Sonuç nereden çıktı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Margarett Hartmann
Puan: 4.2/5(25 oy)

Şu anda sonuç, sonuç veya sonuca atıfta bulunan sonuç, aslen bir okçuluk terimi , bir maçtaki son atış anlamına gelir. Bitiş veya sonuç anlamında up'ın bu kullanımı, Zaman doldu (tükendi, bitti) gibi ifadelerde bulunur.

- sonuçlanmak deyiminin kökeni nedir?

Upshot'ın ilk kaydedilen kullanımı 1531'dir ve orijinal anlamı 16. yüzyıl İngiltere'sinin canlı görüntülerini çağrıştırıyor . ... Upshot, bir sürecin sonu veya sonu anlamına gelen bir metafor olarak hızla kullanılmaya başlandı ve nihai sonuç anlamında 19. yüzyılın başlarından beri yaygındı.

Sonuç deyiminin anlamı nedir?

: nihai sonuç: sonuç .Bir cümlede sonuç nedir?

Upshot'ın Tanımı. bir olay veya durumun nihai veya nihai sonucu. Bir cümlede Upshot örnekleri. 1. Soruşturmanın sonucu, polisin herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmamasıdır. .

Upshot olumlu bir kelime mi?

Sonucun olumlu bir çağrışımı olan tam olarak sıfır duyu vardır. . Pekala, tamam, 1837'den kalma, kelimenin argoda eğlence anlamına geldiği bir örnek var. Ama bu argo! Herkesin bir sonucu var.

Upshod Upcoin Rugpull Pompası ve Dökümü Dolandırıcılığı???

16 ilgili soru bulundu

İngilizce'de firar etmek ne demek?

1: özellikle terk eylemi: bir kişinin, görevin veya ilişkinin rızası veya yasal gerekçesi olmaksızın terk edilmesi ve buna bağlı görev ve yükümlülükler, firar nedeniyle boşanma davası açıldı. 2 : terk edilmiş veya terk edilmiş olma durumu .

Uzaklaşmak anlamı nedir?

1 : geniş çapta yayılmış veya dağıtılmış bir uzak bir imparatorluk. 2: uzak bir uzak muhabir.

Sonuç nedir?

1: özellikle dallanma eylemi veya süreci: dalların düzenlenme şekli. 2 : bir ana stoktan veya kanaldan bir dal veya dal, bir arterin dallanması da: sonuçta ortaya çıkan dallı yapı, dendritin tüm dallanmasını görünür kılar.

Bir fanatik ne anlama geliyor?

1 : özellikle hırslı bir insan : fanatik bir partizan dini bir fanatik. 2 büyük harfle yazılmış: MS birinci yüzyılda Yahudiye'de ortaya çıkan fanatik bir mezhebin üyesi. ve Filistin'deki Roma egemenliğine militanca karşı çıkıyor.


Disk golfündeki sonuçlar nelerdir?

Disk golfünde bir yaklaşım atışı/sonuç nedir? Bir yaklaşma çekimi/sonuç Bir oyuncunun, ilk sürüşten sonra, bir oyuncuyu potaya atacak ve mevcut deliği tamamlayacak kadar yakınlaştırma girişiminde bulunacağı bir atış .

etkisi nedir?

1 : kaçınılmaz olarak takip eden bir şey bir öncül (neden veya etken gibi) 2a : rengin sıcak olma etkisi verdiği ayırt edici bir izlenim. b : arzulanan bir izlenimin yaratılması, gözyaşları sadece etki içindi. c(1): Ayırt edici veya arzu edilen bir izlenim yaratmak için tasarlanmış bir şey — genellikle ...

Aşırı kıskançlık kötü bir kelime mi?

aşırı . Çoğu bağlamda, bunun olumsuz bir çağrışımı olur. Normun veya ihtiyacın ötesinde bir şey yapmak, kesinlikle eylemin olumsuz bir özelliği olarak algılanabilir.

Bağnaz kötü bir kelime mi?

Kıskanç olan, kendi özel inançları veya hedefleri için gayretle dolu olan, genellikle olumsuz anlamda aşırı tutkulu; fanatik . Bir bağnazın tanımı, bir inanç hakkında fanatik olan kişidir. Bir bağnaz örneği, son derece dindar bir kişidir.


İncil'de fanatikler neydi?

