New York'ta şubatta kar yağar mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Carolyne O'Connell
Puan: 4.3/5(36 oy)

Şubat genellikle New York'ta en karlı aydır 3-4 günde kar yağışı görülen, bu günlerden 2'sinde 1 inç (2,5 cm) veya daha fazla ve 1 gün 3 inç (7,6 cm) veya daha fazla kar yağışı görülen şehir. ... Ocak ayında olduğu gibi 7-8 gün yağışla Şubat ayında yağışlı günler karlı günlere göre daha fazladır.

Şubat New York'u ziyaret etmek için iyi bir zaman mı?

Şubat iyi bir zaman New York City'yi bir bütçeyle ziyaret etmek, çünkü bu şehirde daha çok sezon dışı bir zaman olduğu için otel fiyatları daha düşük. Kalabalık daha az ve hava oldukça soğuk olsa da, büyük konaklama fırsatlarıyla ısınacaksınız. Eğer uçuyorsanız, uçuşlarda da indirimler var.

New York'ta Şubat ayında kar var mı?

Şubat, NYC için kaydedilen en karlı aylardan biri . ... Şu ana kadar, Şubat 2021'de toplam 25,6 inç kar yağdı. Pazar gününden önce sadece bir inç kar yağarsa, bu ayı rekor düzeydeki en karlı beşinci Şubat ayı yapacaktır.NYC'de Şubat Ocak ayından daha mı soğuk?

Şubat, Ocak'tan biraz daha sıcak , ama çok değil. Şehirdeki en soğuk aylardan biri ve neredeyse sabit bulut örtüsü ve yüksek binalar sadece gerçekte olduğundan daha soğuk hissettiriyor.

New York'ta Şubat ayında hava soğuk mu?

ŞUBAT'TA NEW YORK NE KADAR SOĞUK? Şubat ayının başlarında, öğleden sonra sıcaklıkları çoğunlukla üst 30'larda f (3-4 C) olma eğilimindedir gece ve sabah erken saatlerde düşükler 20'li yaşların ortasından üst f'ye (-3 ila -4 C) düşer. ... Kısmen bu sıcaklıklar nedeniyle Şubat ayı, NYC'yi ziyaret etmek için yılın en ucuz zamanıdır.

NYC'de Kışın Yapılacak 7 Harika Şey | Restoranlar, Kayak ve Daha Fazlası

26 ilgili soru bulundu

En soğuk ay hangisidir?

Aralık-Şubat arası Amerika Birleşik Devletleri'nin çoğunda yılın en soğuk sıcaklıklarına sahiptir. Bulunduğunuz yerde mevsimin en soğuk ortalama-düşük sıcaklığının ne zaman gerçekleştiğini görün.

Şubat ayında New York'ta yapılacak ne var?

 • New York Botanik Bahçesi olan kış harikalar diyarını keşfedin.
 • Ardından, Yayoi Kusama'nın sergisine biletlerin ne zaman satışa çıktığını öğrenen ilk siz olun.
 • 4-8. ...
 • İkonik New Yorkluların metroyu ele geçirmesini dinleyin.
 • Çatı katındaki özel bir igloda film gecesi için rahat olun.
 • Mum ışığında muhteşem bir konsere katılın.

Florida içinde soğuk ay nedir?

Ocak Orlando'da ortalama en düşük yaklaşık 49 F (yaklaşık 10 C) ile Florida'da yılın en havalı ayıdır. Bununla birlikte, gün ortasında sıcaklıklar Florida Keys'de 74 F'ye (yaklaşık 23 C) ulaşabilir ve bu da harika dış mekanları keşfetmek için bolca zaman harcamayı mümkün kılar.

New York'ta karlı bir kış mı olacak?

New York'ta, 2021-22 kışı için kışın normalden daha soğuk olması bekleniyor Almanak dedi. ... Ocean Weather Services'e göre, şehir her yıl ortalama 25 inç kar alıyor. En karlı dönemlerin Aralık ortası sonu, Ocak başı ve Şubat başı ve ortası olması bekleniyor.


NYC soğuk bir kış geçirecek mi?

bir olacak soğuk kış mevsimi Old Farmer's Almanac 2021-2022 Kış Hava Tahmini'ne göre New York'ta. Tahmin, bir kış uyarısı ile birlikte geliyor - Amerika Birleşik Devletleri'nin çoğu, ortalamanın altında, iliklerine kadar ürpertici hissedeceğinden, bir Titreme Mevsimine hazırlanmak için.

ABD'nin neresinde Şubat ayında kar var?

Şubat ayının en karlı ay olduğu bazı şehirler şunlardır:

 • Kansas City (Uluslararası Havaalanı): 5,3 inç.
 • Louisville, Kentucky: 4.6 inç.
 • New York: 9,2 inç.
 • Philadelphia: 8,5 inç.
 • Portland, Oregon: 2 inç.
 • Tahoe City, Kaliforniya: 40,7 inç.
 • Washington DC: 5,7 inç.

New York'ta kaç güne ihtiyacın var?

