Ticari markalı bir şey nasıl alınır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Tarafından soruldu: Laurel McCullough
Puan: 4.8/5(29 oy)

Bir şirket adı için ticari marka tescili oldukça basittir. Birçok işletme, bir avukatın yardımı olmadan 90 dakikadan daha kısa bir sürede çevrimiçi başvuruda bulunabilir. Kayıt olmanın en basit yolu ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nin Web sitesinde, www.uspto.gov .

Ticari markalı bir şey almanın maliyeti nedir?

Posta yoluyla bir ticari marka başvurusu bir ücret içerecektir sınıf başına 350 $ . Bir seri ticari marka başvurusu, sınıf başına 500 $ daha yüksek bir ücrete tabi olacaktır.

Telif hakkıyla korunan veya ticari markalı bir şeyi nasıl elde edersiniz?

Bir adı ticari marka haline getirmenin birkaç yolu vardır.

  1. Genel hukuk kullanımı: adı ticarette kullanmaya başlamanız yeterlidir. Bir kez kullanıldıktan sonra, ortak hukuk hakları oluşturdunuz. ...
  2. Eyalet ticari marka kaydı: eyaletinizin Dışişleri Bakanlığı Ofisi aracılığıyla başvurmanız gerekir. ...
  3. Federal ticari marka tescili: Tek kelimeyle en iyisi.Neler markalaştırılabilir?

Ticari marka olabilir mallarınızı veya hizmetlerinizi tanımlayan herhangi bir kelime, kelime öbeği, sembol, tasarım veya bunların bir kombinasyonu . Müşterilerin sizi pazarda bu şekilde tanıması ve sizi rakiplerinizden ayırma şeklidir. Ticari marka kelimesi hem ticari markalara hem de hizmet markalarına atıfta bulunabilir.

Bir şeyi ücretsiz olarak nasıl markalaştırabilirim?

Bir ticari markayı ücretsiz olarak kaydedemezsiniz. Sen yine de 'ortak hukuk ticari markası' olarak bilinen bir şeyi ücretsiz olarak kurabilir , sadece iş için açarak. Ortak hukuk ticari marka haklarına güvenmenin yararı, ücretsiz olmasıdır ve formları doldurmak vb. herhangi bir özel iş yapmanıza gerek yoktur.

Bir İsim Nasıl Ticari Marka Yapılır - Bir Avukattan Eğitim

37 ilgili soru bulundu

Bir hashtag'i ticari marka haline getirmenin maliyeti nedir?

Ticari Markalı Hashtag'i Koruma ve Yenileme Maliyetleri

Bu şu anda maliyet Mal veya hizmet sınıfı başına 125 ABD doları . Her on (10) yılda bir, Bölüm 8 Beyannamesi ve 9 Yenilemenin birleştirilmiş olduğu bir Kullanım Beyannamesi ve Yenileme Başvurusu sunmalısınız. Bu, şu anda mal veya hizmet sınıfı başına 425 ABD Doları tutarındadır.

Marka olmanın en ucuz yolu nedir?

Bir ismi markalaştırmanın en ucuz yolu, eyaletinizle dosyalayarak . Maliyet, nerede yaşadığınıza ve ne tür bir işletmeye sahip olduğunuza bağlı olarak değişir. Bir şirket veya LLC iseniz, çoğu durumda 150 dolardan daha az ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz, tek mal sahipleri ve müteahhitler ise 50 ila 150 dolar arasında herhangi bir yerde ödeme yapabilir.

Neler ticari marka olamaz?

Ayırt edici bir karaktere sahip olmamak

Mal veya hizmetleri diğerlerinden ayırt edebilecek ayırt edici bir niteliğe sahip olmayan markadır. bir anlama gelir zaten tescil edilmiş veya tescil için başvuruda bulunulan marka adı , ticari marka olamaz.

Bir logoya TM koymak yasa dışı mı?

bu (TM) sembolünün aslında yasal bir anlamı yoktur . Sembolü, şirketinizin kullandığı herhangi bir markanın üzerinde tescil ettirmeden kullanabilirsiniz. ... Ancak belirtildiği gibi, TM kullanırken yasal bir koruma yoktur. Başka birinin ticari markasını ihlal eden bir marka kullanırsanız, yine de kendinizi yasal sorun yaşama riskine sokarsınız.

Herhangi bir kelimeyi markalaştırabilir miyim?

İfadeler, kelimeler, semboller, sesler ve hatta renklerin tümü ticari marka koruması için uygundur. Markanızı tanımlayan ve kullanılan her şey firmanızı veya mal/hizmetlerinizi diğer firmalardan ayırt etmek için markalaştırılabilir.

Bir logonun telif hakkı veya ticari marka olması daha mı iyi?

En temel düzeyde, bir ticari marka logoları ve sloganları korur telif hakkı yaratıcı entelektüel tasarımı korurken. Ancak telif hakkı, genellikle bir logoda bulunan kısa ifadeleri korumaz; ticari marka tarafından korunmaktadır. Bu doğal olarak bir şirketin neden bir logo tasarımında her ikisine de ihtiyaç duyabileceği sorusunu akla getiriyor.

