Kaybetmek veya kaybetmek nasıl yazılır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Kristian Greenholt
Puan: 4.8/5(42 oy)

Tabii ki, bir kayba uğramak fiili kaybetmektir, çift o sesi ve sert bir s ile telaffuz edilir ve sızma ile kafiyelidir. kaybetmek ayrıca çift o sesiyle, ancak yumuşak bir s ile telaffuz edilir ve kazma ile kafiyeli. Gevşetmek anlamında geçişli bir fiildir.

Kaybetmek doğru mu?

kaybetmek - fiil (kaybetmek fiilinin mevcut ortacı)

Örnek: Gözlüklerimi her zaman kaybediyorum.

Para kaybetmek gibi kaybetmek nasıl yazılır?

Kaybetmek ve Kaybetmek

Kaybetmek, birinin veya bir şeyin bir şeyi kaybetme eylemi anlamına gelen fiildir, oysa kayıp bir şey kaybetme olayına atıfta bulunan bir isimdir. Örnekler: Bu şirket para kaybeder. Bu şirket son çeyrekte zarar etti.Tüm paranızı kaybettiğinizde buna ne denir?

▲ sahip olmak net kayıplar ya da borçlu olmak. kırmızıda. varsayılan. iflas etti.

Para kaybettiğinde buna ne denir?

1 kayıp , yoksunluk, ortadan kaybolma, tahliye, başarısızlık, el koyma, kaybetme, talihsizlik, yanlış yere koyma, yoksunluk, israf, israf.

nasıl yazılır: kaybetmek veya gevşemek

34 ilgili soru bulundu

Kaybetmek ve gevşetmek arasındaki fark nedir?

'Gevşek', sıkı veya kapalı olmayan şeyleri tanımlamak için kullanılan bir sıfattır. Serbest bırakmak ya da salıvermek anlamında bir fiil olarak kullanılabilir – (yani tazılar serbest bırakıldı) – ancak nadiren bu şekilde kullanılır. Kaybetmek, zarara uğramak, mahrum kalmak, ayrılmak veya elinde tutamamak anlamlarına gelen bir fiildir.

Aklımı mı kaçırdım yoksa aklımı mı kaybettim?

Birçok kişi, kaybetmek anlamında gevşek kelimesini kullanır ve bunun tersi de okuyucu için kafa karışıklığı yaratma potansiyeline sahiptir. ' aklımı kaybediyorum .' (Geçmiş zaman kaybolur.

Loss'nin tanımı nedir?

1 : bulamamak veya elimde bulamamak için anahtarlarımı kaybettim . 2: mahrum kalmak İşini kaybetti. 3: ölümden mahrum kalmak Dedesini kaybetti. 4 : kullanmamak : boşa harcamak Kaybedecek zaman yok. 5 : Kazanamamak Oyunu kaybettiler.

kaybetmek kelimesi nedir?

serbest bırakmak için ; yayın: köpekleri gevşetti. 2. Gevşetmek; geri al: kemerini gevşetti. 3. Gevşetmek; detach: kampta çantalarını kaybeden yürüyüşçüler.


Kaybet ve gevşet nasıl kullanılır?

'Kaybetmek' veya 'Gevşemek'?

Kaybetmek tipik olarak yalnızca bir fiil olarak işlev görür ve anlamları bir şeyi kazanamamak veya tutunamamakla ilgilidir; kişi bir oyunu kaybedebilir veya öfkesini kaybedebilir. Gevşek bir sıfat ('güvenli bir şekilde bağlanmamış'), bir fiil ('bir şeyi veya birini serbest bırakmak') ve daha az yaygın olarak bir isim veya zarf olarak kullanılabilir.

Faiz kaybetmek nedir?

ilgilenmeyi bırakmak . ilgiyi kaybetmek . Eskiden siyasette çok aktifti ama artık ilgisini kaybetti.

Bir cümlede gevşek miydi?

' Vida gevşedi .' 'Saçlarının sırtına düşmesine izin verdi.' 'Köpek bahçeden kaçtı.'

gevşek kız ne demek?

Cinsel olarak karışık bir kadın; bir fahişe . isim.


Sevilen birini kaybetmek mi yoksa kaybetmek mi?

Kayıp mı, kayıp mı? Her iki kelime de gerekir bir şeyi kaybetmekle yapmak , ancak bunlar konuşmanın farklı bölümleridir. Kayıp bir isimdir ve kaybetme eylemini ifade eder. Lost, kaybetmenin geçmiş zaman kipi ve geçmiş zaman halidir.

Kaybedilir mi, kilo verilir mi?

Kayıp ve Kayıp

Bu kelimeler arasındaki temel fark, bir isim ve bir fiil arasındaki farktır. Her iki kelime de kaybetmekle ilgilidir, ancak bunlar konuşmanın farklı bölümleridir. kayıp isim; Lost bir fiildir ama aynı zamanda bir sıfat da olabilir.

Ben gevşek ne anlama geliyor?

· Kelimeler. Kaybetmek, kazanamamak, yanlış yere koymak veya kendini bir şeyden veya birinden kurtarmak anlamına gelen bir fiildir. Loose, şu anlama gelen bir sıfattır: sıkı değil .

Argoda gevşek ne anlama geliyor?

Birisi bir kişiyi veya davranışını gevşek olarak tanımlarsa, o kişiyi onaylamamak çünkü çok fazla insanla cinsel ilişkisi olduğunu düşünüyorlar.


gevşemek ne demek?

kendini soyutlamak ; hapisten serbest bırakılacak.

Neden aniden şeylere ilgimi kaybediyorum?

Anhedonia yaşayan insanlar etkinliklere olan ilgilerini kaybettiler. eskiden zevk alırlardı ve zevk hissetme yetenekleri azalmıştır . Bu, majör depresif bozukluğun temel bir belirtisidir, ancak aynı zamanda diğer akıl sağlığı bozukluklarının bir belirtisi olabilir. Anhedonia yaşayan bazı kişilerin zihinsel bir bozukluğu yoktur.

Bir erkek neden aniden ilgisini kaybeder?

Erkekler ilgisini kaybettiğinde, genellikle çünkü çok fazla baskı hissediyorlar . Bu yüzden daha fazla baskı eklemek iyi bir fikir değil. O anda nerede durduğunuzu bilmek isteseniz bile, ona bir seçim yapması için biraz zaman tanıyın. Bu şekilde, sonunda sizi seçme şansını artıracaksınız.

Bir ilişkide duyguları kaybetmek normal mi?

Kendinizi az ya da çok aşık hissettiğiniz zamanların olması normaldir. eşinizle birlikte. Aynı zamanda, bir ilişkide kaybolmuş hissetmenize veya geleceğinden şüphe duymanıza neden olan durgunluklara sahip olmak acı verici. Partnerinizi hala 'sevebilirsiniz' ve yine de onunla çalışmasını isteyebilirsiniz.


Bir cümlede kaybetmek ve kaybetmek nasıl kullanılır?

Lose bir fiildir ve bir şey bulamadığınızda kullanılır. Örnek- Benimle konuşma şekli beni sonsuza kadar kaybedecek. Örnek- Bu kalemi kaybedersem babam çok kızar . Öte yandan Lost, kaybetmenin geçmiş zamanıdır.

seni kaybetmek ne demek?

O demek temastan düşmek veya artık eskisi kadar yakın olmamak .

Olay örgüsü anlamını yitirdi mi?

İngiliz, gayri resmi. : Kafası karışmak ya da çıldırmak O kadar gergindi ki planı kaybedeceğini düşündü .