En azından ihtiyacın var üç gün ana olayları gerçekten görmek için (iki günlük bir NYC güzergahında hızlı bir hit turu yapılabilir). Ancak çok fazla acele etmeden ana turistik yerleri görmek için 4-5 gün öneririm.

Şubat 2021'de NYC'de yapılacak ne var?

En İyi NYC Şubat Etkinlikleri

 • New York'ta Sevgililer Günü.
 • NYC Off-Broadway Haftası.
 • NYC Broadway Haftası.
 • NYC Kış Restoran Haftası.
 • Ay (Çin) Yeni Yılı.
 • Susam Sokağı Canlı.
 • Broadway'de Çocuk Gecesi.
 • Rangers, Knicks, Nets, Adalılar.


New York'a gitmek için en ucuz zaman nedir?

New York şehrini ziyaret etmek için en iyi zaman, havanın sıcak ve hoş olduğu ancak turist kalabalığının bunaltıcı olmadığı Nisan-Haziran ve Eylül-Kasım başı arasıdır. New York'u ziyaret etmek için en ucuz zaman, şu andan itibaren hafta sonları. ocak ortasından şubat sonuna kadar .

New York'ta günlük ne kadar paraya ihtiyacınız var?

harcamayı planlamalısın günde yaklaşık 238 dolar New York City'deki tatilinizde, diğer ziyaretçilerin harcamalarına göre günlük ortalama fiyattır. Geçmişte seyahat edenler, bir gün boyunca yemeklere ortalama 37$ ve yerel ulaşıma 39$ harcamıştır. Ayrıca, New York'ta bir çift için ortalama otel fiyatı 274 dolar.

Central Park ücretsiz mi?

Central Park ücretsizdir , ancak cazibe merkezlerinin kendi ücretli paylarına da sahiptir. Genişliği ile, tam olarak nereye gideceğinizi ve zamanınız kısıtlıysa ne yapacağınızı tam olarak belirlemenize yardımcı olacak bir rehbere kesinlikle ihtiyacınız olacak.

New York'ta ne sıklıkla kar yağar?

NYC'DE ŞUBAT KAR YAĞI

Şubat, genellikle New York'ta en karlı aydır. 3-4 gün , bu günlerin 2'si 1 inç (2,5 cm) veya daha fazla kayıt ve 1 gün 3 inç (7,6 cm) veya daha fazla kayıt yapıyor.


Şubat ayında neden Aralık ayından daha soğuktur?

Güneş ve güneş sistemimiz söz konusu olduğunda daha zayıf ışık, şu anlama gelir: Dünya Güneş'ten daha az enerji alıyor , bu yüzden kışın hava daha soğuk ve gündüz saatleri daha kısadır. ... Bunun olmasının nedeni, Dünya'nın Güneş'ten enerji alırken aynı zamanda uzaya da enerji yaymasıdır.

En sıcak ay hangisidir?

D. Temmuz tipik olarak dünyanın en sıcak ayıdır, ancak Temmuz 2021, şimdiye kadar kaydedilen en sıcak Temmuz ve ay olarak kendini aştı. Bu yeni rekor, iklim değişikliğinin dünya için belirlediği rahatsız edici ve yıkıcı yola katkıda bulunuyor.

Hangi ay daha soğuk Aralık veya Şubat?

Senin cevabın: Aralık, Kaliforniya'daki en soğuk aydır , yakından Ocak ve Şubat izledi. ... Aralık ayında bile, en düşük ortalama sıcaklıklar genellikle 49°F civarındadır - bu soğuk hissedilebilir (tabii ki!), ancak donma noktasının altına düşmez ve içinde olmak kesinlikle rahatsız edici değildir.

New York'ta 4 gün için ne kadar paraya ihtiyacım var?

4. Re: 4 günlük NYC gezisi - Ne kadar para harcamam gerekecek? şöyle söylerdim kişi başı günlük yaklaşık 100 dolar ciddi bir bütçeye sahip olmamanız için gereken minimum miktardır. 200 dolar, çok rahat olmanıza ve hemen hemen her şeyi mantıklı bir şekilde yapmanıza izin verir.


New York'ta 5 gün için 1000 dolar yeterli mi?

Dünyanın en popüler seyahat destinasyonlarından biri olan New York City, her yıl 65 milyondan fazla ziyaretçiyi kendine çekiyor. Ancak, orta sınıf bir otelde kalmayı ve New York'ta yapılacak birçok ücretsiz şeyden yararlanmayı planlıyorsanız, o zaman 1000 dolarlık bir bütçe çok daha yapılabilir . ...

New York'ta 4 gece için ne kadar paraya ihtiyacınız var?

Re: New York'ta 4 gece için ne kadar paraya ihtiyacım var? ortalama otel için gecelik 200$ , ve ilgi çekici yerler için günde 100 dolar ve uygun fiyatlı yemekler için 150 dolar ve daha güzel restoranlar, alkol, taksi gezileri veya helikopter yolculuğu veya yolcu teknesi gibi daha pahalı turistik yerler için ekstra ekleyin.