Logomu markalaştırmalı mıyım?

dikkate almalısın herhangi bir özelliği korumak için Ticari Markaların kaydedilmesi markanızı tanımlamak için kullandığınız Birçok işletme bir dizi Ticari Markayı tescil ettirir; örneğin, biri marka adını korumak için, diğeri logosunu korumak için ve diğeri bir sloganı korumak için.

Nike Just Do It'in ticari markası mı?

Just Do It veya kısaca JDI (JUST DO IT olarak stilize edilmiş ve Futura Bold Condensed olarak ayarlanmıştır) ayakkabı şirketi Nike'ın ticari markası ve Nike markasının temel bileşenlerinden biridir. Slogan, 1988 yılında bir reklam ajansı toplantısında ortaya çıktı.

Ticari marka ne kadar sürer?

ABD'de bir ticari marka ne kadar sürer? Amerika Birleşik Devletleri'nde, federal bir ticari marka potansiyel olarak sonsuza kadar sürebilir, ancak yenilenmesi gerekir. her on yılda bir . Marka tescil edildikten sonraki 5. ve 6. yıl arasında kullanılmaya devam ediyorsa tescil yenilenebilir.

Bir ismi markalaştırmak için bir avukata ihtiyacım var mı?

İşletmeniz için bir ticari marka tescil ettirmeye bakarken, bunu kendiniz mi yapmanız, bir avukat tutmanız mı yoksa başka bir ticari marka mı kullanmanız gerektiği konusunda çok net olmayabilirsiniz. ticari marka avukatı . ... Bir ticari marka avukatı kullanmanızı veya bir avukat kullanmaya karar verirseniz, IP ve / veya ticari marka deneyimine sahip olduğundan emin olmanızı öneririz.

Logonun yanındaki TM nedir?

TM'nin anlamı nedir? ÇB ticari marka anlamına gelir . TM sembolü (genellikle şu şekilde üst simgede görülür:ÇB) genellikle tescilsiz bir markayla (bir terim, slogan, logo veya başka bir gösterge) bağlantılı olarak, potansiyel ihlalcilere markada ortak hukuk haklarının talep edildiğine dair bildirimde bulunmak için kullanılır.

Hangisi daha iyi TM veya R?

TM sembolü genellikle herhangi bir kişi veya işletme tarafından belirli bir kelimenin, cümlenin veya logonun o ürün veya hizmetin kaynağı için bir tanımlayıcı olarak hizmet etmesi amaçlandığını belirtmek için kullanılabilir. ... R sembolü, bu kelimenin, ibarenin veya logonun ürün veya hizmet için tescilli bir ticari marka olduğunu gösterir.

SM ve TM nedir?

TM veya SM yalnızca tescilsiz markalar içindir . Malları temsil eden markalar için TM ve hizmetleri temsil eden markalar için SM kullanın. Markanız hem malları hem de hizmetleri kapsıyorsa, TM'yi kullanın. Federal tescil sembolü, yalnızca USPTO'ya kayıtlı markalar içindir.

Lanet kelimeleri markalaştırabilir misin?

Kısa cevap: hayır, skandal, saldırgan veya ahlaka aykırı olan kötü bir kelimeyi markalaştıramazsınız . ABD ticari marka kanunu, ahlaka aykırı veya skandal niteliğindeki sözcüklerin ticari marka olarak kullanılmasını kesinlikle yasaklar.

Herhangi bir kelimeyi markalaştırabilir misiniz?

Belki. Ticari markayı arayan kişi veya şirket, ibarenin geçerli olduğunu kanıtlayabilirse, yaygın kelimeler ve ifadeler ticari marka olabilir. asıl anlamından ayrı olarak ayrı bir ikincil anlam kazanmıştır. . Bu ikincil anlam, ifadeyi belirli bir mal veya hizmetle tanımlayan bir anlam olmalıdır.

Bir ticari marka reddedilirse ne olur?

Kayıt reddedilirse başvuru sahibi, Fikri Mülkiyet Temyiz Kuruluna itiraz etme konusunda nihai seçeneğe sahiptir. (bundan böyle IPAB olarak anılacaktır). ... Temyiz, Markalar (Fikri Mülkiyet Temyiz Kurulu'na Başvurular, İtirazlar ve Ücretler) Kurallarına göre öngörülen şekilde yapılmalıdır.

Kendim bir marka tescil ettirebilir miyim?

Evet , Amerikan vatandaşı olduğunuz veya Amerika Birleşik Devletleri'nde yerleşik bir şirket olduğunuz sürece, kendi ticari marka başvurunuzu yapabilirsiniz.

Marka almak ne kadar zor?

Bir şirket adı için ticari marka tescili oldukça basittir. Birçok işletme başvuruda bulunabilir 90 dakikadan daha kısa sürede çevrimiçi , bir avukatın yardımı olmadan. Kaydolmanın en basit yolu, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nin Web sitesi www.uspto.gov'dadır.

İşletme adımı ticari marka haline getirebilir miyim?

İşletme adları, ürün adları, logolar ve etiketlerin tümü ticari marka olabilir . Markanızı ticarette kullanarak, yani işinizi yaparken kullanarak bir marka edinirsiniz. Ek koruma için, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) bir ticari marka kaydedebilirsiniz.