜRE] hakkında bilmeniz gereken her şey

43 ilgili soru bulundu

Üre zamanla bozulur mu?

Ürenin enzimatik bozunması

Üre, yarı ömrü olan çok kararlı bir moleküldür (t½) 25 °C'de yaklaşık 40 yıldır ve bu nedenle, kendiliğinden hidrolize olmaz (bozunur) çözümde (Callahan ve diğerleri 2005; Shaw ve Bordeaux 1955).

DEF sıvısı ne kadar pahalı?

DEF, çoğu büyük kamyon durağında, otomobil parçası mağazalarında ve marketlerde yaklaşık olarak bulunur. galon başına 2-3 dolar .

DEF'in süresi dolduğunda ne olur?

DEF, sıcaklığa ve güneş ışığına maruz kalmaya bağlı olarak zamanla bozulur . ISO Spec 22241-3 tarafından tanımlanan raf ömrü beklentileri, sabit sıcaklıklarda saklandığında raf ömrü için minimum beklentilerdir. 10 ila 90 derece F arasında saklanırsa, raf ömrü kolayca bir yıl olacaktır.

Blue def'in son kullanma tarihi nerede?

Bir tarih kodu veya son kullanma tarihi bulunabilir hemen hemen her DEF paketinde . Bu, DEF spesifikasyonunda belirtilmiştir: ISO 22241. Çoğu DEF üreticisi API tarafından sertifikalandırılmıştır.


Bir galon DEF ile kaç mil gidebilirsin?

Kayıtlı. DEF kullanımım yaklaşık galon başına 800-900 mil normal işe gidip gelme/sürüş altında, sert çekerken galon başına 350-400 mil kadar düşük.

Mavi neyi tanımlar?

AdBlue veya Blue DEF olarak da bilinen DEF, bir iksir bir dizel aracın egzoz borusundan çıkan şeyin bir Alp esintisi kadar tatlı olduğundan emin olmak için bu gereklidir. ... Bu iki bileşik daha sonra aracın seçici katalitik indirgeme (SCR) katalizörü içindeki oksijen ve zararlı nitrojen oksitlerle reaksiyona girer.

AdBlue domuz idrarından mı yapılıyor?

AdBlue domuz idrarından mı yapılıyor? AdBlue, domuz idrarı DEĞİL, sentetik, yüksek oranda saflaştırılmış bir üre ve minerali alınmış su çözeltisidir. . Kimyasal üre domuz idrarında bulunurken, diğer birçok elementin yanında çok daha düşük konsantrasyonda bulunur.

AdBlue'nun farklı dereceleri var mı?

Farklı türleri var mı? AdBlue için farklı isimler olsa da, örneğin Bluedef, BlueTec ve benzerleri, tüm karışımlar aynı solüsyonu %32,5 üre ve %67,5 deiyonize su içermelidir.


AdBlue yerine su kullanabilir miyim?

AdBlue yerine su kullanmak - Kısacası, AdBlue yerine su kullanmayın veya AdBlue'yu yine de sulayın. AdBlue, üre ve %67,5 deiyonize su karışımıdır. Musluk suyu, araç egzoz arıtma sistemine zararlı birçok mineral ve iyon içerir.

DEF sıvısı aşındırıcı mıdır?

İyi haber, Dizel Egzoz Sıvısı tehlikeli olmayan bir malzeme olarak sınıflandırılmıştır. Yine de, çoğu metal için aşındırıcıdır . Paslanmaz çelik, DEF pompa ekipmanının üretiminde kullanılan tek metaldir.

DEF'i istediğiniz zaman ekleyebilir misiniz?

Beş galonluk bir DEF tankınız varsa, her üç veya dördüncü kez doldurduğunuzda DEF değiştirilmelidir. Ancak, bir sorundan kaçınmanın en kolay yolu, sadece periyodik olarak doldurmak için .

DEF plastiği aşındırır mı?

DEF'in yapıldığı madde nedeniyle, çelikle temas ettiğinde hemen paslanır ve paslanır. Bu, dizel egzoz sıvısını depolarken ve dağıtırken paslanmaz çelik veya plastik kullanmanız gerektiği anlamına gelir. DEF depolama - Yapmalısınız mağaza DEF'i plastik veya paslanmaz bir tankta.


DEF sıvısı idrardan mı yapılır?

İdrarda Sonuç ve DEF

Dizel egzoz sıvısı idrardan yapılmaz ve SCR sisteminize idrar yapacaksanız, motor bileşenlerini kirlendikten sonra temizlemek ve değiştirmek için oldukça yüksek onarım maliyetleri ödemek zorunda kalacaksınız.

DEF deposu boşalırsa ne olur?

DEF deponuz bitmeden önce, ön panelinizde DEF ışığı şeklinde bir uyarı göreceksiniz . DEF'niz %2,5'in altına düşerse, ışık sabit bir kehribar olacaktır. ... Sabit kırmızıyı görmezden gelirseniz, DEF deposunu doldurana kadar aracınızın hızı bir salyangoz hızına – saatte 5 mil – düşecektir.

Ne sıklıkla mavi def eklersiniz?

Tipik DEF tankı yaklaşık 15 – 20 galon olacaktır, bu nedenle bir dolum gerektirir her 5.000 ila 6.000 km'de bir .

Bir pilin üretim tarihini nasıl anlarsınız?

Genellikle üretim tarihini bulacaksınız kod olarak pilin yan tarafına sıcak damgalanmış . Ne yazık ki standart bir kod yoktur, ancak ilk iki hane genellikle üretim tarihini gösterir. Yukarıdaki yuvarlak etikette olduğu gibi, bir harf ayı, sayı ise yılı gösterir.


Son kullanma tarihi kodumu nasıl bulabilirim?

Tarafından kullanım, satış tarafından veya en iyisi ile birlikte bir tarih arayın. Ürünün altını, kabın kenarlarını, kapağı ve şişelerin boyunlarını kontrol edin. . Numaralar damgalanmıştır ve bazen yerleştirildikleri yere bağlı olarak okunması veya bulunması zor olabilir.

Bir ürünün son kullanma tarihini nasıl buluyorsunuz?

Ürünler, ambalajlarında açılmamış veya raf ömrü son kullanma tarihini içerecektir. Bu tarih, bir ürünün açılmamış ve kullanılmamış olsa dahi son kullanma tarihini bize bildirir. Üreticiler genellikle ikinci son kullanma tarihini ürüne yazdırır.