Zelotlar 1. yüzyıl İkinci Tapınak Yahudiliğinde siyasi bir hareket Bu, Judea Eyaleti halkını Roma İmparatorluğu'na karşı isyan etmeye ve özellikle Birinci Yahudi-Roma Savaşı (66-70) sırasında silah zoruyla Kutsal Topraklardan çıkarmaya teşvik etmeye çalıştı.

Sonuçlar olumsuz mu?

İpuçları: Bir sonuç, bir durumu karmaşıklaştıran bir şeydir. Genellikle bir eylemin sonucudur, ancak genellikle istenmeyen ve olumsuzdur . Bu nedenle, dallanma kelimesi sonuçtan daha spesifiktir. Dallanma aynı zamanda bir ağaçta olduğu gibi 'dallanma' veya dallara ayrılma eylemini de ifade eder.

Yankılar ve sonuçlar arasındaki fark nedir?

bu mu yankı dallanma (botanik|anatomi) bir dallanma, dal geliştirme eylemi veya sonucu iken, bazı eylemlerin bir sonucu veya müteakip sonucudur; özellikle bir bitkinin gövdesinin ve uzuvlarının daha küçük olanlara ayrılması veya kan damarlarında, anatomik yapılarda vb. benzer gelişmeler.

Hukuki sonuç nedir?

Kelimenin genel anlamıyla bir Hukuki Yönlendirmeyi anlamak oldukça kolaydır. BT basitçe bir eylemin hukukla ilgili sonuçlarını ifade eder . Örneğin, bir kişi hırsızlık yaptığında, bunun yasal sonucu hırsızlıkla suçlanması olabilir.


Uzak ülkeler nedir?

Uzak yerler, bulunduğunuz yerden veya önemli yerlerden çok uzaktır. Feribotlar, dünyanın en uzak köşelerine giden bir cankurtaran halatıdır. İskoçya . ... eski Roma İmparatorluğu'nun en uzak karakollarından biri.

Uzakta nasıl kullanılır?

  1. E-posta, uzaktaki arkadaşların iletişim halinde kalmasını sağlar.
  2. Haber, uzaklara yayılmış imparatorluğumuzun her köşesine yayıldı.
  3. Şöhreti dünyanın en uzak köşelerine ulaştı.
  4. Feribotlar, İskoçya'nın uzak köşelerine giden bir cankurtaran halatıdır.
  5. Bizim işimiz şirketin uzaklardaki ofislerini organize etmek.

Uzaklaşmak anlamı nedir?

1 : -den getirilen uzak bir zaman veya yer. 2: kolayca veya doğal olarak çıkarılamaz veya tanıtılamaz: olası olmayan, zoraki bir hikaye. Uzaklaştırılmış Eş Anlamlı ve Zıt Anlamlı Diğer Sözcükler Uzaklaştırılmış Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Boşanma evliliği nedir?

Halsbury'nin Hindistan Yasaları, terki şu şekilde tanımlar: a 'evlilik yükümlülüğünün tamamen reddedilmesi '. [2] Çöl kelimesi, kelimenin tam anlamıyla 'yeterli bir sebep veya geri dönme niyeti olmadan terk etmek veya vazgeçmek veya terk etmek' anlamına gelir. ... Bu teşebbüse rağmen, suçlu eş tarafından kanunu kötüye kullanma ve kötüye kullanma kapsamı vardır.


Kaçmak suç mu?

Kaçma teşebbüsü de askeri suç olarak suçlandı , girişim sadece hazırlığın ötesine geçtiği sürece. Firar, şerefsiz bir şekilde işten çıkarılma, tüm ücretlere el konulması ve beş yıl hapis cezası gibi azami cezayı taşır.

Kaçmanın cezası nedir?

terk etmenin cezası nedir? firar bir taşır onursuz işten çıkarma, tüm maaşların kaybı ve beş yıllık hapis cezasının azami cezası . Ancak savaş sırasında firar için ölüm cezası uygulanabilir (askeri mahkemenin takdirine bağlı olarak). Firar, devamsızlık suçlarının en ciddisidir.

Gayretli kişiye ne denir?

Gayretli, 'hevesli partizanlık' ismindeki şevk kelimesinin sıfatıdır; ikincisinin uzun bir e'si var, ancak gayretlinin kısa bir tane var: ZEL-uhs . Biraz olumsuz bir çağrışım olabilir ve insanlar bazen aşırı hevesli olarak tanımlanır, yani çok uğraşırlar.